opieka

opieka

(241 wyników)
  • Hej dziewczyny, zwracam się do tych zorientowanych w temacie, a mianowicie znających przepisy itd. Moje pytanie jest następujące, pracuję od kilku lat w tej samej firmie, w ub.r. wykorzystałam cały mój urlop wypoczynkowy tj. 26 dni. W tym roku 2009, na urlopie byłam 2 stycznia, 5 stycznia po weekendzie poszłam do pracy, a dzień później wylądowałam już w szpitalu bo okazało się, że moja ciąża jest zagrożona i tak na zwolnieniu lekarskim była aż do rozwiązania 28.07., od tego momentu do 1...
  • Dziewczyny wiem że Was zadręczam moją zasraną pracą ale mam pytanie. Przyniosłam dziś kierowniczce wypowiedzenie o pracę z okresem wypowiedzenia 2 tyg.Wszystko pięknie z kompa wydrukowane,wraz z podziękowaniami za bogate doświadczenie(!;)) Kierowniczka powiedziała że to nie tak,że mam napisać ręcznie z prośbą o zwolnienie mnie z umowy o pracę z dniem 31 marca.Nie mam wtedy urlopu ani opieki nad dzieckiem,ale podobno mi za to zapłacą:/ Nie wiem o co chodzi.Które rozwiązanie jest lepsze dla ...
  • hehe musze to opisac bo padne po prostu :) no urodzilam 29.09 ale jakos nie zalatwilam w pazdzierniku becikowego i wzielam sie za to w tym tyg. 1sze to WSZYSTKIE wnioski zlozone PO 1/11/2009 musza byc opatrzone zaswiadczeniem od lekarza ze sie bylo pod opieka od 10tc, myslalam ze chodzi o dzieci urodzone PO 1/11/2009, ale niewazne do rzeczy...pojechalam dzis po to zaswiadczenie - moja ciaze prowadzil lekarz z Damiana(prywatna placowka ). Akurat tak sie zlozylo ze pracuje w korporacji a...
  • Wtam, Mam pytanie na "wagę" złota. czy przysługujące nam rocznie 2 DNI NA DZECKO, które jest w 100% płatne może wziąć tylko mama dziecka, czy może je wziąć TATA ?? A może oboje możemy wziąć po dwa dni?? Jesli ktoś z Was zna odpowiedź - będę wdzięczna za umiesczenie jej na forum, albo może link wyjaśniający co i jak. Z gory dziękuję i pozdrawiam.
  • pytanie

(8)
    jakis czas temu mialam sprzeczke z mezem. jesli trafilabym do szpitala (bedac na wychowawczym) to czy maz dostalby zwolnienie z pracy na opieke nad dzieckiem. on mowi ze nie bo ja mam ten wychowawczy.
  • Orientujecie się może w jakiej wysokości wypłacane jest świadczenie jak się jest na urlopie wychowawczym z 1,5 rocznym dzieckiem i czy wszystkim się ono należy?
  • wiecie coś więcej na ten temat?? Czy tatusiowi przysługuje do dziesięciu dni zwolnienia, jeśli żona po porodzie jest w stanie wymagającym opieki?? Kto wówczas wystawia takie zwolnienie? lek. ginekolog czy lek. rodzinny??
  • jak w temacie. ja wezmemacierzynski, ale moj maz chcialby byc z nami jak najdluzej. czy sa jakies przepisy ktore to umozliwiaja? ma on zwykla umowe o prace.
  • Nie znalazłam nic w historii więc prosze o odpowiedź. Dziecko ma 2,9l, od września ma iść do przedszkola, a ja pracuję. Zdrowie dziecka się pogorszyło, zalecane jest przedszkole ale na 4-5 godzin dziennie. W związku z tym mam pytanie, czy mogę wziąść wychowawczy (pozostało mi 2 lata) i jednoczesnie zawozić dziecko na kilka godzin do przedszkola, czy to nadal będzie osobista opieka nad dzieckiem. Dodam, że dochodzi jeszcze rechabilitacja w domu na którą muszę mieć czas. Żadnego ożecze...
  • Witam, byłabym wdzięczna za pomoc. Urlop wychowawczy na córkę skończy mi się w maju 2010, ale ze względu na trudności dostania się dzieci do przedszkola zapisałam małą już teraz i się dostała, czyli de facto od września ma miejsce w 3 latkach. Moje pytanie - kiedy najpóźniej mogę powiadomić pracodawcę, że nie sprawuję osobistej opieki nad dzieckiem i muszę przerwać wychowawczy? A gdyby dziecko chorowało na początku września i chciałabym być z nim np. do końca września w domu? Wiem, ż...
  • Witam, po powrocie niemowlaka i mamy do domu po ponad tygodniu dziecko z mamą wylądowały w szpitalu na minimum dwa tygodnie. Czy jakoś wpływa to na przedłużenie urlopu macierzyńskiego o czas pobytu z dzieckiem w szpitalu?
  • CZy ktoś orientuje się, czy będac na macierzyńskim można podpisać umowę o dzieło? Będę wdzieczna za pomoc.
  • Moja Mama opiekująca się moim synkiem (przedszkolakiem, który jest w przedszkolu srednio 3 dni w m-cu, bo resztę czasu choruje) trafiła niespodziewanie do szpitala. W tym tygodniu jestem razem z synkiem w domu, bo oboje mielismy grypę. Nie wiem natomiast, jak bedzie w przyszłym tygodniu, bo dla synka jest jeszcze za wczesnie na powrót do p-la po chorobie. Czy dostanę opiekę na zdrowe dziecko w sytuacji dostarczenia lekarzowi zaświadczenia o przyjęciu do szpitala mojej Mamy, któ...
  • Witam wszystkich, proszę o pomoc, nigdzie nie znalazam odpowiedzi na moje pytanie. Jestem zatrudniona na czas określony do końca roku. Wykorzystałam już w tym roku 20 dni z przysługujacego mi urlopu. Chciałabym w najblizszym czasie złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem 2-tyg. okresu wypowiedzenia. I teraz pytanie - czy jest szansa, że będę mogła wykorzystać pozostałe kilka dni urlopu? A co z 2 dniami opieki nad dzieckiem? Pozdrawiam, liczę na Waszą odpowiedź.
  • Dziewczyny, może któraś z Was się orientuje... Ojcu dziecka przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego w zw. z narodzinami dziecka. Czy jest określony czas, w jakim te dni powinny być wykorzystane? Czy musi to być bezpośrednio po porodzie? Jeśli po porodzie ojciec dostałby zwolnienie na opiekę nad żoną lub wziął 2 tyg. urlopu wypoczynkowego to czy później może wykorzystać jeszcze te dwa dni?
  • podobno maz moze dostac zwolnienie do opieki nad zona po prordzie? jesli to prawda to kto cos takiego wystawia? lekarz prowadzacy ciaze czy w szpitalu? bardzo by mi sie cos takiego przydalo, bo maz musi brac na czas mojego pobytu w szpitalu urlop zeby zajac sie starszym(1,5r) dzieckiem, a troche szkoda tego urlopu jesli mozna dostac zwolnienie czy ktos sie orientuje w przepisach? i jak to wyglada w praktyce?
  • Czy w Polsce jest przepis ,ktory mowi ,ze "Kazdy ma prawo do 14 dni zwolnienia L4 nad opieka nad krewnym." .... Konkretnie chodzi mi o sytuacje , w ktorej (przyszla) bacia dostaje 14 dni wolnego/zwolnienia , poniewaz zamierza opiekowac sie corka ,ktora bedzie miala cc (urodzi dziecko). Mam nadzieje ,ze ktos mi poda jekies konkretne informacje na ten temat. Dziekuje slicznie. :o) Koko P.S. Nie jestem w ciazy i nie chodzi tu o mnie ;)
  • Witam !Może ktoraś z Was wie czy cos sie należy mężowi na żone w czasie ciąży i po urodzeniu tzn. chodzi mi o urlop opiekuńczy czy cos takiego .... Szukam w necie alel nic konkretrnego nie mogłam znależć :(:( Mam nadzieje że ktos cos wie i mi pomoże. pozdrawiam
  • witam mam pytanie; czy na wychowawczym moge przyjąć prace na umowe zlecenie?? jak się to ma od strony prawnej. praca jest u innego pracodawcy.
  • pracy jako bezrobotna?? bo potrzebuję jakichś informacji na ten temat? czy są z tego jakieś korzyści? bo wczoraj się bardzo zdziwiłam, bo moja lekarka powiedziała, żebym się zarejestrowała jako bezrobotna to dostanę jakąś kasę, tylko nie potrafiła tego sprecyzować dokładnie. szukałam na necie coś na ten temat ale znalazłam różne wypowiedzi: że nie ma żadnej kasy, albo że mogą mnie nie zarejestrować jak jestem w ciąży. już sama nie wiem co o tym myśleć

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.