pracodawca

pracodawca

(19 wyników)
  • kiedy powinnam poinformowac w firme o tym ze jestem w ciazy jak wy to zalatwialiscie pozdrawiam Iza
  • Może ktoś z Was jest w temacie? Czy Pracodawca w Holandii po 3 umowach na okres 6 m-cy każda (łącznie 1,5 roku pracy) ma obowiązek odpowiednio wcześniej poinformować -na pismie lub ustnie -pracownika, że nie przedłuża z nim kontraktu? Wiem, że po takim przepracowanym okresie należy się już tylko umowa stała. Co pracodawca może wg. prawa, a czego mu nie wolno? Czy to prawda, że trzecia umowa na czas okreslony jest automatycznie umową na czas nieokreślony?
  • Pracuje przez uitzendbureau, wrocilam do pracy odrazu po macierzynskim praca jest od poniedzialku do soboty ja wracajac do pracy umowilam sie ze bende pracowac bez soboty. Do tej pory bylo ok. ale wczoraj uslyszalam ze musze pracowac tez w soboty bo jak nie to sie pozegnamy. Wczesniej czytalam ze jesli kobieta po macierzynskim wraca do pracy pracodawca ma obowiazek przyjac ja na pol etatu. Kobieta jest chroniona prawem i chyba przez rok moze pracowac na pol etetu. ale nie wiem c...
  • praca

(4)
    drogie dziewczyny, poszukuje pracy (administratief w regio utrecht) moze ktos cos slyszal.... pozdrawiam
  • arboarts

(5)
    Dziewczyny, chce sie poradzic, bo glupieje. Zaczne historie nieco dlugawa, ale dla wyjasnienia problemu konieczna.Otoz pracuje w szkole muzycznej, ze zmienna liczba godzin ok.15 tygodniowo.19 stycznia tego roku minelo dokladnie dwa lata od podpisania pierwszego kontraktu, i tego dnia odebrano mi godziny, zostawiajac jedynie 3 i pol tygodniowo.Interwencje zakonczyly sie tym, ze szef postraszyl zwolnieniem, a my wzielismy adwokata. Wystapilam do UWV o zasilek uzupelniajacy na braku...
  • jestm w holandii dwa lata pracuje w firmie z posrednikiem jestem w 6 tygodniu ciazy czy mam jakies prawa do polski nie moge wroic nie mam pracy prosz o pomoc
  • Proszę uprzejmie o podpowiedzi, szczególnie Panie, którym na terenie Holandii przypadło bycie w stanie błogosławionym. Kto zainteresowany i chętny do udzielenia rad/pomocy proszę o przeczytanie poniżej opisu mego przypadku. Oto on: Od 10/2007 jestem na terenie Holandii i pracuję bez przerwy od 1 tygodnia pobytu do dnia dzisiejszego dla agencji pracy (kontrakt fazy b - z określoną datą wygaśnięcia). Na początku czerwca będzie 8 w sierpniu już 10 miesiąc pracy. Obecny mój kontrakt jest ...
  • dziewczyny jak to jest tutaj z platnoscia macierzynskiego dostaje sie 100% zarobku czy nie? pozdrawiam
  • U of uw (ex) werkgever heeft ons laten weten dat u met ingang van 17 maart 2009 een WAZO-uitkering wilt ontvangen. U kunt in bepaalde situaties in aanmerking komen voor een WAZO-uitkering. Beslissing en motivering Wij kennen u geen WAZO-uitkering toe, omdat u hier geen recht op heeft. Recht op Wazo-uitkering in verband met een zwangerschaps bewallingsverlof hebben werknemers dieverzekerd zijn voor de ziektewet. Uw Ziektewetverzekering is echter beeindigd. Als de ...
  • chce sie zapytac czy na fastkontrakcie nalezy sie platne wychowawcze? i ile jest tygodni wychowawczego? pozdrawiam:)
  • witam prawie od roku mieszkam wraz z mezem w holandii zaszlam w ciaze prawdobodobnie jestem w 7 tygodniu tylko mam problem poniewaz pracuje przez biuro mam podstawowe ubizpieczenie i nie wiem czy cos mi przysluguje np jakies dofinansowania przez panstwo lub inne tego typu rzeczy?. Zamierzam sama oplacac sobie pelne ubespieczenie w sallandzi. Moj maz ma kontrak. Czy ktos byl moze w podobnej sytuacji i wie co robic??? Z dory dzikuje za odp i pozdrawiam
  • zlobek...

(12)
    witam.Mam zapytanie o zlobek.Raczej o dofinansowanie do zlobka.Od 22 grudnia oddaje corke do zlobka.od tego samego dnia ide do legalnej pracy kontrakt na trzy dni w tygodniu.na tyle samo zapisalam mala do zlobka.Teraz zapytanie jak i gdzie moge sie starac o zwrot za zlobek i jak to wogole dziala.prosze o odpowiedz ,znalazlam tu stary watek na ten temat,jednak jest tylko napisane o zarobkach dwoch rodzicow.ja jestem sama,taty nie ma,nie znam jego zarobkow.czy jako samotna mama tez mam pr...
  • witajcie jak wyglada sprawa z emerytura moj pracodawca odprowadza za mnie skladki na emerytre ale gdzies ostatnio slyszlam ze jesli nie posiadam holenderskiego paszportu to prawie nic nie dostane czy to prawda? czy musze jeszcze dodatkowo oszczedzac na moja emeryture tak samo jak sie to robi w polsce? Pozdrawiam Iza
  • Wciaz zastanawiamy sie z mezem czy nam sie oplaci wyjazd do Holandii. Mamy 2 dzieci i we Francji placimy relatywnie niskie podatki. Czy ktos jest mi w stanie w prosty sposob wyliczyc jaka bedzie pensja netto, jezeli miesieczna pensja brutto wynosic bedzie 10.000 euro. I jeszcze jedno pytanie: podatek placi sie w Holandii tak jak w Polsce sciagajac z pensji co miesiac? czy po roku nalicza sie go i placi z rocznym poslizgiem (jak we Francji)?. Z gory dziekuje za pomoc.
  • Po raz kolejny zamurowalo mnie na wiesc o kolejnym bezsensownym prawie holenderskim - jak przeczytalam wiadomosc, ze od 1 stycznia 2007 pracownica przebywajaca na urlopie macierzynskim (czyli te obowiazkowe 16 tygodni) otrzymuja maksymalnie 100% swojego normalnego wynagrodzenia, ALE NIE WIECEJ NIZ 172,48 Euro na dzien. To by oznaczalo, ze kobieta na top-stanowisku z top-pensja podczas urlopu macierzynskiego dostaje ulamek swojej normalnej pensji..(?) A jesli rodzina takiej kobiety sukc...
  • na forum czytałam że ok 6e za godzinę, czy ta stawka jest od czegoś zależna i może się zmieniać? czy są problemy z wolnymi miejscami dla dzieci?
  • Ile trawa w Holandii i czy jesli pracuje na 1/2etatu to mi sie bedzie nalezal?Wiecie jak to jest tutaj?
  • Kochane mamy, Stoje przed decyzja wyboru opieki nad moim nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Jest to moje pierwsze dziecko wiec pojecia nie mam od czego zaczac. Teraz pracuje full time, po porodzie przedje na part time. Wspolnie z mezem zdecydowalismy, ze poslemy dziecko do lokalnego zlobka. Ale jak wybrac najlepsze miejsce? Przeraza mnie troche fakt, ze musze zdecydowac o tym juz teraz, kilka miesiecy przed urodzeniem. Wiem, ze czesc z was wychowuje dzieci w domu ale moze znajda sie m...
  • Sluchajcie,nie wiem juz co robic,we wrzesniu przestalam pracowac,w listopadzie urodzilam dziecko,dzis juz koniec stycznia a ja do tej pory nie dostalam ani grosza macierzynskiego! Dodam,ze pracowalam przez posrednictwo pracy i z nimi umawialam sie,ze koncze 10 tyg przed terminem,no i mialam miec zasilek przez 16 tyg 100% platny. Interweniowal juz kilka razy i nic-oni twierdza ze zglosili mnie do UWV i tam powinnam juz sama pytac dlaczego nie placa Nadzwonilam sie, wysylalam maile,...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.