pekin

(42 wyniki)
  • Plusy - Bezpieczny kraj. - Wygodne bezposrednie tanie loty. - Wiele sie w tym kraju teraz dzieje. Bedziesz swiadkiem historii. Zwroc uwage na tempo pracy I zycia. Zawrotne! ALbo grupki migrant workers / robotnicy barakowi z prowincji. Jak sie zachowuja. Wygladaja inaczej. Nie mowia mandarynem. - Pekin jest b. praktyczny. Latwy, tani , szybki pociag do centrum. - Tanie, szybkie, bezpieczne metro. Niestety zawsze przepelnione! Ale potraktuj to jako doswiadczenie socjologiczne – oni...
  • Spędzę niedługo jakiś czas w Azji i będę mieć pare luźnych dni, podczas których bardzo chciałabym wybrać się do Pekinu. Niestety raczej bez towarzystwa. Podobno w Chinach jest bardzo duzy problem z porozumieniem sie w języku angielskim, czytałam, że nawet taksówkarze nie są w stanie odczytać adresu, jesli nie jest napisany w j. chińskim.Czy na prawdę jest aż tak tragicznie? Łatwo się zgubić w Pekinie? :) Oprócz samego miasta chciałabym zobaczyć chociaż krótki odcinek Wielkiego Muru. Jaki...
  • Planuję indywidualny wyskok do Chin. Czy ktoś zna pewną, dobra i niedrogą miejscówke w Pekinie. Czy wejście do Swiątyni Nieba jest płatne i ile. Pozdrawiam serdecznie
  • witam wlasnie, do Pekinu warto sie wybrac w sierpniu czy lepiej we wrzesniu?
  • Witam, We wtorek wybieram się do Chin. Mam kilka załatwień biznesowych, a później zostaje na parę dni w Pekinie. Doradźcie mi, co jest warte polecenia i zwiedzenia w tym mieście, czego się przestrzegać etc.
  • Witam wszystkich pozdroznikow. Mam pytanie czy za 599EUR/os do Pekinu na 7 dni warto pojechac? W cene wliczony jest przelot FRA-PEK- FRA + wszystkie opłaty paliwowe i lotniskowe, 5 noclegow w hotelu i transfer z lotniska do hotelu i z powrotem. W zasadzie na miejscu jest pełnych 5 dni. I czy te 5 dni wystarczy aby zobaczyć chociaż troche z Pekinu? Prosze o porade i jakiś kontakt z osobą która była i zwiedzała Pekin oraz okolice. Pozdro. magic
  • witam... Czy ktos moze mi polecic hotel w Pekinie w przyzwoitym standardzie ( klima, czysta lazienka, internet...) tak do 500 RMB?? Najlepiej gdzies niedaleko "zakazanego miasteczka"...\ z gory dziekuje
  • Pekin

(12)
    Hej, tak sie sklada, ze bede na ok. 10 dni w Pekinie w czerwcu w sprawach sluzbowych (czytaj z wolnymi wieczorami). Czy ktos moze mi podpowiedziec, co warto robic/zobaczyc w tym czasie ???
  • Nieaktualne dane na temat wiz. Juz od jakiegos czasu wiza do China kosztuje 220 PLN. Za tryb przyspieszony trzeba zaplacic dodatkowe 100.
  • i jak jest zaopatrzona? dzieki
  • Chciałbym się dowiedzieć jak tam się szybko i tanio dostać, i czy warto jechać. Czy jest drogo, czy można jechać na własną ręke czy lepiej załatwić przewodnika. Noclegi, wyżywienie, zwiedzanie. Jak tam jest w ogóle.
  • czy ktoś ma już takie doświadczenie za sobą? chętnie poczytam wszystkie szczegóły na ten temat. pozdrawiam
  • "Festiwal" to może być piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu, a tutaj chodzi o ŚWIĘTO, droga Redakcjo. Ciekawe, kiedy zaczniecie pisać "Festiwal Bożego Narodzenia".
  • W niedziele 13 lutego lece z rodzina do Tajlandii . Lecimy z Pekinu ( gdzie mieszkamy ) przez Kuala Lumpur do Krabi . Czytalam duzo o wizie "on arrival" ale ze wzgledu na rozne stopnie "aktualizacji" roznych stron / portali nadal mam watpliwosci czy : - wiza jest platna czy bezplatna ? ( podobno do 31 marca bezplatna .... ? ) - czy trzeba miec zdjecia do wizy ? ( znalazlam na ten temat duzo rozbieznych informacji ) jesli tak to ile i jakie wymiary zdjec ? - no i czy na 100% mozna wyro...
  • Hej, wybieram sie na wycieczkę na poczatku listopada, jakiej pogody mogę się spodziewać i co mozna kupic na miejscu? Czy jest coś co szczegolnie opłaca sie kupić w Chinach? Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje. pozdrawiam
  • witam,za niedługo wybieramy się do Chin (turystycznie). Nie korzystamy z usług żadnego biura podróży. Może wiecie które towarzystwo ubezpieczeniowe robi ubezpieczenia do Chin (leczenie, assistance itp.)tak, by polisa była honorowana tam, a nie po powrocie za okazaniem sterty kwitków potwierdzanych przez konsulaty. Czy jest w ogóle coś takiego?Jest to nasz pierwszy wyjazd na własną rękę, stąd ta niewiedza. Jest to istotne dlatego, ponieważ ciężko będzie przewidzieć koszt leczenia...
  • Witam, 12 października 2007 jadę z żoną do Chin. Opracowałem sam trasę tj.Pekin(3dni)-Xian(2dni)-Luoyang(1dzień)- Szanghaj(3dni z 1 dniową wycieczką do Suzhou).Przeloty na trasach wewnętrznych oraz hotele 3* i 4* rezerwuję przez internet. Znawców tematu proszę o rady i wskazówki. Jest to mój pierwszy wyjazd organizowany samodzielnie. Pozdrawiam amar
  • Mam pytanie na temat mozliwosci rezerwacji biletów kolejowych w pekinie. Chciałbym kupic od razu kilka biletów z poszczególnych miast. Czy w ogóle istnieje mozliwość takiej przedsprzedaży? Gdzie moge uzyskac jakies informacje na ten temat?
  • Witam Chcemy zrobić dość spore zakupy: zwłaszcza ciuchy "ORYGINALNE" ;-) - a także torby, zegarki... Będziemy w Pekinie, Szanghaju i Hong-Kongu W którym z tych miast najlepiej zrobić zakupy (zwłaszcza podróbek), chodzi mi też o konkretne miejsca na dobre zakupy w tych miastach: nazwy bazaru lub domu handlowego. z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Witam Jecimy do Chin na 4 tygodnie na podróź poślubną. Generalnie będziemy tam cały czerwiec. Przylatujemy do Pekinu a wylatujemy z Hong-Kongu. Wstępny Szkic naszej Trasy to: Pekin Xi'an Szanghaj Kanton/Macau Hong-Kong Oczywiście to są główne punkty wypadowe, i coś co jestem w stanie "namierzyć" z Polski, jednak to co chcieli byśmy zobaczyć w Chinach to też teochę folkloru: małe wioski, poletka uprawiane przez staruszków w stożkowych kapelusikach itp. ;-) Co warto/tr...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.