pozwolenie

pozwolenie

(163 wyniki)
  • Bardzo nurtuje mnie pytanie - co sądzicie o urzędnikach wydających pozwolenia na budowę?
  • Posiadamy działkę rolną o powierzchni 3000 metrów z możliwością zabudowy. Chcielibysmy wystąpić o pozwolenie na budowę. W związku z tym moje pytanie czy musimy odrolniczać ziemę aby wydano nam takie pozwolenie? Oprócz tego pojawia się pytanie czy sąsiad ma wpływ na wydanie takiego zezwolenia? Uważa bowiem, iż zgodnie z prawem Unijnym może zablokować nam plany w momencie gdy złoży sprzeciw. Dodam, iż gmina posiada plan zagospodarowania przestrzennego.
  • Mam pewnien problem. Była wydana decyzja na budowę garażu (98). Nie odebrany został dziennik budowy itd... Muszę teraz zgłosić zakończenie budowy. Czy ktoś wie jak to się robi? czy trzeba dołączać dziennik? czy będę miała problemy z nadzorem? Jeśli ktoś może mi poradzić bardzo proszę. Wolę zapytać tu niż iść prosto do urzędu... niestety nie wierzę w życzliwość urzędników. G.
  • Jakie działania teraz powinnam przedsięwziąć ?Chodzi mi jeszcze o jakieś formalności oraz czynności ? Oczywiście nie chodzi mi o znalezienie ekipy,czy ściągnięcie humusa.Gdzieś coś trzeba jeszcze zgłosić , ale gdzie? Pzodrawiam
  • Moi drodzy, chciałbym się dowiedzieć o koszt przystosowania dwóch mieszkań(mojego i znajdującego się powyżej) do jednego. Już opisuje szczegóły: na górze planuje zrobić ok 30m2 sypialni + gabinecik (ew.garderoba) i 20m2 łazienka + ew. sauna... Mieszkanie nad moim ma ok 50m2, potrzebne będą schody (przebicie się przez sufit, między drewnianymi legarami etc.), kwestia jakie? Kręcone, drewniane? Jakie są najlepsze/polecane? Wydaję mi się że z tym będzie największy problem. Czy będą potrze...
  • Witam, Może ktoś wie jak jak rozwiązać taki problem? Moja teściowa ma działkę. Na tej działce chciałbym zbudować dom do stanu surowego i sprzedać go -oczywiście za zgodą teściowej. Czy w związku z tym,że nie jestem właścicielem ziemi mogę uzyskać pozwolenie na budowę na siebie? Mam na myśli podpisanie np. jakiejś umowy o współpracy z teściową i późniejszą wspólną sprzedaż.Wiem że najprościej byłoby dostać tą ziemię tytułem np. darowizny ,ale ten wariant na razie nie wchodzi w rachubę....
  • Sprzedajacy dzieke którą jesteśmy zainteresowani ma decyzję o warunkach zabudowy sprzed kilku lat. Czy moze ona stracić ważnośc? Wiem że ostatnio w tym rejonie gmina wydaje pozolenia na budowę a działkach ok 1200 stąd do sprzedażu ne ma mniejszych. I teraz dziłka ma 1200 ale po odjeciu pasa 5 m na którym ustanowiono słuzebnosć przejścia i przejazdu na rzecz innyc dziłaek nie ma 1200m czy jest możliwe ze mimo wydania przed kilku laty decuzjoi o wr zabudowy (słuzebność była ustanowi...
  • Witam i proszę o poradę, ponieważ w temacie budowy domu czy remontów jestem kompletnie zielona. Moi rodzice są właścicielami jednopiętrowego domku. Oni zajmują dol, ja na razie jeden pokój - sypialnie na gorze. Oprócz sypialni na pietrze jest jeszcze salon przylegający do kuchni. Chciałabym zrobić tam generalny remont, łącznie z zamurowaniem dwóch par drzwi od kuchni i od sypialni i wyburzyć cześć ściany aby połączyć salon z kuchnia, jak również zrobić wejście z salonu do sypialni. Nie w...
  • w jakiej kolejności się za to zabrać? 1.mam działkę rolną 1,2 ha juz notarialnie przepisaną na mnie i męża. 2.mam wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu, gdzie jest informacja, że -"plan przewiduje adaptację istniejeącej zabudowy zagrodowej z możliwością uzupełnień i wymiany siedlisk oraz tworzenia nowych siedlisk zajmujących powierzchnie powyżej 1 ha" 3.na działce nie ma nic poza dwoma słupami wysokiego napięcia (nie ma zabudowy, podłączonych mediów) CHCEMY Z MĘŻEM WYB...
  • witam, czy potrzebne jest uzyskanie w spoldzielni mieszkaniowej pozwolenia na wstawienie drzwi wejsciowych zewnetrznych do mieszkania wlasnosciowego (stare drzwi otwierane do wewnatrz pozostaja). czy trzeba zglosic ten fakt do spoldzielni? czy odnosza sie do tego jakies przepisy ppoz i stad potrzeba uzyskania zgody na to? z osob znajomych ktore pytalem nikt nie zglaszal tego do spoldzielni. czy spoldzielna moze to uznac za samowole budowlana? i zadac przywrocenia stanu poprzedniego?
  • Witam serdecznie, Bardzo proszę o pomoc. A więc, dokonuje zakupu mieszkania, w którym nikt dotąd nie mieskzał, tzn w stanie surowym. Właściciel budynku, posiada projekty i pozwolenia na budowę. Jednak, lokale nie? A moze lokale z mocy ustawy rowneiz je posiadaja? tego nie wiem. Wiec bardzo prosze o informacje, gdzie moge to sprawdzic oraz, jesli lokal nie posiada tych zezwolen, to jak sie zabrac do ich uzyskiwania. Gaz i prąd jest doprowadzony na klatkę, dalej muszę sama ws...
  • chcialam zapytac czy postawienie murowanego plotu (z fundamentem) mozna uzanc za rozpoczecie budowy. Pytanie ma zwiazek z pozwoleniem na budowe. Skonczyl mi sie okres pozwolenia a nie zaczelam jeszcze budowy domu. na dzialce postawilam plot z fundamenetem, jak pisalam, oraz wybudowalam kort, czy w zwiazku z tym musze sie starac o kolejne pozwolenie na budowe czy moje prace mozna juz uznac za budowe rozpoczeta.Dziekuje za kazda informacje. pozdrawiam. j
  • chcemy powiekszyc lazienke (w tym: kladziemy nowe rury) zburzyc scianke dzialowa i postawic druga czy musimy miec na to zgode? czy wystarczy zgloszenie? i czy moge sama narysowac rzut czy tez musze miec to zaakceptowane przez architekta?? plz help
  • Witam serdecznie, Czy orientuje się kotś czy przystępując do remontu starej konstrukcji dachu wymagane jest pozwolenie na budowę,bądź jakieś inne pozwolenie?? Czy zmieniająć konstrukcję oraz kształt bryły dachu musze dokonywac zmian w projekcie budynku któy stoi już prawie 40 lat?? Może ktoś orientuje się jak wygląda kwestia zwrotów prze unię jeżeli na dachu znajdują się płyty azbestowe? Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje serdecznie pozdrawiam
  • Witam, Własnie kupiłam (a właściwie kupie w czwartek) działkę budowlaną w Markach, zaczynam załatwiać formalności w urzedach.Zamierzam wpisywać tu każdy wykonany krok wraz z adresami i kwotami koniecznych opłat - może komuś się przyda. Czekam także na Wasze uwagi i proprozycje szybszych rozwiązań. pozdrawiam,
  • Mam działkę, która ma szerokości 18 metrów,kupiłam gotowy projekt domu , dom ma szerokości 10 metrów, niedawno odebrałam warunki techniczne budowy domu i troche sie wkurzyłam bo wyznaczyli mi linię zabudowy 6 metrów z przodu działki, czyli pozostaje z tyłu domu( dom od tej strony bez okna) 2 metry, co jest niezgodne z prawem budowlanym, bo powinno być trzy. Chciałam się odwoływać od warunków ,ale powiedzieli w urzedzie,że to nic nie da. Czy może ktoś był w podobnej sytuacji? Czy je...
  • Czy potrzebne pozwolenie na budowę daszku pod drewno? Na działce 1 m od płotu zbudowałem samodzielnie konstrukcję drewnianą- cztery bale pokryte dachówką ceramiczną. Wymiary 2m*4m3m ( szer.,długość,wysokość ). Czy muszę mieć pozwolenie na ten skład drewna ? Kto ma go mi wydać ? Czy wystrczy zgłoszenie zmian w projekcie zagospodarowania działki?
  • [b][/b]Witam Państwa. Przymierzam się do zakupu działki pod budowę domu, jej powierzchnia 1450m2 klasa V, VI, oznaczenie R, podobnie jak innych 6 działek, wydzielona została z jednego dużego pola o powierzchni powyżej hektara. Na tę nieruchomość nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, sprzedający wystąpił jednak o warunki zabudowy i je otrzymał dla wszystkich działek, rodzaj zabudowy: budynek mieszkalny jednorodzinny oraz zbiornik bezodpływowy na ścieki. Moje zapytanie jes...
  • Bardzo proszę o poradę... W 2007 r.kupiliśmy dom w budowie od osoby prywatnej. Część dokumentów była już uzyskana przez obecnego inwestora. W pozwoleniu na budowę jest zapis o zgodzie na zbiornik na ścieki sanitarne o poj. do 10 m3. Rok później uzyskaliśmy "Zaświadczenie o zakończeniu robót budowlanych" z PINB. W związku z tym, że w danym czasie nie było w naszej wsi jeszcze kanalizacji, a plany jej budowy się przesuwały, to zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię ekologiczną. Zgo...
  • Czego może dotyczyc kontrol PINB wewnątrz budynku jrdnorodzinnego po przedłożeniu projektu zamiennego po zakończeniu budowy? Stwierdzono istotne odstępstwa od projektu już wybudowanego budynku- budynek nie jest oddany do użytkowania.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.