po operacji

po operacji

(16 wyników)
  • jestem ciekawa jaki czas musi minąć alb oko wróciło do stanu normalność....tzn. brak zaczerwienienia? ile czasu goiło sie Wam oczko?
  • witam. chcę podzielić się doświadczeniami z przebytej przez córeczkę operacji zeza (oczko tzw. uciekające - na zewnatrz, czyli zez rozbieżny). wiem, że jest wielu rodziców, którzy szukają takich informacji(sama takim rodzicem byłam i wciąż jestem). moje dzieciątko było konsultowane przez kilku okulistów (kąt 15 stopni odchylenia). od razu stawiano diagnozę, by dziecko przeszło operację. zanim jednak to nastapiło szukaliśmy alternatywy. znaleźlismy ją w W-wie - córeczka nosiła prz...
  • Witajcie, poszukuję informacji na następujące pyt: czy jest możliwe, że 3-letnie zezujące (skośny i rozbieżny) dziecko przed zabiegiem miało widzenie obuoczne, a po operacji już nie??? Przebrnęłam przez wiele wątków na ten temat, ale wypowiedający piszą przede wszystkim o sytuacji odwrotnej... Bardzo mnie to nurtuje. czy zabieg operacyjny mógł pod tym względem zaszkodzić dziecku? Może jest też tak, że przed operacją dziecko też nie widziało obuocznie, ale lekarz uznał, że to jes...
  • Mam pytanie do rodziców dzieci, które miały zabieg na ocka: jak długo Waszym pociechom goiły się oczka? Moja córeczka miała zabieg w sobotę i na razie oko wygląda bardzo nieciekawie...
  • hej:) rok temu (pod koniec kwietnia) mialam operacje na 1 oko w Krakowie. Moja wada to syndrom STD- ograniczona ruchomosc galek ocznych +zez naprzemienny. Po operacji p. dr stwierdzila ze nie bedzie mi potrzebna druga gdyż można "przedobrzyc", ale jescze mam pojechac na konsultacje (bede mogla pojechac tam dopiero za miesiac:/ ) Wszytsko byloby w porzadku gdyby od tygodnia nie bolalo mnie oko operowane- taki ból kłujacy od wewnatzrz. Mam tez wrazenie ze zez nasila sie w drugim- nieop...
  • Czesc. Chcialem sie podzielic wrazeniami z przebiegu mojej walki z zezem. Tydzien temu mialem trzecia operacje zeza. Kolejno operowane bylo oko: lewe (w dziecinstwie), prawe (w liceum) i teraz znowu prawe. Mam nadzwrocznosc w lewym oku (+1,5) i krotkowzrocznosc w prawym (-1,0). Do tej pory zezowalo oko prawe (zez zbiezny), przede wszystkim gdy patrzylem do dali. Oprocz tego mialem kiepski komfort widzenia (to chyba wina braku widzenia obuocznego). A wiec zdecydowalem sie na operac...
  • witaj nic nie piszesz o tym jak jest uCiebie po operacji resztki zeza po laserze ...jak oczy czy laser wyrownal wade wzroku do zera? jak z efektem hallo ...mialas bardzo maly ten kat zeza wszystko w porzadku z oczkami..?
  • Poltora miesiaca temu mialam operacje zeza. Po rekomendacjach Aneczki, wybralam sie na wizyte do Pani doctor Johan, przyznam ze poczatkowo nie zrobila na mnie dobrego wrazenia, co prawda stwierdzila ze moje oko nadaje sie do do zabiegu, ale oko lewe, nie prawe (ktore faktycznie zezuje), nie wytlumaczyla mi calego procesu i dlaczego wlasnie zdiagnozowala to niezezujace oko do zabiegu, nie zmierzyla nawet katow zeza. Po tej wizycie mialam mieszane uczucia i postanowilam umowic sie na wy...
  • Witam serdecznie.Cieszę się, że znalazłam to forum.Aktualnie moje prawie 4- letnie dziecko jest tydzień po operacji zeza zbieżnego na jednym oku(na jednym mięśniu).Sam zabieg zniosło bardzo dobrze, jednak już po wyjściu ze szpitala, na trzeci dzień po zabiegu, zapadło na infekcję żołądkową i silnie wymiotowało(zastanawiam się,czy to mogło mieć związek z podaną narkozą- lekarze twierdzą, że nie).Obawiam się, czy to wydarzenie nie wpłynęło negatywnie na gojące się oko, które teraz jes...
  • Witajcie, właśnie dotarłam do domu po operacji zeza u p. dr n.med. Anny Zamłyńskiej. Rano bardzo się denerwowałam. W szpitalu byłam o 7.30. Dostałam dożylnie elektrolity w ramach śniadania, potem leki przeciwbólowe. Zabieg dotyczył lewego oka. Polegał na skróceniu mięśnia przyśrodkowego o 7mm i cofnięciu mięśnia prostego bocznego o 5 mm. Mój kąt zeza wynosił 13 stopni. Byłam intubowana, ale nie miałam żadnych dolegliwości po wybudzeniu z narkozy. Zabieg trwał godzinę. Teraz lekk...
  • Witam, Przygotowuję się psychicznie do operacji zeza rozbieżnego naprzemiennego. Mieszkam we Wrocławiu, ale coś marne czytam opinie na temat specjaslitów w tym mieście, zatem planuję wybrać się do Warszawy do dr Zamłyńskiej. Czytałam, że niektórzy przed operacją leżą pod kroplówką lub zostają po pod kontrolą w szpitalu, a inni wychodzą o własnych siłach bezpśrednio po operacji. Akurat należę do tych, których atakuje paraliż na widok igieł, przy zwykłym pobraniu krwi napadają m...
  • Witam Mój synek niedługo skończy osiem miesięcy, ucieka mu lewe oczko - do środka, a czasem również i prawe.. Miał badane dno oka, wg badań wszystko ok. Natomiast jeśli chodzi o zeza, okulistka kazała czekać do ok 1,5 roku.. Był ktoś z was z takim maluszkiem u specjalisty? Kiedy najwcześniej można wykonać zabieg na takim małym dziecku? Czy rzeczywiście warto czekać do 1,5 roku?? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Witajcie wszyscy! Przedwczoraj wyszlam ze szpitala po trzeciej operacji. Kiedys juz pisalam o swojej sytuacji, teraz jestem bardzo zadowolona(mam z 30 stopni, pozniejszych 16 teraz 5 i troszke obuocznosci :) ale... mimo calej radosci mam strasznego dola. Znajomi porozjezdzali sie na wakacje, przed pojsciem do szpitala rozstalam sie z chlopakiem i teraz...czuje jakby to wszystko bylo bez sensu! Tyle bolu, efekt przycmiewa okropny wyglad operowanego oka przypominajacy krwawa galaret...
  • Witam Od niedawna utrzumuję kontakt ze Strabą i Smutniutką. :-) Poziom wiedzy o możliwości korkecji zeza u osoby dorosłej wśród okulistów z którymi miałem kontakt był dotychczas raczej niewielki, ciężko o jakieś bliższe informacje oprócz tej, że przepadła sprawa. Dlatego pomocny jest kontakt z osobami, które korygowały zeza w wieku dorosłym, i ich cenne sprawdzone w praktyce informacje i doświadczenia. Bliższe informacje o sposobach korekcji zeza i niedowidzenia u dorosłej o...
  • Witam wszystkich! Mam zeza zbierznego obu oczu, od najmłodszych lat chodziłem do okulisty lecz w momencie w którym musiałem nosić te nieszczęsne pryzmaty wszystko się kończyło. Takich podejśc było kilka. Aktualnie mam 21 lat i nie wyobrażam sobie wyjść do miasta w tych okularach. Poza tym trenuje sztukę walki i pryzmaty wykluczały by mnie z tej możliwości. Mam w związku z tym pytanko czy jest możliwość przeprowadzenia operacji bez noszenia tych pryzmatów???
  • Mam pytanie czy w wieku 20 lat można wyleczyć zeza? Co robi się po operacji? Proszę o odpowiedz.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.