ojciec

(310 wyników)
  • Nawet nie wiem, jak zatytulowac ten post. Znowu kilka sytuacji z doswiadczen własnych i znajomych: mamy agresywnego ojca – agresja slowna wobec dziecka, czasami także fizyczna. I dziecko tego ojca darzy wręcz bałwochwalczym uwielbieniem, zaprzecza faktom, albo przypisuje zachowanie ojca innym członkom rodziny. Walczy o to, żeby z tym ojcem spedzac jak najwięcej czasu i generalnie daloby się za niego pokroić. Matka chce się rozwieść, ale dziecko – w jedny przypadku już prawie dor...
  • Sprawa dość przykra, ale to, co chce opisać, raczej ma z nią zwiazek. Trzy miesiące temu zginął mój mąż. Nagle. Dość mocno odbiło się to na naszym 15-letnim synu, który był z ojcem mocno związany. Zaczęło się od odpuszczenia nauki. Przestało mu z dnia na dzień zależeć na ocenach. Zresztą dowiedziałam się, że często uciekał z lekcji. Ale to w sumie jeszcze byłby mały problem. Ale syn po prostu zaczął pić. Tak, pić. I nie jest to może przewrażliwienie. Widać i ewidentnie czuć, że pije. Ostatnim...
  • ojciec

(15)
    Pani Agnieszko, pisze z zapytaniem, ktore juz nie jest problemem, bo problemodawca dawno zmarl. Ale ciagle we mnie siedzi. Ostatnio przyszlo mi do glowy, ze moze byl czlowiekiem chorym, w depresji, dlatego tak sie zachowywal. Gdyby tak bylo byc moze latwiej byloby mi mu wreszcie skutecznie wybaczyc i jakos inaczej na niego spojrzec, bardziej wyrozumiale. De sedna. To byl moj ojciec. Urodzilam sie gdy mial przeszlo 40 lat. W owym czasie w takim wieku zostawalo sie juz dziadkiem. Jeg...
  • Witam, Pominę całą otoczkę, bo przecież takie przekonanie z czegoś wynika, nie będę opisywać. W realu nie spotkałam się z podobnym odczuciem, bo ludzie powołują się na świętość autorytetu rodzica, na religię, wybaczenie... U mnie dominującą emocją była nienawiść, teraz przeszła/przechodzi w obojętność. Jestem dorosła, odcinam destrukcyjne schematy. Ojciec stosuje wszelkie techniki manipulacji, by się zbliżyć i liczy się tylko on, jak zwykle zresztą, tak samo, jak nikt nie liczył się z ...
  • Jak wyprawic wesele,gdy ojciec jest toksyczny?Dla niego to ja jestem tą zlą corka bo np.zostawiam talerzyk w zlewie(wracam z pracy zcasami po 9-11godzinach i nie mam sily juz na nic).Przestalam gotowac obiady,bo ja mu ugotowalam,to zle bo kaloryczne albo za duzo mu na talerz nalozylam.On jest emerytem,siedzi caly zcas w domu.Zaluje mi wszystkiego,nawet kromki chleba.Kazdy w lodowce ma swoja polke i swoje jedzenie.Mamy nie mam.Wesele bedzie za moje pieniadze ale jak zyc z takim ojcem?Wszystlo ...
  • moja mama rozwiodla sie z moim ojcem gdy ja mialam chyba rok... ojciec mnie odwiedzzał do okolo 6-7 r życia mialam z nim wtedy kontakt raz w tygodniu mnie odwiedzal na caly dzien gdzies zabieral, potem kontakt sie urwal bo matka mu sadownie to zabronila i wogole mu kontakt ze mną utrudniala, mimo ze on byl dla mnie dobry tzn nie pil nie palił, nie byl agresywny nigdy dla nikogo, byl normalnym czlowiekiem, ma wlasna firme, duzo znajomych, jednak ona zabronila jemu sie ze mną widywac... gdy w...
  • Jestem jedynaczka. Mam mame - kobiete aniol i ojca choleryka. Ojciec jest niesamowicie i nieprzewidywalnie humorzasty, strzelal i strzela focha generalnie o wszystko, nigdy nie wiadomo co i kiedy go wyprowadzi z rownowagi, moze to byc totalna drobnostka, foch taki potrafi ciagnac sie miesiacami, karze milczeniem cala rodzine... mama strasznie to przezywa, zrujnowal jej zdrowie swoim zachowaniem, kiedys regularnie ladowala w szpitalu, raz skonczylo sie to zawalem. Z dziecinstwa pamietam wie...
  • Mam 30 lat,męza i 3-letnie dziecko. Od pół roku mieszkamy z moim tatą, wprowadziliśmy się do niego miesiąc po śmierci mamy. Czasami mam dość, ale sumienie mi nie pozwala zeby go samego zastawić. Przed śmiercią mamy, moje relacje z ojcem nie były lepsze. Mój ojciec od samego początku nie akceptował mojego męża(jak był moim chłopakiem, potem narzeczonym), po prostu mu się nie podobał i koniec, nigdy ze sobą nie rozmawiali(no jako mój chłopak parę razy dostał opiernik (ja zresztą też, cho...
  • Mieszkam w domu z ojcem.Ojciec jest emerytem,ma 57lat.Jest to egoista,nieobliczalny czlowiek.Z moją nie żyjącą juz matka tworzyli nieudane małzenstwo.Krzyki,wrzaski,wyzwiska.Jest bardzo zlosliwym czlowiekiem.Wyrzucal mnie z domu,upokarzal przy wszystkich,bil,wyzywal itp.Nie znosze tego czlowieka ale nie moge sie wyprowadzic gdyz na wynajem mnie nie stac.Ojciec ma mieszkanie i nowo wybudowany dom,ktorego nikomu nie przekaze bo to jego.Problem w tym,ze mieszkanie,w ktorym on i ja mieszkamy jest...
  • Przeczytałam prawie cały watek dotyczący nieoczekiwanej ciąży dziewczyny syna "załamanej" i postanowiłam założyć nowy watek , być może ku przemyśleniu rodziców. Najbardziej uderzyły mnie zdania: [i]Mój syn ma ambitniejsze plany na przyszłość, niż bawienie dziecka. No niestety. Alimenty będą płacone. Ale mój syn nie zamierza się tym dzieckiem zajmować.[/i] Chciałam się z wami podzielić moimi odczuciami, Otóż, mam nieodparte wrażenie, że obrazek wygląda tak: Mama, wdowa wychowywała syn...
  • Witam, potrzebuje rady bo mam dość! Moj ojciec narobil ogromnych długów.Zeby nie zabrali nam mieszkania, przepisał je jako darowizne na mnie i brata.Pozostałe rodzenstwo nie było pelnoletnie. Razem z bratem splacilismy dlug na mieszkaniu, zalozylismy rodziny i opuscilismy dom. Po kilku miesiacach okazalo sie ze ojciec znow nie placi czynszu. Stwierdzil ze go nie stac na utrzymanie duzego mieszkania, i jesli czynsz bylby mniejszy dajby sobie rade. Razem z bratem zdecydowalismy sie na zamiane ...
  • Witam, mam problem z moim tatą i nie wiem jak mu pomóc. Tata odkąd pamiętam nadużywał alkoholu i był uzależniony od papierosów. Był na wysokim stanowisku w budżetówce, a nie oszukujmy się kiedyś przy kieliszku wiele spraw się załatwiało więc o odwyku nie było mowy. Pamiętam, że przez kilka lat jak przeszedł (razem z kolegą z pracy) na dietę wegetariańską to nie pił. Później musieliśmy się przeprowadzić do innego miasta no i nowe znajomości, nowe układy i znowu zaczął pić. Jeśli chodzi o pa...
  • witam, mam taki problem z ojcem, jest chory na cukrzyce, miał rentę jednak w tym roku mu zabrali, bo stwierdzili że jest zdolny do pracy, kiedy miał jeszcze rentę, zawsze się cwaniakował że on ma pieniadzę itp, teraz niby nie ma(mama tylko pracuje na całą rodzinę, ja się im dorzucam ze swojej pensji) i myślałem że przestanie, ale robi to samo, ja pracuje w domu, cały czas się doczepia że siedzę tylko przy komputerze (pracę mam przy komputerze), że nic nie robię,a w rzeczywistości to on nic n...
  • Hej, Sama nie wiem od czego zaczac. Moze najpierw opisze sytuacje a potem moj problem. Moi rodzice sa rozwiedzeni od paru lat mimo, ze zwiazek pomiedzy nimi ustal juz dawno, ja sama nie pamietam aby kiedykolwiek zamienili dobre slowo. W domu byly awantury a z czasem gesta cisza pomiedzy rodzicami. Mam brata, starszego, ktory jest i byl bardzo zamkniety w sobie, na czas awantur zawsze zamykal sie u siebie. Moja matka jest osoba niezrownowazona, egoista, egocentrykiem, klamczucha i wszelkie...
  • Witam Sprawa jest dosyć skomplikowana a zarazem dziwna Mój kumpel przyznał się niedawno że żona go bije, może jest to związane z szokiem poporodowym? Córka ma niecałe dwa latka. Żona ładowała go czym popadnie i kiedykolwiek, przeważnie jak miała zły humor. Chłop jest potulny jak baranek, za córką dałby sobie życie zabrać, nawet ostatnio w robocie się popłakał. Zresztą córka za nim też przepada. Żona zabrała córkę do rodziców i tam z nią siedziała, jak On przyjeżdżał do córki to na podwó...
  • witam. Mam poważny problem ,może dla niektórych wydać się on błahostka ale dla mnie jest to strasznie trudna sytuacja i nie wiem gdzie mam się z tym problemem zwrócić. mam 24 lata i mieszkam z matka. moja matka rozwiodła sie z moim ojcem jak mialem 12 lat wtedy myślałem ze nie potrzebuje ojca ,jednak z roku na rok coraz bardziej zaczelem odczuwać jego brak, niestety moj ojciec po rozwodzie skreślił mnie calkowicie ze swojego zycia i nie potrafi mi nawet "dzień dobry" odpowiedzieć. mając 19 ...
  • Jestem córką ojca alkoholika, który dopóki mógł znęcał się fizycznie, psychicznie i finansowo nad matką. Miał liczne kochanki, a nas- dzieci traktował jak służbę. Zawsze mieliśmy kiepskie relacje, właściwie nigdy nie miałam wsparcia z jego strony. Obecnie mam swoją rodzinę, a ojciec kilka lat temu zerwał z nami całkowicie kontakty, gdyż chciał nas obciążyć winą za przyłapanie go z kochanką. My nie zabiegaliśmy o relacje, gdyż nie mieliśmy z nim miłych wspomnień, za to liczne kłopoty. W tej ch...
  • Witam, od dłuższego czasu borykam się z problemem. Opiszę w przybliżeniu moją sytuację rodzinną. 7 lat temu urodziłam dziecko, z jego ojcem rozstałam się jeszcze przed porodem. Przez jakiś okres czasu "tatuś" wykazywał jakieś zainteresowanie a później to już tylko jego rodzice. Rok temu zaczął walczyć o kontakty no i zostało ustalone, że ma syna w dwa weekendy w miesiącu. W międzyczasie (gdy syn miał 2 latka) wyszłam za mąż i z tego związku mamy prawie 4 letnie dziecko. Problemem są prezenty ...
  • po awanturze jaką zrobił mój mąż/choleryk i ekstrawertyk/ mojemu synowi / introwertyk, lat prawie 17/ przestali ze sobą rozmawiać:( Syn generalnie jest małomówny i jeśli o czymś mówi, to raczej zapytany i jakoś łatwiej mnie jest coś z niego "wyciągnąć", o co mój mąż tez ma do mnie pretensje:( Sytuacja zrobiła się trudna:( atmosfera jest ogólnie ciężka, i nie wiem,czy powinnam ich przekonywać,żeby do siebie przemówili, czy czekać, aż sami "pękną"... poradźcie coś:)
  • Witam. (opis długi, niestety) Sprawa jest może nietypowa na forum dotyczące życia rodzinnego, ale fakt że ojciec (69lat) odmawia leczenia bardzo mi życie utrudnia. Np dziś szykuje się kolejna nieprzespana noc podczas której będę mu co jakiś czas sprawdzać ciśnienie - ostatnie dwa pomiary 196/117 a godzinę potem 194/100. (Pomiary ciśnienia za każdym razem kiedy ojciec czuje się gorzej to jedyne co zdołałam wyegzekwować) Ojciec kategorycznie odmawia wezwania pogotowia, czy choćby taksówki (...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się