paracetamol

paracetamol

(22 wyniki)
  • Czy wchodza w jakiekolwiek interakcje ze soba?
  • boli ciągle, uciążliwie i nie daje mi się nad niczym skupić. Lekarz powiedział, że mogę łykać paracetamol ale zapomniałam ile tabletek na dobę. Czy ktoś wie ile nie zaszkodzi dziecku? Z góry dziękuję za poradę
  • Karmię piersia moją 3 miesieczną coreczkę. Dzisiaj rano zle się poczułam , łamie mnie w kościach i głowa mi pęka. Co w tej sytuacji mogę zażyć?? Piję herbatke z malinami ale czy samo to wystarczy żeby się lepiej poczuć??
  • Witam. W tym miesiącu odłożyłam tabletki anty,bo chcemy mieć dzidziusia :) i właśnie 6.03 miałam ostatni okres a teraz rozłożyła mnie choroba-boli mnie gardło i mam temperaturę( dochodzi do 38,5) i nie wiem jak z leczeniem!!!mogę brać tabletki przeciwgorączkowe?bo co jeśli jestem już w ciąży?a raczej za wcześnie jest by robić test.....poradźcie kobietki :)
  • Witam, moja wspollokatroka zle sie czula i brala apap popijajac solpadeina, lacznie przyjela ok 5g paracetamolu, dawka dobowa jest 4. Lezy w lozku, narzeka na bardzo ostry bol w okolicach watroby, ma zimne poty. Nie chce isc do lekarza!!!! Wiem, ze nie mozna sie bez niego obejsc, ale czy jest cos co moglabym zrobic, zeby jej pomoc, zanim przyjedzie lekarz?????
  • witam mam goraczke 38 ogolnie zle samopoczucie i objawy ewidentnego przeziebienia lub grypy nie chce isc do lekarza bo skonczy sie antybotykiem a ja odkad urodzilam 27,09 bralam do wczoraj poniewaz takie bylo zalecenie co moge brac gdy karmie piersia by przeszlo??? zawsze pomagal fervex czy mozna???? a co z goraczka????
  • Bardzo proszę o radę jestem w 13 tygodniu ciąży i miewam bóle głowy czy jest jakiś lek który może mi pomóc a nie zaszkodzi dzidzi
  • Witam, Pani doktor, okazało się, że jestem w ciąży. To mnie cieszy,natomiast pamietam, że (wg wyliczeń) w jakimś 10 dniu od poczęcia zazyłam tabletkę Solpadeiny - musującą. Jest to duża dawka paracetamolu. Czy to oznacza jednoznacznie uszkodzenie zarodka? Wszędzie jet napisane, że trzeba unikać paracetamolu w I trymestrze ciąży. satia zaniepokojona
  • Lecze zęba ale między wizytami w domu ból się nasila do tego stopnia ze nie działa na mnie żadna tabletka (ktorą mogę wziąść karmiąc piersią)tylko ibuprom! Wziełam w nocy i około 11 rano!! Czy to jest bardzo szkodliwe dla małego? Boje sie i mam wyrzuty sumienia ale ból jest nie do zniesienia!!!Doradzcie proszę!!!
  • Jakie tabletki można brać w 1 miesiącu ciąży na ból głowy; a w zasadzie zatok.
  • pomocy dziewczyny za kilka dni czeka mnie kolejna miesiaczka,a kiedy jauz jest nie moge chodzic i w kacie poplakuje z bólu do tego jest bardzo obfita jak sobie mam poradzic albo ulzyc naprawde sie juz boje kiedy agłaszałam ginekologowi ta sytuacje 6mies.temu zapisał rigevidon powiedzial ze pomoze a przy okazji zabezpieczy .zabezpiecza owszem ale co do miesiaczki nic wiele mi nie pomógł a nie moge zazywac za duzo leków przeciwbólowych bo mam astme a nie wykonałam jeszcze badan na u...
  • a właściwie na ból połowy szczęki. nie wiem co mi sie stało,wszystkie zęby mam wyleczone, ale boli. w ulotce o paracetamolu w przeciwwskazaniach jest tylko 1 trymestr ciaży, o karmiących matkach nic nie ma. myślicie że mogę wziąć jedną tak żeby nie zaskodzić maleństwu?
  • Witam emamy,znacie jakiś skuteczny spsób na migrene.Znowu powróciła,a karmie piersią więc moge łykać tylko paracetamol,ale on mi nie pomaga.
  • Chodzi mi o saszetki , maja podobny skład a jednak coś innego...
  • Dopadło mnie przeziębienie i stosuje Coldrex z witamina C i paracetamolem a poza tym rutinoscorbin i scorbolamid. Na Coldrexie jest napisane ze zawiera 70 mg witaminy C i 750 mg paracetamolu. Czy nie przekraczam dziennej dawki paracetamolu (gdzies wyczytalam ze mozna 500 mg na dzien) i czy np jak bede pila coldrex 2 razy dziennie moze to wplynac na skutecznosc tabletek??? Dzieki za odpowiedzi
  • Witam! Jestem w 9 tc. bliźniaczej, pojawiło mi się wysokie ciśnienie: w stanie spoczynku 168/114 miałam na dzień przed wizytą, dostałam dihydralazinum w dawce 3 x 1. Teraz mam 140/98, nie jest równe, tylko oscyluje koło tych wartości. Do tego dochodzą koszmarne bóle głowy, chyba migrenowe. Wczoraj, pomimo że wzięłam 2 tabl. codiparu, nie pomogło. W poprzedniej ciąży miałam to samo: nadciśnienie i dihydralazinum, ale nie od samego początku, od około 4-tego miesiąca. Kuba jest z...
  • Gdy byłam u lekarza trzy dni temu miałam tylko suchy kaszel. Przepisał mi syrop, ale teraz czuję się o wiele gorzej - mam lekką gorączkę, katar, ból głowy i tak dalej. Czy mogę brać np. aspirynę? Czy takie przeziębienie ma wpływ na rozwój dziecka? Jestem w 23 tygodniu ciąży.
  • Dokuczją mi silne bóle głowy w ciązy. Przez pierwsze trzy miesiące lekarz nie pozwolił mi zażywac żadnych leków. W środkowym okresie ciąży pozwolił mi soradycznie zazyć ADVIL ( IBUPROFEN), ponieważ leki typu APAP czy Paracetamol na mnie nie działają. Jestem obecnie w 24 tygodniu ciązy. Zazyłam Advil już pare razy. Czy rzeczywiście jest on bezpieczny dla dziecka ? I co można przyjmować od 7-go miesiaca ...czy tylko paracetamol ?
  • Witam! Jestem w 10 tygodniu ciąży. Dzisiaj pojawiła się temperatura, katar i lekki ból głowy. Jakie bezpieczne środki przeciwgorączkowe mogę przyjmować? Czy ktoś ma pozytywne doświadczenia z Citroseptem? Proszę o radę i pozdrawiam.
  • wlasnie sie przeziebilam. i jak tu sobie pomoc? jakie leki pierwszej pomocy przy przeziebieniu nie wchodza na pewno w intereakcje tabletkami antykoncepcyjnymi (w moim przypadku harmonet). czy moge zazyc gripex czy coldrex bez zmiejszenia skutecznosci antykoncepcji?
« poprzednie 1 2
WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.