praca

praca

(512 wyniki)
  • Jak w temacie. Jak to wyglada w praktyce? Czy pracodawca chetnie sie zgadza czy niekoniecznie? Jakos do tej pory nigdy zadne z nas nie korzystalo bo zawsze udawalo sie wziac urlop lub jakos pozamieniac w pracy. Teraz mamy taka sytuacje, ze bardzo nam potrzebny urlop, a mezowi odmowili w pracy. Wiem, ze wszystko zalezy od pracodawcy, ale tak sie chcialam zorientowac w temacie...
  • Witajcie moje drogie, moja mam pracowała w UK kilka lat na umowę, ale 3 miesiące temu odeszła, złozyla wymówienie i z moim tatą pojechali do PL dopilnować domu w zimie. Tato jest tutaj w UK self empl. no i dzwonią mi dzisiaj że mama już tutaj nie wróci do pracy i chciałaby załatwić wszystko bo może sie jej należy jakieś bezrobocie? nie przyszło jej jeszcze p45, ma wszystkie payslipy, nie zgłaszała w UK nigdzie ze skończyla pracę ,nadal ma tu konta bankowe itd. chciałam się dowiedzieć co mus...
  • Pracowalam miesiąc-oralam jak wół, domywając wszelkie zapleśniałe kosze, lodówki etc. Na miarę swoich zdolności językowo-kulturowych obsługiwałam klientów, zagadywałam o pogodę, samopoczucie etc. państwu szefostwu nie odmawiałam wykonania najgłuszego pomysłu. Dziś mijał 4 tydzień pracy okresu próbnego - bez umowy, bo "zanim panią zatrudnimy, musimy mieć pewność, ze poradzi sobie pani z obowiązkami". ok, wydawało się, ze są zadowoleni, klienci też. wczoraj po pracy usłyszałam, ze w ponie...
  • no niestety i na mnie, urodzona optymistke, przyszla kryska na matyska i jakbym nie umiala plywac chyba bym sie juz utopila we lzach... czy ktoras tez ma uczucie ze czego sie nie dotknie to wszysko do d...?? we wrzesniu chcialam isc na wolontariusza na secondary ale najbllizsze dwie szkoly powiedzialy ze na razie nie ma takiej mozliwosci, kazda agencja pyta sie o doswiadczenie w anglii i tu klapa, kilka miesiecy temu wdpadl mi do glow...
  • Witam ponownie;) mam parę pytań związanych z procesem rekrutacji na wyspach, który jak się zdążyliśmy zorientować wygląda zupełnie inaczej, niż w .pl - mamy wrażenie, że bardziej przyjaźnie dla pracownika;) Ale wszystko to dla nas totalna nowość i poruszamy się trochę po omacku. Czy któraś z Was pracuje w dziale HR, albo najlepiej w jakiejś agencji rekrutacyjnej w UK? wolałabym kliknąć na maila, nie chce na otwartym forum rozpisywać się o poszukiwaniach pracy;)
  • Rodze na poczatku lutego, pracuje i mieszkam w Uk od lipca 2007, wiec mam tylko przepracowane 24 tyg pracy, poniewaz jestem juz na zwolnieniu bezplatnym. Dodam, ze moj maz mieszka i pracuje w Uk od 3 lat( selfemployed ). Pracodawca nie odprowadza skladek na ubezp, choc w dalszym ciagu jestem na umowie o prace. Stwierdzil, ze nie przysluguje mi macierzynskie.Czy mam szanse na jakielkolwiek macierzynskie ? slyszlam o rzadowym , czy spelnie kryteria aby je dostac ? i o jakie zapo...
  • Dziewczyny mam pytanie odnosnie powrotu do pracy po macierzynskim.18 lutego mam wrocic do pracy po roku.Przed macierzynskim pracowalam part time tylko w piatki i soboty.Z poczatkiem grudnia zlozylam pismo do managera zeby zredukowac dni tylko do piatku.Dzisiaj w koncu udalo mi sie z nim porozmawiac(wczesniej byl nieosiagalny) i powiedzial mi,ze piatki raczej im nie pasuja i ze chcialby zebym pracowala w srody(ktore skolei nie pasuja mi).I co teraz?Ma jeszcze pozniej dzwonic do mnie ale co sie...
  • ponoc jest cos takiego, znacie to? gdzie takie cos sie zalatwia i jak to mniej wiecej wyglada?
  • hej, moze pomozecie? Nie szukam tutaj odpowiedzi jak powinna postapic osoba z nizej przytoczonej sytuacji (bo jak powinnam to wiem), ale jak Wy byscie postapily/li. Plus w jaki sposob mozna "dac nauczke" firme. Wiec mieszka sobie i pracuje, powiedzmy - Ania, w malej miescinie w UK. Szukala pracy ponad pol roku, a gdy tylko zorientowala sie co to za firma, zaczela szukac nastepnej jak na razie bez rezulatu. Praktycznie nie ma ogloszen w jej zawodzie, jezeli sa, to odstaje odpowied...
  • bo mam nie lada problem :( Mieszkamy w UK od 2006 r. pracowalismy, urodzilo sie dziecie normalne zycie. W styczniu 2010 wyjechalismy z UK i powrocilismy w maju- czyli nie bylo nas 4 miechy. Po powrocie moj M poszedl na bezrobocie do momentu kiedy nie znalazl fajnej pracy, ktora zreszta ma do dzis. Wszystko pieknie i ladnie, czekalismy tylko na benefity, o ktore staralismy sie od maja. Dzwoniac tam zawsze slyszelismy " ze sprawa w toku" I przechodze teraz do sedna sprawy czyli: po osmiu mie...
  • Orientujecie sie moze, czy w Anglii (tak jak w Polsce) przysluguje przerwa na karmienie piersia w pracy? W Polsce mozna miec 1 godz. przerwy na 8 godz. pracy lub wyjsc o godzine wczesniej, a jak jest tu?
  • Witam! Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia, konczyl ten kurs? Od roku pracuje 12 godzin tygodniowo w szkole. Lubie to co robie i chcialabym zdobyc te kwalifikacje. Troche mnie przeraza to wszystko, czy sobie poradze? Podzielcie sie doswiadczeniami, prosze. Pozdrawiam
  • mam zamiar w UK pracowac jako opiekun osob starszych, jak wiadomo jest poniekad praca fizyczna, bo sadze ze przy pomocy w potrzebach np fizjologicznych bedzie trzeba sie trche nadzwigac by pomoc tym ludziom.wiec jak to ma sie do ciazy? czy w ciazy dostaje sie jakis papier od lekarza ktory trzeba przedstawic pracodawcy zeby np wykonywac mniej uciazliwe czynnosci? dodam ze pierwsza ciaze mialam zagrozona wiec jestem w grupie ryzyka.
  • Witajcie! Dlugo by tu opowiadac, ale w skrocie jest tak: Moj maz pracuje w jednej firmie w UK okolo 2,5 roku. NA poczatku mieszkalismy w Bristolu ale po paru miesiacach okazalo sie, ze meza departament (bo cala firma to w ogole jest miedzynarodowa i olbrzymia)przenosi sie do Newport w WAlii. Koniec koncow zdecydowalismy sie przeniesc za firma. Firma nie pomogla w przeprowadzce ani w zaden inny sposob bo maz za krotko pracowal. My znalezlismy sobie wspaniale miasteczko gdzie szczes...
  • Kochane, od stycznia wracam do pracy po macierzynskim, zdecydowalam, ze na razie na niepelny etat. I tu pojawia sie pytanie: co z urlopem? Bede pracowala 25 godzin tygodniowo, 5 dni w tygodniu (pon-pt, 8.30-13.30). Dotychczas przyslugiwalo mi 20 dni urlopowych na rok (nie liczac osmiu BH), zastanawiam sie co bedzie teraz. W sieci znalazlam informacje, ze osobom pracujacym w niepelnym wymiarze przysluguje odpowiednio mniej dni urlopowych(pro rata). Z drugiej strony osobom pracujacym 5 dni w t...
  • czy aby uzyskać housing benefit trzeba rok pracować. złożyłam podanie do councilu a oni przysłali że chcą aby dac im certifikat o 12 miesiącach pracy. a mój facet pracuje dopiero 9 miesięćy. już nie wspomnę o tym że nie mamy Worker registration card ani certificate. wkurzyłam się . wogóle nawet nie chcieli przyjąć podania bo nie pracujemy tu roku. co mam w takiej sytuacji zrobić. może ktoś miał podobnie. Mam czekać do roku;))))
  • Witajcie, zastanawiam sie nad praca w domu. Mam niespelna 10cio mies coreczke i kolejne dzieciatko w drodze (termin na pazdziernik :))) No wiec do pracy na razie wrocic nie zamierzam i zastanawiam sie co mozna robic w domu. Czy ktoras z Was pracuje w ten sposob? Moze to byc praca odmozdzajaca w stylu skladanie dlugopisow, adresowanie kopert czy tez przepisywanie tekstow, ale jak tego szukac. W job center nie pomogli - powiedzieli ze trzeba przegladac wszystkie oferty i moze cos sie zna...
  • dziewczyny poratujcie swoja wiedza, bo juz nie wiemy co robic, para moich przyjaciol znalazla sie w trudnej sytuacji, dziewczyna byla przez pol roku do 18 listopada na zasilku jobseeker allowance, teraz niestety dalej nie ma pracy jest w domu i opiekuje sie 2 letnia coreczka, niestety w miedzyczasie a dokladnie tydzien temu jej chlopak rowniez stracil prace zlozyl podanie o jobseekera i czeka na decyzje... ale zeby bylo bardziej skomplikowanie wczoraj okazalo sie ze dziewczyna jest w ciazy....
  • Słuchajcie, może ktoś ma podobne doświadczenie na swoim koncie życiowym i mnie podbuduje swoją historią. Albo i urzeknie;) Kończy się powoli czas przeznaczony na moj urlop bezplatny po urodzeniu dziecka, a ktory spedzam w Polsce. W Anglii bylismy od 2004 i szczerze mowiac - bardzo szczesliwe to byly lata. Podrozowalismy, zwiedzalismy Anglie, a i udalo sie cos zaoszczedzic. Ale teraz pojawilo sie wymarzone dziecko i wiele sie zmienilo. Ja sie zmienilam. Cenie sobie bliskosc rodziny i oparcie w...
  • Jak wiadomo ostatnio pojawia sie mnóstwo ogłoszeń o pracy w domu na polskich portalach dla Polaków w Anglii, w większości to same kity, jakies odbieranie maili itp. Ja mam lepszy pomysł zainwestowałam w siebie i przechodze teraz w domu 30h kurs. Dostarczają go na płytach dvd i po nim można niezle zarobic siedzac w domu. Jak chcecie to piszcie do mnie dam wam namiary, wszystko opisane dokladnie zadnych sciem. Polecam piszcie do mnie na kursydvd@yahoo.co.uk mieszkam w Londyynie

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.