praca

praca

(516 wyników)
  • Dziewczyny mam pytanie, pilne. Czy jesli zachoruje nam dziecko to przysluguje nam platne czy bezplatne wolne? Moja mala byla chora i niemogla pojsc do przedszkola i zostalam z nia w domu.Okazuje sie,ze w pracy policza mi te trzy dni jako bezplatne. Czy slusznie? Dzieki z gory za pomoc.
  • Jak wiadomo ostatnio pojawia sie mnóstwo ogłoszeń o pracy w domu na polskich portalach dla Polaków w Anglii, w większości to same kity, jakies odbieranie maili itp. Ja mam lepszy pomysł zainwestowałam w siebie i przechodze teraz w domu 30h kurs. Dostarczają go na płytach dvd i po nim można niezle zarobic siedzac w domu. Jak chcecie to piszcie do mnie dam wam namiary, wszystko opisane dokladnie zadnych sciem. Polecam piszcie do mnie na kursydvd@yahoo.co.uk mieszkam w Londyynie
  • mam pytanie czy jesli jestem niepracujaca nie zglosilam sie na bezrobocie to czy moge sie ubiegac o jakies maternity ? czy musze sie zarejestrowac w urzedzie pracy czy juz nic nie da sie zrobic ?:P
  • praca

(5)
    cześć! Chciałabym prosić o pomoc,poradę,jak znależć,gdzie szukać pracy.Koniecznie muszę wyjechać z PL.Mam 3letniego syna,znam angielski,mój mąż nie.Proszę o rady!
  • Mam zagwozdkę językową. Jak poprawnie powinny wyglądać punkty w CV? Z końcówką -ing czy -ed? Na przykład tak: "initiated independent HR strategy studies on several projects, which led to being promoted to project leadership" czy jednak tak: "demonstrating an excellent working knowledge of the wide range of outdoor recreational products and equipment available to customers"? Przykłady są wzięte z internetu. Osobiście obstawiam -ing, ale zetknęłam się i z drugą formą i właśnie zg...
  • mam pytanie: czy jest realna szansa na znalezienie pracy w branzy IT (hepdesk multilingual:polski, ang i niem) po zdobyciu ktoregos z tych certyfikatow: MCTA(Microsoft Certified Systems Administrator) Network+ ( ComPTIA Networking) CCNA (CISCO) Czy ktos orientuje sie jak dlugo relnie zajmuje przygotowanie sie do uzyskania tych certyfikatow? Czy sa jakies "papierki" ktore moga okazac sie bardzo przydatne? Problem jest brak doswiadczenia. zaleta: duza mobilnosc UK, Niemcy
  • Jako osoba berobotna szukam swojego miejsca w swiecie pracy. I ostatnio po rozmowie z doradzca z Job centre wymyslilysmy,ze moze bym chciala pracowac jako care worker. Faktycznie ofert jest sporo i praca wyglada dosc ciekawie. A tu jest ktos kto pracuje w tym zawodzie?
  • Cześć! Jak w temacie- jaki zawód wykonujecie na Wyspach i czy ciężko było otrzymać tę pracę? Zacznę od siebie: aktualnie na macierzyńskim. Przed ciążą i podczas ciąży pracowałam (niestety) w fabryce paneli słonecznych. Na rekrutacji trzeba było rozwiązać test z matematyki oraz z angielskiego. Z angielskiego pytania dotyczyły tekstu, więc czytanie ze zrozumieniem się kłaniało :) Z matematyki- jakieś ułamki, mnożenie czy coś takiego:) Ciężko nie było (jak dla mnie) a podstawy angielski...
  • czesc dziewczyny znalazlam sie w bardzo trudnej sytuacji zyciowej i zastanawiam sie nad wyjazdem do UK mam 33 lata i piecio i pol letniego synka moj ex - partner zostawil mnie i zyje nielegalnie w usa dlatego tez nie mam zadnych alimentow od niego a po naszym rozstaniu wprowadzilam sie do matki ktora niestety strasznie mi utrudnia zycie i nie moge z nia tutaj zostac jedynym wyjsciem dla mnie jest wyjazd powiedzcie co i jak pozalatwiac moja znajomosc angielskiego jest biegla
  • Pracuje 12 godzin w nocy od 20.00 do 8.00 rano, przysługuje mi jedno godzinna przerwa, za tą godzine mi nie płacą. Czy mogę się wtedy zdrzemnąć? Moja przerwa najczęsciej jest w godzinach 3.00 lub 4.00 rano, mam wtedy kryzys senny i zasnełabym na stojąco, a mój pracodawca twierdzi że mam odpoczywać ale nie wolno mi spac.Gdzie mogę sprawdzić czy mój pracodawca ma racje, w kontrakcie nie mam o tym wzmianki co mi wolno a co nie robic w czasie przerwy, i jeszcze w dodatku jestem w 4 mi...
  • CYTUJE FRAGMENT"Według GUS utrzymanie domu warte jest 192,64 zł. Przygotowanie posiłków – 621,69 zl. Pranie i prasowanie – 84,30 zł. Opieka nad dziećmi – 306,51 zł. Razem: 1205,14 zł. Drogie panie, pozostaje jedynie co miesiąc wystawiać mężowi fakturę i w razie niepłacenia, doliczać karne odsetki! " WIECEJ: wiadomosci.wp.pl/wid,8461287,prasaWiadomosc.html CO DROGIE PANIE MYSLICIE NA TEN TEMAT?
  • Zlozylam wypowiedzenie w mojej starej pracy. Na ten krok przygotowyawlam sie dawno i wiem,ze czeka mnie szukanie innej pracy,ale do tego czasu jakie formalnosci przede mna? Na malego dostajemy CHB i CTC-pewnie musze zadzwonic i zglosic,ze juz nie pracuje. Zakladam,ze nie spowoduje to zabrania/zawieszenia tych zasilkow? Nie mam pojecia jak oszacowac nasze dochody na ten rok-nie wiem czy bede pracowac,ani za jaka kase... Gdzies jeszcze musze powiadomic o zmianie?
  • Może ktoś zna odpowiedź na pytanie: czy pracując dla agencji przysługuje prawo do opieki zdrowotnej dla pracownika i rodziny?
  • Witam,czy ktoś korzysta z usług dyplomowanej opiekunki,niani a potem dostaje zwrot (bodajże zwrot jest 70%)przez child credit?Potrzebuję opiekunki na kilka dosłownie godzin w tygodniu i myślałam o takim właśnie rozwiązaniu sprawy.Nie wiem od czego zacząć,czy szukać już opiekunki(gdzie?)czy zgłosić to w child credit i czekać aż oni mi znajdą kogoś?Czy trzeba mieć rachunek czy coś,na jakiej podstawie zwracają te pieniądze?Dodam,że jestem na wakajach i nie mam możliości zadzwonić na infolinię a ...
  • Sypie u Was? W centralnym Essex bialo. Beda sanki od rana i balwan, ale radocha. Marzyl mi sie taki widok przez swieta, ale moze byc i dzis:)
  • jakiekolwiek - mozecie jakies polecic lub odradzic? Moze to byc kolejny watek informacyjny.
  • post z dzidzedziny "nawiedzonych", ale co tam...! Gdybyscie mialy szanse na przezycie takiego powszedniego, ale wymarzonego, idealnego dnia. Czego nie moglo by w nim zabraknac? Mi cos bardzo trudno sobie taki ideal wyobrazic. Potrzebuje "burzy mozgow";-)
  • Dostalam propozycje pracy na caly etat. Jest to dla mnie tym bardziejkuszace, ze ta praca przyblizy mnie o jakis milowy krok do wrocenia do zawodu- poloznej. Mam 4 letniego synka w domu, niestety nie stac nas na przedszkole tutaj, wiec obecnie siedzi ze mna w domu. Do szkoly idzie od wrzesnia. Maz moj pracuje na nocki, oprocz weekendow. Dziewczyny, jka radzicie sobie z opieka nad dzieckiem tutaj. Nie mam tu znajomych, kolezanek, babc, dziadkow czy kogos, kto moglby nam pomoc w opi...
  • Mam pytanie.Czy ktos moze wie cos na temat pracy w Luton.Przyjechala do mnie siostra z kolezanka i od dwoch tygodni chodza i szukaja pracy-jakiejkolwiek.Mowia po angielsku,ale nigdzie nie moga tej pracy znalezc.Nie ukrywam ze meczy mnie to troche,tymbardziej ze one mieszkaja u nas i jest nam troche ciasno,a mam male dziecko ktore potrzebuje duzo spokoju.Poradzcie cos laseczki.Chodza wszedzie,po pubach,restauracjach,hotelach,marketach,agencjach pracy,byly w job center i niccccc:(((Help:)))
  • Zapytam jeszcze tutaj :) Poproszę o pomoc bo ja nie wiem jak się do tego zabrać. Otóż mam rocznego bobasa ale myślę o podjęciu jakiejś pracy. No wiecie, potrzeba wyrwania się do ludzi :-) Ponieważ złobki nie są najtańsze stąd moje pytanie. Czy jest możliwość dofinansowania do żłobka lub niani? Ile muszę wtedy zarabiać a ile mogą mi dopłacić? Nie wiem ale sądzę, ze pół etatu będzie na razie ok. Czy najpierw muszę mieć pracę czy złobek? Przyjmę wszystkie porady, sugestie i podpowiedzi. ...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.