Forum Kultura Teatr
ZMIEŃ
      opera

opera

(15 wyników)
    • Scenografia plasticzana (no! obronił się żyrandol i projekcje multimedialne; pan od świateł po prawej sympatyczny)... reszta - gleba! A teraz po aktorach: 1) Damian Aleksander - nie poznałem go w tej masce 2) Raul - uroczy, daje radę 3) Christine - mogłaby podkładać Pocahontas albo Cinderellę - nic więcej się nie wykrzesi, zero charyzmy, głosik słodko-pierdzący! 4)Carlott - boska, broni się chociaż w drugiej scenie pierwszego aktu - daremna gra. Ale można jej wybaczyć, bo jedyna ...
    • czy ktoś mi może odpowiedziec czym różni się opera od operetki, proszę?
    • Opera Narodowa Warszawa 7 pazdziernik 2007 g. 18 NABUCCO jest to jedna z najlepszych oper ( melodyjnych ) jaka widzialem . Kostiumy, scenografia ( zapadnie ) swiatla dym na scenie oraz zwierzeta POLECAM- JEST SUPER BILETY od 15 zł wejsciowka szczegoly www.teatrwielki.pl
    • po polsku i po angielsku Domyślam się, że jest z tym ciężko, skoro nawet nie ma w sprzedaży DVD ze sztukami teatralnymi widz
    • Opera za trzy grosze inauguruje sezon Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej. Premiera odbedzie się 24 października. Zapraszam na forum regionalne Wrocław Kultura aby uzyskać więcej informacji na temat tej ważnej i ciekawej propozycji kulturalnej między innymi ze względu na osoby, które pracują nad tą sztuką.
    • Witam, czy można zabrać 6-latkę na Dziadka do Orzechów w Operze Narodowej? Chodzi o to czy 6 lat to jeszcze nie za wcześnie. Pozdrawiam Sven
    • Który balet jest lepszy??Błagam pomożcie. Idę do teatru z facetem, który bardzo dawno nie był w teatrze i musi to być coś naprawdę godnego uwagi. Grek Zorba jest super, ale nie ma go obecnie w repertuarze. A na Damie Pikowej(Opera), niestety ale przysypiałam. Dlatego balet, tylko pytanie Trystan czy Bajadera?
    • kto widział to g...o i wstyd w pon. w tv? w głowie się nie mieści, że to Teatr Stary, reżyseria Grabowskiego i zdolni w końcu aktorzy w obsadzie! Nominuję na pawia sezonu!
    • Znany krytyk muzyczny,Piotr Kamiński,niemal nie zostawił suchej nitki na wyreżyserowanym przez K. Warlikowskiego,w paryskiej Operze na Bastylii, przedstawieniu opery "Afera Makropulos" Janacka. Szczegóły na stronie sekcji polskiej RFI w tekście "Janacek w łapach Warlikowskiego".
    • Ludki kochane pierwszy raz bylem na premierze, ze ludzie nie wstali. Kiszka straszna i nudna, troche nawiazuje do Herzoga, jakos tam linearnie do Buchnera i rozumiem ze w swojej atonalnej wersji do Berga. Tylko skad tam te dzieci i cale to "Love Parade". Jesli miala to byc manifestacja zainteresoan seksualnych rezysera czy inszego dyrektora to na cholere sa tam dzieci. Oj nie ladnie, nie ladnie. No i dlaczego tylko Andreas w tym calym spektaklu umie spiewac. Jesli Warlikowski dekl...
    • troche mnie dziwi otoczka reklamowa najnowszej premiery Teatru Wielkiego, bo sa plakaty na miescie, reklamy w prasie, w tramwajach, a nawet na autobusach niby ok. fajnie, ze promuje sie nie tylko masowke, ale tez prawdziwa sztuke. zastanawia mnie tylko rozmach promocjyny, skoro w tym roku spektakl bedzie grany zaledwie 6 razy. mieli nadwyzke budzetowa?
    • prosze napiszcie czy warto isc na jezioro łabedzie wiem ze znane itd ale muzyka ma byc z płyty ( opera wrocławska)
    • Opera Salome. To się dopiero nazywa czeska opera (nawiązując do reżysera, nazwisko litościwie przemilczę). Salome w samych stringach podskakująca po scenie, toż to ociera się o podkasaną muzę miast operę. Wymachiwanie głową Jana Chrzciciela jak reklamówką, też jest chybionym zabiegiem. Reżysersko spektakl ustawiony pod Elianę Lappalainen - położony. Scenografia - połozona totalnie (bliższe teatrowi Wiśniewskiego, którego cenię za własną formę, ukazującą intencje reżysera) ...
    • Czy to forum jest dobre dla tego typu spektakli? Zaglądałam do "Muzyki", ale tam to tylko muzyka lekk, łatwa i przyjemna (jak dla kogo). Nie jestem melomanką, ale bardzo lubie dobrą muzykę (tę klasyczną) w dobrym wykonaniu. Od 12 lat w Warszawskiej Operze Kameralnej wystawiane są w ramach Festiwalu Mozartowskiego wszystkie opery tego kompozytora. Poza tym można posłuchać mistrzowskiego wykonania innych utworów Mozarta. Ja uwielbiam Requiem, na którego wykoanie chodzę ilekroć mam c...
    • Wiecie cos, oprocz tego, ze Warlikowski bedzie pracowal w Operze Narodowej?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się