pęcherzyk

pęcherzyk

(62 wyniki)
  • Witam! Proszę o pomoc w interpretacji! Mam wielopęcherzykową budowę lewego jajnika, natomiast prawy mam typowy. Byłam u gina, ale on przedstawił mi 2 teorie: 1) wielopęcherzykowa budowa oznacza, że z lewego jajnika nie ma owulacji, bo pęcherzyki nie pękają i tworzą torbieliki, 2) kilka dominujących pęcherzyków oznacza, że mam więcej niż jedną owulację w cyklu. Lewy jajnik często mnie boli, więc ginekolog uznał tę druga wersję za bardziej prawdopodobną - jajnik jest przeciążony. ...
  • Zadałam na kobiecie, ale to jest chyba bardziej adekwatne forum. Podczas cyklu, w trakcie dni płodnych, pęka pęcherzyk owulacyjny i uwalnia się komórka jajowa. A jak wygląda sprawa pęcherzyka owulacyjnego w czasie ciąży? Tzn. jeśli doszło do zapłodnienia to ten pęcherzyk jest? A jeśli tak, to jaką ma wielkość?
  • Konsultowałam się u dwóch lekarzy. Jeden powiedział, że mogę być w ciąży pomimo że w macicy nie ma jeszcze pęcherzyka (dodam, że to teoretycznie 5 tc) a drugi w brutalny sposób powiedział, żeby raczej nie robić sobie nadziei. Jajniki i jajowody są puste. Czy możliwe że jestem jednak w ciąży? Test domowy oraz hcg z krwi wyszły pozytywnie. Kiedy najwcześniej USG może pokazać pęcherzyk płodowy? Może za wcześnie zrobiłam USG?
  • biore anty -ale obserwoalam u siebie sluz płodny, piątego dnia tego śluz udałam sie na usg doochowe - i lekarz nie stwierdzial pęcherzyków , od nastepnego dnia sluz sie zmienił na kelisty , dziś wspóżylam ( z uzyciem prezewatywy) i co teraz śluz znów sie zmeinił na bardziej wodnisty i chcialam zapytac czy wakt ze 5 dni temu pecherzyka nie bylo..moze mi dać pewnosć ze ten dzisjeszy stosunek jest/był bezpieczny
  • Witam,od jakiegos czasu tworzą mi sie bezbarwne pęcherzyki,swędzące zgrubienia na palcach u rąk,niewiele ale teraz małe skupiska,najbardziej na bocznych stronach palców.Są najpierw malutkie,swędzą a potem robią sie jakby małe swędzące strupki,co to może być?
  • czy wiecie co to może być - na stopach - podeszwa, wierzch stopy między palcami pojawiły mi sie maleńkie bąbelki z bezbarwną cieczą (wyciskane wrecz strzelaja) bardzo swędzą (nie chodze na basen, ani w cudzych butach itp.) drapane lub wyciskane namnażają się bardzo........ (acha ktos znajomy powiedział, ze tak wyglada "uczulenie na słońce") czy ktos to miała? pędzic do lekarza?
  • bylam wczoraj na usg i lekarz w opisie napisal ze w lewym jajniku mam pecherzyk o niejednorodnej tresci, w nawiasie obok napisane jest:cialko zolte? - wielkosc 16mm. Lekarz nic mi nie chcial powiedziec. Kazal udac sie do swojego gino :-( Termin wizyty u mojego lekarza mam dopiero za 2 tyg :-( Boli mnie ten jajnik i nie mam zielonego pojecia czy powinnam sie tym bardzo przejmowac i bez wzgledu na termin wizyty udac sie do lekarza bez kolejki wczesniej. Czy ktoras z was miala podobn...
  • Mam 29 lat,3-letniego synka, myslałam, ze znam swoje ciało...Miesiaczkuję regularnie bez tabletek- co 28-29 dni.Z reguły okres owaulacji był dla mnie odczuwalny,ale nie bolesny. Natomiast ten cykl bardzo mnie zaskoczył- w sobote- 11 dzień cyklu, bóle w dole brzucha, promieniujace nawet na krzyze. Po 2 godzinach wzięłam ciepłą kapiel, nospę i przeszło. Dodam jeszcze, że po kapieli pojawił się śluz płodny. Czy owulacja może powodowac takie boleści? Dodam jeszcze,że mam tyłozgięcie ...
  • Witam! Zacznę od tego, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, czyli od czerwca 2008 r. nie mam miesiączki. Robiłam badania i właśnie wyszło na usg, że jestem w drugim tygodniu ciąży. Natomiast poziom beta hcg jest zerowy. Wysokość progesteronu wskazuje na pierwszy trymestr ciąży. Dziewczyny, czy to jest ciążą skoro beta hcg jest równe 0 ? Ginekolog jest przekonany, że jestem w ciąży i tylko dla potwierdzenia kazał zrobić beta hcg. Idę do niego dopiero w czwartek. A teraz nie wie...
  • tzn trochę wiem z wyszukiwarki, ale najbardziej mnie interesuje to która z Was przebyła tą chorobę?
  • 10 dni temu byłam u ginekologa i podczas usg powiedział mi, że już mam te pęcherzyki wskazujące, że zbliża się okres (dodam, że według mojego cyklu było ok. 5 dni przed okresem), przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które miałam zacząć teraz brać po raz pierwszy. W poniedziałek dostałam ostrego skurczu brzucha jak w trakcie okresu, byłam napęczniała ale okres do dzis się nie pojawił. Czy któś może mi coś doradzić? Dodam, że mam organizm dosyć wrażliwy na stres i czesto odbij...
  • Pani Doktór, podczas badania USG jajników wykryto u mnie pojedyncze drobne pęcherzyki o śr. do 4 mm. Wymiary jajników 37 mm x 20 mm oraz 34 mm x 18 mm. W prawej piersi pojawia się biaława wydzielina. Miesiączki są w miarę regularne, ale obfite, w pierwszym dniu bolesne,czas trwania 6-7 dni, cykl 32-35 dniowy. Lekarz wykonujący badanie stwierdził,że wszystko jest w normie. Mam 32 lata. 6 lat temu usunięto mi z piersi guzka ,,fibrosclerosis mammae''. W obu piersiach mam zmiany o typi...
  • Witam serdecznie, Mam pytanie do Pani Doktor (a może któras z dziewczyn też będzie umiała mi odpowiedzieć). Robiłam badanie USG i wyszło tam, że jajniki zawierają zgromadzone na obwodzie niedojrzałe pęcherzyki - susp PCO. Nie mam pojęcia co to znaczy, proszę o wytłumaczenie mi. Dodam, że posiadam znacznie podwyższony testosteron. Proszę o pomoc i odpowiedz. Z góry dziękuję. pozdrawiam, :-)
  • przed okresem zawsze mam upławy takie delikatne, bez zapachu przezroczyste i tak też było tym razem ,ale dziś nagle coś mi "stamtąd "wypadło tzn. taki jakby balonik ,pęcherzyk, co to mogło być, zabolał mnie brzuch strasznie mocno aż sie zgielam wpol i poczułam jakby siku w ubikacji wypadł mi ten balonik taki jakby czy to moglobyc jajeczko? pomozcie
  • Byłam dzisiaj u ginekologa i jest mi bardzo smutno. Moje wyniki badań w 3 dc. to: FSH 9,23 LH 3,61 Powiedział ze to wyglada na policystyczne jajniki, a ja nie mam pojęcia co to jest i jak się objawia. Mowił ze to jakaś otoczka.Od nastepnego cyklu od 3 dc. przepisał mi Clostilbegyt.Co to jest za lek?Co powoduje?
  • Czy któraś z Was miała(lub ma) podobny problem. A mianowicie chodzi o cykle bezowulacyjne. Po krótce byłam na USG w środę- pęcherzyki 19-20 mm i kolejne USG wczoraj- większa ilość pęcherzyków ale mniejszych. Lekarz powiedział, że brak owulacji. Zaznaczam, że dzień wczorajszy to 14 dc. Od jutra mam brać luteinę przez 10 dni, potem mam brać clostilbegyt od 5-9 dc, a potem jakiś zastrzyk na pękanie pęcherzyków. Ja już sie w tym wszystkim pogubiłam. Nie wiem co jest na co, no bo z teg...
  • Czy można skontrolować obecność torbiela na jajniku podczas miesiączki? Czy na usg przez brzuch będzie go widać? Torbiel jest dość duży - 21mm. A na brzuchu nie mam tłuszczyku ;-)
  • Torbiele

(5)
    Witam! Chciałbym aby śmy spóbowały odpowiedizeć, skąd biorą się torbiele - co jest przyczyną ich powstawania - jakie środowisko sprzyja ich powstawaniu. Pozdrawiam
WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.