pozwolenie

pozwolenie

(163 wyniki)
  • Chcę przebudować ganek (zadaszony, wokoło barierki metalowe),tzn. postawić ściany, wstawić okna i drzwi, a przy okazji zmienić położenie schodów wejściowych (są przy ścianie pod oknem, chciałabym na wprost wejścia) a przy okazji przedłużyć garaż o długość ganku (jakieś 2 metry). Proszę o pomoc, jak uzyskać pozwolenie , bo już wiem, że takie jest konieczne, co trzeba złożyć i gdzie. Z góry dziękuję za rady.
  • Chciałbym się dowiedzieć, czy i jakie zezwolenia są potzebne na adaptacje poddasza bez zmiany konstrukcji dachu ale z przebudowa okien szczytowych na większe ? dom jednorodzinny sprzed 40 lat
  • Witam, Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o remonty i proszę o pomoc. Dowiedziałam się, że aby wyburzyć ścianę w mieszkaniu muszę napisać pismo i uzyskać pozwolenie. Ktoś wie jak napisać coś takiego? co powinno być w tym piśmie zawarte? Jak długo się czeka na uzyskanie takiego pozwolenia?
  • Bylem strona postepowania administracyjnego w sprawie ustalenia decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na sasiedniej dzialce. Czy decyzja o pozwoleniu na budowe rowniez zostanie przeslane dla mnie? Prosze o informacje
  • witam dziś zadano mi pytanie czy można budować dom ( budynek, domek ) do 25 m2 powierzchni zabudowy z tym ze bez fundamentów na działce bez pozwolenia, projektu itd . ponoć tylko wystarczy zgłosić do odpowiedniego urzędu ze będzie się taka budowę prowadzić a dopiero po zakończeniu załatwia się resztę papierków z tego co mi powiedzieli w tym temacie to to ze coś takiego weszło w życie ale urzędy udają ze nie ma takiego przepisu itd . proszę o konkrety jeśli coś wiesz to pisz a jesl...
  • archeolog

(12)
    . mam taki problem. dostalismy pozwolenie na budowe w grudniu 2006 roku. prace ziemne tj wykopanie fundamentow rozpoczelismy w 2007 roku. teraz dom jest juz dawno postawiony ale jeszcze w nim nie mieszkamy. jestesmy w trakcie jego wykanczania. zbieramy dokumenty do pozwolenia na uzytkowanie budynku. jednak pojawił się problem. nikt nie zauwazył że w pozwoleniu na budowę widnieje zdanie " zobowiązuję inwestora do zapewnienia nadzoru archeologicznego w trakcie wykonywania robót ziemnych". My ni...
  • Zapraszam do dyskusji na ten temat Moim zdaniem podstawowym problemem w uzyskiwaniu pozwolenia na budowę jest właśnie licencja na wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie zwana uprawnieniami budowlanymi. Przepisy prawa są tak zbudowane, że wszystkie kontrole, sprawdzenia, itd. dotyczące wiedzy fachowej mogą wykonywać tylko osoby z uprawnieniami dotyczy to również urzędników, którzy muszą posiadać takie uprawnienia jeżeli np. jadą na kontrolę na budowę. Przykładow...
  • mam mieszkanie własnościowe, musze mieć pozwolenie na położenie kafelek w kuchni i łazience?
  • czy zmiana w trkacie budowy z garażu na pokój (nie było przesunięć ścian, tylko postawienie ściany zamiast bramy garażowej) - jest istotną zmianą wymagającą dodatkowego pozwolenia na budowę?
  • Chcę postawić garaż 45m2 przy domu czy muszę mieć projekt od architekta, pozwolenie na budowę czy wystarczy to tylko w straostwie zgłosić? Druga rzecz to ganek wiatrołap około 20m2 czy na to też musze miec projekt itp. W straostwie nic nie wiedzą nie potrafia mi odpowiedzieć, mówią że może tylko zgłosić. Czy prawdą jest że do 25m2 to budynek gospodarczy i na to trzeba tylko to zgłosić? Proszę o odp
  • Mam pozwolenie na budowę z 2003 roku na podstawie Prawa Budowlanego z 2000 roku, gdzie nie jest konieczne pozwolenie na użytkowanie. Czy teraz jak bedę chciał zakończyc budowę i uzytkowac budynek to będę musiał złozyc wniosek o pozwolenie na uzytkowanie??? W pozwoleniu na budowę nie nałożono na mnie takiego obowiązku. W pouczeniu napisano,że do użytkowania tego budynku można przystąpic po zawiadomieniu NADZORU BUDOWLANEGO jesli w ciagu 21 dni nie zgłosi sprzeciwu. Jeśli tak jest...
  • proszę o radę.Mam zamiar na swojej działce budowlanej postawić domek letniskowy typu Brda ( pow. zabudowy 42m).Jest to konstrukcja drewniana i chcę zabetonować kilka stóp z kotwami na których położę belki podłogowe. Czy na taki domek muszę mieć normalne pozwolenie na budowę? czy muszę mieć inspektora nadzoru, kierownika budowy?? Dodam,że zachowuję wszelkoe idległości od granic a teren jest rekreacyjny pod lasem.
  • Witam. Czy mozna skladac dokumenty do pozwolenia na budowe w trakcie podzialu dzialki? Dzialka jest wlasnie dzielona i tak tez bylo od poczatku okreslone podczas uzyskiwania warunkow zabudowy. Podzial jednak potrwa ok 2 miesiecy do czasu wpisu do ksiegi itd. Czy mozna rownoczesnie starac sie o pozwolenie na budowe? Jesli temat juz byl prosze o link. Dzieki pzdr
  • Przejrzalam forum i juz nie mam wątpliwości, że zeby zamontować okno dachowe, potrzebna jest zgoda urzędów. A co jeśli nie wystąpiłam o taką zgodę, okno zainstalowalam, a mój sąsiad już uprzejmie doniósł o tym do spłdzielni? Czego mogę się spodziewać? każą wywalić czy nałóżą jakąś karę pieniężną, czy co? dodam, że w bloku obok, takim jak mój, takie okna są od lat.
  • Czy na zmiany i rozbudowę instalacji elektrycznej w mieszkaniu potrzebne jest pozwolenie na budowę?
  • Proszę o pomoc, bo trochę się pogubiłam. Co teraz muszę załatwić do dokumentów do pozwolenia na budowę? Posiadam: mapę projektową, warunki zabudowy, warunki techniczne i projekt. Co dalej? Dzięki!!!
  • Witam Bardzo gorąco prosze o radę Otóż dwa tygodnie temu kupiliśmy dom w stanie surowym otwartym, dom ma 10 lat ale pozwolenie jest ważne. Nie zgadza się natomiast poddasze z planami, więc zleciliśmy naszej nadzorczyni inwentaryzacje budynku. Moje pytanie to: czy muszę po raz kolejny starać się o pozwolenie na budowę jak twierdzi moja nadzorczyni w związku z tym że jest robiona inwentaryzacja czy też powinnam tylko złożyć wniosek o przepisanie ważnego pozwolenia na mnie i męża?...
  • W pozwolenie na budowę mam wpisane obowiązkowe uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, czy to znaczy że po złożeniu odpowiednich dokumentów jakaś komisja MUSI przyjść? Czy ktoś już to przeżył? Czy były jakieś problemy, bo z tego co się zorientowałam, nie wszyscy mają taki obowiązek...
  • Moja działka ma już ogrodzenie z trzech stron (taką kupiłam). Pozostało do zrobienia ogrodzenie z przodu posesji. Czy, żeby zrobić ogrodzenie trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie?
  • Mamy w planach zabudowę częsci tarasu( na pokój dla córy). Czy na to potrzebne jest pozwolenie? Orientuje się ktoś ile może kosztować( w przybliżeniu) taka budowa( pomieszczenie ok 2,5x5, wysokość ok 2,7) z góry dziękuję
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.