okulary

okulary

(20 wyników)
  • Witam ponownie Ja moze nie bede po koleii pisac co i jak z moja corka bo juz wielokrotnie pisałam ale mamy nowe doswiadczenie tym razem po poł roku czekania w kolejce trafiłysmy do prof Kedzi po wielu badaniach córki - wiyta trwała około 2 godz - zapisał córce okulary pryzmatyczne i cwiczenia do domu czy ktos z was przeszedł taka rehablilitacje własnie przez pryzmaty a nie wiem dlaczego az tyle ale za same szkła płacimy 700 zł plus oprawki to juz mniej pocieszajace ale licze ze ...
  • Na allegro pojawiły się przesłonki na okulary, bardzo podobne do tej którą nosi moja córeczka. Ponieważ wszyscy okuliści/strabolodzy, którzy ją widzieli nie mieli żadnych zastrzeżeń, a mała nosi ją bardzo chętnie (czasem wręcz nie chce zdjąć wieczorem) myślę, że są godne polecenia. www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=przes%C5%82onka lub pod hasłem: przesłonka
  • wiem, ze moje pytanie zapewnie jest z gatunku glupawych, ale czy ktos bylby na tyle mily i odpowiedzial jednak? czy jest jakas roznica pomiedzy okularami przewidzianymi dla dalekowidza a dla osoby z zezem? dzieki za ewentualne wyjasnienia
  • Drodzy Rodzice, gdzie w Warszawie można kupic w normalnych cenach oprawki dla maluchów? Obeszlam dzisiaj kilku, min polecane widzimisie. Niestety ceny mnie powaliły, oprawki za 240 zł wydaja mi się przesadą. Wszędzie są oprawki dla dzieci w wieku szkolnym, a moja 3-latka ma wyjątkowo małą buzie i nie mogę dostać dla niej czegoś pasującego i w cenie max 200 zł za oprawkę, choć zdecydowanie preferowalabym coś za 150 zł + oczywiście ceny szkieł. A swoją drogą jakie szkła kupuje...
  • Pamiętacie? Czekaliśmy na okulary z pryzmatami ze Szczecina dla mojej córeczki Basi (1,5 roku). No i okulary mamy do 3 tygodni... I co z tego? Kompletna porażka, Basia nie pozwala ich sobie włożyć na nosek. Nie pomaga, ani noszenie okularów przeze mnie, przez Babcię, przez Lalę i inne bajki, w których bohaterowie mają okulary. Co gorsza, Basia w ogóle nie chce spojrzeć przez nie, jakby ich się bała... Lekarka twierdziła, że jak Basia się zorientuje, że widzi w nich lepiej to będzi...
  • Mam 27 lat. Dwa miesiące temu na badaniach okresowych okulistka stwierdizła, że mam zeza. Po dokładnym badaniu zapisała mi okulary, jedno oko - 0,5 drugie -0,75. Dodam, że jest to zez naprzemienny obustronny. Zeza stwierdzono u mnie w dzieciństwie, ale potem się cofnął. Ostatnio znowu zauważyłam, że chyba coś jest nie tak. Okulary noszę dwa miesiące i od tegoczasu zauważyłam, że mój zez chyba się pogłębił. Wobec tego mam pytanie, czy źle dobrane okulary mogą powodować powiększanie się zeza? ...
  • Noszę zwykle okulary. Nie pryzmaty. Podobno szkła pryzmatyczne "prostują" oczy. Czy są moża ich odpowiedniki w postaci szkieł kontaktowych? Jeśli tak to czy wystarczy takie szkło tylko do jednego z oczu?
  • Mamy problem z naszą córeczką. Postaram sie w duzym skócie opisać naszą historię. Sa problemy ze zdiagnozowaniem u niej zeza. Juz jako niemowlaczkowi zaczęło "uciekać jej oczko" - tak przynajmniej wydawało się nam i dziadkom. W wieku ok. 10 miesiecy i 18 miesięcy bylismy u okulistek w przychodni na ul. Kieleckiej - obie stwierdziły , ze jest to zez pozorny wynikający z szerokiej nasady nosa. Ale nam wydawało się , że jednak oczka nie są w porządku. W wieku 2,5lat udaliśmy sie do ...
  • Dziś u okulisty wyszła nam nadwzroczność +2,5 w obu oczkach. I bardzo możliwe, ze zez jest spowodowany tą wadą. Ale niekoniecznie. Mamy kupić okulary i zaklejać dziecku oko jedno pół dnia i drugie pół dnia. Czy to nie za długo? Dużo niestety się nie dowiedzieliśmy od okulisty, bo Pani doktor nie była bardzo rozmowna. Za 2 tygodnie mamy jeszcze wizytę prywatną u prof. Prosta więc chyba wstrzymam się jeszcze z tymi okularkami. Synek ma 9 miesięcy ur, 7 korygowane. Był skrajnym wcześniak...
  • Witam Jestem mamą czteroletniej dość niepokornej Julki wczoraj potwierdzona została diagnoza mała musi koniecznie mieć zakrywane mocniejsze oko. Szczerze jestem przerażona zupełnie nie wiem jak się za to zabrać za nami już klika prób niestety zakończonych niepowodzeniem. Okulistka poinformowała nas że mamy czas tak do szóstego roku życia wtedy najszybciej oczka się wyrównują a co będzie jeśli nie dam rady zaklejać oka? To jedno przestanie widzieć? Dziewczyny proszę o radę moż...
  • Witam, Zakładam osobny wątek ponieważ czytam te wszystkie wypowiedzi na forum i kompletnie się już pogubiłam :( Otóż, mam 20lat i zeza od bardzo dawna - w sumie to chyba od zawsze, chcialabym poddać się operacji jednak bardzo się boję - na początku się nie bałam ale po przejżeniu forum obawy się jednak bardzo nasiliły. Mam zeza zbieżnego prawego oka choć lewe czasem też zezuje i niestety występuje u mnie nieszczęsne niedowidzenie jednego oka - naczytałam się, że w tym przy...
  • Witam serdecznie!! piszę tu pierwszy raz, nie znalazłam w wyszukiwarce odpowiedzi na swoje pytanie:-(. Przeszłam już 3 operacje na zeza, jednak niestety nadal jest widoczny co nie daje mi żyć i pewnie tylko wy tutaj jesteście w stanie to zrozumieć:-). jestem zdecydowana na 4 operację, moja Pani doktor po konsultacjach stwierdziła, że się kwalifikuję na "drobną kosmetykę".Jednak najbardziej martwi mnie to czy w ogóle jest sznsa że ON (największy wróg)zniknie zupełnie??Bardzo proszę o wasze o...
  • witam-proszę o wskazówki...w wieku 6 lat mialam operacje na zeza i przez dlugie lata mialam spokoj-niestey w wieku 23 lat oko zaczelo mi uciekac na zewnatrz i w wieku 28 lat poddałam sie operacji. mijają prawie dwa lata a widzę, że znów oko mi ucieka-bylam u okulistki i powiedziala mi, że juz nic sie nie da z tym zrobic-bo jedno oko mam zupelnie zdrowe, a drugie +1.5 i jeszcze 1 cylinder i to chore oko przestaje wspolgrac ze zdrowym-co mam zrobic moze jakies cwiczenia-nie chcialab...
  • Witam. Ostatnio bedac o optyka, zasugerowano mi abym w swoim wieku, w dodatku przy aktywnym trybie zycia ( gram w drużynie sportowej) przeszła na soczewki. Badanie to kosztuje 50 zł, czy "oczy przyjma" je czy tez nie. 1 miesiac na okres próbny sie je nosi. Tylko ja , majac zeza, chcialabym wiedziec, czy odrazu, na tym pierwszym badaniu i ":przymierzaniu" czy tez zakadaniu soczewek , odrazu bedzie wiadomo czy mi oko bedzie w nich uciekac czy tez nie. dodam że mam niedowidzenie na t...
  • Z radością donoszę, iż Basia zakłada okularki na około 0,5h - 1h dziennie!!!!! Jest to niesamowity postęp, zważywszy na to, że do tej pory w ogóle nie pozwalała włożyć ich sobie na nos. Jak to zrobiłam? Bardzo dużo pomaga mi w tym Basi niania, jest niezłomna i mnie dzielnie wspiera... Jak mi nie starcza odwagi to ona jest odważniejsza, jak ona ma już dość to ja znajduję gdzieś siłę... Po pierwsze, najpierw teletubisie - nie ma oglądania teletubisi bez okularów. Jak Basia zdejmuje ...
  • Witam wszystkich!Bardzo dziękuję smutniutkiej za założenie tego forum.Jak się okazuje nie tylko ja mam taki problem,czyli ten okropny zez!Mam 25 lat i mam zeza zbieżnego na prawym oku.Co prawda w okularach jest on prawie niewidoczny,ale jak zdejmę okulary to znacznie się pogłębia.Mam go od 2 roku życia i oczywiście nie nawidzę go z całego serca!Jako dziecko miałam mieć operację,ale niestety ktoś zapewne bardzo"życzliwy" skutecznie wybił to mojej mamie z głowy i ku mojej wielkiej r...
  • Słuchajcie jeszcze z czymś takim się nie spotkałam.....Ręce opadają....Byłam dzisiaj pierwszy raz na badaniach związanych z podjęciem pracy(pierwsza moja praca) poszłam na badania do państwowej Medycyny Pracy.Po zarejestrowaniu skierowano mnie do okulisty i sie zaczęło..Były tam dwie panie okulistki, zaczęły mi sprawdzać ostrość wzroku, powiedziałam im odrazu ze mam niedowdzenie w jednym oku i noszę soczewki, bo mam małego zeza zbieżnego bez nich. Zapytały mnie jekiej mocy nosze s...
  • czytalam wszystkie tematy i zdziwilo mnie ze nikt nie napisal nic o szklach pryzmatycznych ,które nosi sie na zeza rozbierznego ,moja okulistka mi je zaproponowala ponieważ na operacje raczej sie nie zdecyduje .Mam zeza rozbierznego ,astygmatyzm,minusowe szkla i podwójne widzenie i wlasnie te pryzmaty moze nie usunely wady ale pomagaja.Wada tych szkiel jest tylko taka że,są drozsze od zwyklych.
  • Witam. Jeszcze do niedawna byłam zdecydowana na operację, jednak po konsultacjach u specjalistów(którzy stwierdzili,że mój zez jest zbyt mały aby konieczny był zabieg)oraz po rozmowach z najbliższymi doszłam do wniosku,że nie poddam się tej operacji.Jest to moja przemyślana decyzja(aczkolwiek tylko krowa nie zmienia poglądów)i proszę nie atakujcie mnie za to(zwłaszcza myślę o jednej osobie, ale to nie istotne:)) Mam do Was pytanie:czy ktoś z Was nosi soczewki? Czy soczewki utrzym...
  • Mam pytanie czy w wieku 20 lat można wyleczyć zeza? Co robi się po operacji? Proszę o odpowiedz.
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.