płaska

płaska

(60 wyników)
  • Witam. Moja córcia - 3 tyg. urodział się z naczyniakami na czole(takie czerwone plamki o różnych kształtach). Pediatra mówił że powinny one zniknąć jak dziecko skończy rok - aczkolwiek nie zawsze znika i wtedy trzeba zrobić zabieg chirurgiczny. Czy wiecie coś na temat takich naczyniaków? Czy naprawdę schodzą? Dzięki. Beata
  • Napiszcie mi proszę czy Wasze dzieci siadają z podkurczonymi nóżkami,tak jaby na piętach, ale nóżki idą w bok. Mój 10 miesięczny synek od jakiegoś czasu upodobał sobie taką pozycję, potrafi tak siedzieć i bawić się kilka minut. I nie wydawało mi się, żeby coś było nie tak, sam wybrał taką pozycję, nikt go nie uczył:) Ale ostatnio usłyszałam opinię, że takie siadanie osłabia stawy kolanowe i może przyczynić się do krzywych nóg w przyszłości :( Co Wy na to? Mam z tym "walczyć" czy to bzdura i z...
  • Witam, mojemu 4,5 miesięcznemu synkowi zaczęła spłaszczać się główka, mimo, iż urodził sie z ładną kształtną łepetynką. CZy jak dziecko zacznie siadać i mniej leżeć głowka nabierze ponownie ładnego kształtu?
  • Michas ma spłaszczoną główkę z tyłu od lezenia na pleckach. Niestety nie było na niego rady nie chciał lezec inaczej. Teraz synek ma 8 miesięcy, główka nie jest tragiczna - było gorzej, no ale troszkę plaskata została. Czy jest szansa że wróci ona całkowicie do normy? Proszę o odpowiedź jeśli ktoraś z mam miała podobny problem. Pozdrawiam. Asiak
  • witam. mam pytanie czy niemowlęcemu kręgosłupkowi może zaszkodzić spanie na podusi (takiej płaskie oczywiście:). jakie są wasze doświadczenia?? tj czy wasze dzieciaczki śpią?
  • drogie mamy,kiedy dałyście swoim dzieciom poduszkę do łóżeczka.Moja córka ma 6 miesięcy czy już mogę jej dać podusię?Teraz śpi na takiej całkiem płaskiej.
  • Czy któreś z Waszych dzieciaczków miało po porodzie taką przypadłość? To objawia się tak samo jak katarek. Powiedziano mi w szpitalu, że to minie i że może trwać nawet do 2 tygodni. Moja kruszynka kończy 2 tygodnie w niedzielę i nadal ma ten problem. Najgorzej jest jak leży na płaskim. Od razu zatyka jej się nosek. Więc w ogóle jej tak nie kładę. Śpi tylko na poduszeczce albo w leżaku (niestety!) gdzie głowę ma dużo wyżej. Boję się jednak o jej kręgosłup:( Jeśli macie jakieś doświadczen...
  • od kiedy mozna dawać podusie do łóżeczka dziecku pod głowę
  • Proszę o radę. Jakie proporcje wody i glukozy powinno się zastosować do przygotowania napoju dla miesięcznego dziecka? Jutro rano jedziemy na badania do szpitala i mamy karmić dziecko tylko tym roztworem (nie powiedzieli nam jakie proporcje).
  • Od 6 tygodni jestem mamą.Synio urodził się przez cesarskie cięcie. Pokarm pojawił się dopiero w 4 dobie z nawałem. Synek próbował ściągać, ale miał problemy ze względu na płaskie brodawki (i teraz zdałam sobie sprawę,że chyba ze względu na mało drożne kanały). Gdy w końcu zassał, wydawało mi się ,że wszystko już będzie OK. Tydzień karmiłam go wyłącznie piersią, jednak po konsultacji z pielęgniarką laktacyją okazało się ,że mam za mało pokarmu i muszę go dokarmiać.Synek był ciągle...
  • Witam,kiedyś już pisałam,ze moja mała od leżenia miała bardzo płaską główkę z tyłu.Rehabilitant i pediatra nie dawali dużych szans na jej zaokrąglenie .Teraz dziecko ma 11m-cy i głowa poprawiła się w 90%,płaska została jedynie góra.Mam pytanie do mam dzieciaczków,które miały podobny problem bądż o nim słyszały,czy główka jeszcze będzie się zaokrąglała,jeżeli ciemię zarosło?Czy już tak zostanie?Jedni mówią,że do 2- 3 lat tak inni że już nie.Jestem szczęśliwa i tak bo wiem jak wygl...
  • U mojej 3miesięcznej córki pojawia się wypukła czerwona plamka na czubku główki.Na początku po porodzie(poród naturalny)było to mniejsze płaskie jakby sieć pękniętych naczynek.Natomiast teraz zrobiło się dużo bardziej ukrwione i wypukłe. Czy ktoś miał do czynienia z takim znamieniem? Lekarka stwierdziła że do 1roku powinno zginąć ale nic na to nie wskazuje:(
  • Mój Mały ma 2,5 miesiac i od poczatku karmię go przez osłonki. Niestety mam płaskie brodawki i panie położne na oddziale poleciły mi osłonki silikonowe do karmienia. Próbowałam bez nich ale mały nie umie zassać i jest ogromny płacz bo sie denerwuje. Ponadto, Mały mi nei spi w ciagu dnia (jak 30 mniu lub godzine to to jest wszytsko) Czy to ze je przezsilikonowe sołonki jest powodem ze np. nie dojada? Ja mam duzo pokarmu bo widze i czuje, ponadto zmierzyałam to laktatorem. Czy to z...
  • moj maluszek ma mokra glowke gdy spi, rano miejsce na ktorym lezala jest mokre. czemu tak? glowka z tylu tez plaska. maly ma 6mies. i jest na piersi, dostaje devikap po 1kropli.
  • karmię mojego 11-dniowego synka piersią, ale ponieważ mam trochę za mało pokarmu pediatra zalecił podawanie od czasu do czasu glukozy. proszę podpowiedzcie jak ją przygotować - nie wiem czy dobrze zrozumiałam pediatrę (byłam zapłakana na nocnym dyżurze w przychodni), ale ona chyba mówiła, że ma być płaska łyżeczka na 100 ml wody. to dobre proporcje? czy wodę gotuje się z glukozą i studzi czy wodę gotuje się samą, studzi i miesza z glukozą? jaką temperaturę powinna mieć woda? jest...
  • witam Ostatnio próbowałam mojej 6 ms córeczce podłożyć do spania poduszkę (dosyć płaską), ale mała wierciła się i źle spała. Moze ktoś z Was wie od kiedy powinno sie kłaść dziecko na poduszce do spania? Dziekuje za odpowiedzi.
  • Jak wyżej chciałabym dowiedzieć się od kiedy dziecko może spać na poduszce?
  • moja córcia urodziła się z naczyniaczkami płaskimi na czole i na powiekach. czy ktoś mi może odpowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń kiedy znikną te naczyniaczki.czy można czymś smarować- czy to nic nie pomoże. lekarze mówią , że to samo przejdzie, ale nie potrafia dokładnie powiedzieć kiedy.może ktoś miał podobny problem ze swoją pociechą? córeczka ma 2 miesiące.z góry dziękuję za odpowiedz
  • mój ma 7 miesięcy i nie śpi na poduszce i jak narazie nie myśle go na niej klasc moja teściowa mówi ze mu niewygodnie i kiedyś sie kladło i bylo dobrze
  • Moje dziecko ma płaska główkę z tyłu i słyszałam,że jedynym i ponoć skutecznym rozwiązaniem,aby główka ładnie się zaokrągliła jest noszenie kasku.Nic więcej na ten temat nie wiem.Czy któraś z Was miała bądż słyszała do jakiego lekarza należy się udać aby zlecił noszenie kasku.I gdzie wogóle wykonuje się odlewy.Kiedyś czytałam na forum o podobnym przypadku,dziewczyna pisała że kask zdziałał cuda,ale wtedy nie byłam zainteresowana tym problemem.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.