piwo

piwo

(134 wyniki)
  • Czyście o tym słyszeli? Można robić w domu. Ostre, bezalkoholowe, "przegryza" w żołądku. Chcecie?
  • Nie wiem jak Wy, ale ja spróbowałem warzenia piwa. I co? Dramat. Postępowałem zgodnie z przepisem. Wykiełkował jęczmień, suszenie, gotowanie, chmiel drożdże, ale jakość fatalna. Było gorzkie sądzę, że dodałem za dużo chmielu. słabe mętne. Ta "mętność" nie była taka jak w piwach białych, na które byłem przygotowany, bo wydaje mi się że domowym sposobem można zrobić tylko piwo górnej fermentacji. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w warzeniu piwa domowym sposobem, albo dostęp d...
  • chyba EKU 28 z Niemiec , 12% alkoholu ,podwojnie slodowe, geste jak olej 5W30 prawie, smak zapewne podobny ,taki sobie .zdaje sie , ze na etykiecie byo napisane : najmocniejsze piwo swiata. kto da wiecej ?
  • I np pijecie piwo[???] gulczas bo to gosc ok i jest cool [tak sie pisze?:)] Albo ten ten no leon zawodowiec i ta laseczka z reklamy ? Kto im ulega? Dla mnie jedynym wyznacznikiem jest wskaznik Atob'a ,a jest to stosunek jakosci do ceny..... Ps z tym gulczasem to chyba przesadzilem nie???:):):)
  • Ja osobiście lubie (w małych ilościach, 1-2 butelki) piwo Hevelius Kaper - mocne jak cholera, ale bardzo dobre. Daniel, Poznań
  • Jakie marki można dostać w Polsce? Słyszałem tylko o Ginger...
  • KTos zna jakies www w tym klimacie jaki jest rekord Polski ? Moj ɝ sek 0.5 l dobry czas? mam szanse ?
  • ....z Meksyku stalo sie importowanym piwem numer jeden w USA , Kanadzie i Australii. kolorem przypomina cos innego ale ma dosc oryginalny smak i jakosc i ladny znak firmowy i chwytliwa nazwe i..to wystarczy aby sie sprzedawac. no to Che...znaczy , raczej : chin chin i gesundheit!
  • Np w niemczech jest duzo piw 4 procent, a u nas??? wszystkie musza miec ponad 5!! widac ze jestes my narodem,ktoremu zalezy tylko na upiciu sie.. Pilsner Urquell ma mniej niz 5 no i Redds ale to nie sa polskie piwa!! a wszystkie polskie ciezkie w smaku 5 procent albo i wiecej.. nie ma takich lekkich , smakowo takze lekkich piw po prostu chopdzi o upicie sie i juz
  • A GDZIE WYNIKI????
  • Dlaczego nie można kupić ciemnego piwa o normalnej (ca 5%) mocy? Albo jest karmelowe albo mocne typu porter. W ciemne piwo zaopatruję się podczas pobytu w Czechach. A jak już u nas jakieś wypatrzę to jest importowane i kosztuje koszmarne pieniądze.
  • Dzis. Nazywa sie "Przewodnik piwosza". Wydal Pascal w tym roku. Ma ogolne wprowadzenie, potem omawia prawie wszystkie polskie browary i znane puby. No i wreszcie piwosze maja swoj przewodnik. PS. Jestem po 10-minutowym przegladaniu, ale generalnia polecam. Poza tym nie znam alternatywy - ale moze ktos moze cos polecic? PS2. Nie pracuje dla Pascala.
  • KIlka rzeczy z piwem zwiazanych;) 1Skoro jest forum Piwo bo tak mozemy to nazywac miedzy soba:))) to napisze o tym co mnie wk...wia. Widzicie jak z nalanych piw piane chyc lycha do szkalni stajacej obok , pozniej szklanke pod kran z ktorego ciut kapie. I teraz ta najbardziej OCHYDNA rzecz SZklanke do polowy pelna zlewk chyc pod kranik . Pozniej zostaje juz tylko z usmiechem podac ..... Moze to normalna rzecz ale ja jakos nie moge... 2 Czystosc szklanek i sposob ich mycia w...
  • a piwo...

(29)
    Może wiecie od kiedy jest wytwarzane? I dokąd prowadzą najstarsze tropy? I z czego było produkowane, nim zaczęto dodawać doń chmiel (to pewnie wiecie, bo takie piwa wytwarza się do dziś)? I kto i kiedy dodał do warzonego piwa chmiel?
  • Slyszala o jakims nowym na polskim rynku,moze wiecie jak sie dokladnie nazywa i gdzie mozna je dostac? Anka
  • Byc może to już było na tym forum, ale proszę zapodajcie parę receptur na ów napój...
  • Volt! Piwo jasne (z Leader Price)
  • Przyjaźnię się z różnymi piwami, jednak do żadnego zbytnio się nie przywiązuję (choć mam swoje ulubione). Testuję różne znane mi i nieznane browary. Ostatnio, po przetestowaniu paru mocnych i konwencjonalnych pod względem alkoholu piw, doszedłem do przekonania, że bez względu na moc jaka deklarowana jest na etykiecie, jeżeli tylko znajduje się na niej słowo "do", np. "zaw. alk. do 7,0% obj." , "alk. do 6,2% obj." , alkoholu w nich jest dużo mniej niż 5%. Skąd taki wnioch? Ano stąd,...
  • Do nie dawna można było kupić piwo TATRA "sakramencko dobre piwo" z browaru Żywiec. Teraz tego piwa nie uświadczysz. Możesz za to dostać "straśnie dobre piwo". Niby nic takiego, ale chyba czynniki związane z sakramentami musiały zainterweniować. No bo któżby inny. I tak oto przewodnia siła jaką niewątpliwie jest w naszym kraiku kk, rządzi polityką browarów. Teraz czekam na piwo mszalne.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.