nystatyna

nystatyna

(19 wyników)
  • Jestem trzy miesiące po porodzie cc - rutynowo wykonałam podstawowe badania i w moczu wyszły leukocyty - mój ginekolog stwierdził że to nie pęcherz moczowy a jakieś zapalenie pochwy choć "gołym okiem" nic nie widać przepisał Nystatyne vp - ja sama nie odczuwałam żadnych dolegliwości ani pieczenia ani świądu jedynie lekkie kłucie. Po jednorazowym zaaplikowaniu Nystatyny pojawiły się zielone upławy - czy to skutek użycia leku czy faktycznie jest w pochwie jakiś Candida?
  • Witam, przechowywałam przez 6 miesięcy Gynalgin w lodówce ( nie pytajcie dlaczego, bo sama nie wiem, chyba pomyliłam z Nystatyną), czy mogę go jeszcze używać, czy się nie popsuł?
  • Jak powinno się prawidłowo stosować te dwa leki ? Na przemian czy najpierw nystatynę a później lactovaginal? I ile powinno się brać nystatynę ?
  • czy chlopak ktorejs z was bral nysyatyne jak leczylyscie sie na grzybka ? dzieki za odp.
  • nystatyna!

(16)
    mam pytanie jak to jest z nystatyną?? tzn ze wspolzyciem podczas jej zazywania.cz wtedy konieczny jest seks z prezerwatywa??cz moze byc bez??cz ktoras z was wie??cz wogule mozna wsplzyc podczas zazywania tego??
  • Dziewczyny, Pani Doktor W piątek byłam u gina kontrolnie, przy okazji stwierdził wydzielinę grzybiczą wewnątrz – ja na zewnątrz nie mam kompletnie nic, na bieliźnie ani śladu, nie swędzi, nie puchnie, wygląda zdrowo (a miewam niestety wiec wiem jakie są objawy grzybicy). Gin wziął posiew, wiec wynik jak nic nie wyrośnie za tydzień. Ale jednocześnie przepisał nystatynę na 10 dni dowcipnie. I teraz pytanie czy powinnam ją brać – wiadomo, że leki osłabiają naturalną...
  • czy Nystatynę i Metronidazol należy stosować łącznie, czy lepiej najpierw np. nyststynę a potem Metronidazol?? zalecona mi została kuracja tymi właśnie lekami, przez 10 dni, jednak mam wątpliwości czy je łączyć czy stosować jednak osobno?? dziękuję za odp.
  • Pani doktor,nawet jeszcze nie wiem czy jestem...bo to dopiero 3-4 dzień i nie robiłam jeszcze testu. A coś swędzi...mam nystatynę lub natamycynę w maści - ani w ulotkach ani w vademecum nie pisza nt.ewentualnych przeciwskazań. Co robić??? Może histeryzuję a moze wcale nie jestem w ciąży...Prosze o pomoc. A.
  • biore teraz silne antybiotyki i lekarz uprzedził mnie ze moze pojawiac sie u mnie grzybica. chcę temu zapobiec i słyszałam ze mozna kupic nystatyne dopochwowo. czy ktoras z was to stosuje?? sa efekty??
  • witam mam do PAŃ kilka pytan:) mianowicie: 1. już 3 raz w tym roku mam grzybice pochwy.nigdy wczesniej nie mialam. zaczelo sie od tego ze na wiosne z miesiaczna przerwa bralam antybiotyki (a przez kilka ostatnich lat nigdy i moze dlatego). przy pierwszej grzybicy dostalam lactovaginal i clotrimazolum krem - pomoglo. przy drugiej-dotstalam jedna tabletke dopochwowa clotrimazolum 500 (taka jedna duza dawka) i jedna tabletke doustnie jakiegos lekarstwa na M czy F teraz juz dokladni...
  • Dziewczyny mam zrobione globułki dopochwowe, jest tam antybiotyk erytromycyna + nystatyna i nie wiem jak to przechowywać, czy w temp. pokojowej ( jak np macmiror), czy w lodówce ( jak np sama nystatynę), prosiłabym o pomoc zwłaszcza farmaceutki. Pozdrawiam.
  • Mam pytanie. Dla niektórych głupie ale zaznaczam że jestem przewrażliwiona. Synek miał pleśniawki lekarz przepisał mu nestatyne. Smarowałam mu w buzce bezpośrednio palcem a jestem na tab. ant. Nystatyna jest to lek przeciwgrzybiczny więc pewnie wróg tag.ant. Zawsze od razu myłam ręce. Czy muszę się obawiać?
  • Czy sa jakieś tabletki dopochwowe na grzyba, ktore można stosowac w trakcie miesiączki? Dostałam od gina crotrimazol ale zanim zaczęłam go stosować dostalam miesiaczkę. Nie bardzo wiem, co robić, na ulotce napisano, że nie wolno w trakcie okresu.
  • jestem w 15 tygodniu ciąży i wczoraj dowiedziałam się,że mam ogromną nadżerkę- jedyne co się dowiedziałam od pani doktor która mi to oznajmiła, że musi mnie trochę zmartwić i leczenie po porodzie. Mam też problemy z upławami- biorę nystatynę- z tąd może ta nadżerka? W każdym razie chciałabym sięuspokoić bo trochę spanikowałam -nic nigdzie nie piszą o ciąży i nadżerce... Proszę o odpowieź i z góry dziękuję. A.. i mam jeszcze jedno pytanie czy przy braniu nystatyny można współżyć -m...
  • Biorę diane 35 na trądzik i do tego jeszcze tetralysal 2x1, nystatynę 1x1, methiovit 2x1 i venescin 3x2, B-karoten 1x2 - te ostatnie napewno nic nie zmieniają ale boję się o pierwsze dwie pozycje, czy diane 35 nie osłabia się po tetralysalu lub nystatynie ? chodzi mi oczywiście o jej działanie antykoncepcyjne - biorę ją miesiąc, czy mogę mieć pewnośc że będzie działała jak inne pigułki antykoncepcyjnie i da tę chociaż 99 - procentową pewność ? To pytanie kieruję głównie do pani d...
  • Witam, najprawdopodobniej zlapalam grzybice - szczypie i swedzi (dodam, ze jestem mocno przeziebiona i leze w lozku). Co ja moge teraz brac?? - Wyjscie z domu w moim stanie jest raczej niewskazane, a w domowej apteczce mam clotrimazol dopochwowy i flumycon doustny... Lactovaginal brałam 3 dni - nie pomaga...:-( Pomocy!
  • Hej, Od dwóch tygodni biorę antybiotyki. Najpierw lżejszy, teraz augmentin, plus leki p.zapalne. Zastanawiam się, jak chronić przy tym wszystkim organizm... Lekarz nie zapisał żadnych leków osłaniających, nie wiem więc, co powinnam robić. Boję się, że zaraz złapię jakąś grzybicę. mam kupić jakieś tabletki osłaniające, czy wystarczą jogurty i np. actimel? z góry dziękuję.
  • Jak mozna zalagodzic infekcje pochwy domowymi sposobami przed wizyta u lekarza? Moze sa jakies masci lub tabletki bez recepty? Bylabym bardzo wdzieczna za rade! Pozdrawiam
  • Możliwe, że będę miała zajęcia na basenie, a nie chciałabym z tego powodu przewklekle chorować na grzybicę albo jakies inne paskudztwa. Jest jakis sposób profilaktyki? Ginekolog przepisała mi po 2 tabletki Nystatyny na noc po basenie, ale nie ejstem przekonana co do takiego wypychania sie tym regularnie.
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.