nowe

nowe

(959 wyników)
  • a ja cierpliwie czekam, ale moja cierpliwosc (zreszta jak kazdego) ma swoje granice.
  • W ten prosty sposób,narazając miasto na nieuzasadnione koszty wynikające ze sprzedaży dobrych i młodych autobusów, MPK ustawia przetarg pod konkretnych producentów.Tym dwóm,których autobusy sprzedaje jasno daje do zrozumienia,że nie oczekuje ich ofert.Może warto by porównać ceny poszczególnych marek pojazdów i sprawdzić,czy przypadkiem nie wyklucza się z przetargu tanszych i dobrych producentów. Jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu, a Prezes MPK już decyduje się,które autobusy sp...
  • Społeczny rzecznik niezmotoryzowanych zaproponował wybudowanie czterech nowych przystanków kolejowych w Warszawie. Przystanki te miałyby zostać zbudowane w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdańsk. Rzecznik proponuje, by zlokalizować te przystanki w okolicy ul. Radzymińskiej, na Targówku w rejonie ul. Prałatowskiej, przy ul. Św. Wincentego w rejonie węzła Żaba oraz na Bródnie w rejonie ul. Bartniczej. Przystanki te miałyby posłużyć przygotowywanej w Warszawie szybkiej k...
  • Właśnie miałem "przyjemność" jechać nowym odcinkiem Kilińskiego - między Piłsudskiego i Milionową. Drogowcą niewątpliwie należy się złoty medal za wspaniałą fuszerkę - "oby tak dalej".
  • Jest niepowtarzalna okazja żeby zwiększyć częstotliwość linii peryferyjnych (np. 88, 91, 92) lub utworzyć nowe w centrum gdzie nie mają szns wjechać pełnowymiarowe autobusy. Czy starczy magistratowi odwagi? Wątpię.
  • Właśnie radio ZET doniosło o planach budowy centrum komunikacyjnego w stolicy Tatr. Dworce PKP i PKS mają być połączone, do tego rozbudowana nowa część PKP przeniesiona pod ziemię (2 poziomy dworca!). Istniejący budynek dworca PKP do remontu, z racji zabytkowego statusu, nic więcej z nim zrobić nie można. No ciekawe...
  • Ja już chyba wcześniej widziałem takie zestawienie ale to chyba był nieprawda :)
  • poraz kolejny widzimy jak tani przewoźnicy są zainteresowani Łódzią. Kolejne połączenia uruchamia Centralwings.
  • Koleje Czeskie zdecydowały się już jakiś czas temu na modernizację popularnych na lokalnych trasach wagonów motorowych serii 810. Modernizacja polegała przede wszystkim na dodaniu nowych przodów (zapewne z laminatu) oraz rekostrukcji wnętrza i zdaje się, że napędu. przed modernziacją: ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=54638 po modernizacji: ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=5344 Skonstruowano również niskopodłogową doczepę z kabiną sterowniczą: www.railfaneurope.net...
  • Jak wszystkim wiadomo od dziś MPK wprowadziło nowe oznaczenia dla lini autobusowych i tramwajowych, których niektóre kursy odbywają się po innej trasie. Oczywiście zmiana dotyczy linii 11, 60, 70 i 78. Jeżeli chodzi o rozkłady jazdy to czemu MPK podaje na stronach www rozkłady jazdy autobusu np. 60 z odjazdami także linii 60A i na odwrót? Przecież możnaby było umieścić rozkład jazdy linii 60 gdzie byłyby odnotowane tylko odjazdy z poszczególnego przystanku dla linii 60 i drugi dla...
  • Czy ktos ma jakiekolwiek pojecie o cenach nowych tramwajow??? Nie wiem czy dobrze przeliczalem czy nie, ale ceny tramow jezdzacych po Polsce sa nastepujace, prosze o weryfikacje i wlasne uwagi: Cityrunner - ok. 8 mln zl. za sztuke Combino - ok. 10 mln zl. za sztuke (powod wysoki kurs EURO ktory podniosl cene w przeliczeniu na zl. jak by byly kupowane wtedy kiedy Citki to kosztowalyby ok 9,2 mln. zl.) NGT-6 - ok, 6,5 NGT-6/2 - ok 7,3 mln. zl. (powod wysoki kurs EURO) Citadis - i...
  • dzis na wagonie nr taborowy 1207 pojawila sie nowa reklama sieci telefoni komorkowej PLAY kolorystycznie podchodzi pod reklame ACITMEL-a czy jeszcze jakis CITYRUNNER otrzymal reklame PLAY ( zwazywszy na fakt ze tak jak to bylo z acitmelem czy tez blue connect - reklamy na cityrunnerach sie powtarzaly
  • Ciekawe i malowanie wagonu. Pogratulować. Grafika w tonacji granatowozielonej. Elementem grafiki są nazwy miast które łączy linia 46. Nazwa przewoźnika zrywa z dotychczasowym logo.
  • A co przygotowal ZDiT dla nocnych pasazerow Lublinka? (oprocz rodziny i taksowki)Przydalyby sie jakies wybrane kursy nocnego po wyladowaniu z Warszawy, a potem i Dublina. Czy rozklad L bedzie zmieniany? My to jestesmy przyzwyczajeni zeby dbac o siebie, ale milo by bylo gdyby cudzoziemcy mieli jakis fajny transport do miasta.
  • Tak, tak. Powstaje właśnie nowy fragment ścieżki rowerowej, która połączy... ul. Hufcową z Wyszyńskiego wzdłuż Retkińskiej. Będzie z 80 m:-), ale jest nadzieja, że docelowo dotrze AŻ do Maratońskiej.
  • Czyżby nowy odcinek Rokicińskiej od Ronda (Zielpol, Rolmasz) na Janów, po którym obecnie odbywa sie ruch wahadłowy był krzywy ? Jadąc samochodem z Janowa "ściąga mi" w lewno, czyli droga wydaje się nahylona w kierunku osiedla TBS.... Sprawdzałem wiele razy i nie mylę się nachylenie z pewnością występuje.... A możo to celowo ? Cyprys
  • Wkrótce Ryanair otwiera też kolejne tanie trasy z Polski! Od 12 lutego z Warszawy do Dublina, 20 lutego z Krakowa do Nottingham oraz odpowiednio 1 i 2 maja z Gdańska i Bydgoszczy do Dublina!
  • Dwie nowe panoramy, w tym jedna z wczoraj. www.emig.mefiasz.com/ Pozdrawiam Emig
  • No i stało się. MPK kupiło 69 nowych autobusów. O ich wyborze nie chcę tutaj dyskutować, bo jak wiemy, może i można było kupić lepsze, ale zapewne można było kupić gorsze wozy. Chciałbym tutaj skupić się na wpływie nowych autobusów na funkcjonowanie KM w Łodzi. Ostatnimi czasy na forum nie ma tygodnia, żeby nie pojawiło się kilka postów nt. jeżdżenia zdezelowanymi Ikarusami. Tak się składa, że też mam przyjemność nimi podróżowania praktycznie codziennie, gdyż linie z których korz...
  • dziś o godż. 7,45 p. prezydent K mówił ( radio Parada)znów o Lublinku - jak jest wspaniale a będzie jeszcze lepiej. Za chwile bedzie znów Lwow , ( dosłownie wiozą mu pismo o uruchomieniu linii ) , Odessa , Kijów i 2 połączenia na zachod i południe Europy. Słowem znów bajki były do śniadania. Pewnikiem będziemy znów mieli l. Direct lub Central na 2-3 loty i klapa.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.