pracodawca

pracodawca

(39 wyników)
  • § 1. DNI CHOROBOWE Pracodawca nie będzie dłużej tolerował zwolnienia lekarskiego jako dowodu choroby pracownika. Jeżeli pracownik jest w stanie iść do lekarza, jest też w stanie iść do pracy. § 2. OPERACJE CHIRURGICZNE Operacje są zakazane. Jak długo pracownik pozostaje zatrudniony, Pracodawca potrzebuje wszystkich jego organów. Pracownik nie powinien nic usuwać. Pracodawca zatrudnił pracownika nietkniętego. Usunięcie jakiegokolwiek organu będzie stanowiło naruszenie warunkó...
  • Widzę, że jesteś na forum i mam do Ciebie prośbę/pytanie, bo wiem, że się orientujesz w tych sprawach. Otóż, po urlopie macierzyńskim napisałam wniosek o rok urlopu wychowawczego. Kończy mi się on 18 marca i chciałabym go przedłużyć. I tu moje pytanie: czy to jest przedłużenie wychowawczego, czy wykorzystanie jego następnej części? Jak sformułować wniosek? I czy pracodawca ma prawo mi odmówić? Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  • mam dwa pytania. 1. żeby mieć prawo do zasiłku dla bezrobotnych wiem że trzeba przepracować co najmniej 365 dni w przeciągu 1,5 roku. A czy wlicza sie tez w to umowy zlecenia ??? 2. Ile trzeba czekać od momentu zarejestrowania na pierwszy zasiłek ? Wiem, że to różnie bywa. Ale powiedzmy, ze zdążę sie zarejestrować w tym roku to czy dostanę jeszcze w tym roku czy już w styczniu ??? jeszcze jedno pytanie dotyczące przedłużenia umowy. Pierwsza umowa była do 30.06, a następna u tego sa...
  • Dziewczyny czy wiecie może, co sie dzieje z urlopem wypoczynkowym jak odchodzi się z pracy za porozumieniem stron? Moja siostra złożyła wypowiedzenie i pracodawca twierdzi że urlop jej przepadł i nie może go wykorzystać. Czy to prawda? Ja nie mam o tym zielonego pojęcia a wy?
  • ...Czy przy udowadnieniu stosunku pracy będąc na działalności urząd skarbowy ściga o zwrot różnicy w należnym podatku, który został wyliczony na podstawie bezprawnie zaksięgowanych kosztów. Chodzi i o VAT i o PIT. ??? na forum praca nikt mi nie odpowiedział, a na Was dziewczyny zawsze można liczyć:))) hmm, jakby coś było niejasne to uściślę:)
  • Dziewczymy mam dylemat, moze sie orientujecie czy moge wrocic z wychowawczego- wziac zwolnienie na dziecko a potem wrocic z powrotem na wychowawczy. TZN od 15 listopada jestem na wychowawczym, wczoraj zapadla decyzja, ze Misia powinna byc rechabilitowana, a wiem, ze to upowaznia do wystawienia zwolnienia na dziecko. I tak sie zastanawiam czy w zwiazku z tym jesli sie dogadam z pracodawca moge przerwac wychowawczy wziac zwolnienie na opieke na dziecko w tym troku i 60 dni w przy...
  • Jestem załaman. Mała powoli przyzwyczaja się do niani. Na razie była w piątek godzinkę. Dzisiaj już 2 ale u niej i bez mamy. A ja siedziałam w domu i odmierzałam czas. Do końca listopada będę chodziła do pracy na 4 godziny, ale od grudnia już 8. A moje maleństwo biedne samo z obcą babą.
  • hej wrocilam wponiedzialek do pracy ... i tamtarararam w piatek dostalam do reki jak i innych 30 osob ;-) papier zawiadomienie,ze firma sprzedala nas do innej firmy niby na warunkach ktore mamy sluchajcie jesli ktos sie zna- jak to jest ?? moga mnie przerzucic do innej firmy ?? umowmy sie beznadziejnej? potraktowali mnie jako pracownika 3 ligi... ehhh szkoda gadac. szok szok moja szwajcarska super firma... tak z dnia na dzien wykopala mnie bez skrupolow ... pomozcie czy moga ...
  • Drugie dziecko urodzę w trakcie urlopu wychowawczego, wiem że w związku z tym nie przysługuje mi urlop macierzyński, tylko zasiłek macierzyński. Kiedy mogę wystapić z wnioskiem do pracodawcy o ten zasiłek i czy muszę przedstawić zaświadczenie od lekarza o spodziewanym terminie porodu?
  • Coś Aurinko pisała w wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=43618&w=91864950&a=91865232 ale linka nie podała. Wiecie o co chodzi bo ja pierwszy raz to słyszę a m brał w 2008 roku jakieś dni na opiekę a PIT już mamy rozliczony ale jeszcze nie wysłany bo muszę podjechać do rodziców wydrukować. Dajcie jakieś linki czy info bo się zawinęłam.
  • Pamiętacie nasze dyskusje w sprawie wliczania premii do wyliczenia macierzyńskiego? "Trybunał Konstytucyjny orzekł 24 czerwca 2008 r., że art. 41 ust. 1 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa rozumiany w taki sposób, że w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego nie uwzględnia się składników wynagrodzenia, od których pracownik uiścił składkę na ubezpieczenie chorobowe, a które nie są mu wypłacane za okres pobierania zasiłku ...
  • dowiedziałam sie od mojego gina, ze powinnam poinformowac mojego pracodawcę ,że bede rodziła drugie dziecko w lipcu.....jestem teraz na urlopie wychowawczym z 1ym dzieckiem więc nie widuje sie z moim szefem i on o mojej ciąży na razie nie wie.......zamierzam napisac to pismo w styczniu gdy minie mi 12tc...tylko nie wiem jak to napisać ..tzn co zawrzeć w piśmie, żeby zabrzmiało to w miarę profesjonalnie..może ktoś wie jak to napisac?????bede wdzieczna za pomoc.....dzieki z góry:)
  • w poniedziałek wybieram się na badania: mocz, morfologia i glukoza z obciążeniem, troche to potrwa, dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy my przyszłe mamy mamy jakiś czas przeznaczony na badania, nie chcę wykorzystywać urlopu, przyda mi się pod koniec roku, nie wiem jak gadac z kierownikiem, czy się zwalnić tak po cichu żeby nie tracic dnia wolnego czy po prostu mam prawo do paru godzin na badania jak to jest? orientujecie sie w tym
  • Znalazłam na ten temat wątek archiwalny. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13291&w=34740377&a=35329490 ale nie daje on odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Odświeżyłam go też na formu pracujących - Mam ale narazie bez rezultatu. Może, któraś z Was jest w podobnej sytuacji i wie co robić?? Moje wynagrodzenie składa się z podstawy oraz premii uznaniowej. Wszystkie składki odprowadzane są od całości ( podstawa + premia). Obsługująca naszą firmę księgowa twierdzi, że ZUS wypłaci mi ...
  • Do Aurinko

(21)
    Witam widze ze jestes troche bardziej poinformowana w przepisach (swoja droga fajny watek-dzieki)Mam pytanie jesli zechcialabys mi podpowiedziec odniosnie urlopu wychowawczego na ktory ide od lutego a zadnych zasilkow nigdy nie dostawalam no ale jak bede na wychowawczym to moja sytuacja finansowa sie zmieni mianowicie powinnam nabyc prawo do rodzinnego i dodatku wych.- przynajmniej z dochodow to bedzie wynikac. Znalazlam tez info ze : "Dodatki do zasiłku rodzinnego z zasady nie przy...
  • dziewczyny, mam umowe o prace z 1.02.2007 roku na czas nieokreslony, wczesniej dla tej samej firmy pracowalam na zasadach "samozatrudnienia". W umowę wpisali mi 3 miesięczny termin wypowiedzenia. Czy słusznie? Wydaje mi się, że zgodnie z kodeksem pracy w tej chwili obowiązuje mnie 6 miesięczny termin (pracuję dłużej niż 6 miesięcy). A może taki zapis w umowie jest jednak obowiązujący? Będę wdzięczna za pomoc.
  • dziewczyny moze sie znacie jak wygląda sprawa z urlopem wychowawczym kiedy musze napisac podanie? czy moge wziąc dowolną ilość miesiecy? czy moga mnie na wychowawczym zwolnić? czy na wychowawczym zakład płaci za mnie zus i te inne ?
  • Czesc dziewczyny, byłam w szoku jak kilka dni temu dostałam moje pieniądze za chorobowe. Po pierwsze juz maj a ja dostałam dopiero za marzec, a po drugie to mi szczęka opadła 490 zł. Podobno chorobowe w czasie ciąży wynosi 100% więc skąd tak mała kwota? Na umowie o poracę mam 1000 zł,ale zeby tylko 490 za chorobowe to mi sie troche mało wydaje? Nierozumiem, może mi któraś wyjaśni jak to jest? Dajcie znać jak jest u Was?
  • mam troche wyrzuty sumienia ze chce juz isc na zwolnienie jestem teraz w 7 tygodniu nie czuje sie najgorzej tylko ta moja praca stoje 8 godzin i do tego dzwigam i nie sa to lekkie rzeczy lubie ta prace ale mysl ze moze sie cos stac mojej kruszynce jest straszna . sama nie wiem co myslec co wy byscie zrobily aga
1 2 następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.