Forum eDziecko edziecko Niemowlę
ZMIEŃ
      nieodpowiedni

nieodpowiedni

(47 wyników)
    • witam podpowiedzcie proszę czy takie porcje, czestotliwosc i jakosc jest ok? wyglada to tak: 8:00 150ml kaszki 11:00 180ml mleka 14:00 obiadek (pewnie wyjdzie ze 150g) 17:00 deserek (ze sloiczka-owoce z biszkoptami, same owoce) 19:30 180 mleka 3:00 180ml mleka. 1. codziennie je ta kaszke (bananowa)na śniadanie. czy moge coś dodać do niej? jakoś urozmaicić? 2. obiadki gotowane przeze mnie (marchewka, pietruszka, brokuła, drob/dwa razy w tyg losos. i tak codziennie-to samo? czy mo...
    • Mam taką sprawę. Od jakiegoś czasu próbuję mojego maluszka przyzwyczaić do mm pracuje i coraz gorzej u mnie z pokarmem, staje na głowie żeby odciągnąć wystarczającą ilość pokarmu. Chciałam chociaż raz dziennie na noc dawać małemu mm ale jemu żadne nie smakowało aż do momentu kiedy znajomi odwiedzili nas z rocznym maluszkiem i kiedy robili mu mleko postanowiłam spróbować. Mowa o nestle o naturalnym smaku od 1-go roku życia. Mały wcinał jak głupi:) Wierzcie wypróbowałam już wszystkich dos...
    • Witam wszystkie MAMUSIE i Tatusiów :) Wiem,że podobnych wątków był już kilka, ale kosmetologia tak jak i moda się zmienia ;) A ja chciałam Was prosić o poradę z jakich firm kupić pierwsze kosmetyki dla niemowlaka, które nie uczulają i nie podrażniają skory maleństwa ? zastanawiam się nad marką PENATEN wiele dobrego o niej słyszałam - a WY co sądzicie ? no i mam dostęp do całej kolekcji,bo mieszkam przy granicy :P jak również o pieluszkach huggies podobno są najmniejsze i najlepiej ...
    • Mój synek ma 4,5 miesiąca. Prosze podpowiedzcie mi drogie mamy czy odpowiednio karmię swojego maluszka. 7 - mleko modyf. 180ml 8.30 - koperek do picia 11 - mleko modyf. 180 ml+2 miarki kaszki 12 - pół słoiczka owoców 13.30 - herbatka (jabłko+melisa) 15 - zupka jarzynowa ok 70g 17.30 - kasza na wodzie 150 ml 18.30 - koperek do picia 20.30 - mleko modyf. 180 ml Oczywiście godziny posiłków są troszkę ruchome. Dodam, że mały waży 8 kg a na takim menu jest od tygodnia. Co o tym myśli...
    • To co napisze moze byc troszke chaotyczne, ale postaram sie to jakos wyjasnic. Moja coreczka ma 6 tygodni. Je bez problemu, spi tez bez problemu, ale zastanawiam sie, czy ja nie popelniam bledu. Mianowicie: nie bede opisywala calego dnia, wyglada on raczej standardowo, jedzenie o stalych porach, drzemki, wiadomo raz krotsze raz dluzsze itp. Sprawa dotyczy jednak pory zasypiania nocnego. "Wypracowalismy" (wiecej ja z mezem :)) sobie taki schemat, ze ostatnia drzemke mala ma mied...
    • Proszę doradźcie, jakie buty będą odpowiednie dla 12 miesięcznej dziewczynki? Córka na razie stoi i chodzi trzymana za rączkę, ewentualnie kiedy się czegoś trzyma, np. mebli, wózeczka dla lalek. Zależy mi na fajnych buciakch. Jeśli mozecie, proszę podajcie marki. Dziękuję :)
    • Kupiłam mojej 1-miesięcznej córci lodowy gryzak.Po zakupie,wyczytałam na małym druczku,że zabawka jest przeznaczona dla dziecka,które ukończyło 3 miesiące.Jak myślicie,mogę dać gryzak teraz,czy dopiero za 2 miesiące?Nie ma żadnych małych elementów,itp.
    • Cześć! :) Mój syn Tymon ma 2 miesiące i 3 tyg. Od trzech tygodni karmie go sztucznym mlekiem, bo na piersi przez miesiąc przytył niecałe 300g, jak zaczęłam go dokarmiać to z piersi nie chciał już ciągnąć. Lekarka zaleciła nan ha1, ale mu nie służyło (zaparcia i problem z kupkami). Po konsultacji z lekarzem przeszłam na bebilon- to już w ogóle tragedia! kolki i ból brzucha całą noc :( no i teraz przeszłam na zwykły nan. wiem, że nie powinno się tak zmieniać mleka ale muszę jakieś znaleźć odpo...
    • Mój maluszek ma niecałe 4 miesiace i słabo podtrzymuje się rączkami - robi samolot. Poza tym skręca się w prawo i ma tendencję do wyginania. Pediatra zaleciła rehabilitację metodą Bobath, ale czytałam ze ona jest dość "delikatna" w porównaniu z metodą Vojty i trzeba długo czekac na efekty. Czy dziecko którejś z Was miało rehabilitację tą metodą? Albo macie porównanie efektów z Vojtą? Jestem bardzo pzybita ze maluszek ma problemy, czy ta metoda działa? Jutro idziemy do rehabilita...
    • Hej dziewczyny, czytałam że jest coś takiego jak butelka-termos, znaczy butelka ze smoczkiem zrobiona z takiego czegoś, co utrzymuje temperaturę, czy to chłodną czy to ciepłą. Miała któraś z was coś takiego? Sprawdza się to czy lepszy wzwykły pokrowiec termiczny? Pokrowca termicznego też nigdy nie używałam, dopiero zamierzam kupić - jak długo utrzymuje on temperaturę? Może jakiś polecicie? Dzięki i pozdrawiam!
    • Dziedzius pojawi sie na przełomie sierpnia i wrzesnia. Kupiłam z ubranek (poki co do szpitala): - 4 bawełniane cienkie kaftaniki białe z długim rekawkiem - 2 bluzeczki grubsze z długim r. - 2 x spioszki sredniogrube bawełniane - 3 x body bawełniane z długim r. - 2 x body bawełniane z krotkim r. - 1 x pajacyk z ciepłego miesistego frotte (długi r., zakryte stopki i kapturek) - 2 x skarpetki ciepłe - czapeczka cienka bawełniana - czapeczka cieplejsza Mysle ze to takie minimum. Cz...
    • witam, mam taki problem mam córkę która urodziła się z takim języczkiem wystająćym z pochwy wielkości 5-6 mm, nie wiem jak to się fachowo nazywa niej więcej przerost błony śluzowej, teraz córka ma 9 miesięcy, lekarze mówili żeby do pół roku nic z tym nie robić, ja myślałam że tego już nie ma, że się wchonęło, przynajmniej tak mówili że się wchłonie teraz jednak jak myłam córkę to dalej ma to tylko że jej się to chowa do środka, nie wiem czy iść do ginekologa dziecięcego czy jeszcze zacz...
    • Napiszcie proszę, jak wygląda wasz wyjazd z dzieckiem gdziekolwiek, np. supermarket, zoo, wesołe miasteczko etc...... Ja mam dwójkę dzieci 4 lata i 3 m-ce, i chciałabym jechać w w/w miejsca, ale zupełnie nie wiem jak i gdzie karmić, przewijać, jak jechałabym na cały dzień, to jak mam umyć i wyparzyć butelke po mleku, itp. Napiszcie proszę, bo bardzo sie tym stresuję i nigdzie nie jeżdzę, cały czas siedzę w domu, a chciałabym starszej córeczce zapewnić troszkę rozrywki.Napiszcie pr...
    • Cześć dziewczyny kupiłam mojemu synkowi jego pierwsza kaszke ryzową nestle bezmleczna i bezglutenowa (maly ma skaze białkową) mam takie pytanko do was tylko sie nie smiejcie:P ale nie za bardzo wiem jak mam ja zrobic rozpuszcze nutramigen w wodzie i dodac kaszke ale czy ja mam to zagotowac a jak nie to czy bardzo goraca ma byc woda do nutarmigenu? ogólnie maly pije mleko robione na przegotowanej wodzie ale takiej juz letniej cieplego pic nie chce tylko nie wiem jak z kaszka i j...
    • czy ktoś z was używa ? nasza córeczka używa takiego od urodzenia ( ma teraz 2,5 m-ca ) a ja dopiero ostatnio zauważyłam będąc w sklepie z fotelikami różnych marek, że dziecko jest w nich ułożone dużo bardziej płasko niż w naszym. położyłam ją w sklepie na innych fotelikach, na prawdę są one bardziej leżące niż Chicco. trochę się zdenerwowałam gdyż wiem jak ważne jest właściwe ułożenie dziecka w szczególności w pierwszych tygodniach życia. nasza córcia spędza w foteliku sporo cza...
    • Przepraszam, że zaczynam wątek, który już się pojawiał, ale nie znalazłam niestety odpowiedniej porady :( Mój mały ma 8 m-cy, po 6 m-cu zaczęłam podawać mu stopniowo zupki i deserki ze słoiczków. Nasz problem polega na tym, że w tej chwili nie chce jeść nic co zawiera choćby najmniejsze grudki i nie ma mowy o kaszkach czy zupkach domowych, bo choć zmiksuję zupkę na papkę bez grudek, to i tak ta konsystencja jest trochę inna od słoiczkowej i wszystko wypluwa. Je tylko ze słoiczków dla 4,...
    • Jak już pisałam, mój synciu mocno się ucierpiał z powodu kolek. Różne rzeczy robiliśmy typu: krople, masaże brzuszka, pozycje kolkowe, herbatka z kopru, zmiany mleka modyfikowanego na preparaty mlekozastępcze, mleka antyalergiczne, debridat. To nic nie pomagało. A najgorsze jazdy zaczęły się w 5 miesiącu, gdy należało zacząć rozszerzanie diety. Wysypka, płacz i darcie praktycznie codziennie. Wiec zaczęłam po kolei sprawdzać, co mogło szkodzić i wyszło mi że kolka wracała po tym ...
    • Zanim zadasz pytanie "Gdzie jest mój wątek?", spróbuj sama go znaleźć: 1. Sprawdzasz czy wątek jednak nie znajduje się nadal na forum, bo możliwe, że go przeoczyłaś w natłoku innych i nie ma o co podnosić larum. 2. Sprawdzasz w Przeniesionych wątkach. 3. Sprawdzasz na Oślej ławce. 4. Zastanawiasz się, czy nie łamał regulaminu (czy nie był spamem, albo zupełnie odbiegał od tematyki forum). 5. Sprawdzasz czy trzy na ten sam temat nie wiszą na pierwszej stronie, być może zo...
    • Mam fotelik samochodowy Inglesmia Huggy - do wózka magnum (do 13kg- ten najmniejszy)i jest w nim wkładka na całkiem maleńką dzidzię ale czy mogę dzidzię włożyć do fotelika już na czas podróży ze szpitala do domu??? (zaznaczam że jechać bedziemy samochodem) czy dopiero jak bedzie trochę większa??? doświadczone mamy proszę o pomoc!!! Dziękuję, Aga i Hubercik (33tyg.)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.