praca

praca

(512 wyniki)
  • czesc dziewczyny, od miesiaca pracuje jako opiekun osob starszych.jest to praca stala, na umowe na czas nieokreslony.wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy...i co teraz? glownie chodzi mi o prace bo to ze mam sie zglosic do gp to normalne.chodzi mi co z praca przeciez zwolnic mnie nie moga. ale troche mi glupio bo dopiero niedawno podpisalam umowe a teraz powiem ze jestem w ciazy? moze poczekac np do drugiego/trzeciego miesiaca? czy mowic od razu, teraz? jak to jest np na zw...
  • Dziewczyny mam pytanie odnosnie powrotu do pracy po macierzynskim.18 lutego mam wrocic do pracy po roku.Przed macierzynskim pracowalam part time tylko w piatki i soboty.Z poczatkiem grudnia zlozylam pismo do managera zeby zredukowac dni tylko do piatku.Dzisiaj w koncu udalo mi sie z nim porozmawiac(wczesniej byl nieosiagalny) i powiedzial mi,ze piatki raczej im nie pasuja i ze chcialby zebym pracowala w srody(ktore skolei nie pasuja mi).I co teraz?Ma jeszcze pozniej dzwonic do mnie ale co sie...
  • Witam! Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia, konczyl ten kurs? Od roku pracuje 12 godzin tygodniowo w szkole. Lubie to co robie i chcialabym zdobyc te kwalifikacje. Troche mnie przeraza to wszystko, czy sobie poradze? Podzielcie sie doswiadczeniami, prosze. Pozdrawiam
  • Witam wszystkie Mamy:) Czy moze ktoras z Was sie orientuje jak to jest z wychodzeniem w czasie pracy na umowione wizyty u poloznej?Puszczaja mnie zawsze bez problemu ale z tego co wiem powinnam tez dostawac normalne wynagrodzenie za te godziny, a nie dostalam nic. Pierwsza wizyta zajela mi prawie caly dzien, bo mialam ja na 10, bylo spotkanie wstepne z innymi dziewczynami, potem jeszcze kazdy indywidualnie, a ze ja wchodzilam przedostatnia to od poloznej wyszlam o pierwszej, a ze pracuj...
  • bo mam nie lada problem :( Mieszkamy w UK od 2006 r. pracowalismy, urodzilo sie dziecie normalne zycie. W styczniu 2010 wyjechalismy z UK i powrocilismy w maju- czyli nie bylo nas 4 miechy. Po powrocie moj M poszedl na bezrobocie do momentu kiedy nie znalazl fajnej pracy, ktora zreszta ma do dzis. Wszystko pieknie i ladnie, czekalismy tylko na benefity, o ktore staralismy sie od maja. Dzwoniac tam zawsze slyszelismy " ze sprawa w toku" I przechodze teraz do sedna sprawy czyli: po osmiu mie...
  • Dziewczyny, powiedzcie prosze jak wyglada wasza sytuacja zawodowa? Przegladajac forum zauwazylam, ze sporo z Was pracuje ale i spora grupa zajmuje sie wychowaniem dzieci, i w takiej sytuacji to maz/partner utrzymuje rodzine. Do pierwsej grupy mam - czy jestescie zadowolone ze swojej sytuacji zawodowej? Czy od przyjazdu do UK udalo Wam sie awansowac, zmienic prace na lepsza? Do drugiej grupy mam - czy bycie w domu z dziecmi jest u was kwestia wyboru czy koniecznoscia? Czy daj...
  • Witam! Mieszkamy aktualnie w anglii nie dawno urodziła się nam piękna córeczka dokładnie 21 września i parę dni przed porodem mąż stracił pracę (jak zwykle pech) ja nie dostaję żadnych zasiłków a mąż szuka pracy juz 3 tydzień i jest dosy ciężko mianowicie proszę o pomoc czy ktoś miał już taką sytuację? złożyliśy papiery o child benefit i dziasiaj przyszły papiery że oni potrzebuję więcej informacji o nas tzn. nip, pesel, praca w polsce, itp. mąż wypełnił i wysłał , w tych papierach by...
  • Pracowalam miesiąc-oralam jak wół, domywając wszelkie zapleśniałe kosze, lodówki etc. Na miarę swoich zdolności językowo-kulturowych obsługiwałam klientów, zagadywałam o pogodę, samopoczucie etc. państwu szefostwu nie odmawiałam wykonania najgłuszego pomysłu. Dziś mijał 4 tydzień pracy okresu próbnego - bez umowy, bo "zanim panią zatrudnimy, musimy mieć pewność, ze poradzi sobie pani z obowiązkami". ok, wydawało się, ze są zadowoleni, klienci też. wczoraj po pracy usłyszałam, ze w ponie...
  • Słuchajcie, może ktoś ma podobne doświadczenie na swoim koncie życiowym i mnie podbuduje swoją historią. Albo i urzeknie;) Kończy się powoli czas przeznaczony na moj urlop bezplatny po urodzeniu dziecka, a ktory spedzam w Polsce. W Anglii bylismy od 2004 i szczerze mowiac - bardzo szczesliwe to byly lata. Podrozowalismy, zwiedzalismy Anglie, a i udalo sie cos zaoszczedzic. Ale teraz pojawilo sie wymarzone dziecko i wiele sie zmienilo. Ja sie zmienilam. Cenie sobie bliskosc rodziny i oparcie w...
  • Rodze na poczatku lutego, pracuje i mieszkam w Uk od lipca 2007, wiec mam tylko przepracowane 24 tyg pracy, poniewaz jestem juz na zwolnieniu bezplatnym. Dodam, ze moj maz mieszka i pracuje w Uk od 3 lat( selfemployed ). Pracodawca nie odprowadza skladek na ubezp, choc w dalszym ciagu jestem na umowie o prace. Stwierdzil, ze nie przysluguje mi macierzynskie.Czy mam szanse na jakielkolwiek macierzynskie ? slyszlam o rzadowym , czy spelnie kryteria aby je dostac ? i o jakie zapo...
  • Kochane, od stycznia wracam do pracy po macierzynskim, zdecydowalam, ze na razie na niepelny etat. I tu pojawia sie pytanie: co z urlopem? Bede pracowala 25 godzin tygodniowo, 5 dni w tygodniu (pon-pt, 8.30-13.30). Dotychczas przyslugiwalo mi 20 dni urlopowych na rok (nie liczac osmiu BH), zastanawiam sie co bedzie teraz. W sieci znalazlam informacje, ze osobom pracujacym w niepelnym wymiarze przysluguje odpowiednio mniej dni urlopowych(pro rata). Z drugiej strony osobom pracujacym 5 dni w t...
  • dziewczyny poratujcie swoja wiedza, bo juz nie wiemy co robic, para moich przyjaciol znalazla sie w trudnej sytuacji, dziewczyna byla przez pol roku do 18 listopada na zasilku jobseeker allowance, teraz niestety dalej nie ma pracy jest w domu i opiekuje sie 2 letnia coreczka, niestety w miedzyczasie a dokladnie tydzien temu jej chlopak rowniez stracil prace zlozyl podanie o jobseekera i czeka na decyzje... ale zeby bylo bardziej skomplikowanie wczoraj okazalo sie ze dziewczyna jest w ciazy....
  • Zaproponowałam bliskiej rodzinie, rodzice(39lat)i 2 dzieci 12 lat i 18mscy żeby przeprowadzili się do UK.Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu propozycję przyjęli bardzo poważnie,przedyskutowali temat i zdecydowali się. On w pl jest managerem-handlowcem stalą nierdzewną(obrotny gość)ona na urlopie wychowawczym(z zawodu germanistka,b.łatwo uczy się języków)Oboje znają minimalne podstawy języka angl. Pracę dla niego już mamy-u mnie w firmie w biurze(jak na moje dobry start)płaca ok 17tys będzie,być...
  • Witam wszystkie mamy, Rozstalam sie z partnerem, mam 2 letnia corke. I wlasnie tutaj rodzi mi sie pytanie: jak to wszystko sobie teraz poukladac ??? Jak dam sobie rade itp itd. Dodam ze pracuje 12h tygodniowo, teraz to chyba wogole zrezygnuje z pracy. Jaka jest kolejnosc: od zlozenia podania o housing benefit /bo dodam ze bede chciala szukac czegos dla mnie i dziecka/ szukanie mieszkania, decyzji, wprowadzce, na jaki czas i innych formalnosciach /jesli sa/ o ktorych, narazie niemam pojec...
  • wlasnie sie pojawil :-). Tzn na razie pojawila sie polska flaga, pocztowki i pan od napraw szkolnych. Ciekawa jestem jak sie rozwinie... watek rzecz jasna, nie pan :-)
  • Orientujecie sie moze, czy w Anglii (tak jak w Polsce) przysluguje przerwa na karmienie piersia w pracy? W Polsce mozna miec 1 godz. przerwy na 8 godz. pracy lub wyjsc o godzine wczesniej, a jak jest tu?
  • ponoc jest cos takiego, znacie to? gdzie takie cos sie zalatwia i jak to mniej wiecej wyglada?
  • hej, moze pomozecie? Nie szukam tutaj odpowiedzi jak powinna postapic osoba z nizej przytoczonej sytuacji (bo jak powinnam to wiem), ale jak Wy byscie postapily/li. Plus w jaki sposob mozna "dac nauczke" firme. Wiec mieszka sobie i pracuje, powiedzmy - Ania, w malej miescinie w UK. Szukala pracy ponad pol roku, a gdy tylko zorientowala sie co to za firma, zaczela szukac nastepnej jak na razie bez rezulatu. Praktycznie nie ma ogloszen w jej zawodzie, jezeli sa, to odstaje odpowied...
  • Ktos ma jakies doswiadczenie jak to wyglada? O co - poza oczywistymi pytaniami dlaczego art i dlaczego w tym konkretnym miejscu oraz nt. prac - moga pytac? Myslalam, ze glownie o pomysl na zycie po studiach, itp. ale okazuje sie, ze mozna rowniez uslyszec pytanie typu: "Kylie Minogue or Dannii Minogue and why?". Dziecku memu przyjeli portfolio w Newcastle, teraz sobie zycza porozmawiac z nia przez pol godziny. Oczywiscie musimy teke zataszczyc znowu, choc widzieli oryginaly (chyba jedyny ...
  • Widze,ze tez zaczelas kurs dla childminder. Ja tez jestem w trakcie tego kursu-moze bysmy sie wymienily doswiadczeniami? Ja puki co mialam spotkanie dotyczace rozwoju dziecka oraz zachowan,a takze zdrowego jedzenia i higiieny. Te dwa pierwsze byly super przeprowadzone i naprawde ciekawe,a to ostatnie coz... Dla mnie to bylo tylko lizniecie problemu i wspmnienie o kilku sprawach,a tak naprawde nie dowiedzialam sie nic nowego. Obecnie siedze nad ta broszura (to z Ofsted-u gdzie sa pytania ...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.