opalanie

opalanie

(7 wyników)
  • Witam, stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy.Moja Pani dr złapała się za głowię jak usłyszała, że chcę wyjechać do Tunezji, powiedziała, że w przypadku mojej poważnej choroby jest to bardzo niebezpieczne. Słysałam też, że nie wolno się opalać. Co o tym sądzicie?
  • Mam zapalenie tarczycy, wykryte anty tpo ponad 700 jedn.( badanie 2 lata temu), tarczyca w uspieniu nigdy żadnego leczenia. Ostatnio od endo dowiedziałam się ze nia mogę sie opalać: solarium absolutnie, słońce i morze raczej tez nie wskazane. Powód podnosza się przeciwciała i moge dostac wytrzeszczu oczu. Pytanie czy rzeczywiście mam kategorycznie zrezygnować z opalania, które uwielbiam, nad morzem mam już urlop zaplanowany, no ale cóż jak trzeba będzie... (Faktycznie po urlopie...
  • dziewczyny mam pytanie czy moge sie opalac jak mialam nowotwora tarczycy??? chodzi mi i o sloneczko jak i solarium. lato juz tuz tuz a ja biala jak mleko :)
  • Witam Od roku lecze się na niedoczynność. Zażywam Letrox100 na dzień dzisiejszy. Za tydzien wyjeżdzam nad morze. Gdzieś wyczytałam że biorąc hormony (tarczycy także )nie jest wskazane opalanie się, ponieważ mogą zostać przebarwienia i plamy na ciele. Co o tym sądzicie?
  • Hej, jestem 2 tygodnie po operacji tarczycy. Powoli wszystko się goi i zostaje taka mała kreseczka(ledwo widoczna)Czy tak juz zostanie?? Czy zawsze powstanie bliznowiec i na jak długo?? Od Lekarza dowiedziałąm się ze opalanie tego miejsca może doprowadzić do przebarwień skóry(podobno okropnie potem blizna wygląda) Czy mozna temu jakoś zaradzić?? proszę o jakiekolwiek info na ten temat:):)
  • Hej! Czy może ktoś się orientuje czy biorąc Thyrozol można się opalać, albo przynajmniej przebywać na słoneczku? Po tak długiej zimie pierwsze promyki są tak zachęcające... że trudno im się oprzeć. ;-) Macie jakies doświadczenie w tej kwestii? Bo nie chciałabym po godzinie w ogródku zostać w plamy do końca życia.
  • W solarium mozna przeczytac informacje na temat przeciwskazan zwiazanych z opalaniem. Doczytalam sie rowniez, ze osoby zarzywajace "niektore leki hormonalne" oraz "z chorbami tarczycy" nie moga z niego korzystac. Pani tam opracujaca nie za barzo mogla mi wytlumaczyc dlaczego? Moze wy wiecie, czym grozi opalanie sie z niedoczynnoscia tarczycy? Pozdrawiam
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.