pokrzywa

pokrzywa

(12 wyniki)
  • Czy picie codziennie pokrzywy ,takiej z suszonej z torebki moze mi zaszkodzic.Babcia poleciła mi na oczyszczenie krwi i pozbycie sie wyprysków skórnych.Ale bije sie ,ze zamiast sobie pomoc to raczej zaszkodze uszkadzajac watrobe.
  • pokrzywa

(15)
    picie herbaty z pokrzywy.CZy to pomaga i na co.
  • Nigdy nie robilam soku z pokrzywy, a mam ich sporo w ogrodzie (hmmm..chyba go troche zaniedbalam:).W zwiazku z tym pare pytan, pewnie banalnych - czy po prostu wrzucic w calosci rosline do sokowirowki czy jakos inaczej...? i czy moge robic sok z pokrzyw które maja juz paczki kwiatow? aha-i czy robi sie z takich duzych(ciemnozielonych - jak np w lesie) czy tez z takich mniejszych- jesnozielonych o malych listkach?ja w sumie mam i te i te ;) pozdrawiam,czekam na wytyczne;)
  • „Co roku w maju ogarnia mnie obawa, by nie przeoczyć „sezonu na pokrzywę”. Pokrzywa ukazuje się z czarnej, nie zazielenionej jeszcze ziemi jako jedna z pierwszych i rośnie bardzo szybko. Jeżeli powrócimy do wspomnianej już pół żartem opinii, że pokrzywa dąży na pomoc człowiekowi, to w tym przypadku będzie to w pełni zgodne z rzeczywistością, albowiem gdyby po ciężkiej zimie ludziom było głodno na przednówku i gdyby z upragnieniem i nadzieją zaczęli się oni rozglą...
  • jw - znalazłam tylko wątek nt spowolnienia p. materii :)
  • witam. Jestem studentką biologii i uwielbiam botanikę,a od jakiegoś czasu interesuje się ziołami,czytam dużo na ten temat i wiem coraz więcej,ale jeszcze wiele przede mną,chciałabym miec kiedyś wiedzę jaką posiadają na temat ziół osoby z tego forum... Poniważ mieszkam na wsi postanowiłam zbierac samodzielnie i suszyc roślinki,dlatego mam kilka pytań: czy jak zbieram mniszka to tylko liście i korzonki,czy kwiaty też? czy pokrzywę mogę zbierac jak zakwitnie? na jakie dolegliwości dobry...
  • Jak w temacie bo na opakowamiu napisane że zewnętrznie a w książce z ziołami napisane żeby mieszać z innymi i pić....więc nie wiem...
  • stosuję sok z rzepy na wzmocnienie, ale poraźdzcie mi jakie zioła mogłabym pić. Nie pytam o płukanki bo pokrzywa, kora dębu odpadają -jestem blondynką a po tym włosy ciemnieją, a od rumianku mam uczulenie. Dostaję czerwonych swędzących plam. Włosy wypadają i się okropnie przetłuszczają. Kolejne wizyty u dermatologów nic nie dają, poza tym ignorują problem...
  • Podczas weekendowych wypadów za miasto często zbieram różne ziółka. Oczywiście te, które potrafię rozpoznać, których działanie znam i które są mi przydatne. Ostatnimi czasy były to kwiaty bzu czarnego, ziele bratka, rumianek, liście poziomki, kwiat bławatka. Teraz czaję się na lipę. Chyba też to najwyższa pora na liść pokrzywy. Bardzo lubię zbierać ziółka. Póki co je suszę. Ale może spróbuję zrobić jakieś nalewki, soki? Czy ktoś jeszcze zbiera zioła? Czy kupujecie gotowce? C...
  • Mam pytanie chciałam sobie pic na oczyszzcanie organizmu(trądzik:-( )ziółka:skrzyp pokrzywa perz i mam pytanko wiem ze skrzyp trzeba gotowac ale nie wiem z kolei czy to nie zaszkodzi pokrzywie i perzowi,czy mogę je pogotawac bez straty cennych składników?proszę o odpowiedź.
  • Witam , jeśli ktoś zna tzw niezawodne sposoby - proszę o opis. Pozdrawiam Monika
  • Moje drogie Panie!!! bardzo proszę o pomoc. Farbowałam włosy przez 5 lat na czarny kolor. Mój naturalny to ciemny blond. Po obcieciu na krótko mam matowy kolor, włosy nie mają połysku, są słabsze i zdecydowanie cieńsze. Proszę doradżcie mi co stosować- jakie zioła wzmacniają włosy, może znacie jakieś dobre odżywki i szmpony? Osobiście radzę się zastanowić młodym dziewczynom czy warto farbować włosy. FARBA TO TRUCIZNA. Ja miałam długie, lśniące włosy, a teraz.... szkoda pisać. Poz...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.