Forum Na emigracji Polonia w Niemczech
ZMIEŃ
      pracodawca

pracodawca

(32 wyniki)
    • witam, czy wypada rozmawiac od razu po angielsku z pracodawca - firma miedzynarodowa z niemczech ? (maja str w jez ang i niem). bo ja wyraznie zaznaczylem w CV, ze angielski mam lepszy, niz niemiecki a mimo to, odezwali sie do mnie. i z pania od rekrutacji po angielsku sobie rozmawialem. i rozmowe mam miec za kilka dni. jest to firma z branzy inzynierskiej. jesli tak, to nastepne pytanie. jak powinien wygladac przebieg takiej rozmowy ? czy wolno mi sie "wtracac" a jesli tak, to...
    • Powiedzmy, ze ktos zarabia 3000€ brutto, na podatki, ubezpieczenia itp. pracodawca odciaga za niego jakies 1200€ i przekazuje je odpowiednim instytucjom (panstwo, kasa chorych itd.). Ile € w tym przypadku doplaca do pracownika pracodawca? Bo o ile wiem, to pracodawca nie przekazuje "na zewnatrz" tych 1200€, tylko jeszcze troche wiecej. Ile?
    • Pracodawcy - sposób porozumiewania sie wśród swoich pracowników. To są ulubione zdania samego szefa M. Lazara z Hamm (NRW) : Jak pójdziesz na chorobowe to cie wyje…am……! Joł was i tak wypier…m…… Nie patrz się tak głupio…… No i wiadomo, ze do niego wszyscy są głupi, a jedyny mądry na świecie to on sam. Jego kierowcy w spedycji są tak samo poniżani, zarówno ci, co jeżdżą w Niemczech jak i ci z polski pod nazwą firmy Labatra. Swoim praco...
    • Jestem ciekawa jak wygladaja negocjacje o zarobki z pracodawca w momencie, kiedy juz ma sie jakiestam doswiadczenie zawodowe. Czy potencjalny nowy pracodawca pyta sie o to, ile zarabialo sie w poprzedniej pracy i czy ma jakas mozliwosc, zeby to sprawdzic? Czy uzaleznia sie nowe zarobki od starych, np. daje sie po prostu nieco wiecej, ale na jakas wielka zmiane nie ma co liczyc?
    • pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Narodowe_Trzeciego_Maja Wolno Polakom w Niemczech 3. Maja pracować? Jest niemiecki pracodawca zobowiązany udzielić 3. maja urlopu Polakom? Zna ktoś dobrego prawnika? (Polaka) Turcy w Ramadan także nie pracują...
    • Czy bedac na umowie o prace i dorabiajac 200-300 Euro na Gewerbie, podlegam automatycznie 6-tej klasie podatkowej (wynagrodzenie pobierane jednoczesnie z kilku zrodel)? Jestem osoba samotna. Obliczylam, ze gdybym musiala nalezec do tej 6-tej klasy, to prawie wszystko zarobione na Gewerbie zabierze mi praktycznie podatek. Moglabym nie wypisywac rachunkow i wtedy wiadomo, ze to co zarobie jest moje ale nie chce tego robic, poniewaz zalezy mi na udokumentowanych oficjalnych zarobkach. Czy jest j...
    • Witam. Mam takie zapytanie o opinie w sprawie uznania dyplomu ukonczenia uniwersytetu lodzkiego z tytulem magistra w Niemczech. Jak Waszym zdaniem bedzie sie przedstawiala ta sprawa. Czy powinnam mimo wszystko udac sie do senatu u prosic o oficjalne rozpatrzenie mojego dyplomu? Wydawalo mi sie do tej pory, ze z Annerkenung w moim przypadku nie bedzie problemu, lecz coraz wiecej osob zwraca mi uwage, ze jednak byloby lepiej to zalatwic. Dodam, ze nie zamierzam starac sie o studia w DE, lecz ch...
    • witam :) dzis bedzie kolejny watek prowokacyjny :) wlasnie uslyszalem na innym forum, ze np w takiej UK mozna sobie miec znajomych, ktorych adres wpiszesz sobie w CV + zalatwisz sobie komorke (numer) angielska. dzieki temu, pracodawca bedzie myslal, ze jestes cialem i duchem na wyspach. a jakby cie chcial zaprosic na interview... to sruu... w samolocik... czy takie cos przejdzie w DE ? czy pracodawca moze jakimkolwiek cudem potwierdzic, ze ja mieszkam tu i tu i czy robia to zaw...
    • Czy ktos z Was skladal wniosek o urlop wychowawczy? Chodzi mi o to czy pracodawca moze nie zgodzic sie z takim wnioskiem i odmowic udzielenia urlopu? Ktos ma moze jakies doswiadczenia??
    • Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? Moja sytuacja jest taka: Pracuję na etacie. Koleżanka, która od nas odeszła, usamodzielniła się i pracuje teraz samodzielnie (freiberuflich) jako doradca (Berater). Jeden z jej klientów chciałby, żeby zaprojektować i zrobić mu bazę danych. Koleżanka pomyślała o mnie, że mógłbym sobie dorobić po godzinach i zrobić to dla jej klienta. Musiałbym jednak wystawić rachunek, a do tego podobno potrzebny jest Gewerbeschein. Zastanawiam się, czy warto z...
    • Prosze o rade. Od dluzszego czasu ubiegam sie o prace. Ostatnio znow wlaczylam w to opcje odbycia ponownie praktyki. I wreszcie cos zaczelo sie dziac. Kilka dni temu dostalam propozycje praktyki (na 4 miesiace) i juz sie na nia zgodzilam. Mam zaczac od 1. lutego- halbtags. Ale, nastepnego dnia dostalam zaproszenie na rozmowe o prace i wyglada na to, ze mam duze szanse dostac te posade- teilzeit (max. 20 godzin w tygodniu). Mam teraz dylemat. Nie chcialabym odmawiac ani jednemu ani drugiemu pr...
    • witam, kilka dni temu zlozylam podanie o pozwolenie na prace. Jak mi powiedziala pani w urzedzie, w przeciagu srednio trzech tygodni powinna przyjsc poczta decyzja. Moja pytanie brzmi, jak to wyglada w praktyce, czy czeste sa odmowy udzielenia pozwolenia i na jakiej podstawie one sa, czy moze raczej jesli znalazlam juz pracodawce, to cale zezwolenie to tylko formalnosc. Jak to jest?
    • mieszkam od lat w D ( ponad 10), miałem do niedawna Aufenthalterlaubnis (unbefristet) no i o pozwolenie na pracę nie musiałem sie starać.Pracowałem parę latek (legalnie) i ... szukam pracy obecnie. Ponieważ stary pasek stracił ważność , wyrobiłem sobie niedawno nowy i ( naiwnie) myślałem , że wszystko będzie po staremu. Ale nie ... Pozwolenia na pobyt nie chcą mi wbić , pozwolenie na pracę jakoś też mi nie chcą wydać ... Ktoś ma doświadczenia w tej kwestii ? Będę wdzięczny za każdą info...
    • Witam, czy ktos ma moze doswiadczenia w zestwieniu (legalne) zatrudnienie + dzialanosc gospodarcza w Niemczech ? Tak czy owak, bede miala spotkanie z odpowiednim konsultantem w tej sprawie, ale moze ktos ma jakies praktyczne doswiadczenia (ubezpieczenia, podatki itp). Bede wdzieczna :)
    • Witam wszystkich i bardzo was prosze o udzielenie mi informacji na temat jak dlugo czekaliscie na pozwolenie na prace. Jestem po studiach, znalazlam pracodawce, ktory chce mnie zatrudnic i to on stara sie o to pozwolenie dla mnie. Niestety czekamy juz na ten papierek ponad miesiac. Czy to jest normalne? Prosze podzielcie sie ze mna waszymi doswiadczeniami bo juz "kota dostaje" z tym czekaniem. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za porady.
    • jednoczesnie, np. ktos kto pracuje z dziecmi w swietlicy, prowadzi Turnen oraz Spielgruppe? jaki zawod wtedy wpisac? Pädagogischer Mitarbeiter...
    • urlopy

(4)
      kochani, to mam jeszcze jedna prosbe czy ktos z Was orientuje sie czy doliczanie sa dni urlopowe jesli ktos ma wyksztalcenie wyzsze?i jak to sie kszatltuje?czy to zalezy od pracodawcy?dzieki z gory?
    • jestem na zwolnieniu do konca ciazy.kasa chorych mowi ze pracodawca powinien mi placic dalej pieniadze,poniewaz ciaza to nie choroba.natomiast pracodawca twierdzi ze kasa placi mi pieniadze po pierwszych 6 tygodniach.jak to jest?
    • Czy ktos mógłby mi powiedziec jak się po niemiecku nazywa taki papier który daje ci przyszły pracodawca i na podstawie którego mozna zacząć załatwiać wszystkie pozwolenia na prace i tego typu rzeczy. Jade jutro na rozmowe w sprawie pracy do Dresdna a nie jestem pewna jak sie to nazywa. I jeszcze jedno jak wygląda sprawa zwrotów kosztów podrózy, czy powinnam o to pytać bezpośrednio czy jest to praktykowane i jakie powinnam mieć dowody na to (np rachunek za paliwo czy cos takiego). ...
    • Witam i mam pytanie.Jak wyglada od strony prawno-podatkowej praca na 400e mini-job.Czy mozna miec 2 mini-joby i zarobic tym samym ok.800e?I czy one sie sumuja i podlegaja opodatkowaniu?Moze mi to ktos po ludzku wyjasni,bo mam sprzeczne info,ze albo nie mozna,a jak mozna to sie nie oplaca i ze podobno dla potencjalnych pracodawcow taki pracownik jest problemem? Kompletnie nie wiem juz o co chodzi.Pomozecie rozwiklac te zagadke? Z gory dziekuje!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.