opera

(9 wyników)
  • Popieram, faktycznie opera w Bytomiu jest ciasna a komfort oglądania jest niezbyt wysoki. Przydałby się też nowy budynek teatru - "Wyspiański" też dość mały jest. Istniejące budynki (opery i teatru) można by wykorzystać do mniejszych, kameralnych przedstawień.
  • Jak widać, kultura na Śląsku żyje dynamicznie - "energią kultury" z Bytomia.
  • ... Ze Śląska rzeczywiście 'odpłynęła' do stolycy i innych nieco rozwiniętych miast większość sensownych pracowników. Z wielu branż, ale zwłaszcza z branży okołodziennikarskiej, jak się okazuje. Czy to jest jakiś blog sfrustrowanej katowiczanki(?) ? Nie?
  • Nie obrażam wieku !!! Uważm p. Kuc , że jest Pan ecyklopedyczną ilustracją kanalii !!! Nie dość , że kanalia to jeszcze błazen.
  • Ostatnio zauważyłem że Spodek już od teraz uczestniczy w godzinie dla ziemi bo nocą są wygaszone wszystkie światła...
  • Tak, no i jak zwykle, oczywiscie, ani mru-mru o okresie 1900-1945 i koncertach w tym czasie...... No bo tez nie bylo, co ? :)))))))) Ale "Halka" i tego, hehehehe, choc w Katowicach, hehehehe. A moze byly nawet i PRZED budowa budynku/budynków ? Bo przeciez scena muzykomanów musiala byc, bo takiego obiektu nie buduje sie dla 5 osób, które na wakacjach widzialy w Mediolanie jakies skrzypce - he?!
  • ile grano oper polskich w nim,oprócz tej bielizny damskiej "Halka"?
  • wywieranie wpływu nie jest rzadką książką...: www.allegro.pl/search.php?utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&string=%22Wywieranie+wp%C5%82ywu+na+ludzi%22&order=p&change_view=1 myśle, że większą ,,popularnością '' cieszyłoby się oddawanie innych książek-negocjowane z biblioteką, bo jak pies pogryzie/dziecko zgubi, to czasem kilkanaście zł kary,to problem, ale oddanie 5 nawet wartościowych książek jest mniejszym.
  • "...żarty się skończyły...czy ktoś wreszcie postawi temu tamę..." - Tak Smolorz polemizuje z poglądami kierownika literackiego Opery. Do tego sugeruje też wcześniej,że jest on niepotrzebny "skoro libretto jest wtórne wobec partytury muzycznej". ( Smolorz zna się też na muzyce i wie co to libretto! Leonardo da Vinci on ci jest!) Czyli ten kierownik bierze pieniądze za friko, jego etat to synekura- podstępnie ryje i snuje Smolorz . Jaki wniosek dla dyrektora opery? Za takie gadanie ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się