niemcy

niemcy

(300 wyników)
  • Witam Zastanawiamy się z mężem aby wyjechać i urodzić dziecko w niemczech. Bedzie miec podwojne obywatelstwo no i dodatkowo chodzi o kase bo tu w Polsce to poprostu nie bede sie wypowiadac. Jestem ciekawa jak to wylada jakie są wymagania czy trzeba tam mieszkac byc zameldowanym czy jak czy wystarczy ze pobede tam jakies 2 mieisiace??? Piszcie to co wiecie na ten temat
  • Za 2 miesiące wyjeżdżam z dwójką dzieci do Niemiec, na dłużej. Mój mąż od września tego roku założył tam swoją działalność. Mam kilka pytań, może mi pomożecie? 1. Czy dzieci mogą mieć meldunek w Niemczech i w Polsce? 2. Jak jest z ubezpieczeniem dzieci (chodzi mi o opiekę medyczna), czy dzieciaki mogą być ubezpieczone w Polsce i w Niemczech? Jak to rozwiązać? Będziemy przyjeżdżali kilka razy w roku do Polski, więc wolałabym aby w razie konieczności też mogły skorzystać z bezpłatnej op...
  • WITAM!MAM PEWIEN DYLEMAT,OTóż SKOńCZYł MI SIę ERZIEHUNGGELG PO DWóCH LATACH I TYM SAMYM DOSTAłAM PISMO Z JOB CENTER,żE ZA M-ąC MAM SIę STAWIć NA ROZMOWę W SPRAWIE PRACY.MUSZę NADMIENIć,żE POBIERAM HARTZ IV CZYLI SOCJAL.MOJA CóRKA MA 2LATKA I BARDZO BYM NIE CHCIAłA żEBY JUż CHODZIłA DO PPRZEDSZKOLA, A W PIśMIE MI NAPISALI,żE MAM PRZYNIEść ZE SOBą ANMELDUNG Z KITA-PLATZ.NIE WIEM JAKICH ARGUMENTóW UżYć żEBY JESZCZE ZOSTAć Z DZIECKIEM W DOMU,CHOCIAż Pół ROKU.MAłA JESZCZE NOSI PIELUCHY I PIJ...
  • Przeczytalam wlasnie podobny watek na tym forum ale dotyczacy USA. Czy w Niemczech karmienie piersia w miejscach publicznych to jest powszechna praktyka? Przyjechalam tu z kilkumiesieczna coreczka i kilka razy zdarzylo mi sie karmic ( staralam sie dyskretnie) w kawiarni, czy punktach gastronomicznych przy supermarkecie. Powiem szczerze, ze czasem zauwazalam nieprzychylne spojrzenia. Moze w Niemczech tez funkcjonuja podobne zakazy. Jestem tu miesiac ale jeszcze nie widzialam mat...
  • Witam. Mam pytanie, dotyczace pieniedzy ;). Mianowicie,ile dostaje pieniedzy matka, ktora jest "Hausfrau", mieszkajaca w Bayern. Jak dlugo otrzymuje pieniadze na dziecko, w jakiej kwocie (oprocz Kindergeld). Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • Drogie kobitki, Mój 14-miesięczny synek jest alergikiem. Jest uczulony na białko mleka krowiego i jajka kurzego. Nie jest to potwierdzone żadnymi testami, ale moimi spostrzeżeniami. Do tej pory pił nutramigen (mleko wypisywane w Polsce na receptę). Jestem w Niemczech od kilku tygodni i zapasy tego mleka już mi się skończyły. Wiem, że będę musiała odwiedzić niemieckiego lekarza, dziecko jest tu ubezpieczone, więc z tym nie ma problemu. Natomiast mam pytanie. Czy tu do alergologa potr...
  • Mam pytanie do mam które mieszkają w Niemczech około roku a mianowicie mamy zamiar z mężem i dziećmi wyjechać na stałe do Niemiec a doszły mnie słuchy że w tym kraju nie można pracować legalnie dopiero po 5 czy 8 latach legalnego pobytu jak wygląda wasze życie zawodowe jak pracujecie? podobno na czarno nie można napiszcie jak to wszystko wygląda z zatrudnieniem za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje. pozdrawiam Anita
  • czy bywa tu ktos mieszkajacy w niemczech ?
  • Niemcy.

(17)
    Mam pytanie-jak to jest-czy jezeli moj maz pojdzie na "tacierzynskie",to czy ja musze w tym czasie pracowac?Chodzi mi o Elterngeld-jezeli on bedzie dostawal-to ja musze isc do pracy? Przepraszam za tak dziwne skostrulowanie pytania...ale spalam dwie odzinny-a kawusia sie dopiero robi:)
  • Hej! Czy ktoras z Was rodzila w Niemczech? Moze macie jakies informacje na ten temat. Obecnie przebywam za granica i chcialabym dowiedziec sie jak to tu wyglada. Niestety, nie znam na tyle dobrze jezyka obcego, wiec prosze o pomoc moje rodaczki. A moze znacie jakies inne stronki www. lub linki, na ktorych moge zaczerpnac wiedzy na ten temat? Serdecznie dziekuje i pozdrawiam cieplo.
  • wiem, ze sa tu mamy mieszkajace w Niemczech, czy cos takiego jak becikowe jest tu praktykowane? Znajoma powiedziala mi ze tak, ale nigdy nie slyszalam o takiej jednorazowej dawce, jesli cos wiecie, napiszcie prosze i przy okazji jak to sie nazywa w niemieckim, dzieki.
  • mam pytanie i jesli ktoras z emam wie prosze o informacje. moze od poczatku..... maz pracuje legalnie juz od kilku lat w niemczech ja tez tu jestem niedlugo urodzi nam sie drugi aniolek bede rodzila tutaj, i w zwiazku z tym mam pytanie (przy zarobkach 1600 euro zaznaczam ze meza)ile nalezy sie tzw. porodowego.i gdzie sie z glosic. dziekuje z gory za ewentualna pomoc i pozdrawiam.
  • -- Witam! mam do was ogromną prośbę. Szukam wózka dla lalek,którego w Polsce nie mozna dostać. czy jest w Niemczech w sklepach i ile kosztuje? Będę bardzo wam wdzięczna.Przesyłam zdjęcie wózka cgi.ebay.de/BABY-born-Puppenwagen-de-luxe-803684_W0QQitemZ190223860168QQihZ009QQcategoryZ34504QQssPageNameZWDVW QQrdZ1QQcmdZViewItem patrycja Nasza Julka
  • Witam. Jeśli zakładam taki wątek po raz -enty to z góry przepraszam, ale jestem tutaj pierwszy raz, a w wyszukiwarce nie znalazłam nic co pasowałoby do mojego przykładu. Zatem sytuacja jest nastepująca: Mam dziecko z włochem, mieszkającym w Niemczech (stała praca, meldunek). Nie jestesmy razem. Nie utrzymujemy kontaktów(tylko przez adwokatów) Niedwano podpisaliśmy ugodę , której punktem jest załatwienie przez niego Kindergeld dla córki. Zarejestrował ją w Jugendamt, płaci alimenty... Pi...
  • czy wie ktos,czy istnieje tu cos takiego jak zel wygladzajacy.jesli tak to jak to sie nazywa,jakiej marki polecacie?
  • mam pytanko..czy przysluguja mi jakies pieniazki na dziecko jesli ojcem dziecka jest niemiec ale zyjemy w zwiazku nieformalnym? nie wiem czy to ma znaczenie ale dodam ze pracuja w niemczech jako operka (umowa do wrzesnia)i wszystkie swiadczenia mam oplacane.czy moje dziecko bedzie mialo podwojne obywatelstwo, czy tylko niemieckie?moze dla niektorych przyszlych mam moje pytania wydaja sie smieszne ale dla mnie to bardzo wazne...bardzo prosze o pomoc!!!!
  • Witam wszystie mamusie:)Jest ktos kto oczekuje na swoj"promyczek szczescia" w Niemczech?Podzielcie sie na temat opieki medycznej tutaj,jak to u was wyglada itd.Mi sie udalo i okazalo sie ze w moim miasteczku jest ginekolog -Polak:)Rozpoczynam wlasnie17tydz.ciazy i jestem mega szczesliwa.Niewiem jeczcze czy bedzie corci czy synus;)ale to mi obojetne byle sie szczesliwie urodzilo.
  • CZesc mam kilku miesieczna corke z niemcem ktory jest moim mezem a ja jestem polka i slyszalam ze do roku po urodzeniu dziecka mozna sie starac o niemickie papiery a napewno o dowod.Wiecie cos na ten temat??Jak tak to prosze o pomoc jak i gdzie cos zlozyc.Pozdrawiam
  • Witam serdecznie i prosze o pomoc te osoby, ktore orientuja sie w sytuacji. Wiem juz jakie dokumenty potrzebuje do zawarcia zawiazku malzenskiego na terenie Niemiec jednak nie wiem czy musze tlumaczyc dokumenty. W USC w Polsce powiedziano mi, ze potrzebuje jedynie zupelny odpis aktu urodzenia i nie wspominali nic o tlumaczeniu. Moj ukochany powiedzial, ze musi byc miedzynarodowa metryka urodzenia...i wszystkie dokumenty powinny byc tlumaczone. I teraz juz nic nie wiem, prosze o po...
  • Czy ktos z was posiada moze doswiadzcenie w zakresie rozwodu w niemczech??? Moze jakies ciekawe linki, jakie podjac kroki, gdzie pojsc po porade??? Za wszystkie informacje z gory dziekuje:)

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.