poród

poród

(2303 wyniki)
  • Dziewczyny czy miałyście jakieś zwiastuny 1-2 dni przed porodem, że to już niedługo? Ja jestem w 40 tyg i chciałabym już urodzić, bo jak nie to czeka mnie wywoływanie, stąd moje pytanie? 2 tyg temu jak byłam na wizycie to lekarz nie stwierdził rychłego porodu,ale mam nadzieję, że jednak nastąpi samoistnie bez potrzeby prowokacji. Jak na razie mam tylko wieczorami dosyc mocne bóle w dole brzucha,ale to takie jakby dziecko mnie tam kopało, zawsze wieczorem jak leże przed snem (nie wiem czy to d...
  • 6 lat temu miałam cc. Poród zaczął sie 8 dni po terminie, po dwóch nocach męczarni, skurczów, bóli, krzyków, po 6 godzinach parcia na sali porodowej w końcu zdecydowano się na cc. Wody były już zielone i dziecko jakoś źle ułożone. Do tego dziecko 4200, 56cm. Córka zdrowa 10pkt. Teraz jestem już 8 dni po terminie i nic. Żadnych skurczów, bóli, oznak porodu. Do szpitala mam się zgłosić dopiero w 14 dniu czyli za tydzień na badania i wywołanie porodu sn. Czytałam informacje, że po cc rza...
  • Witam! wiem, że dużo tu doświadczonych mam o sensownych poglądach:) Mam dylemat - jestem w 23tc. Pierwszy mój poród wspominam jako całkiem niezły - odbierał go wujek mojego męża, lekarz położnik. Ale...poród właściwie był średnio naturalny, bo rozpoczął się po masażu szyjki (choć do właściwego terminu miałam 2 dni) - akurat ze względu na termin dyżuru lekarza, później miałam podaną oksytocynę, przebity pęcherz płodowy i ostatecznie nacięcie krocza. Cały poród trwał b. krótko, a położne st...
  • Urodziłam Zosie 11 maja o 20.20 w Szpitalu w Warszawie w Międzylesiu Zostałam przyjęta 10 maja ze względu na 10 dni po terminie, jednak kroplówkę podłączyli mi dopiero dnia następnego o 12. A później już dość szybko poszło :) 13.30 wody same odeszły - śmieszne uczucie :) (w 1 ciąży miałam przebijane już w trakcie porodu). Moja mama przyjechała o 15 i siedziała ze mną do 18 - rozmawiałyśmy, gazetę czytałam i się śmiałyśmy - wszystko to podczas bujania się na piłce :) skurcze coraz silniejsze ...
  • Witam, Chciałam potwierdzić czy to prawda, że jak kobieta pierwszy poród miała cc, to przy drugim porodzie sn - nie może dostać znieczulenia,że to chodzi o poprzednie cięcie i ew. pęknięcie w czasie porodu, że po znieczuleniu okołoporodowym rodząca nie będzie czuła że coś dzieje się niepokojącego. Proszę o mamy, które po cc rodziły sn - czy jak prosiły o znieczulenie to dostały. Oczywiście proszę również o odpowiedź experta, jak to jest aktualnie w szpitalach. dziękuje Agath
  • Witam! Jestem tu pierwszy raz. Chyba ten wątek był już poruszany, ale mam pytanie do Pani Kasi Oleś czy możliwy jest poród siłami natury po wcześniejszych kilka lat temu cięciach cesarskich? z powodu wysokiego prostego stania główki i braku postępu porodu a drugie ze strachu i za namową lekarza, chociaż nie było przeciwwskazań. Proszę o odp czy to w ogóle możliwe i jeśli tak to gdzie i jak sobie pomóc? Dziękuję i pozdrawiam
  • Hej,minie jutro 11 m-cy od mojego porodu (z pierwszym dzieckiem).Miałam pęknięcie krocza 2 stopnia plus nacięcie (chyba jakiś milimetr czy dwa uratowały mnie od stopnia 3).Trochę trwało gojenie itp.No ale moje pytanie,może któraś z Was lub Pani Kasiu coś mi poradzi.Oczywiście wybieram sie również znowu na kontrole tak do miesiąca do swojego ginekologa,na razie byłam 1 raz po porodzie po połogu.Otóż w czasie miesiączek po porodzie odczuwam duży ból krocza,nie podbrzusia itd.Miałam tak pamiętam...
  • czy bezpieczne jest skakanie na pilce przed porodem?
  • Witam, jestem w 41 tc, dziś w szpitalu przy ktg miałam zrobione badanie, na którym lekarz odkleił dolny biegun jaja płodowego. Czy jest duża szansa na to, że poród rozpocznie się w końcu samoistnie? Pytam ponieważ w szpitalu mogłam dziś wywołać poród przy moim lekarzu,ale jednak postanowiłam poczekać na naturalna akcję i teraz troszkę się obawiam, żeby nie było to na darmo, że i tak skończy się to wywołaniem i co najgorsze z obcym lekarzem (a jeżeli już wywoływać to wolałabym ze swoim i tro...
  • Witajcie :) Przygotowywuję się powoli do tego najważniejszego dnia. Prawie 2 lata temu miałam cesarkę z powodu położenia miednicowego synka. Teraz, po wielu problemach i panice jaką siała moja lekarka prowadząca, okazało się, że blizna jest większa niż początkowo wyliczono i mogę rodzić siłami natury. Nie odpuszczę sobie takiej pięknej możliwości :) Ale ja nie o tym :) Chciałam bowiem się dowiedzieć, czy są wśród Was takie, które rodziły w hipnozie (obecnie w Polsce jest to promil, n...
  • Od połowy ciąży mam bóle kości łonowej i spojenia. Teraz jestem w końcówce 37 tyg i nieźle daje mi popalic:( To moja druga ciąża. W pierwszej takich dolegliwosci nie miałam. Boję się porodu jak nie wiem. Głównie ze względu na te spojenie i komplikacje mogące wyniknać:( Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy ból minie po porodzie w miarę szybko?
  • Zastanawiam sie czy wywolanie porodu jest czesto stosowane i jak sie ma jesli chodzi o przebieg. czy oksytocyna moze nie zadzialac? badz powodowac silniejsze bole niz normalnie? poprzedni moj porod byl wspierany oksytocyna, po ktorej wlasciwie wszystko szlo bardzo powoli i do tego doszly bole krzyzowe. nie mam porownania, jak byloby bez oksytocyny, ale teraz byc moze tez czeka mnie wywolanie...
  • Witam,chciałam Wam opisać mój drugi poród.Ekspresowy.Taki jak wymarzyłam sobie :) Czyli że zacznie się w nocy jak starsze dziecko bedzie już spało a ja na spokojnie dopakuję torbę i wezmę kąpiel.Ale do rzeczy.Pierwszy skurcz złapał mnie o 21.34 i do godziny 23 były nieregularne co 8-15 min od 23 były już regularne co 7 min.Siedzieliśmy z męzem i oglądaliśmy tv,wtedy postanowiłam że wezmę ciepłą kąpiel.Mąż chciał już jechać do szpitala ale ja chciałam jak najdłuzej zostać w domu przynajmniej d...
  • Zarówno mój ginekolog prowadzący, jak i położna nie przewidują wpływu leku na przebieg akcji. Biorę 3x1 tabl. od 33tc, aktualnie skończyłam 37tc i jeśli ze zgładzoną szyjką i rozwarciem na 3cm chcę doczekać porodu domowego za tydzień, to oboje zgodnie zalecają nie odstawiać. "Życzliwi" jednak opowiadają mi różne historyjki włącznie z zakończeniem cc, bo skurcze nie takie po leku przeciwskurczowym, bo trzeba wcześniej stopniowo odstawić itd. Rodził ktoś niemalże "na fenoterolu"? Pani K...
  • Jestem w 39 tyg ciąży. Pierwszą córę rodziłam w 41 tyg ciąży, ważyła 3,7kg. Poród trwał ponad 20 godzin, po czym lekarze zadecydowali o użyciu vaccum (mała nie wstawiała się w kanał). Teraz dzieciątko jest o wiele większe (ostatnie USG wskazało 4,8kg). Boję się, że tym razem w ogóle dojdzie do komplikacji. Czy poprzedni trudny poród i obecnie taka duża szacunkowa waga urodzeniowa drugiego dziecka predysponuje mnie do cesarskiego cięcia?
  • Jestem na początku 37 tyg. Od kilku dni zaczela mnie swedziec pochwa i mam uplawy. Za tydzień kończę brać leki rozkurczowe i mogę urodzic-jak to bylo w 1 ciąży. Czy poród z grzybica czymś grozi? Czy tak w ostatniej chwili mogę pobrać jakieś globulki np macmiror complex- bo akurat mam w domu?
  • Pani Kasiu, urodziłam 2 miesiące temu, poród sn, bardzo szybki (wszystko w sumie 2,5 godziny), bez nacinania krocza, dziecko 3200g (więc takie "normalne"), połóg też szybki, żadnych komplikacji. Do seksu wróciliśmy po 6 tygodniach od porodu, jak łatwo się domyślić - dla mnie nie są to wielkie rewelacje (czuję się zbyt "luźna", ale ćwiczę mięśnie Kegla więc mam nadzieję że ten problem zniknie). Pojawił się jednak chyba nietypowy problem - moja łechtaczka jakby znikła. Jest malutka, tak jakby...
  • Pani Katarzyno, czy jest możliwe rodzić SN ze znieczuleniem po CC? Bo podobno nie jest wskazane i teraz nie wiem, czy jak bym się zdecydowała na SN a chcę ze znieczuleniem to się nie okaże że mi go odmówią. Dziękuję
  • Witam Jestem w 40 tygodniu ciąży i nic, cisza. Biorę wiesiołek, przytulanko z mężem, schody, mycie podłóg, ale nie działają żadne metody na przyspieszenie:-( . Lekarz na badaniu powiedział, że jeszcze sobie poczekam - szyjka twarda, długa, zamknięta. Niestety dziecko jak i za pierwszym razem zapowiada się na duże, a nawet większe.Dodam, że w pierwszej ciąży tydzień po terminie wywołanie na oksytocynie i innych lekach. Jestem załamana, że sytuacja się powtórzy. Na indukcję już się nie zdecydu...
  • Boli miednica, dokładnie krocze. Myślę, że to kości łonowe, a właściwie spojenie łonowe. Zaczęło boleć ok. rok po porodzie. Na początku tylko podczas krwawienia miesięcznego i w okresie okołoowulacyjnym. Od ok. miesiąca boli jednak już codziennie i cały czas (natężenie różne). Ból jest tępy, nie daje usnąć. Zaczyna nawet boleć podczas współżycia. 1,5 roku temu urodziłam syna. Poród trwał 24 godziny (licząc od pierwszych skurczy). Dziecko było małe (3 kg i 50 cm), ale nie mogłam go „...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.