ojciec

(2275 wyników)
  • ...niezmiernie cieszę, że moje dziecko jest tylko moje,że nie muszę pytać się o zgodę w podejmowanych decyzjach, nie muszę się martwić czy dać dziecko na spotkanie czy nie, czy on sie zajmie dzieckiem. Jejku tysiące zmarwień odpada. Fakt, nie mam alimentów, nigdy się o nie nie starałam, ale z perspektywy czasu widzę,że zarejestrowanie dziecka tylko na mnie było najmądrzejszą decyzją w moim zyciu. Polecam.
  • Przytoczę w skrócie naszą sytuacje. Córkę wychowuję sama, w trakcie ciąży mąż odszedł. Dopiero gdy dziecko miało 4 lata wystąpiłam do funduszu o alimenty, otrzymałam. Do dziś dostaję z funduszu. Ojciec przez 7 lat nie dawał znaku życia, dowiadywałam się że przebywa w hospicjum w ciężkim stanie. W lipcu tego roku, dziecko skończyło 7 lat, a tata w prezencie się ujawnił. Ograniczone prawa. Po rozmowach, on nie ma gdzie mieszkać, jest schorowany utrzymuje się z renty MOPS. Prosi czy może z nami ...
  • Witam,mam takie pytanie: Czy mogę zakazać ojcu wysłania syna na kolonię? Ojciec zabiera syna na m-c wakacji,bo tak brzmi ugoda co do kontaktów zawarta między nami przed sądem.Jednak w rzeczywistości wygląda to tak,że między innymi "atrakcjami"wybiera się z synem do miejscowości X i tam posyła dziecko na dwutygodniową kolonię.Sam w tym czasie będzie również przebywał w tej samej miejscowości w hotelu odległym 100m od miejsca zakwaterowania syna,ze swoją obecną partnerką i jej synem.Nie zgodz...
  • Witam i proszę o ... swego rodzaju pomoc. Chodzi o sprawę, która mi spędza ostatnio - dosłownie sen z powiek.. Samotnie wychowuję córkę. Obecnie ma 2 lata. Ojciec pojawił się w jej życiu miesiąc po pierwszych urodzinach. Ponieważ nie mieszka w Polsce te kontakty są nie częstsze niż raz na miesiąc, początkowo - przez pierwsze pół roku to było dosłownie raz w miesiącu po pare godzin. Od jakiegoś pół roku znajduje dla córki więcej czasu. Ja, kiedy mnie zostawiał, powiedziałam ze za niego kont...
  • Dzien dobry :) 17.O1 złoźyłam pozew o alimenty w wysokosci 500 (wiedzac o tym ze Sad i tak "ucina"). Dostałam postanowienie o zabezpieczeniu alimentacyjnym w wysokosci 300 zł na czas trwania postepowania. Tatus zapłacił. Termin rozprawy wyznaczono na 6 marca. Ojciec dziecka nie pjawił sie. Wiedzial o sprawie. Wezwania odebrane. Chyba nie wiedzial ze Sad ma prawo wydac wyrok zaoczny. Dodam ze jestesmy cały czas w dosc pokojowych stosunkach. On liczy ze wroce do niego z dzieckiem. Nie ma ta...
  • Poradzcie co można zrobić w tej sytuacji. Sąd na pierwszej rozprawie zabezpieczył kontakty w taki sposób że ojciec może widywac się z dzieckiem 2 razy w tyg w obecnosci kuratora, ja wystapiłam z takim wnioskiem. Mnie w całości obciążył kosztami, nie wiedziałam jednak ze takie jedno spotkanie to koszt ok 200 zł czyli wychodzi 166 zł miesięcznie. Ja nie mam możliwosci aby zapłacic taka kwotę, dodatkowo kuratopr życzy sobie zapłatę po kazdorazowym spotkaniu na wskazane konto. Czy mogę napisac j...
  • prawa ojca

(36)
    Ojciec mieszka 380km od syna.Nagle przyjeżdża chce się widzieć z dzieckiem matka mu pozwala zabiera dziecko na popołudnie i na noc do ciotki gdzie nocuje na drugi dzień zgodnie z umową przywozi dziecko do przedszkola zaprowadza go z matka do sali rodzice rozchodzą się. Matka wraca do domu po kilku minutach dostaje telefon ze ojciec który nie jest upoważniony do odbioru dziecka chce go zabrać do końca miesiąca do siebie. Ojciec jest nadużywający alkoholu nie ma stałej pracy matka nie wie czy...
  • Drogie forumki, piszę tu po raz pierwszy i od razu z niemałym dla mnie problemem. Jestem mamą samotną, w pełnym tego słowa znaczeniu. Ojciec dziecka oficjalnie nn, bez jakichkolwiek praw. W praktyce jest tak, że nie jesteśmy ze sobą (od czasu ciąży), nie chciał tego dziecka, ok, nie namawiałam, zdecydowałam się na samotne rodzicielstwo, zresztą nigdy nie łączyła mnie z nim jakaś szczególna więź. Ot, odskocznia po długoletnim związku, ale to offtop. Teraz jest tak, że tatuś przyjedzie ra...
  • Witam, mam 2-letnią córkę, której ojciec zostawił nas zanim przyszła na świat. Dziecka nigdy nie widział, nie interesuje się nim, (ani on ani jego rodzina). Dziecko chodzi do przedszkola i z rozmów z dziećmi wie, że jest ktoś taki jak tata - zaczynają się pytania- Mamo a gdzie jest mój tata? Nie mam pojęcia co odpowiadać... Na psychologii (zwłaszcza dziecięcej) się nie znam i nie wiem jak wszystko wytłumaczyć takiemu brzdącowi. Czy któraś była w podobnej sytuacji? Proszę o rady...
  • boli mnie , ze ex tak malo interesuje sie dziecmi, tyle watkow czytalam na ten temat , ale kurcze , nie moge tego pojac, ex widuje dzieci 1 raz w tyg przez 3 godziny, i jest to moja inicjatywa, nigdy nie byl super ojcem , ale przeciez to jego dzieci, i jeszcze sie dziwi, ze dzieci nie sa mocno z nim zwiazane, corka (wczesna nastolatka) nawet nie chce do niego chodzic ten 1 raz bo mowi ze sie nudzi, bo tata wlacza im tv lub komputer, i nie wiem czy zmuszac ja do tych odwiedzin czy nie , ostatn...
  • Ojciec w niedziele, przywożąc córkę powiedział, że w środę, w święto, wybierają się (on + nasza 4,5 latka + jego starsza 12-latka) na Madagaskar. Powiedziałam, że żadnego problemu nie widzę i jak najbardziej popieram. Dziś zupełnie przypadkiem w towarzystwie rodziców przyjaciółki córki z piaskownicy, zapytana, co jutro robimy, odpowiedziałam, że młoda idzie do kina na Madagaskar z ojcem. Okazało się, że moi znajomi i ich córka jeszcze na Madagaskarze nie byli, ich córka (najlepsza przyjaci...
  • Witam, chciała bym inaczej uregulować kontakty ojca z dzieckiem. Sytuacja wygląda tak że kontakty zostały uregulowane 4 lata temu: 2 tyg wakacji, tydzień ferii, świeta i 1 oraz 3 weekend każdego m-ca. Prawda jest taka że dziecko jeździ do ojca 700km, i widzi się raz w roku w wakacje. Córka ma 6lat. Jadąc do ojca, jest cała w skowronkach... (tatuś obiecuje masę prezentów itd itd) po czym na miejscu okazuje się figa z makiem) i zaczyna się pod górkę... otóż po córkę nigdy nie przyjeżdż...
  • Mam pytanie - od kiedy dziecko może jechać na wakacje do ojca i być tam bez mamy, z którą jest non-stop, tak by jakoś to nie zaburzyło jego poczucia bezpieczeństwa? Jestem sama z córeczką od momentu gdy miała 9 miesięcy. Ojciec mieszka za granicą, przyjeżdża średnio 3 razy w roku na kilka dni. Mała widzi go co tydzień przez Skype. Ma teraz prawie 3 lata, ale gdy wyjechałyśmy razem na wakacje pierwszej nocy, jak tylko zgasło światło, chciała do domu. Na szczęście mama była obok. Wyjazd do oj...
  • 1. Jeśli wyrok sądu brzmi, że matce powierzono 100% wykonywania władzy rodzicielskiej, a ojciec ma prawo do współdecydowania o wyborze szkoły oraz leczenia oraz ma zasądzone kontakty w określone dni i godziny, to co to daje matce? mam na myśli, czy np może sama wyrobić dziecku paszport... czy jeśli będzie po terminie kiedy dziecko ma być w domu to czy może iść na policję i zgłosić... i co teraz... uprowadzenie dziecka? jeśli ojciec będzie nadużywał władzy rodzicielskiej, którą ma prawo wykony...
  • prawo ojca

(15)
    witam. mam takie pytanie, ojciec mojej córki , nie jest jej biologicznym tatą , ale ją uznał. po czym sprawy się pokomplikowały i zostawił mnie z córką i wyjechał za granicę, nie kontaktował się i nie płacił na dziecko. Ja nie wystąpiłam o alimenty , ponieważ nie czułam się fair, nie chciałam , żeby płacił na nie swoje dziecko. Obiecywał , że ułatwi mi odkręcenie całej tej sprawy czyli zrzeknie się ojcostwa jeśli tak się da, nawet podpisał oświadczenie, ale teraz kiedy ruszyłam sprawę...
  • Witajcie, właśnie urodziłam cudownego synka. Mam 2 tygodnie na zarejestrowanie Go w USC, jednak nie wiadomo czy ojciec dziecka się pojawi w tym czasie, żeby uznać synka. Czy mogę iść sama do urzędu i po prostu podać dane ojca? Będę musiała mieć akt urodzenia, aby założyć sprawę o alimenty. dziękuję z góry za odpowiedź :)
  • Witajcie, w poniedziałek mam sprawę o pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca mojego dziecka. Czy któraś z Was przechodziła przez to? jak tak to jak to wyglądało u Was? poszło łatwo czy raczej nie... o co Was pytano itp. Sadzę że ojciec mojego dziecka będzie siedział cichutko jak baranek w sądzie (w sprawie o alimenty tez tak było, w ogóle się nie wykłócał), patrząc też na to że tak naprawdę nie ma nic na swoja obronę teraz. Dodam, że nigdy nie byliśmy małżeństwem, dzieckiem się nie...
  • Przytrafiło mi się ostatnio małe spięcie z eksem. Moi przyjaciele prowadzą biuro podróży. Ich córka i moja córka to przyjaciółki od przedszkola a chodzą już do 3 klasy więc znamy się naprawdę dobrze. Małe sypiają u siebie, ja czasem zajmuję się ich córką a kiedy ja muszę być dłużej w pracy oni moją. Ale do sedna. Zaproponowali mojej córce wycieczkę ( po kosztach - tyle co nocleg i wyżywienie) no i małe strasznie się ucieszyły że pojadą. Wycieczka miała obejmować Amsterdam i Londyn. I pojawi...
  • mam problem - dziś poznałam termin I komunii św. mojego syna. wypada w weekend u ojca. kontakty sa ustalone sądownie z wniosku ojca. wywiązuje się z nich. nasze stosunki są zimne mimo że minęło 5 lat od rozwodu. wiem ,że nie dogadam się z nim w temacie zamiany weekendów. on ma taką naturę, że gotowy będzie wyprawić komunię dziecku ze swoją konkubentką bez mojego udziału. czy jest formalne rozwiązanie problemu - czy mogę złozyć do sąsu wniosek o odstępstwo od postanowienia? i czy na dwoje dzi...
  • ojciec mojego pierwszego dziecka ma ustalone przez sad spotkania: u nas w domu lub moze zabierac dziecko ma miasto. do jeszcze pol roku wstecz nie bylo problemu ze spotkaniami w domu, ale pol roku temu pojawilo sie drugie dziecko (jestem w innym zwiazku). mam tylko dwa pokoje. drugi pokoj -dzieciecy- sarsze dziecko dzieli z mlodszym. w tym pokoju mam lozeczko dla maluszka. a ojciec straszego zazadal sobie, aby w czasie jego wizyt nie wchodzic do pokoju, bo mu przeszkadzam. no i pojawil sie pr...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się