po zabiegu

po zabiegu

(56 wyników)
  • ...i bardzo źle go wspominam, naczytałam się na tym forum, że niema się czego bać itp. poszłam na zabieg zupełnie nieswiadoma co mnie czeka.Jak się obudziłam po zabiegu to wyłam z bólu jak małe dziecko, noc była totalną masakrą, mimo ogromnych dawek środków przeciwbólowych ból byt tak silny, że wolałabym rodzić dzieci jedno za drugim niż przechodzic to drugi raz. Dopiero kiedy wyciągneli dwa dreny zrobiło mi się o wiele lepej mogłam wstac. i tak w dwie doby po zabiegu czuje si...
  • Czy wszystkie dolegliwości sprzed zabiegu ustąpiły? Czy coś was pobolewa? Czy macie zaparcia albo biegunki? Pytam was bo ja mam wzdęcia i zaparcia na zmianę z lekką bieguną. Tzn. np 2 dni się nie załatwiam a trzeciego mam lekką biegunkę. Ponadto to co mnie niepokoi to fakt iż wieczorami pobolewa mnie nadbrzusze, tak jakby byl to skurcz żołądka. Nie boli cały czas tylko np jakieś pół godziny po czym przechodzi. Jest to podobne do pobolewania sprzed zabiegu, tylko dużo lżejsze. Cieka...
  • Po zabiegu druga doba i dziś szarpnełam się i lekko rozszedł mi się szew w pępku, jest trochę krwi i piecze mam iść do lekarza czy spokojnie czekać na zdjęcie szwów, i kiedy mam iść na zdjęcie szwów ?? Dziś nie wiem czy to z nerw czy z jedzenia czuje wzdęcie i nie wiem co robić ? brać czopki czy nie jeść jeszcze jakiś czas ??
  • Jestem dobę po, dziś wyszłam ze szpitala i w sumie całkiem nieźle się czuję, tylko mam wzdęty brzuch, ale to chyba normalne, co? moge wszystkim polecic Centrum Lechnicze ATTIS. Super warunki, świetna opieka po zabiegu. Spotkałam tam nawet pewną znaną osobę z telewizji na oddziale.
  • Witam, idę na zabieg. ile dostaje się zwolnienia lekarskiego po zabiegu, jesli nie ma powikłań? Chyba będę miał laparoskopię. Pozdrawiam
  • Nasluchalam sie osob ktore mi mowily ze juz drugiego dnia po zabiegu normalnie funkcjonowaly i teraz nie wiem czy glupia jestem ze sluchalam czy cos nie tak sie goi. Dzis jest 4 doba po zabiegu a ja ledwo chodze, oddechu nie moge zlapac, nie wiem jak bede podnosic corke jak wroci do domu. Jak dlugo dolegliwosci utrzymywaly sie u Was?
  • Wczoraj rano mialam zabieg. Zabieg z narkoza to okolo 2 godziny, potem wrocilam do swojego pokoju. Dzis rano wypuszczono mnie do domu. Czuje sie jakby mi ktos zrobil dziure w brzuchu, troche boli. Efekty gazu byly krotkie, przez jakies 2 godziny bolal mnie bark. Generalnie ciesze sie ze juz po, tylko jakby tak nie bolalo, to by bylo jeszcze lepiej.
  • Miałam we wtorek dzisiaj jestem w domu i piszę Wam o moich nowinach... Brzuch mnie jeszcze boli...na bokach w nocy nie mogę spać. A najgorsze że nie wiem co mam jeść. Macie jakieś swoje przepisy na śniadanka obiad i kolację? Podzielcie się proszę... Pozdrooofka Kasia
  • Witam, Ja też już po zabiegu. Miałam laparo w piątek, ale już w sobotę rano ściągnęli mi dren (nie za szybko?) i wypuścili do domu. Czuje się dość nieźle, w zasadzie z dnia na dzień lepiej. Najbardziej bolały mnie barki:( i gardło od rury intubacyjnej:( Mam trzy dziurki. I teraz moje pytanie. Za tydzień mam kontrolę w poradni chirurgicznej i sama nie wiem co robic z tymi opatrunkami. Dzisiaj jest 4 dzień po zabiegu, a ja mam cały czas te same opatrunki co nałożone po operacji....
  • ja wiem że to może głupie pytanie,ale kiedy po zabiegu laparoskopowym można jeżdzić rowerem?? Albo na rolkach? Bo ja cała zimę czekam na cieplejsze dni,zeby pośmigać, a teraz mam isc na zabieg i boję się że całe lato mam z głowy:( Podzielcie się swoim doświadczeniem. Bo wogóle strasznie się boję:(
  • Witam! Jestem 2 tygodnie po zabiegu laparoskopowym. Wszystko niby ok, pmomału jem jak dawniej jednak w mniejszych ilościach. Zauważyłem że w pępku mam teraz małą kuleczkę - ok.1cm średnicy i jest ona twarda - jak napinam brzuch to ją czasami czuję. Pytanie co to moze byc?? Mam nadzieję że nie jest to przepuchlina?? I jeszcze jeden problem - mam zaparcia i wspieram sie herbatami ziołowymi. czy to normalne po zabiegu? Tez tak macie/mieliscie? Jak temu zapobiec? z gory dziekuję...
  • No właśnie. Kiedy po zabiegu mozna napić się trochę słabej kawy?
  • w maju mialam zabieg najpierw nie bolalo teraz ciagle odczuwam watrobe czy juz zawsze tak bedzie/
  • pęcherzyk usunięto mi laparoskopem 15.04.08 wczoraj miałam ogromny atak bólu, takiego jak przed usunięciem pęcherzyka, ból był taki jakby mnie ktoś ściskał, ciężko było mi oddychać i promieniował na ramiona i plecy, nie obyło się bez wizyty na pogotowiu, dostałam zastrzyki przeciwbólowe dożylnie do tego kroplówkę, zazwyczaj już po zastrzykach ból ustępował, ale nie tym razem, spędziłam tam 5 godzin powiedzieli że to prawdopodobnie podrażniona trzustka czy ktoś z Was miał coś takiego, ...
  • witam wszystkich , niedawno dowiedziałem się że jestem posiadaczem kamienia w woreczku żółciowym ( około 2,5 cm ) . Jestem zapisany na zabieg laparoskopii w piątek tj. 27 stycznia .Mam więc do was pare pytanek , jak długo będę musiał być na diecie ( bo chyba taka dieta jest niezbędna po zabiegu ? ) , jaka to dieta ? i czy rzeczywiśćie jedliście co dwie godziny ? Nie wyobrażam sobie jeść co dwie godziny , głównie ze względu na charakter pracy .
  • Witam, wczesniej pisalam o tym, ze maz mial laparoskopowo usuniety woreczek i pojawily sie ponownie ataki. Byly bardzo silne, pojawila sie zoltaczka i wymioty. Ponownie znalazl sie w szpitalu i mial endoskopie i usunieto mu zalegajacy kamien w przewodzie. Na szczescie nie doszlo do podraznienia trzustki - byly takie podejrzenia. Powinno byc juz wszytsko ok ale niestety nie jest- jak miec pecha to na calej lini. Boli go brzuch, jest nabrzmialy, podobno sa to skutki uboczne zabieg...
  • I ja jzu po wszytskiemu. Mam pytanie jak w temacie. Lekarka mnie operująca stwierdziła ze po laparoskopi nei trzeba uważać i można normalnie dzwigać jak i pzred.Czytam tutaj jednak wasze opinie i widze ze wam nie kazano. Ja narazie na wszelki wypadek uważam i nie dzwigam zwłąszcza tego co musze czyli dziecko chociaz trudno tego nie robić jak mieszka si esamemua mąż w pracy, ale narazie pomaga mi mama ktora za kilka dni wyjezdza do siebie. Czy nie mozna dzigać faktycznie tylko po...
  • Witam. Ciekawy jestem ile mieliście kamieni na woreczku. Ja naliczyłem a zajęło mi to trochę czasu, 640szt nie licząc tych maleńkich jak ziarnka piachu.
  • ile dni mieliście dren? miałam zabieg 20.11. jutro jadę zdjąć szwy ale drenu mi podobno nie ściągną bo wciąż mi wycieka :-/
« poprzednie 1 2 3

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.