pozwolenie

pozwolenie

(56 wyników)
  • Witam! Czy Zarząd WM musi prosić o pozwolenie obecnych o oficjalne nagrywanie przebiegu zebrania na dyktafon dla celów archiwalnych i napisania protokołu zebrania? Pozdrawiam!
  • Witam, dwa miesące temu odebrałem klucze do swojego "M". Do dnia dzisiejszego budynek nie ma odbioru techicznego, a co za tym idzie pozowolenia na zasiedlenie. Mimo to, jak wspominałem klucze dostałem dwa miesiące temu. Wczoraj otrzymałem informację z biura budowy (tymczasowego administratora) naszego osiedla, że naliczono nam czynsze i wystawiono faktury czynszowe za bieżący miesiąc. Bardzo proszę o radę Eksperta, czy pobieranie opłat czynszowych ma w takim wypadku uzasadnien...
  • Szykuje sobie mały remont w domku i w związku z tym mam 3 pytania: - w jakich aktach prawnych sprecyzowane jest, na co wymagana jest zgoda WM?? - gdzie znajdę informację jakie remonty wymagają przed ich wykonaniem zgody lub zatwierdzenia przez odpowiednie organy/instytucje (np. przez inspektorat nadzoru budowlanego, albo gazownictwo, czy energetykę)?? - gdzie znajdę informację jakie remonty wymagają po ich wykonaniu zatwierdzenia lub kontroli wykonania przez odpowiednie w.w. organy/inst...
  • czy istnieje przepis nakladajacy na spoldzielnie obowiazek zapewnienia minimalnego limitu miejsc parkingowych w okolicy budynku? czy w przypadku osiedla zamkniętego spółdzielnia ma prawo nie wpuscic samochodu mieszkanca ? dziekuje za porade.
  • czy przesunięcie o 1 m pionu centralnego ogrzewania tylko w mojej łazience wymaga zody zarządu wspólnoty. zazanaczam, że mam zamiar wykonac literę U (położoną na boku) poczynając od podłogi i wrócić w suficie do pierwotnego pionu, ponieważ po wyburzeniu ścianki działowej rury zostały mi w środku łazienki. Bardzo prosze o szybką poradę czy wspólnota budynku musi wyrazić na to zgodę?
  • Czy możliwe jest odłączenie się od istniejącej kotłowni i założenia indywidualnych kotłów dwu funkcyjnych w miejsce podgrzewaczy wody i czy zwykła większość wystarczy do przegłosowania na zasadzie jeden właściciel jeden głos właścicieli jest 10 a za zmianą 7. Jeden z przeciwników to ADM który ma 9 mieszkań.
  • .. mam problem.. Kupujac ta dzialke mialam swiadomosc z epowstanie tu osada domkow rodzinnych . Jednak ... Jakis czas temu dostalam informacje ze na tej posecji powstanie dom i budynki gospodarcze pod dzialanosc.. NO i nie bylo zaznaczone jaka dzialalnosc. Jednak mysmy sie na nia nie zgodzili.. Pomimo tego ze pismo bylo zlozone itd..nie dostalismy nigdy odp z urzedu gdminy ktory przyslal poprzednia informacje. A pa X buduje tam krolikarnie na 8000 krolikow, Nie chce miec za pl...
  • witam mam pytanko a właściwie kilka przy moim mieszkaniu jest komórka która także przypisana jest w akcie notarialnym do mojego mieszkania z komórki tej planuję zrobić kuchnię lecz chciała bym przesuną dzwi wejściowe w kierunku korytarza czyli zająć jakieś niecałe 1,5 metra części wspólnej dodam iż moje mieszkanie jest na ostatnim pietrze i w niczym by to nie przeszkadzało takie przesunięcie ściany gdyż i tak przed moim mieszkaniem jest właśnie taki mały korytarzyk moje pytania s...
  • Czy lokal mieszkalny(niewyodrębniony) może być częścią wspólną ?
  • Witam, Gmina (ZBK) ma nam (Wspólnocie)odtworzyć dokumentację techniczną budynku, wydaje sie jednak, że ograniczy się ta "dokumentacja" do inwentaryzacji, bez naznaczonych urządzeń technicznych (przecież nie będą kuli śćian - to słowa przedstawiciela ZBK). Co powinna zawierać "dokumentacja techniczna", czego mamy się domagać, aby była to pełna dokumentacja. Bardzo dziękuję za odpowiedź, Adam
  • Czy ktoś mógłby podać gdzie jest wylistowane dokładnie, expresis verbis (za przeproszeniem oczywiście) jakie dokumenty techniczne ma według aktualnych przepisów przekazać budowniczy budynku i gmina wspólnocie ? Chodzi mi o konkretną listę rzeczy obowiązkowych, bez opcjonalnych. Tak, żeby „przygwoździć” dewelopera i żeby nie miał nic do gadania, że tego nie musiał dawać, tamto to opcja itd., itp.) Ja mam taką opinię rzeczoznawcy budowlanego. Powołuje się w niej na różne ...
  • Pzrejrzałem kilkanascie tematów i wszystkie kończą się wraz z moją wypowiedzią. Czy moje wypowiedzi są takie niezdrowe.Czy nie ma po nich problemu ... Lubiłem XXXLL teraz czekam aż pozwoli się liubić. Nie lubiłem Grandego - teraz go lubię . Masz uznanie do SEWA ,MIRO ,SEWWA666 i wielu innych . Wiem ,że jestem brzydki ,nikt mnie nie kocha i nikt mnie nie lubi - lecz chciłbym sie tego dowiedzieć. Krytykę cenie najbardziej.... bo z niej się najwięcej uczę. Pozdrawiam wszystkich forumow...
  • Witam, Mój budynek nie jest oddany do użytkowania ale z różnych przyczyn wszyscy mają klucze i normalnie mieszkają. Jest parę właścicieli którzy nie płacą zaliczek na administrowanie oraz FR. Wspólnota ma Zarząd wybrany spośród mieszkańców. Czy Zarząd może ścigać osoby, które nie płacą? Czy mogą one tłumaczyc się tym, że blok nie ma pozwolenia na użytkowanie? Z góry uprzedzam,żeby nie zadawać pytań a dlaczego macie klucze itp. bo nie o to pytam:-) pozdrawiam, Monika
  • Witam Problem mój dotyczy członka zarządu.W marcu na zebraniu padła propozycja niewielkiego wynagrodzenia dla niego jedynego (100 zł) jako zwrot kosztów telefonów itp . Facet od początku istnienia wspólnoty kombinował jak tylko mógł. Nie płacił kosztów , a i tak nie widniał na wykazie zadłużonych , bo administrator, z którym miał jakieś układy na koniec roku wystawiał mu kwit wpłaty chociaż rzeczywiście takiej nie było. Nie posiadaliśmy konta bankowego wszystkie wpłaty szły dla...
  • Mieszkam na ostatnim piętrze budynku będącego własnością wspólnoty mieszkaniowej i chciałbym zaadaptować na cele mieszkalne część strychu nad moim mieszkaniem. Czy mam prawo do zaadoptowania takiej powierzchni strychu jaka wynika z mojego udziału w części wspólnej budynku (bez konieczności zawierania umowy najmu ze wspólnotą)?
  • Witam. Mam pytanko - w marcu br odebrałam od developera mieszknie (z małymi usterkami - do dziś nie podpisany mam ostateczny protokół odbioru).Od kiedy bedę płaciła "czynsz". Obawiam się, że zostanę obciążona za jakiś czas za parę miesięcy. Nie wiem czy ma znaczenie fakt, iż developer nie ma jeszcze pozwolenia na uzytkowanie budynku.
1 2 3 następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.