poród

poród

(2306 wyników)
  • Witam, Naczytałam się, że poród wywoływany jest zawsze gorszy, bardziej bolesny itp. Czy jest to regułą? Może któraś miała jednak taki poród i wcale nie był az taki zły? Pytam ponieważ jeśli nie urodzę to po weekendzie będzie wywoływany ( u mnie w szpitalu czekają 7 -8 dni po terminie). Wiem napiszecie, że może jeszcze urodzę naturalnie,ale szczerze wątpię ponieważ nic się u mnie nie rusza- szyjka twarda i zamknięta, zero objawów przepowiadających ,dlatego pytam, aby zdążyć jeszcze poznać wa...
  • Urodziłam 2 dziecko 2 tyg temu. Od połowy ciązy bolało mnie spojenie i kośc łonowa. Rodziłam sn. Niestety po porodzie stwierdzono rozejście spojenia łonowego. zrobiono mi rtg i okazało się, ze rozeszło się na 1,5 cm. Ból nie do opisania. Przez tydz nie mogłam sama zdjac nóg z łózka ani ich na nie wciągnąc:( teraaz jest deko lepiej. Mam zalecone chodzenie w pasie na rozejscie i jak najwięcej leżeć. co przy 2 dzieci ciężka sprawa. Za 2 tyg mam wizytę u ortopedy. Mam pyt czy ja te spojenie ju...
  • Dziewczyny czy miałyście jakieś zwiastuny 1-2 dni przed porodem, że to już niedługo? Ja jestem w 40 tyg i chciałabym już urodzić, bo jak nie to czeka mnie wywoływanie, stąd moje pytanie? 2 tyg temu jak byłam na wizycie to lekarz nie stwierdził rychłego porodu,ale mam nadzieję, że jednak nastąpi samoistnie bez potrzeby prowokacji. Jak na razie mam tylko wieczorami dosyc mocne bóle w dole brzucha,ale to takie jakby dziecko mnie tam kopało, zawsze wieczorem jak leże przed snem (nie wiem czy to d...
  • 6 lat temu miałam cc. Poród zaczął sie 8 dni po terminie, po dwóch nocach męczarni, skurczów, bóli, krzyków, po 6 godzinach parcia na sali porodowej w końcu zdecydowano się na cc. Wody były już zielone i dziecko jakoś źle ułożone. Do tego dziecko 4200, 56cm. Córka zdrowa 10pkt. Teraz jestem już 8 dni po terminie i nic. Żadnych skurczów, bóli, oznak porodu. Do szpitala mam się zgłosić dopiero w 14 dniu czyli za tydzień na badania i wywołanie porodu sn. Czytałam informacje, że po cc rza...
  • Witam! wiem, że dużo tu doświadczonych mam o sensownych poglądach:) Mam dylemat - jestem w 23tc. Pierwszy mój poród wspominam jako całkiem niezły - odbierał go wujek mojego męża, lekarz położnik. Ale...poród właściwie był średnio naturalny, bo rozpoczął się po masażu szyjki (choć do właściwego terminu miałam 2 dni) - akurat ze względu na termin dyżuru lekarza, później miałam podaną oksytocynę, przebity pęcherz płodowy i ostatecznie nacięcie krocza. Cały poród trwał b. krótko, a położne st...
  • Urodziłam Zosie 11 maja o 20.20 w Szpitalu w Warszawie w Międzylesiu Zostałam przyjęta 10 maja ze względu na 10 dni po terminie, jednak kroplówkę podłączyli mi dopiero dnia następnego o 12. A później już dość szybko poszło :) 13.30 wody same odeszły - śmieszne uczucie :) (w 1 ciąży miałam przebijane już w trakcie porodu). Moja mama przyjechała o 15 i siedziała ze mną do 18 - rozmawiałyśmy, gazetę czytałam i się śmiałyśmy - wszystko to podczas bujania się na piłce :) skurcze coraz silniejsze ...
  • Witam, Chciałam potwierdzić czy to prawda, że jak kobieta pierwszy poród miała cc, to przy drugim porodzie sn - nie może dostać znieczulenia,że to chodzi o poprzednie cięcie i ew. pęknięcie w czasie porodu, że po znieczuleniu okołoporodowym rodząca nie będzie czuła że coś dzieje się niepokojącego. Proszę o mamy, które po cc rodziły sn - czy jak prosiły o znieczulenie to dostały. Oczywiście proszę również o odpowiedź experta, jak to jest aktualnie w szpitalach. dziękuje Agath
  • Witam! Jestem tu pierwszy raz. Chyba ten wątek był już poruszany, ale mam pytanie do Pani Kasi Oleś czy możliwy jest poród siłami natury po wcześniejszych kilka lat temu cięciach cesarskich? z powodu wysokiego prostego stania główki i braku postępu porodu a drugie ze strachu i za namową lekarza, chociaż nie było przeciwwskazań. Proszę o odp czy to w ogóle możliwe i jeśli tak to gdzie i jak sobie pomóc? Dziękuję i pozdrawiam
  • Hej,minie jutro 11 m-cy od mojego porodu (z pierwszym dzieckiem).Miałam pęknięcie krocza 2 stopnia plus nacięcie (chyba jakiś milimetr czy dwa uratowały mnie od stopnia 3).Trochę trwało gojenie itp.No ale moje pytanie,może któraś z Was lub Pani Kasiu coś mi poradzi.Oczywiście wybieram sie również znowu na kontrole tak do miesiąca do swojego ginekologa,na razie byłam 1 raz po porodzie po połogu.Otóż w czasie miesiączek po porodzie odczuwam duży ból krocza,nie podbrzusia itd.Miałam tak pamiętam...
  • czy bezpieczne jest skakanie na pilce przed porodem?
  • Witajcie :) Przygotowywuję się powoli do tego najważniejszego dnia. Prawie 2 lata temu miałam cesarkę z powodu położenia miednicowego synka. Teraz, po wielu problemach i panice jaką siała moja lekarka prowadząca, okazało się, że blizna jest większa niż początkowo wyliczono i mogę rodzić siłami natury. Nie odpuszczę sobie takiej pięknej możliwości :) Ale ja nie o tym :) Chciałam bowiem się dowiedzieć, czy są wśród Was takie, które rodziły w hipnozie (obecnie w Polsce jest to promil, n...
  • Witam, jestem w 41 tc, dziś w szpitalu przy ktg miałam zrobione badanie, na którym lekarz odkleił dolny biegun jaja płodowego. Czy jest duża szansa na to, że poród rozpocznie się w końcu samoistnie? Pytam ponieważ w szpitalu mogłam dziś wywołać poród przy moim lekarzu,ale jednak postanowiłam poczekać na naturalna akcję i teraz troszkę się obawiam, żeby nie było to na darmo, że i tak skończy się to wywołaniem i co najgorsze z obcym lekarzem (a jeżeli już wywoływać to wolałabym ze swoim i tro...
  • Od połowy ciąży mam bóle kości łonowej i spojenia. Teraz jestem w końcówce 37 tyg i nieźle daje mi popalic:( To moja druga ciąża. W pierwszej takich dolegliwosci nie miałam. Boję się porodu jak nie wiem. Głównie ze względu na te spojenie i komplikacje mogące wyniknać:( Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy ból minie po porodzie w miarę szybko?
  • Zastanawiam sie czy wywolanie porodu jest czesto stosowane i jak sie ma jesli chodzi o przebieg. czy oksytocyna moze nie zadzialac? badz powodowac silniejsze bole niz normalnie? poprzedni moj porod byl wspierany oksytocyna, po ktorej wlasciwie wszystko szlo bardzo powoli i do tego doszly bole krzyzowe. nie mam porownania, jak byloby bez oksytocyny, ale teraz byc moze tez czeka mnie wywolanie...
  • Witam,chciałam Wam opisać mój drugi poród.Ekspresowy.Taki jak wymarzyłam sobie :) Czyli że zacznie się w nocy jak starsze dziecko bedzie już spało a ja na spokojnie dopakuję torbę i wezmę kąpiel.Ale do rzeczy.Pierwszy skurcz złapał mnie o 21.34 i do godziny 23 były nieregularne co 8-15 min od 23 były już regularne co 7 min.Siedzieliśmy z męzem i oglądaliśmy tv,wtedy postanowiłam że wezmę ciepłą kąpiel.Mąż chciał już jechać do szpitala ale ja chciałam jak najdłuzej zostać w domu przynajmniej d...
  • Zarówno mój ginekolog prowadzący, jak i położna nie przewidują wpływu leku na przebieg akcji. Biorę 3x1 tabl. od 33tc, aktualnie skończyłam 37tc i jeśli ze zgładzoną szyjką i rozwarciem na 3cm chcę doczekać porodu domowego za tydzień, to oboje zgodnie zalecają nie odstawiać. "Życzliwi" jednak opowiadają mi różne historyjki włącznie z zakończeniem cc, bo skurcze nie takie po leku przeciwskurczowym, bo trzeba wcześniej stopniowo odstawić itd. Rodził ktoś niemalże "na fenoterolu"? Pani K...
  • Jestem w 39 tyg ciąży. Pierwszą córę rodziłam w 41 tyg ciąży, ważyła 3,7kg. Poród trwał ponad 20 godzin, po czym lekarze zadecydowali o użyciu vaccum (mała nie wstawiała się w kanał). Teraz dzieciątko jest o wiele większe (ostatnie USG wskazało 4,8kg). Boję się, że tym razem w ogóle dojdzie do komplikacji. Czy poprzedni trudny poród i obecnie taka duża szacunkowa waga urodzeniowa drugiego dziecka predysponuje mnie do cesarskiego cięcia?
  • Jestem na początku 37 tyg. Od kilku dni zaczela mnie swedziec pochwa i mam uplawy. Za tydzień kończę brać leki rozkurczowe i mogę urodzic-jak to bylo w 1 ciąży. Czy poród z grzybica czymś grozi? Czy tak w ostatniej chwili mogę pobrać jakieś globulki np macmiror complex- bo akurat mam w domu?
  • Pani Kasiu, urodziłam 2 miesiące temu, poród sn, bardzo szybki (wszystko w sumie 2,5 godziny), bez nacinania krocza, dziecko 3200g (więc takie "normalne"), połóg też szybki, żadnych komplikacji. Do seksu wróciliśmy po 6 tygodniach od porodu, jak łatwo się domyślić - dla mnie nie są to wielkie rewelacje (czuję się zbyt "luźna", ale ćwiczę mięśnie Kegla więc mam nadzieję że ten problem zniknie). Pojawił się jednak chyba nietypowy problem - moja łechtaczka jakby znikła. Jest malutka, tak jakby...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.