osiedla

osiedla

(75 wyników)
  • Co można zrobić z delikwentem notorycznie blokującym swoim samochodem bramę wjazdowa do osiedla tak ze porostu czasami nie jest fizycznie możliwym, aby wyjść przez furtkę lub ostatnio nawet wyjazd bramą :( Pewnego dnia została wezwana karetka do starszej Pani i .... cóż utknęła przed osiedlem. Były pisma do administratora osiedla - rezultat zadem - Pan olał sprawę i nadal parkuje jak mu sie podoba się. Gdzie ewentualnie mozna dzwonic?straz miejska? Czy oni mogą "działać" na terenach jakby ...
  • Wspólnota Mieszkaniowa z W-wy poszukuje firmę, która będzie zajmowała się bieżącymi sprawami WM oraz prowadzeniem jej rachunkowości. Oferty wraz z podaniem kwot za kompleksową administrację prosimy przesyłać na adres e-mail: zarzad@derby34.waw.pl
  • mamy na osiedlu grupe mlodych meneli /max. lat 15-16. z z achowania, dzieci ewidentnie z melin. zadno z nich nie mieszka w budynku, pod ktorym notorycznie przesiaduja /pod oknami zaraz/ codziennie po wiele godzin. czesc /wieksza, nie mieszka nawet na osiedlu/. pija, pala, klna, wyja gorzej od hien, krzycza upiornie i smieca. a pytanie co tu robia, odpowiadaja ze przyszli do kolegi /mieszka w budynku kilkaset metrow dalej/. ale zdaje sie, gosci przyjmuje gospodarz, nie postronne osoby, zmuszan...
  • Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą oferującą szeroki wachlarz usług z zakresu sprzątania, pielęgnacji zieleni, a także usuwania śniegu. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem renomowanych firm. Jednocześnie ceny oferowanych przez nas usług są konkurencyjne. Zapraszamy!!
  • Naszym administratorem jest firma Gestor. [u]Czy ktos z nimi mial do czynienia?[/u] Mieszkam na dosyc malym osiedlu. I pomimo, ze osiedle jest male a firma Gestor jest duza to nie jestesmy zadowoleni z tej firmy: tzn. ja + kilku sasiadow, bo dalej to JESZCZE nie rozmawialismy. Co nam sie nie podoba: - opieszalosc i brak kompetencji firmy: firma robi wszystko powoli, ksiegowa robi bledy; mnie osobiscie zdarzylo sie, ze chamsko odezwal sie do mnie pracownik tej firmy (nie mam swiadkow) -...
  • jestem ciekawa jak wyglada ochrona osiedli ile trzeba za to placic i co do takiej ochrony nalezy
  • niedawno w naszej WM zamontowano szlabany w celu zapewnienia miejsc parkingowych dla właścicieli lokali. Mieszkaniówka zadowolona, a lokale usługowe oczywiście nie. Czy jakiś przepis reguluje zapewnienie dojazdu klienta do lokalu usługowego? Prawie pod drzwi oraz zapewnienia klientowi lokalu miejsca na parkingu? Macie doświadczenie w takim przypadku?
  • Koniec roku się zbliża tak sobie pomyślałem że moglibyśmy zrobić małe podsumowanie. Co nas wpienia w naszych "kochanych" administratorach, z jakich obietnic się wywiązali, a z jakich nie. No i oczywiście o pozytywach też dajemy. Bo chyba nie zawsze jest jakoś mocno źle. A że ktoś musi zacząć to zacznę ja. Larix na moim osiedlu: - fatalny kontakt; no krew zalewała że ani się dodzwonić nie da (a niby 24/7 można), ani jakichkolwiek info na forum - błędy w księgowości, dopuszczenie do ogromny...
  • mieszkam na osiedlu mieszkaniowym(tj. jakies 20-25 bloków).Między blokami są uliczki i parkingi.Niestety nikt nie raczył ich odśnieżyć. chodnik troszeczke jest odśnieżony. codziennie wyjeżdzając do pracy zakupuje sie połowa mieszkańców.chciałem sie dowiedzieć gdzie oprócz policji można zgłosić coś takiego? Jakie organy wyżej powinny się tą sprawą zająć?
  • Witam, W związku z pytaniami jakie pojawiają się na oficjalnym forum osiedla Słoneczne Skorosze, a które pozostają nadal bez odpowiedzi zastanawiam się czy osoby zainteresowane m.in P Broniszewski czytają pytania m.in do niego skierowane. Ja i nasi sąsiedzi mamy pytanie do członka zarządu P. Mariusza Broniszewskiego. Panie Mariuszu czy mógłby Pan odpowiedzieć na pytanie (jako członek zarządu naszej wspólnoty mieszkaniowej) dlaczego moi sąsiedzi już głosowali nad projektami uchwał a do mnie...
  • Witam, będę mieszkać na osiedlu domków jednorodzinnych (każdy domek to oddzielna nieruchomość). Wspólną będziemy mieli drogę, bramy, domofon i oświetlenie. Jak sobie poradzić z administrowaniem częścią wspólną. Nas przecież nie tyczą się przepisy o wspólnotach mieszkaniowych. Proszę o jakieś rady jak zorganizować dobre funkcjonowanie takiego osiedla.
  • Jest sobie osiedle, z założenia zamknięte. Pod budynkami miejsca parkingowe w halach. Obok budynków miejsca do parkowania, z założenia dla gości. Przy zakupie lokalu miejsca parkingowe w halach nie były obowiązkowe. Czy można zabronić wjazdu i parkowania na terenie osiedla tym mieszkańcom, którzy miejsc wykupionych nie mają? Czy zamknięte oznacza, że ci bez wykupionych miejsc mają ograniczone możliwości korzystania z osiedla? Czy i gdzie można znaleźć przepisy prawne regulujące te ...
  • Witam. Sytuacja nastepujaca: 8 blokow - w kazdym wspolnota, na terenie osiedla jest posadowiony pare innych osobnych obiektow (basen, garaz), typowy mieszkaniec ma udzialy w: - w swoim bloku; - w basenie; - w czesciach wspolnych (teren osiedla) - ew. w garazu.. Na terenie osiedla znajduja sie ogolnodostepne miejsca parkingowe. Na jakiej zasadzie (_prawnej_) mozna zarzadzac terenem osiedla - obecnie jest zalozone stowarzyszenie osiedla, jakas czesc mieszkancow przystapila ...
  • Witam, większość wspólnot zawiązuje sie w budynkach wielorodzinnych. Ja mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych (każdy ma swoją działkę i na niej domek), wspólne są tylko drogi osiedlowe. Chcemy z sąsiadami założyć jakieś ciało (wspólnotę mieszkaniową ???) przez które będziemy mogli lepiej dbać o swoje interesy (negocjacja umów zbiorowych z dostawcami mediów, remonty dróg osiedlowych, naciski na władze gnimme i powiatowe,...). Powiedzcie mi proszę czy mamy założyc właśnie wspólnotę...
  • Witam, Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Osiedla DerbyBis ul. Skarbka z Gór 124-130 w Warszawie rozpoczyna procedurę wybóru Zarządcy dla Osiedla DerbyBis. Wszystkich Zarządców zainteresowanych przetargiem prosimy o kontakt z Zarządem Wspólnoty i podawanie następujących danych: imie, nazwisko, firma, telefon, e-mail, adres WWW firmy. W najbliższym czasie do zgłoszonych firm zostanie przesłane zapytanie ofertowe. Prosimy o nie przesyłanie w obecnej chwili żadnych dokumentów - prosi...
  • Jak w temacie. Oferty nie dłuzsze niż 4-5 stron prosimy kierować na faks +48 22 20 50 721 lub mail dct18@o2.pl. Dziękuję.
  • czy ktoś z państwa wie jak powinno byc przeprowadzone powalanie zarzadu dla terenów wspolnych na osiedlu mamy 5 bloków i oczywiszcie jest problem ze wszystkim na terenie wspolnym zaczynajac od ochrony konczac na piaskownicy na podbudowie czego powinnien powstac taki zarzad(UWL czy jakis innych) czy powinien miec jakis statut czy wybory powinny byc przeprowadzone podobnie jak we wspolnotach czy wystarczy ze poszczegolne zarzady wyraza zgode ze jakis zarzad bedzie ta funkcje spr...
  • Owner_wm napisał: Rzepa opisuje perypetie właścicieli domów jednorodzinnych, tworzących kondominium: połączenia odrębnej własności nieruchomości (działek z domami) ze współwłasnością w częściach ułamkowych innych nieruchomości (drogi osiedlowe): www.rp.pl/artykul/56663,320037_Osiedlowa_buchalteria_musi_miec_podstawe_prawna.html Pełnomocnikiem i członkiem rady nadzorczej Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla (nawet nie: właścicieli) jest adwokat, jak się zdaje, jeden z właścicieli domów. ...
  • Nasza wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę aby opłatę za ochronę osiedla podzielić równo między wszytkie lokale mieszkalne i usługowe (niezależnie od posiadanego metrażu), z całkowitym pominięciem garaży. Argumentowano to tym by np. właściciel mieszkania i garażu nie płacił więcej niz własciciel tylko mieszkania, bo przecież "korzystają jednakowo z ochrony osiedla". Doprowadziło to do tego, że ktoś, kto posiada wyłącznie garaż ( a są tacy ) nie ponosi żadnej opłaty za ochronę os...
  • Witam. Rada Osiedla podjęła decyzję zakazującą wjazdu na teren osiedla (4 odrębne wspólnoty) samochodów nie mających wykupionych miejsc postojowych. Dotyczy to więc zarówno samochodów gości, jak też właścicieli lokali, którzy nie wykupili miejsc postojowych lub mają więcej samochodów. Jednocześnie zabroniono parkowania poza wyznaczonymi miejscami, tzn. nie wolno parkować na chodnikach i przy krawężniku jezdni. Czy decyzja ta jest zgodna z prawem? W szczególności chodzi mi o kon...
« poprzednie 1 2 3 4

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.