niemiecki

niemiecki

(108 wyników)
  • Witam,moze ktos wie jak zdobyc obywatelstwo niemieckie,mieszkam juz 12 lat w Niemczech,slub bralam w Polsce i jedno dziecko bylo tam urodzone a drugie w DE.Maz ma papiery Niemieckie a ja pozwolenie na pobyt.Co i gdzie sie zalatwiai jakie sa koszty,slyszalam cos troche ale mam sprzeczne info,czy trzeba zdawac jakies egzaminy??jesli tak jak one wygladaja?Pozdrawiam i z gory dziekuje.
  • Drogie mamy zamieszkujace Niemcy.!!! Zastanawiamy sie nad mozliwoscia wykupienia wycieczki z Niemiec z Dussendorf. Znalezlismy cos interesujacego oferowanego przez biuro podrozy o nazwie Urlaub. Ta nazwa nic mi nie mowi....i tu pytanie do was..... Czy znacie te biuro podrozy czy jest wiarygodne?, a moze same macie doswiadczenia z uslug swiadczonych przez Urlaub? Wybieramy sie z dwojka dzieci.Mieszkamy w Holanii. U nas wycieczki w sezonie sa dosc kosztowne...... Czekam ...
  • wychowuje 10 letnia corke w polsce, ex zona jest pozbawiona praw rodzicielskich. aby zapewnic dziecku lepsza przyszlosc chce na jej prosbe wyrobic jejdrugie obywatelstwo niemieckie po jej mamie a mojej exzonie. mam akty urodzenia mamy coreczki, jej dziadka i pradziadka. zaczynam wypelniac wniosek, jak myslicie - uda sie? jaki bedzie ewentualnie moj ,,status'' ja po mojej matce ktora ma potwierdzone pochodzenie a mieszka z nami w polsce nie otrzymam bo jestem 1974 rocznik ale jako czlonek rodz...
  • Witam Mój mąż jest od dwóch miesięcy w DE. Mamy dwoje dzieci, jedno w wieku szkolnym. Chcemy zająć się załatwieniem rodzinnego na dzieci ale nie wiemy gdzie i z jakimi dokumentami należy się zgłosić. Pracodawca powiedział że jak dojadę ja z dziećmi i zostaniemy zameldowani to pomoże w załatwieniu tego. Mąż jednak chce sam to załatwiać i to zanim my dojedziemy. Znalazł jakąś kancelarię prawną która się tym zajmuje i pomaga wszystko załatwić ale za opłatą 621euro. Mąż chce im zapłacić i to z...
  • witam mam takie pytanko otoz mieszkam w polsce mam paszport niemiecki ktory konczyl mi sie 2 lata temu i teraz chcialabym go przedluzyc zeby znow byl aktualny ale nie wiem dokad sie mam udac mozecie mi podpowiedziec co i jak... mieszkam w woj lubuskim i w poblizu niemam ambasady zadnej nie wiem czy powinnam udac sie gdzies do Wroclawia bo wiem ze tam jest czy moglabym tez do Berlina mialabym chyba blizej... jak ktos moze mi napisac to prosze o odpowiedz ile sie czeka ile kosztuje itp......
  • Witam,szukalam ,szukalam i nic nie znalazlam na temat ktory nurtuje mnie od kilku miesiecy.Pokrotce...wyjechalam z corka z Polski 3 lata temu,obie oczywiscie mamy ob.polskie,tatus tez ale mieszka nadal w PL.Tutaj wyszlam za maz mam druga corke ktora po ojcu ma ob. niemieckie (choc tata ma polskie , ale mieszka tu od 20 lat) Oczywiscie nic prostszego zeby moj obecny maz zaadoptowal corke z poprzedniego zwiazku i wtedy moglabym bez problemu starac sie o ob.niemieckie dla niej.Niest...
  • j.w. bede wdzieczna zajakies informacje
  • Witam. Mam dwójkę dzieci (7 i 9l), mówiące po polsku i po angielsku. Ponieważ chciałbym wyjechac na stałe do Niemiec, chciałbym zapytać szanowne panie o doświadczenia z wysyłaniem dzieci do szkoły niemieckiej. Jeśli znajdę pracę w Forschungszentrum, to raczej w małym mieście, typu Bonn, Juelich czy Saarbruecken. Stąd pytania: Po pierwsze, jak wygląda wybór szkoły? Czy jest rejonizacja? Czy trzeba dzieci zapisać dużo wcześniej? Czy szkoły w różnych częsciach miasta różnią się zna...
  • Zastanawiam sie czy lepiej poslac dziecko do niemieckiego czy do polsko- niemieckiego przedszkola .Dodam ze w domu poslugujemy sie wylacznie jezykiem polskim i wiekszosc znajomych to Polacy. Od kiedy Wasze dzieci zaczely chodzic do przedszkola ?
  • Jestesmy malzenstwem mieszanym, tzn. ja Polka a maz Niemiec. Zawsze mowilam do mojego dziecka wylacznie po polsku i jak corka jeszcze byla mala, to sie zupelnie sprawdzalo. Teraz ma 3,5 roku chodzi do przedszkola i jej jezykiem ojczystym jest niemiecki. Ucze ja co prawda polskich wierszykow i piosenek, ale to tyle co ona umie. W zyciu to wyglada tak, ze ja do niej po polsku, a ona do mnie po niemiecku i ja coraz czesciej sie na tym przylapuje, ze tez automatycznie na ten jezyk przechodze. Ci...
  • jade do Pl i chcialabym, aby przy okazji mala(ma 6m-cy) tez zostala polka, a jest narazie tylko niemka. czy wystarczy tylko akt urodzenia przetlumaczony na polski, czy trzeba mala zameldowac w Pl? ja jestem polka, amaz niemcem. pozdr.
  • Mam pytanie do mam które to przechodziły albo wlasnie przechodzą. czy wam też przedszkolanki każą mówić do dziecka po niemiecku???U nas wszystkie problemy jakie sa zwalają na brak jezyka. aż dochodzo do takich śmiesznych sytuacji że pani mi mówi po pierwszym dniu z emusze z nią zacząć rozmawiac po niemiecku bo ona nic nie rozumie i to jest bardzo denerwujące i dal nich i dla niej. ze nie chce skladac po sobie zabawek bo nie rozumie co do niej mówią.pani mówi do mnie oczywiscie po niemie...
  • Czy mozecie mi napisac czy w niemieckiej telewizji leci jakis odpowiednik pszczolki Maji? Na wakacjach widzialam wozek spacerowy zolto - czarny, mezczyzna mowil ze wozek nawiazuje do bajki o bohaterze "Janusz" nie za bardzo sie orientowal bo bajki to nie jego hobby;-) Czy mozecie mi pomoc: 1.Napisac o jaka bajke chodzi i jak sie pisze jej tytul 2. Znalezc ten wozek w jakims sklepie internetowym, nie znam niemieckiego wiec nie wiem w ogole jak go szukac. Wozek potrzebuje na prezen...
  • czesc pisze z Wloch. mowimy po wlosku, polsku i troche po niemiecku (drugi jezyk obowiazkowy w naszym miescie). Otoz corka prawie 6letnia ,Ola rozpoznaje wszystkie literki, niektore sylaby, jest wstanie wskazac na jaka litere zaczyna sie slowo nawet jesli nie widzi pisowni. Poniewaz nie mieszkam w POlsce i jestem jej jedynym nosnikiem jezyka polskiego zastanawiam sie jak ja nauczyc czytania. w przyszlym roku pojdzie do szkoly,w ktorej nauczy sie jezyka ojczystego tatus...
  • Was kaufen Sie? Was essen Sie gern ? Was essen Sie nicht gern ? Ich esse gern… Ich esse lieber.... Ich esse am liebsten... Ich esse nicht gern… Was trinken Sie gern? z góry dziekuje i pozdrawiam
  • Chcemy wyjechać z naszym maleństwem (Bianka - 6miesięcy) do Egiptu i szukamy dobrego hotelu. Pojawił się ostatnio hotel Grand Makadi w dość dobrej cenie, jak na 5*. Niestety nie mogę znaleźć o nim żadnych opinii, bo jest to nowiutki hotel. Jedynie na niemieckim forum coś o nim piszą. Ja jednak ni w ząb nie rozumiem niemieckiego...:(( Mam prośbę do osób, które znają niemiecki: mógłby mi ktoś w skrócie napisać, jakie są opinie o tym hoteliku? Wklejam adres forum: www.holidaych...
  • Dobry Wieczor chcialam zapytac jak to jest z otrzymaniem niemieckiego obywatelstwa? Kilka lat temu wyszlam za Niemca mamy male dziecko ktore automatycznie otrzymalo podwojne obywatelstwo ale mam jeszcze corke z poprzedniego malzenstwa 15letnia ktora tez mieszka z nami w Niemczech.Czy ona tez mogla by dostac Niemieckie obywatelstwo? Jak to sie odbywa? Czy jej biologiczyny ojciec musial by jakas zgode wyrazic lub sad w Polsce? I w czy warto corce takie obywatelstwo ( o ile moge) robic? Przepras...
  • sie nazywa i czy w Niemczech tez sie go robi w czasie ciazy?Z gory dziekuje za odpowiedzi
  • mamy z Niemiec, opiszcie swoje doswiadczenia z kosmetykami niemeickimi dla niemowlat, chodzi mi o rzeczy tanie ale dobre, np z rossmann, aldi jak rowniez sloiczki, ktore polecacie, wiadomo, gerber kroluje, ale czy np sloiczki z dyskontow: aldi, lidl itp sa rownie dobre i Waszym maluchom sluzyly?
  • posluchajcie ile sie teraz bierze za godz sprzatania prywatniemam na mysli.ja mowie ze chce 10 ero na godz,to nie po nosie babciom.ale mowie ze musze bilet sobie jeszcze z tego oplacic,bo jest tak.nie wiem za duzo?
« poprzednie 1 2 3 4 5 6

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.