Forum Dom Prawo w nieruchomościach
ZMIEŃ
      poddasze

poddasze

(7 wyników)
    • Mamy projekt parterowego domu z nieuzytkowym poddaszem. Czy w przyszlości, kiedy chcielibysmy zaadaptwac poddasze do celow mieszkalnych, poniesiemy jakieś koszty urzędowe?
    • Witam wszystkich Mam pytanie - ile ten dom ma kondygnacji: 2 czy 3 ? Projekt: www.mgprojekt.com.pl/domki/wiola/index.php Pytam, bo mi się podoba, może nawet mógłbym go wybudować, ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są definicje: "liczba kondygnacji - należy przez to rozumieć liczbę kondygnacji nadziemnych budynku (np. przyziemie budynku - parter, piętro, poddasze użytkowe) z wyjątkiem piwnic, suteren, antresoli, wysokim dach - należy przez to rozumieć dac...
    • Witam- kupuję mieszkanie z zzadaptowanym strychem. Strych nie jest jeszcze ukończony i odebrany jako lokal mieszkalny .Kobieta, która od której chcę kupić nieruchomość otrzymała ze starostwa decyzję zgodnie z którą wydano pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania strychu na cele mieszkaniowe. Chciałam zapytać czy w związku z tym, że decyzja ta była imienna-wydana na nią, pozwolenie to przechodzi automatycznie razem z aktem notarialnym na nowego nabywcę czyli na mnie? Czy może musze...
    • Jezeli mozna prosze o wyjasnienie ponizszej decyzji: Decyzja o warunkach zabduowy Ustalam: 1.warunki zabudowy: 1.1 Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojacy parterowy o pow. zabudowy do 180m2, z mozliwoscia podpiwniczenia i garazu wbudowanego, z poddaszem uzytkowym o funkcji mieszklanej 1.2 Dach wysoki o nachyleniu polaci 30-45 stopni dwu lub wielopadowy, wysokosc kalenicy do 8,5 m nad terenem, kalenica dominujaca rownolegla do uliczki osiedlowej. Czy w takim ...
    • Wbrew pozorom to nie takie proste. Czy ktoś zna jakiś akt prawny który to określa? Mam dom jednopiętrowy podpiwniczony, piwnice z garażem częściowo wkopane, poddasze/strych niziutki, nie do zamieszkania. Ile to jest kondygnacji?? Pytam gdyż w planie zagospodarowania jest ograniczenie w tym rejonie do 2 kondygnacji + poddasze użytkowe. A ja chcę podnieść dach i zrobić mieszkalne poddasze i nie wiem czy dostanę na to zgodę budowlaną. Urzędnicy nawet różnie to interpretują i mówi...
    • Witam. Mam 2 pytania. 1. Mieszkam w budynku gdzie są 4 mieszkania po prawie 60 metrów i 2 mieszkania o pow. 30 m na poddaszu budynku. Udziały były rozliczone właśnie z tych powierzchni. Właściciele mieszkań na poddaszu zwiększyli swoje mieszkania o około 50 % tj. 15 metrów. zagospodarowali powierzchnie pod skosami. Nie mamy zarządcy, więc sami podejmujemy decyzje. Chcemy żeby właściciele mieszkań na poddaszu ponosili większe koszty . Do tej pory np. za opał płacili połowę. W tej chwi...
    • właśnie jestem w trakcie kupowania mieszkania z rynku wtórnego. Chcę wziąć 100% kredytu + 10% na remont. Wiem, że kredyt jest przyznawany od warości mieszkania a nie od ceny zakupu. Gdzie mogę się dowiedzieć jakie kryteria są brane pod uwagę przy wycenie mieszkania? Jest to ważne, zwłaszcza że wycenę robi rzeczoznawca z listy banku - może się okazać, że mieszkanie jest znacznie mniej warte... To którym jestem zainteresowana jest troszkę nietypowe - znajduje się na poddaszu domu je...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.