oceny

oceny

(31 wyników)
  • Posłuchajcie, zostałam w tym roku wychowawca w technikum i stoi przede mną obowiązek wystawienia uczniom zachowania a ja kompletnie nie wiem jak to zrobić:(((. U nas są punkty + i - za zachowanie, frekwencje już policzyłam, przeprowadziłam wśród uczniów ankietę, w której oni sami proponowali zachowanie dla swoich kolegów. Teraz moim zadaniem jest złożenie tego w całość, ale nie wiem co w jakim stopniu brac pod uwagę. Może ktoś z was ma jakiś schemat, który by przedstawiał stosunek...
  • Mam wątpliwości dotyczące nieklasyfikowania - czy mogę nieklasyfikować ucznia na koniec roku, jeśli nie osiągnął 50% frekwencji na moich zajęciach, ale ma kilka ocen cząstkowych? Jak należy interpretować paragraf 15 Rozporządzenia o ocenianiu...? Proszę o podanie jakichś wiążących interpretacji tego zapisu.
  • Mam problem z moją dyrą. Jak na mój gust jest trochę "dziwna". Po pierwsze zawsze ale to zawsze staje po stronie ucznia i to nauczyciel jest ten zły.Ale to jeszcze przeżyję, najgorszy jest jej stosunek do uczniów nieuczących się i do nauczycieli wystawiających ndst na koniec semestru czy roku. Otóż Pani ta bierze nauczyciela do swego gabinetu, zadaje pytanie : A co pani zrobiła żeby uczeń nie miała jedynki a potem tłumaczy że to są takie biedne dzieci ze wsi i nie możemy im jeszcze życi...
  • Witam nieśmiało (pierwszy raz na forum) Czy w Waszych szkołach istnieje zapis w wewnątrzszkolnym systemie oceniania, że nauczyciel musi zbierac i trzymać _3_LATA_ dowody na to, że uczeń zasługuje na ocenę celująca? Czyli nie tylko oceny, klasówki itp ale także np. wykonane przez ucznia prace / projekty itp. Właśnie u mnie wpadli na taki pomysł, opierając się podobno na rozporządzeniu MENIS z 7 września br. Ale tam nie ma takich wymagań, tylko tyle, że wewnątzszkolny system oceniania m...
  • co zrobić ,żeby was nie urazić a dostać odp./ od konkretnego nauczyciela/ dlaczego moja córka , chociaż napisała klasówkę na max dostała obniżoną ocenę / podobno KTOŚ od niej ściągał / - chyba od tego są stopnie z tzw. zachowania , dlazcego dwie osoby w klasie pisząc na taką samą liczbę pkt. dostają inne oceny / w odp. - usłyszła moja córka , że czepia się szczeg€łów / jak z WAMI NAUCZYCIELAMI rozmawiać, jakich używać argumentów ,żeby WAS nie urazić , czy może ktoś z was pod...
  • Czy ktoś moze mi powiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądała praca w komisji egzaminacyjnej na maturze ustnej z polskiego? Mam być członkiem dwóch takich komisji /jednej poza macierzystą szkołą/; ponoć istnieje coś takiego jak "kodeks egzaminatora"... czy ktoś może dać mi namiar na coś takiego? Pani, która jest przewodniczącą naszej komisji stwierdziła, że zgodnie z nim, nauczycielowi nie wolno się uśmiechnąć do ucznia... nie wiem czy mi się to uda...:-( Czy nie powinnam dostać z t...
  • jeśli ich nikt nie stawia???po co rozszerzano skalę ocen???w klasie mojej córki nie postawiono do dziś ani jednej, jeśli ktoś napisze że to klasa mało inteligentna to będzie to odpowiedż wymijająca
  • Zastanawia mnie w jaki sposób karać uczniów?Na przykład za oszustwo?ostatnio dostałam pracę do uczennicy, która okazała się była kopią pracy koleżanki-po prostu panna zrobiła ksero.Jaka powinna byc kara?A jak karac za złe zachowanie?Mnie ostatnio po głowie chodzą dyby-nie robią krzywdy fizycznej a jednak wstyd by trochę bolał...może?
  • Proszę pisać :)
  • Jutro jest zebranie z rodzicami, jestem wychowawcą i muszę na nim być. Jestem chora conajmniej na 3 dni przedtem - z powodu biurokracji (całą noc spędzę z dziennikiem wypisując dla każdego rodzica oceny, frekwencję, punkty z zachowania itp.) oraz z powodu podejścia ich do nauczycieli i szkoły. Albo nic ich nie interesuje i dopiero sąd lub kurator ich zmusi, albo szkołę uważają za osobistego wroga, sprawcę wszelkiego zła i z misją idą niszczyć z uporem pieniacza. Szkoda, że tak rzadko zd...
  • Czytałam o nowym pomyśle MENiN. Ocena naganna z zachowania ma być równorzędna z brakiem promocji do następnej klasy. Mnie się ten pomysł podoba. Może skończyła by się fikcja wystawiania ocen z zachowania, a uczniowie bardziej by się zdyscyplinowali? Co myślicie na ten temat?
1 2 następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.