nieodpowiedni

nieodpowiedni

(30 wyników)
  • Witam, Co trzeba wiedzieć wybierając projekt? 1. przeanalizować warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego " target="_blank" rel="nofollow">wybieramprojekt.pl/2012/09/19/warunki-zabudowy/ 2. sprawdzić zgodność projektu z WZ lub MPZP 3. ustalić swoje wymagania dotyczące projektu Abym mogła wyszukać prezentacje projektów domów ważne są informacje dodatkowe: - jaka ma być jego maksymalna powierzchnia? - czy warunkach zabudowy są ograniczenia powierzchni zab...
  • Chce powiesić na ścianie telewizor 40cali - 20kg. Ściane mam wewnętrzną z płyty promonta 70mm. Wiem, że te gipsowe płyty są kruche i obawiam się, czy taka ścianka wytrzyma. Tv byłby instalowany na typowym uchwycie ściennym, który wisi na kilku kołkach rozporowych. Utrzyma się to?
  • Temat powiązany trochę z wilgocią, wałkowany na forum wielokrotnie. Otóż w jednym pokoju zmienił się kolor farby na ścianach. Zmiana nie nastąpiła ze względu na padanie światła słonecznego, bo jest to na wszystkich ścianach. Fragmentami kolor się odbarwił, rozjaśnił, pojawiły się jakby jaśniejsze zacieki. Malowane było pół roku temu, kolor jasnoniebieski. Poza tym w narożniku ściany wewnątrz mieszkania - nie na ścinie szczytowej - pojawiła się plama wilgoci wielkości dłoni. Czy s...
  • witam, Mam do zalepienia kilka nierówności i za każdym razem efekt nie zachwyca. Próbowałem kilku sposobów, np. kiedy gips (gładź) jest jeszcze wilgotna- wyrównuję powierzchnię mokrą gąbką a gdy jest sucha papierem ściernym, mimo to efekt jest - porowaty lub nierówny. Nie wiem w czym rzecz, w jaki sposób uzyskać gładką ścianę (na małej powierzchni)? Pozdrawiam,
  • Witam Wszytskich. Czy ktoś mi możw powiedzieć jakie są sposoby na Szlifowanie krawędzi kafelek (glazury) do kąta 45 stopni po to, żeby nie używać plastykowych narożników. Jakie narzędzie użyć? Jakieś dobre rady??
  • Witam, mam problem. Chcę wyciąc przejście między dwoma pomieszczeniami w mieszkaniu oddzielonymi ścianą nośną. Jest to budynek z wielkiej płyty. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze - nad ścianą, w której ma być wybity otwór jest już tylko strop. Zamówiłem ekspertyzę konstruktora, który dokonał odkrywek na miejscu, zrobił odpowiednie obliczenia i sporządził projekt wykonawczy. Kolejnym krokiem było uzyskanie zgody w spółdzielni. Złożyłem podanie załączając pozytywna opinię konstruktora + o...
  • Mam takie luźne pytanko do tych budujących, tych którzy wybudowali i tych zorientowanych. Waszym zdaniem jaki jest koszt procentowy wybudowania domu w stanie surowym zamknietym do tego pod klucz. Liczę na wasze ciekawe dopowiedzi. Pozdro
  • Zastanawiam się nad kotłem olejowym typu Ederlich firmy Ulrich o mocy 20 kW do ogrzania domku o powierzchni 140m2. Może ktoś mi doradzić czy to dobry wybór i odpowiednia moc?
  • Witam, Ogrzewam szeregówkę piecem Viessmana typu Vitopend 100. Ostatnio co jakiś czas piec przestaje grzać i wyświetla komunikat usterki (F5 - cokolwiek to znaczy). Wezwany fachowiec twierdzi. że to przez za niskie ciśnienie gazu spowodowane zwiększonym poborem przez innych użytkowników. Nie wiem czy wierzyć w takie zapewnienie tym bardziej, że problem pozostaje nie rozwiązany akurat wtedy gdy ogrzewanie jest najbardziej potrzebne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii ?...
  • Koleżanka wystąpiła do starostwa o wydanie pozwolenia na budowę domku jednorodzinnego. Poinformowano ją ,że musi mieć dwóch kierowników budowy!!!! To chyba jakiś absurd!!!!!!!!!!!11
  • Moi teściowie maja grzyba wokół komina w domu. Teść się kłóci, ze to nie jest grzyb.Nie grzeją regularnie i w pomieszczeniach temperatura wacha się od 10 do 20 stopni Celcjusza. Jak wytłumaczyć mu, że nie ma racji. No i czy są jakieś środki żeby tego grzyba wybawić.
  • widziałam dzisiaj (chyba w jakimś banku) świetnnie zrobioną ścianę. Nie wiem jak nazywa się takie "coś", ale wygląda jak tapeta z milionów maleńkich granulek. Jak nazywya się taka "tapeta" i czy ktoś próbował układać to w kuchni miedzy szafkami? Jak myślicie - czy to sprawdzi się npnad zlewem i ile kosztuje? i Czy będę w stanie sama to ułożyć? dzięki i pozdrawiam zaznaczam jednocześnie że tnie chodzi tu o tapetę hiszpańską. To są kamyczki... ktomi powie jak to się nazywa bo nie ...
  • Elektryk, którego poprosiłem o instalację ściemniacza oświetlenia halogenowego (potencjometr)w ogrodzie, ma wątpliwości czy przy 2-óch transformatorach jeden ściemniacz będzie spełniał należycie swoją funkcję, tzn., że jak się wyraził: światło halogenów prawdopodobnie będzie wariować i być może warto rozdzielić inst. na dwa włączniki (w tym wypadku ściemniacze)? Instalacja halogenowa, o której mowa teraz składa się z 1-włącznika (ma być ściemniacz), pod który podłączone są 2-tran...
  • Drodzy fachowcy, Pisalam juz na forum Archtektura, ale tam zero odzewu. Wiec moze tu ktos ma doswiadczenie z metalowymi scianami ... Zdecydowalam kupic i wyremontowac mieszkanie w budynku mieszkalnym ktory ma konstrukcje stalowa. Jest to troche nietypowy budynek z roku 1978. Otoz wszystkie sciany nosne sa stalowe. Znaczy to ze do tych scian od strony mieszkalnej nic nie da sie przymocowac. Pomyslalam wiec ze moge przed tymi scianami od wewnatrz postawic plyty rygipsowe (mocujac je ...
  • chcialbym sam zrobic rolety tekstylne (no moze z pomocą zony), jakie materialy najlepiej sie nadaja, gdzie moge kupic akcesoria do rolet?
  • Przy remoncie łazienki w mieszkaniu (blok 10 piętrowy - 9 piętro) postanowiłem zmienić grzejnik żeberkowy na drabinkowy i przenieść go w inne miejsce. Moim zdaniem now instalacja powinna wyglądać jak na rysunku www.leholy.mga.pl/grzejnik/pict0.jpg Fachowcy ze spółdzielni wykonali instalcję "po swojemu" www.leholy.mga.pl/grzejnik/pict1.jpg www.leholy.mga.pl/grzejnik/pict2.jpg www.leholy.mga.pl/grzejnik/pict3.jpg www.leholy.mga.pl/grzejnik/pict4.jpg www.leholy.mga.pl/grzejnik/pi...
  • Witajcie, Nie sprawdzilismy przepisow podczas remontu domu i stalo sie - przesunelismy kuchenke gazowa (z jednej sciany na przeciwlegla) bez pozwolenia ani nawet zgloszenia. W jaki sposob mozna to teraz zalegalizowac? Z jaka kara za samowole budowlana powinnismy sie liczyc? Czy rezygnacja z kuchenki gazowej i zastapienie jej plyta elektryczna byloby rowniez traktowane jako wymiana instalacji gazowej i wymagaloby pozwolenia na budowe? Jezeli nie, to moze zamiast placic kare bardziej...
  • Czy ktoś probował zastosować panele słoneczne do centralnego ogrzewania w mieszkaniu w bloku ?? Pozdrawiam Kochzg
  • Pytanie raczej chyba do budowlańców. Jakiej Firmy i o jakich parametrach Potrzebuję mieszadła? Mieszam dziennie ok. 10 worków kleju do dociepleń. Proszę nie o zasłyszane, lecz o swoje WŁASNE doświadczenia w tym temacie. pzdrw
  • Buduję mieszkanie na 7 piętrze, ostatnim. Mam bardzo duże okna pod którymi nie zmieszczą się std. grzejniki(60 cm. Muszę więc kombinować. Zastanawiam się też nad ogrzewaniem podłogowym. Co radzicie? Jak to jest z podłogówką w bloku: jakie wady, jakie zalety? Z góry dziękuję za odp.
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.