ojciec

(71 wyników)
  • Witam. Mój problem dotyczy darowizny. Ojciec narobił ogromnych długów, aby rodzeństwo miało gdzie mieszkać przepisał mieszkanie jako darowiznę na dwóch braci. Niestety jak to często bywa jednemu z braci bardzo przypadło do gustu bycie właścicielem i tak się dobrze w tym poczuł, że bez konsultacji z kimkolwiek postanowił sprzedać mieszkanie. Martwie sie co bedzie z ojcem i reszta niepełnoletniego rodzeńtwa. Czy za zycia ojca moge sie starac o nalezną mi część?
  • Mam mieszkanie kupiłem rok temu jako główny najemca z bonifikatą (było komunalne). Mieszkałem razem z matką i ojcem. Matka zmarła. Jak eksmitować i wymeldować ojca alkoholika, który nie schce się leczyć, przysługuje mu renta po matce w domu wszczyna awantury, kradnie domownikom pieniądze na picie.
  • Ojciec jest właścicielem mieszkania spółdzielczego,mieszka ze mną.Ja też jestem zameldowany.Ojciec ma duże długi u komornika. Czy po śmierci ojca mieszkanie przejmie komornik? Czy wystarczy,że jestem zameldowany i mieszkanie przejdzie na mnie? Czy wystarczy,żeby ojciec napisałby testament a w nim przepisałby mieszkanie na mnie i wtedy nie odziedzicze długów tylko samo mieszkanie?
  • witam pisze z takim problem i bardzo prosze o pomoc bo nie daje juz rady nie wiem od czego zaczac i za co sie zabrac:( a wiec mam wielki problem i nie wiem co zrobic moj ojciec przez wiele wiele lat byl alkoholikiem kiedy zaczely sie jego problemy ze zdrowiem i kiedy jeszcze byl swiadomy przepisal mieszkanie na mnie ze wzmianka o dozywotniej sluzebnosci mieszkania czyli ze do konca jego zycia moze w tym mieszkaniu mieszkac. bylo to 7 lat temu. teraz jego stan bardzo sie pogorszyl i nie jest ...
  • Witam, przedmiotem spadku jest mieszkanie spółdzielczo-własnościowe, które było współwłasnością moich rodziców. Ojciec zmarł, nie zostawił testamentu (Mama żyje). Jego dzieci to mój brat i ja, obydwoje żonaci/ zamężni, ja dodatkowo mam nieletnie dziecko. Mam nastepujące pytania: - czy połowę mieszkania w równych częściach dziedziczymy w trójkę, tj. mama, brat i ja, czy w czwórkę, tj. czy brana jest pod uwagę również moja córka ? - czy istnieje możliwość rezygnacji ze swojej c...
  • ------------------------------------------------------------------------------ -- Witam wszystkich serdecznie , może ktoś się orientuje jak podzielić spadek. Otóż zmarł mój ojciec ja jestem dzieckim z pierwszego małżeństwa,jest jeszcze brat i siostra z drugiego i druga była żona z którą nie zdążył przeprowadzić podziału majątku. Przedmiotem spadku jest : mieszkanie spółdzielcze własnościowe ojca (majątek odrębny ojca - spadek po matce ojca) ,dom wolnostojący (wspólność ustawowa z ...
  • Witam ojciec chce przepisać na mnie działke z domem który jet w stanie surowym działka ma 475,00m2 dziś po wizycie u notariusza opadły mi ręce Zapytał się o wycene domu i działki więc ja na to że nie mam zielonego pojęcia a on że musimy wycenić a ja pytam sie go ile to będzie mnie kosztowało on na to że jeśli wycenimy na miliard to musze zapłacić około 3tyś no to mi szczenka opadła poradźcie mi jak to się odbywa na jakich zasadach to się odbywa i za co ja mam tak naprawde płaćić jestem zielon...
  • Witam serdecznie, mam pytanie, otóż będę musiała udowodnić sądowi,że mieszkanie po ojcu zmarłym jest jego majątkiem odrębnym - spadkiem po babci mojej (matce ojca) niestety nie posiadam dokumentów ojca tzn.postanowienia z sądu jak przeprowadzał spadek po matce - czy ten dokument jest do odtworzenia w sądzie ? znam tylko ewentualnie rok i mam pewność ,że ojciec sprzeprowadzał nabycie spadku na pewno (przedmiotem spadku było tylko to mieszkanie spółdzielcze-włąsnościowe) czy spółdzi...
  • Otrzymałam od ojca darowiznę - dom jednorodzinny, wraz z ustanowioną dożywotnią służebnością na rzecz ojca. Ojciec był jedynym właścicielem tego domu. Intencją jego było i jest nadal, bym po jego śmierci mogła w nim zamieszkać. Ten dom jest dorobkiem życia moich rodziców. Niestety w domu tym mieszka i jest zameldowana druga żona ojca. Miała zapewnione mieszkanie lecz doprowadziła do jego sprzedaży by zameldować się właśnie w tym domu. Jakie mam szanse na to by rzeczywiście po śmierci ...
  • Witam Głównym lokatorem mieszkania spółdzielczego lokatorskiego jest mój ojciec. Z racji swojego wieku, chciałaby, żebym to ja był głównym lokatorem (członkiem spółdzielni ?! ) chodzi głównie o to, żeby po jego śmierci nie było problemów z przekazaniem mieszkania (mam jeszcze przyrodnią siostrę, która mieszka zagranicą ) Od zawsze jestem zameldowany w tym mieszkaniu. Jak można przeprowadzić taka sprawę? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?
  • Moja sytuacja jest następująca: W 2000 roku moi rodzice przepisali na mnie spółdzielcze prawo lokatorskie do mieszkania, w którym zamieszkiwałam z nimi, siostrą i mężem (moim). Czy, skoro byłam w tym momencie mężatką, prawo to automatycznie nabył także mój mąż? Czy wkład wniesiony jeszcze przez moich rodziców stał się naszym wspólnym majątkiem? Dodam, że na przydziale lokalu figuruję tylko ja. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Mam dwóch braci wszyscy jesteśmy dorośli. Nasza mama zmarła w 2004r (nie odbyło się żadne postępowanie spakowe)a mój ojciec w czerwcu 2008r.Właśnie wczoraj odbyła się sprawa o stwierdzenie nabycia spadku i tak: po mamie mamy (razem z ojcem) po 1/4, a po ojcu po 1/3 jego części. Za 21dni orzeczenie sądu się uprawomocni. Co powinnam w pierwszej kolejności zrobić? Dodam, że w skład majątku który pozostawili rodzice wchodzi własnościowe mieszkanie z działką, piwnica, oddzielny garaż, "komó...
  • Kilka lat temu zmarla moja ciocia. Byla to zona brata mojego ojca, poza moimi rodzicami nie miala zadnej rodziny odkad pamietam. Moja mama zawsze sie nia opiekowala. Mieszkala samotnie w dwupokojowym mieszkaniu, kuchnia, lazienka, przedpokoj (prawdopodobnie byla to jej wlasnosc, przynajmniej tak twierdza rodzice), moja mama regularnie raz w tygodniu do niej przyjezdzala, wszystkie swieta spedzala zawsze u nas. Niedlugo przed smiercia, kiedy juz nie byla w stanie sama sie soba za...
  • Witam. Otóż mam takie zapytanie. chodzi o to że mój Tata daruje mi część swojej posesji (działkę z budynkiem gospodarczym i połowę podwórka) aktualnie na razie sprawy geodezyjne są załatwiane. i teraz chcemy z chłopakiem moim przekształcić budynek gospodarczy w mieszkalny. nie mamy jeszcze ślubu i teraz moje pytanie : Czy jak już będę miała za 2miesiące przepisane to czy będę mogła mojego chłopaka zrobić współwłaścicielem ? Prawnie jest to obca mi osoba.. Czy może trzeba geodetę i znowu robić...
  • witam wszystkich i mam pytanie Jestem wlascicielem mieszkania w tym mieszkaniu obecnie mieszka moj ojciec ktory po smierci mojej mamy ozenil sie z inna kobieta i ta kobieta zamieszkala razem z ojcem w moim mieszkaniu Moje pytanie brzmi czy po smierci ojca ta kobieta bedzie mogla roscic jakies prawa do tego mieszkania ? czy jak bede chcial sprzedac te mieszkanie co sie wtedy z nia stanie czy bede musial zapewnic jej jakis lokal zastepczy czy po prostu wystarczy ze dam jej jakis o...
  • Proszę o pomoc, jak w temacie - chodzi o duże piękne mieszkanie po dziadkach. Ciotka (siostra taty) nie miała własnych dzieci, wyszła za mąż za wdowca mającego córkę z pierwszego małżeństwa.
  • Witam Mam sytuację która wymaga wyjaśnienia proszę o poradę przed wizytą u radcy prawnego, sprawa dotyczy budowy budynku na placu mojego ojca i pytanie jest następujące: jak w sposób prawny załatwić sprawę żeby budynek był zapisany na mnie i moją małżonkę ponieważ z tego co mi wiadomo to właścicielem nieruchomości jest właściciel działki tak mówi stare prawo rzymskie, dodam że podział działki na dwie osobne nie wchodzi w grę ze względu na istniejące warunki zabudowy do nowo powstającego bud...
  • Witam wszystkich, mam problem i dwie godzinki na odpowiedz mojej siostrze, ktora dzwonila przed chwila do mnie z roszczeniami. Moze od poczatku (sorry, ale jestem tak poddenerwowana, ze nie biore na moja kape tego co napisze):-( Miesiac temu zmarla moja kochana mamusia, ktora wraz z moim zyjacym tata posiadala mieszkanie wlasnosciowe. Uzgodnilismy, ze tato bedzie tymczasowo mieszkal u mojej siostry X i za pare miesiecy przeniesie sie do mieszkania z powrotem. Tato ma bardzo dobr...
  • Dostałam w spadku po bracie mieszkanie własnościowe. Mam tylko jeden "mały" problem. W księdze wieczystej mowa jest o dożywotniej służebności mieszkania w stosunku do rodziców. Zagwarantowałam mamie mieszkanie zastępcze. Z ojcem nie żyje w najlepszych stosunkach; jest alkoholikiem, nie ponosi żadnych kosztów w związku z tym że w mieszkaniu przebywa. Według niego to mu się należy. Ale co ja mam zrobić? Czy istnieje możliwość zmiany w akcie notarialnym zapisu o służebności? W końc...
  • Zmarł syn babci mojego narzeczonego. Nie zostawił testamentu, więc sąd rozdzielił spadek na babcię i jej 4 wnuków babci. Babcia dostaje jakąś tam rentę i ma 80 lat. Jeden z wnukczów nagadał jej, że jeżeli przepisze u notariusza na siebie to co sąd jej przyznał to straci rentę. Ile w tym jest prawdy. Oczywiści ten wnuk w ten sposób próbuje wyłudzić od babci jej spadek i chce by ona go przepisała na niego a nie na siebie. Czy babcia może stracić rentę z chwilą przepisania na siebi...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się