opieka

opieka

(241 wyników)
  • Hej dziewczyny, zwracam się do tych zorientowanych w temacie, a mianowicie znających przepisy itd. Moje pytanie jest następujące, pracuję od kilku lat w tej samej firmie, w ub.r. wykorzystałam cały mój urlop wypoczynkowy tj. 26 dni. W tym roku 2009, na urlopie byłam 2 stycznia, 5 stycznia po weekendzie poszłam do pracy, a dzień później wylądowałam już w szpitalu bo okazało się, że moja ciąża jest zagrożona i tak na zwolnieniu lekarskim była aż do rozwiązania 28.07., od tego momentu do 1...
  • Dziewczyny wiem że Was zadręczam moją zasraną pracą ale mam pytanie. Przyniosłam dziś kierowniczce wypowiedzenie o pracę z okresem wypowiedzenia 2 tyg.Wszystko pięknie z kompa wydrukowane,wraz z podziękowaniami za bogate doświadczenie(!;)) Kierowniczka powiedziała że to nie tak,że mam napisać ręcznie z prośbą o zwolnienie mnie z umowy o pracę z dniem 31 marca.Nie mam wtedy urlopu ani opieki nad dzieckiem,ale podobno mi za to zapłacą:/ Nie wiem o co chodzi.Które rozwiązanie jest lepsze dla ...
  • hehe musze to opisac bo padne po prostu :) no urodzilam 29.09 ale jakos nie zalatwilam w pazdzierniku becikowego i wzielam sie za to w tym tyg. 1sze to WSZYSTKIE wnioski zlozone PO 1/11/2009 musza byc opatrzone zaswiadczeniem od lekarza ze sie bylo pod opieka od 10tc, myslalam ze chodzi o dzieci urodzone PO 1/11/2009, ale niewazne do rzeczy...pojechalam dzis po to zaswiadczenie - moja ciaze prowadzil lekarz z Damiana(prywatna placowka ). Akurat tak sie zlozylo ze pracuje w korporacji a...
  • Wtam, Mam pytanie na "wagę" złota. czy przysługujące nam rocznie 2 DNI NA DZECKO, które jest w 100% płatne może wziąć tylko mama dziecka, czy może je wziąć TATA ?? A może oboje możemy wziąć po dwa dni?? Jesli ktoś z Was zna odpowiedź - będę wdzięczna za umiesczenie jej na forum, albo może link wyjaśniający co i jak. Z gory dziękuję i pozdrawiam.
  • pytanie

(8)
    jakis czas temu mialam sprzeczke z mezem. jesli trafilabym do szpitala (bedac na wychowawczym) to czy maz dostalby zwolnienie z pracy na opieke nad dzieckiem. on mowi ze nie bo ja mam ten wychowawczy.
  • Orientujecie się może w jakiej wysokości wypłacane jest świadczenie jak się jest na urlopie wychowawczym z 1,5 rocznym dzieckiem i czy wszystkim się ono należy?
  • wiecie coś więcej na ten temat?? Czy tatusiowi przysługuje do dziesięciu dni zwolnienia, jeśli żona po porodzie jest w stanie wymagającym opieki?? Kto wówczas wystawia takie zwolnienie? lek. ginekolog czy lek. rodzinny??
  • jak w temacie. ja wezmemacierzynski, ale moj maz chcialby byc z nami jak najdluzej. czy sa jakies przepisy ktore to umozliwiaja? ma on zwykla umowe o prace.
  • Nie znalazłam nic w historii więc prosze o odpowiedź. Dziecko ma 2,9l, od września ma iść do przedszkola, a ja pracuję. Zdrowie dziecka się pogorszyło, zalecane jest przedszkole ale na 4-5 godzin dziennie. W związku z tym mam pytanie, czy mogę wziąść wychowawczy (pozostało mi 2 lata) i jednoczesnie zawozić dziecko na kilka godzin do przedszkola, czy to nadal będzie osobista opieka nad dzieckiem. Dodam, że dochodzi jeszcze rechabilitacja w domu na którą muszę mieć czas. Żadnego ożecze...
  • Witam, byłabym wdzięczna za pomoc. Urlop wychowawczy na córkę skończy mi się w maju 2010, ale ze względu na trudności dostania się dzieci do przedszkola zapisałam małą już teraz i się dostała, czyli de facto od września ma miejsce w 3 latkach. Moje pytanie - kiedy najpóźniej mogę powiadomić pracodawcę, że nie sprawuję osobistej opieki nad dzieckiem i muszę przerwać wychowawczy? A gdyby dziecko chorowało na początku września i chciałabym być z nim np. do końca września w domu? Wiem, ż...
  • Witam, po powrocie niemowlaka i mamy do domu po ponad tygodniu dziecko z mamą wylądowały w szpitalu na minimum dwa tygodnie. Czy jakoś wpływa to na przedłużenie urlopu macierzyńskiego o czas pobytu z dzieckiem w szpitalu?
  • CZy ktoś orientuje się, czy będac na macierzyńskim można podpisać umowę o dzieło? Będę wdzieczna za pomoc.
  • Moja Mama opiekująca się moim synkiem (przedszkolakiem, który jest w przedszkolu srednio 3 dni w m-cu, bo resztę czasu choruje) trafiła niespodziewanie do szpitala. W tym tygodniu jestem razem z synkiem w domu, bo oboje mielismy grypę. Nie wiem natomiast, jak bedzie w przyszłym tygodniu, bo dla synka jest jeszcze za wczesnie na powrót do p-la po chorobie. Czy dostanę opiekę na zdrowe dziecko w sytuacji dostarczenia lekarzowi zaświadczenia o przyjęciu do szpitala mojej Mamy, któ...
  • Dziewczyny, może któraś z Was się orientuje... Ojcu dziecka przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego w zw. z narodzinami dziecka. Czy jest określony czas, w jakim te dni powinny być wykorzystane? Czy musi to być bezpośrednio po porodzie? Jeśli po porodzie ojciec dostałby zwolnienie na opiekę nad żoną lub wziął 2 tyg. urlopu wypoczynkowego to czy później może wykorzystać jeszcze te dwa dni?
  • podobno maz moze dostac zwolnienie do opieki nad zona po prordzie? jesli to prawda to kto cos takiego wystawia? lekarz prowadzacy ciaze czy w szpitalu? bardzo by mi sie cos takiego przydalo, bo maz musi brac na czas mojego pobytu w szpitalu urlop zeby zajac sie starszym(1,5r) dzieckiem, a troche szkoda tego urlopu jesli mozna dostac zwolnienie czy ktos sie orientuje w przepisach? i jak to wyglada w praktyce?
  • Witam wszystkich, proszę o pomoc, nigdzie nie znalazam odpowiedzi na moje pytanie. Jestem zatrudniona na czas określony do końca roku. Wykorzystałam już w tym roku 20 dni z przysługujacego mi urlopu. Chciałabym w najblizszym czasie złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem 2-tyg. okresu wypowiedzenia. I teraz pytanie - czy jest szansa, że będę mogła wykorzystać pozostałe kilka dni urlopu? A co z 2 dniami opieki nad dzieckiem? Pozdrawiam, liczę na Waszą odpowiedź.
  • Czy w Polsce jest przepis ,ktory mowi ,ze "Kazdy ma prawo do 14 dni zwolnienia L4 nad opieka nad krewnym." .... Konkretnie chodzi mi o sytuacje , w ktorej (przyszla) bacia dostaje 14 dni wolnego/zwolnienia , poniewaz zamierza opiekowac sie corka ,ktora bedzie miala cc (urodzi dziecko). Mam nadzieje ,ze ktos mi poda jekies konkretne informacje na ten temat. Dziekuje slicznie. :o) Koko P.S. Nie jestem w ciazy i nie chodzi tu o mnie ;)
  • Witam !Może ktoraś z Was wie czy cos sie należy mężowi na żone w czasie ciąży i po urodzeniu tzn. chodzi mi o urlop opiekuńczy czy cos takiego .... Szukam w necie alel nic konkretrnego nie mogłam znależć :(:( Mam nadzieje że ktos cos wie i mi pomoże. pozdrawiam
  • witam mam pytanie; czy na wychowawczym moge przyjąć prace na umowe zlecenie?? jak się to ma od strony prawnej. praca jest u innego pracodawcy.
  • dziewczyny czy pracodawca może odmówić dania 1 dnia (z 2 przysługujących zresztą) urlopu na opiekę nad dzieckiem? szefowa mi odmówiła a ja nie jestem pewna czy może... i czy to jest 100% płatny urlop? pozdrawiam Kasia

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.