płoty

płoty

(18 wyników)
  • szukałam info w sieci i na forum, ale nic nie znalazłam. a pytanie z gatunku głupich;-) ale wierzę, że mi pomożecie. otóż, dogadujemy się z ekipą, która ma nam postawić płot: słupki z klinkieru i przęsła. do tej pory oczywistym dla nas było, że skrzynka na listy będzie wmurowana w jeden ze słupków. ale szef ekipy, chociaż szczerze powiedział, że jemu to obojętne jaką skrzynkę zrobi, poradził nam, żeby jednak zrobić skrzynkę zewnętrzną, niezależnie montowaną do płotu, dlatego, że skrzynki r...
  • Wiecie może czy są jakieś akty prawne regulujące stawianie płotu między działkami. Mamy sąsiadkę (o zgrozo- własną ciotkę!!!), która już raz paliki wyznaczone przez geodetę własnej siostrze wyrywała bo jej się zdawało, że wymierzył siostrze za szeroką działkę no niekorzyść tejże ciotki. Wkrótce będziemy stawiać płot między działką naszą i ciotki. Raczej będzie to płot z cegieł (mur). Czy musimy stawiać płot całkiem na naszej działce czy w połowie na naszej i w połowie na ciotki (chodzi...
  • Witam Zaproponowałem sąsiadowi że zrobię płot betonowy w granicy na swój koszt. On się jednak nie zgadza na betonowy a ja też nie chcę patrzeć na jego brudną gospodarkę rolną. Proszę o pomoc prawną jak postawić płot betonowy o wysokości 2 metry tak żeby sąsiad nie miał obiekcji. Chodzi mi o odległość od granicy, wszelkie pozwolenia itp. Czy gdyby sąsiad podpisał wykonanie ogrodzenia w granicy to czy musi być uściślone jego rodzaj, wysokość itp?
  • Chcę postawic ogordzenie posesji. Działka graniczy z 3 stron z gruntami ornymi, sąsiad nie zgdza się na postawienie płotu w granicy. Chce żebym odsunęła się z płotem od granicy o tzw. miedzę. Zaznaczam, że ja nie zamierzam z miedzy korzystać . Czy sasiad ma prawo zabraniać postawić mi płot w granicy? Nie oczekuję że będzie partycypował w kosztach budowy ogrodzenia.
  • Czy moglibyście mi polecić jakiś środek do impregnacji drewnianych desek i słupów na płot, który zamierzam wiosną postawić.... Jak ochronić go przed wodą i owadami, jednoczesnie nie przepłacająć?
  • Witam, proszę o radę w kwestii ogrodzenia. Podobają mi się w marketach budowlanych takie płoty ( np. ażurowe górą )drewniane o wym np. 150 x 180. Problem mój polega na zamontowaniu go. Z dwóch stron działki ( tam, gdzie chciałabym go zamontować ) jest siatka ( paskudna ) z podmurówką. O jej likwidacji raczej nie mam co marzyć ( dużo roboty, sąsiedzi itp. ) Chciałabym jednak ją wykorzystać. Problem polega na zamontowaniu takich płotów. Czy montować bezpośrednio do siatki ( jeśli tak...
  • kupiłem działkę ogrodzoną betonowymi płytami od strony sąsiada, a ten teraz domaga się zwrotu pieniędzy, Jak zareagować? Mówi że 60m betonowych płyt kosztowało 2000 zł, wierzyć mu?
  • chce postawić płot . Murowane słupki i między nimi drewniane sztachety. Czy są jakieś knyfy dotyczące budowy płotu oprócz ogólnych zasad budowy czegokolwiek. Coś sie ponoć dodaje do zaprawy . Z czego sie robi fugi itd.
  • czy orientujecie się czy garaż drewniany musi mieć odstęp od płotu,jesli tak to jak duży? Dzięki pozdrawiam
  • Pomóżcie. Urząd miejski robi nam drogę - dotychczas była tylko ziemna utwardzona, teraz wykładają kostką. Ale chciałabym wiedzieć: -czy musieli nas powiadomić - jestem właścicielem domu przy tej ulicy. Przyszli, rozkopali, a co gorsza zwężyli ją robiąc dodatkowy chodnik i teraz nie można nawet zawrócić, na wiosnę będę robić nowy płot z furtką otwieraną na zewnątrz którą muszę teraz kazać kowalowi przerobić bo robotnicy położyli nowy chodnik tak wysoko że furtka się nie otworzy - c...
  • witam, wybudowałem podmurówkę z wapienia i chciałbym ją zabezpieczyć przed wnikaniem wody. Czym to mogę zrobić? Myślałem o szkle wodnym ale może znacie inne preparaty. Będę wdzięczny za sugestie. maedma@wp.pl
  • jestem w kropce mam kontrole z inspektoratu budowlanego dzieki "miłemu "sasiadowi który mnie pod..... ze wybudowałam doemk letmiskowy 40 m2 bez pozwolenia i za blisko jego miedzy. prosze pomóżcie może ktoś mi podpowie coś sensownego jak sie bronić , konsekwencje znam - czytam od tygodnia w necie co mi grozi ale nigdzie nie pisze jak sie bronić
  • nie wiem sama do kogo mam sie zglosic moze ktos mi cos poradzi bo ja jestem jak i moja rodzina bezradna.Otoz sprawa wyglada tak ,mieszkam w malej miejscowosci gdzie kazdy ma swoj dom i oczywiscie sasiadow z kazdej strony.Wiadomo ze kazdy chce doprowadzic swoje podworko do porzadku no i miec w miare normalny plot.Niestety z moim chorym sasiadem nie da sie dojsc do ladu,sprawa wyglada tak ze to juz nie jest plot tylko dechy sprzed chyba 80 lat co druga to wystap ja nie moge spuscic ...
  • akrylux

(6)
    Proszę o radę. Pomalowaliśmy w sobotę płot farbą akrylową akrylux Dekorala szybkoschnącą (nadająca sie na zewnatrz). Gruntowanie pokostem, na oczyszczoną suchą powierzchnie. No i mam problem... Od soboty cały czas płot jest w dotknieciu jakby lekko lepki, pod zarysowaniu paznokciem zostaje bruzda. To już po pierwszej warstwie farby. Kiedy to to g.. za przeproszeniem wyschnie na tyle, że można nałożyć 2 warstwę. Czy w ogóle wyschnie ? Dodatkowo w niektórych miejscach gdzie farba...
  • W jakiej odleglosci od granicy z sasiadem mozna ukladac pryzme pocietego drzewa do kominka? Najlepiej oczywiscie oprzec o plot sasiada ale taka pryzma w bliskiej odleglosci od domu sasiada jest zagrozeniem pozarowym dla niego. Czy sa w tej kwestii jakies przepisy? Mnie sie wydaje ze obowiazuja odleglosci jak przy lokalizowaniu budynkow czyli te 3m,4 czy 5m w zaleznosci od rodzaju budynku.Pomocy!!!
  • kupiłam działkę budowlaną własnościową, ogrodzoną z bramą wjazdową.Sąsiad budujacy sie obok zdemontował płot z mojej działki zrobił sobie skład materiałów budowlanych.Wybudował mur oporowy wchodzący w oś mojej działki około 15 cm.Doradżcie co zrobić z leżacym materiałem ?
  • Poradzcie pomocy !!! Pissss ..Sąsiad z któerym , żyłam dobrze w trakcie budowy jego willi wyliczył mi do zapłaty 6000 zł. za ogrodzenie jego działki graniczącej z moją posesją . Pokazuje pozwolwnie na budowę ogrodzenia i trwierdzi ,że muszę się dołożyć do połowy kosztów ogrodzenia między posejami . Nie mam pieniędzy , aż tyle , dla mnie wystarcza istniejąca siatka . Czy będę musiała płacić ,za cudze drogie pomysły , jak słupy z klinkieru , kute przez kowala ogrodzenie i tym podobn...
  • Czy sa jakies przepisy regulujace wysokosc ogrodzenia betonowego pomiedzy nieruchomosciami sasiedzkimi? Moj sasiad stawia na granicy betonowe ogrodzenie o wysokosci 2.5m zupelnie szczelnie i nie przewiewne. Czy on jest na prawie?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.