praca

praca

(513 wyniki)
  • dziewczyny, czytam i czytam i troche jestem pogubiona. Skonczylam studia magisterskie z iberystyki na uj. Nie robilam specjalizacji pedagogicznej. W Pl pewnie i bez niej moglabym dostac prace w szkole i uczyc. Czy wedle kryteriow tutejszych nie mam zupelnie zadnych kwalifikacji i musialabym szkolic sie "od zera"? Czyli zrobic PGCE i w ten sposob zdobyc QTS? Od kliku lat chodzi mi uczenie po glowie, natomiast nie bardzo mam mozliwosc zrezygnowac z w miare dobrze platnej pracy i isc na st...
  • ponoc jest cos takiego, znacie to? gdzie takie cos sie zalatwia i jak to mniej wiecej wyglada?
  • hej, moze pomozecie? Nie szukam tutaj odpowiedzi jak powinna postapic osoba z nizej przytoczonej sytuacji (bo jak powinnam to wiem), ale jak Wy byscie postapily/li. Plus w jaki sposob mozna "dac nauczke" firme. Wiec mieszka sobie i pracuje, powiedzmy - Ania, w malej miescinie w UK. Szukala pracy ponad pol roku, a gdy tylko zorientowala sie co to za firma, zaczela szukac nastepnej jak na razie bez rezulatu. Praktycznie nie ma ogloszen w jej zawodzie, jezeli sa, to odstaje odpowied...
  • Hej dziewczyny, wiec sytuacja wyglada tak. Jestem w ciazy z drugim dzieckiem, po pierwszym wrocilam do pracy. Mamy tak jakby au pair w domu.Prace mam w miare dobrze platna, w renomowanej firmie,pracowalam tak ponad 6 lat, ale troche z dlugimi dojazdami. Jestem w drugiej ciazy ( 2 lata roznicy bedzie)i wiem, ze do obecnej pracy wrocic nie dam rady, stanowisko by zostalo, ale czasowo, dojazdy i inne kwestie juz tam nie wroce. Planuje zostac w domu po macierzynskim, tak moze wlasnie dodatko...
  • Witajcie moje drogie, moja mam pracowała w UK kilka lat na umowę, ale 3 miesiące temu odeszła, złozyla wymówienie i z moim tatą pojechali do PL dopilnować domu w zimie. Tato jest tutaj w UK self empl. no i dzwonią mi dzisiaj że mama już tutaj nie wróci do pracy i chciałaby załatwić wszystko bo może sie jej należy jakieś bezrobocie? nie przyszło jej jeszcze p45, ma wszystkie payslipy, nie zgłaszała w UK nigdzie ze skończyla pracę ,nadal ma tu konta bankowe itd. chciałam się dowiedzieć co mus...
  • mama odeszla z pracy po 4 latach legalnego zatrudnienia na full time. zarejestrowalam ja w job centre, mowilam zgodnie z prawda ze sama odeszla , i tak sie ta Pani w job centre skrzywila :) dala jakis formularz aby tam wypisac wszystkie powody odejscia , i teraz mam pytanie, czy ma znaczenie powod odejscia , czy bez wzgledu na to co tam napisze i tak nie dostanie bezrobocia bo sama odeszla? albo 3 miesiace karnego braku pieniedzy dostanie itd... nie pobierala nigdy benefitow i nie zamierza ...
  • no niestety i na mnie, urodzona optymistke, przyszla kryska na matyska i jakbym nie umiala plywac chyba bym sie juz utopila we lzach... czy ktoras tez ma uczucie ze czego sie nie dotknie to wszysko do d...?? we wrzesniu chcialam isc na wolontariusza na secondary ale najbllizsze dwie szkoly powiedzialy ze na razie nie ma takiej mozliwosci, kazda agencja pyta sie o doswiadczenie w anglii i tu klapa, kilka miesiecy temu wdpadl mi do glow...
  • Jak w temacie. Jak to wyglada w praktyce? Czy pracodawca chetnie sie zgadza czy niekoniecznie? Jakos do tej pory nigdy zadne z nas nie korzystalo bo zawsze udawalo sie wziac urlop lub jakos pozamieniac w pracy. Teraz mamy taka sytuacje, ze bardzo nam potrzebny urlop, a mezowi odmowili w pracy. Wiem, ze wszystko zalezy od pracodawcy, ale tak sie chcialam zorientowac w temacie...
  • Witam ponownie;) mam parę pytań związanych z procesem rekrutacji na wyspach, który jak się zdążyliśmy zorientować wygląda zupełnie inaczej, niż w .pl - mamy wrażenie, że bardziej przyjaźnie dla pracownika;) Ale wszystko to dla nas totalna nowość i poruszamy się trochę po omacku. Czy któraś z Was pracuje w dziale HR, albo najlepiej w jakiejś agencji rekrutacyjnej w UK? wolałabym kliknąć na maila, nie chce na otwartym forum rozpisywać się o poszukiwaniach pracy;)
  • Orientujecie sie moze, czy w Anglii (tak jak w Polsce) przysluguje przerwa na karmienie piersia w pracy? W Polsce mozna miec 1 godz. przerwy na 8 godz. pracy lub wyjsc o godzine wczesniej, a jak jest tu?
  • mam zamiar w UK pracowac jako opiekun osob starszych, jak wiadomo jest poniekad praca fizyczna, bo sadze ze przy pomocy w potrzebach np fizjologicznych bedzie trzeba sie trche nadzwigac by pomoc tym ludziom.wiec jak to ma sie do ciazy? czy w ciazy dostaje sie jakis papier od lekarza ktory trzeba przedstawic pracodawcy zeby np wykonywac mniej uciazliwe czynnosci? dodam ze pierwsza ciaze mialam zagrozona wiec jestem w grupie ryzyka.
  • Dziewczyny mam pytanie odnosnie powrotu do pracy po macierzynskim.18 lutego mam wrocic do pracy po roku.Przed macierzynskim pracowalam part time tylko w piatki i soboty.Z poczatkiem grudnia zlozylam pismo do managera zeby zredukowac dni tylko do piatku.Dzisiaj w koncu udalo mi sie z nim porozmawiac(wczesniej byl nieosiagalny) i powiedzial mi,ze piatki raczej im nie pasuja i ze chcialby zebym pracowala w srody(ktore skolei nie pasuja mi).I co teraz?Ma jeszcze pozniej dzwonic do mnie ale co sie...
  • Witajcie! Dlugo by tu opowiadac, ale w skrocie jest tak: Moj maz pracuje w jednej firmie w UK okolo 2,5 roku. NA poczatku mieszkalismy w Bristolu ale po paru miesiacach okazalo sie, ze meza departament (bo cala firma to w ogole jest miedzynarodowa i olbrzymia)przenosi sie do Newport w WAlii. Koniec koncow zdecydowalismy sie przeniesc za firma. Firma nie pomogla w przeprowadzce ani w zaden inny sposob bo maz za krotko pracowal. My znalezlismy sobie wspaniale miasteczko gdzie szczes...
  • bo mam nie lada problem :( Mieszkamy w UK od 2006 r. pracowalismy, urodzilo sie dziecie normalne zycie. W styczniu 2010 wyjechalismy z UK i powrocilismy w maju- czyli nie bylo nas 4 miechy. Po powrocie moj M poszedl na bezrobocie do momentu kiedy nie znalazl fajnej pracy, ktora zreszta ma do dzis. Wszystko pieknie i ladnie, czekalismy tylko na benefity, o ktore staralismy sie od maja. Dzwoniac tam zawsze slyszelismy " ze sprawa w toku" I przechodze teraz do sedna sprawy czyli: po osmiu mie...
  • Witajcie, zastanawiam sie nad praca w domu. Mam niespelna 10cio mies coreczke i kolejne dzieciatko w drodze (termin na pazdziernik :))) No wiec do pracy na razie wrocic nie zamierzam i zastanawiam sie co mozna robic w domu. Czy ktoras z Was pracuje w ten sposob? Moze to byc praca odmozdzajaca w stylu skladanie dlugopisow, adresowanie kopert czy tez przepisywanie tekstow, ale jak tego szukac. W job center nie pomogli - powiedzieli ze trzeba przegladac wszystkie oferty i moze cos sie zna...
  • czy aby uzyskać housing benefit trzeba rok pracować. złożyłam podanie do councilu a oni przysłali że chcą aby dac im certifikat o 12 miesiącach pracy. a mój facet pracuje dopiero 9 miesięćy. już nie wspomnę o tym że nie mamy Worker registration card ani certificate. wkurzyłam się . wogóle nawet nie chcieli przyjąć podania bo nie pracujemy tu roku. co mam w takiej sytuacji zrobić. może ktoś miał podobnie. Mam czekać do roku;))))
  • Witam! Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia, konczyl ten kurs? Od roku pracuje 12 godzin tygodniowo w szkole. Lubie to co robie i chcialabym zdobyc te kwalifikacje. Troche mnie przeraza to wszystko, czy sobie poradze? Podzielcie sie doswiadczeniami, prosze. Pozdrawiam
  • Jak wiadomo ostatnio pojawia sie mnóstwo ogłoszeń o pracy w domu na polskich portalach dla Polaków w Anglii, w większości to same kity, jakies odbieranie maili itp. Ja mam lepszy pomysł zainwestowałam w siebie i przechodze teraz w domu 30h kurs. Dostarczają go na płytach dvd i po nim można niezle zarobic siedzac w domu. Jak chcecie to piszcie do mnie dam wam namiary, wszystko opisane dokladnie zadnych sciem. Polecam piszcie do mnie na kursydvd@yahoo.co.uk mieszkam w Londyynie
  • dziewczyny czy nie orientujecie sie czy tu sa jakies prace domowe i jak to zalatwic. powiem Wam moja sytuacje - mam 2 letnia corke, i poszlam do pracy zostawiajac ja w domowym przedszkolu z dwojka rowiesnikow, po 3 tyg dostawala w nocy drgawek, pobadalismy ja i wyszlo ze nic jej nie jest tylko stres spowodowany rozstaniem ze mna, tak wiec skonczylam prace i znow siedze w domu. tylko ze ona jest grzeczna i ja dostaje do glowy w domu - ilez mozna ogladac telewizji i sprzatac albo...
  • niebawem dolaczam do meza , synek 5 lat pojdzie do szkoly jak sie zaklimatyzuje chce isc do pracy i zastanawiam sie jak organizujecie opieke dzieciom po szkole jesli pracujecie dluzej niz godziny szkolne? mieszkac bedzioemy w malym miateczku , szkola blisko domu ale nieco dalej od centrum. czy po prostu szukacie pracy zeby pasowala w godzinach szkoly? czy tak sie da w ogole?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.