owoce

owoce

(14 wyniki)
  • witam.Mam prosbę-powiedzcie prosze ,które owoce sa przez Was najlepiej tolerowane?
  • u nas spadała z ++ na + a jadłyśmy wiśnie i jagody mrożone. czytałam ze morelemają zadziwiający indeks glikemiczny, zwłaszcza surowe
  • Witam! Tak jak napisalam wyzej, zaobserwowalam u siebie cos dziwnego. Ostatnio dosc mocno nadszarpnelam diete, po 1 bo wakacje i tyle pokus, a po 2 bo sama chcialam sie pfrzekonac co tak naprawde mi szkodzi. I ku mojemu zdziwieniu po prawie wszystkich owocach, szczegolnie gruszkach i sliwkach skreca mnie z bolu i dostaje biegunki w trybie natychmiastowym, po winogronach to samo. Nie szkodza mi tylko truskawki i jablka. Natomiast wydaje mi sie ze pszenica i cukier powoduja jakiekol...
  • Ale cytryny można i grejprfuty?A co np. z awpkado. I czy można kokos?:) W sumie to orzech. Czyli zostały mi tylko warzywa i ziarna, orzechy- jestem weganką. Nie wiem też co z kaszą jaglaną,ale z tego co wyczytałam można. Z olejów to tylko oliwa z oliwek i olej lnianY?Tłoczony na zimno. Z ziaren_słonecznik, pestki dyni, siemię lniane? Hm...chodzi mi też o proporcję Omega3 do Omega 6. Pozdrawiam
  • Zakładając że jakieś MUSZĘ, no po prostu MUSZĘ popełnić? ;) Od kiedy się dowiedziałam (tydzień temu), że moim "mieszkańcem" jest geotrichum candidum zażywam całe tony leków (15 tabl. dziennie) i jestem na diecie jak p/drożdżakom, choć to g.c. klasyczną candidą nie jest. Wg lekarza mam leki zażywać 5 tygodni i z dwa miesiące być na diecie. A tu za dwa tygodnie czyli po 3 od rozpoczęcia diety wyjeżdżam na wakacje do Chorwacji. I tu pytanie - bo oczywiście nie jestem w stanie sobie AB...
  • christa poczytalam sobie tak ogolnie z roznych zrodel na temat tej diety. Wysokotluszczowa, niskoweglowodanowa, sredniobialkowa. Jest kilka elementow, ktore sa na pewno przydatne dla zagrzybionych, jak niejedzenie pieczywa, ziemniakow, makaronu itd. Co do tluszczy to ja lubie zoltka jaj na surowo ale nie moge jesc jajek codziennie...srednio jedno dwa w tygodniu czasem rzadziej. Lubie maslo i masla nie zaluje. Margyryny nie jem bo to sztuczne swinstwo. Lubie sloninke i boc...
  • Według Dr.Janusa, dieta antygrzybiczna nie jest dla dzieci...wystarczy wyeliminować cukier, nabiał i mąkę-to wszystko. Nie powinno się też robić badań, tylko candida powinna być diagnozowana przez dobrego lekarza na podstawie samych objawów. Co o tym wszystkim sądzicie?
  • Było już mnóstwo wątków o tym co możemy, czego nie, co nam nie powinno zaszkodzić. A ja jestem ciekawa co wam tak naprawde szkodzi, po jakich produktach czujecie (będąc na diecie łatwiej to zaobserwować) się najgorzej. U mnie nu,er jeden: - owoce- mandarynki, pomarańcze, truskawki,arbuzy- momentalnie spuchnięta twarz, swędząca pokrzywka na skórze- w testach alergologicznych wyszła klasa 0- czyli nie mam na nie uczulenia... - orzechy- wystarczy orzeszek arachidowy, a nie daj Boże, ...
  • Chodzi mi o owoce , które raczej powinno się unikać, a które można jadać. Tak samo mam wątpliwości co do ryżu i ziemniaków. Znalazłam dużo sprzeczności dlatego pytam. Czy może ktoś napisać, których owoców unikaći czy ryż można i ziemniaki? Pozdrawiam.
  • Spotkałam się z opinią, że brak, między innymi owoców, źle wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego u najmłodszych. Sama zauważyłam u 3 letniego Synka, że 3 dniowe eliminacje jabłek, truskawek czy greipfrutów działają na Niego źle - staje się nerwowy, praktycznie nie-do-wytrzymania. Ponoć owoce mozna zastąpić gluzkozą ? Czy to ma sens ? Czy jest szansa na wyleczenie candidy u maluchów z eliminacją tylko samego cukru w czystej postaci (cukiery, dżemy, miód), glutenu i innych produ...
  • Witam, jestem nowa na tym forum i chciałam sprawdzić ile jest przypadków takich jak nasz? Może macie już jakieś sprawdzone przepisy kulinarne? Karina
  • przez tydzień ładnie trzymałam dietę a wczoraj przez te paczki wszystko popsułam.Dziś tego żałuję, ale stało się i zjadłam pączka. Leczę się już trzeci miesiąc, na początku było łatwiej teraz coraz częściej tak raz w tygodniu zjem coś zabronioengo np ser pleśniowy , wino lub jakieś owoce suszone. Tak bardzo mi tego brakuje. Wczoraj te paczki wszędzie w pracy, wszyscy się nimi objadali, przez cały dzień dawałam jakoś radę ale wieczorem pękłam.Co robicie w takich sytuacjach , kiedy...
  • Fruktoza

(5)
    Czy jak będe w II fazie to można stosować fruktozę, IG=20.
  • Juz sama nie wiem co chwila czytam cos innego Jakie owoce mozna jeść w diecie antygrzybicznej a jakich unikac?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.