plastry

plastry

(16 wyników)
  • Mam pytanie. Moj tesc ( rak pluc) dostaje juz na usmierzenie bolu plastry o nazwie Fentanyl Retard firmy Ratiofarm. Lekarka z hospicjum powiedziala, ze mozna ten lek podac w plastrach do dawki 75 mg.( tesc dostaje poki co 2 plastry po 25 mg. , drugi mu dodano, bo jeden nie wystarczal , czyli lacznie 50 mg., jednak sa dni, gdy i tak odczuwa bol ) a pozniej to juz pozostaje morfina . Jednak zarowno tesc jak i tesciowa chcieliby maksymalnie odsunac w czasie podawanie morfiny , poniewaz z teg...
  • Fentanylu ( nieswiadomie ) drugi raz w tym samym miejscu moze miec jakies negatywne skutki dla chorego oprocz ewent. odczynu na skorze typu rumien, swedzenie? Tesc nie ma niczego takiego na rece , ale tesciowa troche sie obawia, czy to nie zaszkodzilo? Na ile moglam staralam sie uspokoic , ale wolalabym sie upewnic tutaj.
  • moja mama otrzymuje przeciwbólowo plastry Transtec (naklejane co 4 doby) oraz do tego co 4-6 godzin Sevredol. i teraz pytanie, w ostatnich dniach mama ma straszne omamy, ciagle jej sie cos wydaje,rozmawia z kims, po chwili jednak wraca do rzeczywistosci i sama przyznaje ze "gada głupoty". niestety oprocz tego mama ma duzy problem z pamiecia krotkotrwała, nie pamieta co mowila lub robila 3 minuty temu. stad pytanie- czy takie zachowania to "tylko" skutki uboczne leków czy moga to...
  • To dla mnie jakaś paranoja. Mama leczyła się od 2 lat w CO na Ursynowie. Ostatnio wyznaczony termin na chemię miała 13 maja ale nie pojechała bo żle się poczuła i nie miała sił. Stosowaliśmy plastry Fentanyl 75 ale wczoraj okazały się za słabe, dokleiliśmy drugiego ale to nie bardzo pomogło.Wezwaliśmy pogotowie i dali coś silniejszego. Chcemy ją odwieźć na oddział paliatywny załatwiliśmy miejsce ale okazuje się że trzeba dok. z poprz.leczenia. Wiedziałam juz z tego frum o tym al...
  • Mój tata ma raka płuc z przerzutami do wątroby, raczysko jest też w okolicy tchawicy. O chorobie wiemy od 9 grudnia. Były 3 chemie - czwartej nie podano, bo nie było poprawy, a szpik został zupełnie zniszczony. Wątroba jest w rozsypce - ostatnie usg było miesiąc temu. Od kilku tygodni tata ma b. spuchnięte nogi - stopy, łydki, teraz tez i uda. Brzuch - wygląda jakby był w końcówce ciąży....Jeszcze przed świętami jakoś było - tata kilka razy dziennie wstawał z łózka, coś oglądał w ...
  • witam pytania może banalne ,ale nie znam odpowiedzi ... -czy lekarz rodzinny może wystawić receptę na plastry przeciwbólowe (chodzi o raka trzustki) .nasz odmówił ,bo stwierdził ,że nie ma uprawnień .czy to możliwe ? -jestesmy zapisani do onkologa na prywatną wizytę .jeśli zaleci on chemię lub naświetlanie ,to czy musimy iść też do poradni onkologicznej ,czy będą te zabiegi dla nas bezpłatne ? i jeszcze jedno pytanie .ale najpierw dla przypomnienia : u mojego taty zdiagnozowano...
  • Witam, moja mama bierze zamiast morfiny lek METADON w połczeniu z Gabapentyną. Bardzo szybko dawki leku musimy zwiększać. Nie wiem czy przyzwyczaja się do st ężenia go we krwi ? Chciałabym dowiedzieć się jakie dawki leku braliście wy lub wasi bliscy i czy były one łączone z innym lekiem? W chwili obecnej jest on niezły, ale bólu całkowicie nie zwalcza. A ja chciałabym żeby przynajmniej bólu nie czuła. Nina
  • Mama (rak piersi z przerzutami do kości) do chwili obecnej bierze Tramal. Niestety zaczynamy powoli przekraczac dopuszczalne dawki dobowe. Co dalej? Piszecie o plastrach Durogesic, wiem, że są różne dawki tego leku. Lekarz inernista z przychodni rejonowej, bardzo miły i uprzejmy, sam nie przepisze (podejmie decyzję) leku (receptę oczywiście). Napiszcie jak Wasi bliscy stosują te plastry - czy w połączeniu z innymi lekami np. Tramalem, a może jest jakiś inny lek, silniejszy od Tram...
  • Mój tata ma raka krtani, na szyi był guz, zoperowany, radioterapia, ale jest naciek, ciągle tate boli głowa , szyja, chudnie, ale apetyt ma, jednak ból jest ciągle.Przeciwbólow dostaje MST 60 , sevredol 20, a od 6 dni przyklejamy plastry Durogesic 100, czyli te najsilniejsze, ale mimo wszystko ciągle boli, są tylko chwile że jest mu lepiej.Dlaczego to tak boli? czy to już tak duże zaawansowanie?? chcę mu pomóc, chociaż przecibólowo, ale już nie wiem jak, a lekarze... no cóż..
  • Proszę doradźcie co można podać choremu na ból z chorą wątrobą? Podawane są plastry Durogesic 25, ale nie wiem czy one w ogóle działają... Co można na dzień dzisiejszy zastosować, aby ulżyć w cierpieniu? Wizyta u lekarza w następnym tygodniu i przypuszczam, ze przepiszą mocniejsze plastry, ale co teraz? Lekarz rodzinny przepisał Nefopam, ale w ulotce jest napisane, aby być ostrożnym przy podawaniu tego leku jeśli ktoś ma chorą wątrobę. Brać to? Już jest problem, bo tata nie chce jeść, wym...
  • Moja tesciowa ma raka trzustki ( pisalam we wczesniejszym watku) Prawie od diagnozy ( 3 miesiace) jest na plastrach z morfiny najpierw byla dawka 25 , pozniej 50 teraz od 3 dni 75 ( nie pamietam nazwy plastrow DU...) .Ale mimo ich uzywania bol jest nadal raz mocniejszy raz slabszy ale jest.Bardzo silny podczas wyprozniania , czesciej po jedzeniu.Czy to musi tak bolec ( wczoraj moja tesciowa z bolu nie wstala z lozka) czy moze dawki sa za slaba.Poradzcie cos prosze.
  • Tym razem zwracam sie do Was w imieniu mojej kolezanki, ktora walczy z rakiem jej ojca. Jest to starsza osoba, ok 80-tki, ktorej nie mozna w zaden sposob przekonac do tego, aby zazywala tramal. Najagorsze w tym wszystkim jest to, ze osoba ta bardzo cierpi z bolu, ale twierdzi, ze moze to zniesc!!! Moja kolezanka przekonywala swojego tate mowiac, ze dzieki tym tabletkom nie bedzie cierpial i zamiast walczyc z bolem, wszystkie sily bedzie mogl poswiecic walce z nowotorem...ale ten ...
  • "Dziwne" - bo lekarze nie mogą zdiagnozować jaka jest ich przyczyna. Wersji jest kilka: skutki leków,nerwica,podłoże hormonalne itd.A rzecz w tym że mama w nocy bardzo się poci i ma greszcze ale bez gorączki.Poci się też w dzień ale w nocy poty są bardziej intensywne. Mama bierze: Enarenal od nadciśnienia,Verospiron,Megace no i ma plastry Durogesic.
  • Teść chory na raka trzustki ma przyklejane plstry przaciwbólowe durogesic od 8 miesięcy poczatkowo 75 bo był duzy ból Pozniej stopniowo były zmniejszane bo bólsie zmniejszyl obecnie bbbbol nie występuje lub jest bardzo słaby , poaostało jednak uzależnienie ztypowymi objawami Teść potrzebuje coraz wiekszych plastrow mówi że mu czegoś brakuje żle sie czuje po przyklejeniu plastra poprawia mu sie samopoczucie nabiera energii Boimy sie że dalsze zwększanie może go zabić wcześniej ni...
  • Zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Moj tatus mial przez 3 miesiace plastry Durogesic 25mg . Tydzien temu w niedziele bol sie nasilil i lekarka kazala dolozyc jeszcze jeden plaster. W srode siostra byla u lekarki po recepty na lekarstwa , ktore juz sie skonczyly i Ona wypisala plastry 50 -tki. Nie wiem czy to moglo miec wplyw na gorsze samopoczucie tatusia( nudnosci, odbijanie sie , gorszy nastroj, slabosc ogolna). Dzisiaj sobota 21 pazdziernika mija tydzien jak tatus zaczal br...
  • Moja mama po raku jelita, ma przerzuty po 2 latach do wątroby i do węzłów. Najgoesz jest ból pleców , jest też przerzut na tętnicy biodrowej, ucisk powoduje porażający ból. Trzeba leżeć na specjalnym kółku z dziurką , aby w ogóle dało się leżeć. Czy ktoś w ogóle leczy paliatywnie nie wiem radioterapią, czy chemią ból. Czy zostaja mojej mamie tylko plastry Durogesic, ae jak długo one pomoą, 50 już niepomoagają. Czy trzeba umierać w bólu??? Prosze was jak sobie z tym bólem radzici...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.