pracodawca

pracodawca

(53 wyniki)
  • Hejka!! Mam pytanko: jestem w 12tyg ciąży i dostałam ofertę pracy na 1/2 etatu. Mojemu przyszłemu pracodawcy nie powiedziałam jeszcze nic o ciąży. Bardzo chce pracować nie ze względów finansowych tylko dlatego że dobrze się czuje i już mi się nudzi w domku. Jak myliście czy bez obaw mogę podjąć prace i nie będę miała żadnych z tego tytułu problemów?? Wspomnę tylko, że jest to praca w drogerii po 4h dziennie:) Proszę napiszcie mi co mam robić!!
  • Może moje pytanie wyda sie głupie, ale proszę o poważne odpowiedzi. Jestem w 5 tyg. ciąży, do lekarza idę w ostatnim tygodniu września. Może już będzie coś widać na usg. Jest to moja pierwsza ciąża, więc ciekawi mnie, kiedy lekarz wystawia zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy? Pozdrawiam.
  • witam,mam pytanko od kiedy mozna powiedziec w pracy ze jestesm w ciazy orientuje sie ktos,bo nie wiem czy zmienilo sie cos czy od 6tyg nie moga nas zwolnic,dzieki za odp
  • myślę, że dobrze trafiłam, może któras z przyszłych mam mi doradzi. Jak to jest, jesli mam pracę na czas określony na dwa lata, a powiedzmy że za 9 miesięcy urodzi się dziecko, to czy mogę mieć jakieś problemy z pracą, tzn. czy pracodawca może mnie zwolnić przed upływem tych dwóch lat, czy raczej nie. Pytam, bo prawdobodobnie po raz drugi zostanę mamą. Co prawda nie planowalismy teraz drugiego dziecka, za jakies dwa tygodnie okaże się na sto procent. Z jednej strony bardzo się cie...
  • Kobieta w ciąży jak tylko powie, że się źle czuje to dostaje urlop zdrowotny i to często nawet do narodzin. Czy nie uważacie, że wiele kobiety powinny zwalczać taki proceder i wnioskować o surowsze badania sprawdzające, gdyż w długim terminie to strasznie obniża nasze szanse na rynku pracy.
  • Witam! Chciałam poznać Wasze zdanie na temat tego,po jakim czasie rozpoczęcia pracy "wypada" zajść w ciążę. Mam nadzieję, że mnie nie pogonicie stąd z tym pytaniem;0)Bardzo chciałabym już miec dzidzię i myślę o tym bardzo często ,a jednocześnie udało mi się dostać fajna pracę.Ile mi radzicie odczekać? Dziękuję za odpowiedz;0)
  • Witajcie dziewczyny! Jestem w 4 tyg. ciąży, pracuję w przedszkolu. Zastanawiam się kiedy powinnam powiedzieć dyrekcji o dzidziusiu, żeby mogła zaplanować jakieś zastępstwa itp.? I ciągle zastanawiam się do kiedy pracować? Boje się infekcji, które od dzieci łatwo złapać, co może być niebezpieczne w pierwszym trymestrze, a z drugiej strony nie chcę przesadzać i panikować bo przecież ciąża to nie choroba. A żeby uniknąć wszelkich zarazków to chyba musiałabym wogóle nie kontaktować się z lu...
  • Witajcie, mam wielki problem. Zmieniłam pracę (obecnie mam umowę na 2 lata) i po miesiącu zaszłam w ciąże. Nie było to planowane, ale nie powiem, że się nie cieszę :) Od początku okazało się, że to ciąża zagrożona i od 2 miesiąca przebywam na zwolnieniu i nie wygląda abym wróciła do pracy przed porodem. Atmosfera w pracy jest nieciekawa. Mimo, że wszyscy wiedzą, że była to wpadka obarczają mnie winą za utrudnienie pracy i prawdopodobnie nie będę miała już gdzie wracać po urlopi...
  • Dziewczyny, nie lubię swojej pracy. Chcialam zmienic, ale jak dowiedzialam sie o ciąży to juz zostalam. Wiadmo - chociaz jakies swiadczenia mi sie naleza, a w ciayz innej pracy bym nie znalazla. Tak sie zastanawiam, czy moge wprost do mojego gina powiedziec, ze chce isc na zwolnienie? Jestem w 7tc. Poki co czuje sie w miare ok. czasem zawroty i mdlosci. Pozdrawiam.
  • Jestem załamana... Miałam umowę do końca roku i na prawdę liczyłam, że potraktują mnie normalnie. Całą ciążę chodziłam do pracy, starałam się, nie brałam l4. W przyszłym tygodniu zazynam 9 miesiąc. A oni oświadczają mi, że przedłużą mi umowę do porodu. Potem oczywiście mogę wrócić do pracy, zostawiają mi furtkę otwartą, podpiszą ze mną nową umowę, bo są zadowoleni z mojej pracy i takie tam. To dlaczego, do cholery, nie dadzą mi umowy???!!! Teraz cały macierzyński będę się stresowa...
  • ale prawo!

(21)
    Wlasnie sie dowiedzialam, ze dostalam awans i dostalam podwyzke o 200 zl brutto. Super sie ucieszylam, bo czym kadrowy mnie poinformowal, ze fizycznie te pieniadze dostane dopiero po macierzynskim (teraz jestem na zwolnieniu, bo mam zagrozona ciaze). Ale prawo!!! Chamstwo!!! Wychodzi na to, ze przez ciaze jestem gorsza:(
  • Słyszałam, że jeśli będę na zwolnieniu pracodawca nie będzie wypłacał mi wynagrodzenia tylko w 100% będzie to robił ZUS. Jak to wygląda w praktyce? To ZUS przelewa mi pieniądze na konto? czy ZUS przelewa na konto pracodawcy, a ten z kolei na moje konto? Jeśli dotychczas dostawałam pensję 26 każdego miesiąca to dalej tak będzie? No i wreszcie najważniejsze czy istnieje możliwość (w przypadku gdyby ZUS przelewał pensję za pomocą pracodawcy) że ZUS wyliczy mi jakąś określoną k...
  • witam wszystkich , rowniez mamy ciche starania z meżem, ale nurtuje mnie pytanie... umowe mam do konca grudnia czy w takim przypadku jesli okazaloby sie za miesiac ze jestem w ciazy czy pracodawca ma obowiazek przedluzyc mi umowe??
  • Witajcie, mam w przyszlym tygodniu dwie rozmowy o prace. Bardzo mi na tym zalezy, bo dotychczas tylko prace zlecone, wiadomo...Jestem w 3 m-cu ciazy.Nie wiem, czy mowic od razu prosto z mostu o tym fakcie przyszlemu pracodawcy czy zataic (i tak sie niedlugo dowie i moze byc kwas). Przeciez na takie cos po prostu moze mnie nie przyjac...Inna rzecz, ze mowienie to juz rodzaj dyskryminacji. Co to - choroba jakas czy co?Zamierzam uczciwie pracowac i nie wykorzystywac swojej pozycji, ale wiem, ze ...
  • Jestem w 4 tygodniu ciąży, umowe w pracy miałam do 30 czerwca. Jak tylko się dowiedzieliśmy z moim mężem o tej radosnej nowinie pobiegliśmy do lekarza, ten dał mi zwolnienie od 24 czerwa do 7 lipca( następna wizytę mam 7). Czyli termin zwolnienia nakłada się na koniec mojej umowy. Nie wiem co dalej? Czy mogę być na zwolnieniu, kto za to płaci i czy w ogóle płaci? Gdzie 8 lipca mam zanieść nowe zwolnienie, do zakładu pracy czu do ZUS-u?
  • Do wszystkich oburzających się na fakt, iż kobiety w ciąży korzystają z zwolnień lekarskich. Właśnie obliczyłam sobie, że rocznie z mojej pensji prawie 15.000 idzie tylko na ZUS, licząc to razy przepracowane lata 10= 150.000 zł już zapłaciłam na ZUS. Licząc, że do emertytury zostało mi jakieś 28 lat. Przy nie zmienionej stawce wynagrodzenia ZUS zabierze mi jakieś 420.000, czyli podsumowując w czasie mojej całej pracy tylko na ZUS "wydam" 570.000. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteś...
  • dziewczyny. dzis zrobiłam test. jestem w ciąży. To bedzie pewnie ok. 4 tydzien. mam tylko jeden problem. pracuję codziennie 9 godzin przy komputerze. Mamy niestety obowiązkową przerwe na lunch, która trwa godzinę. nie wiem co zrobiś. Czy Wy też siedziecie cały dzień w pracy przy kompie? Czy od razu powiedziałyście pracodawcy, ze jesteście w ciąży? Podobno wskazane są tylko 4 godziny dziennie przy kompie. jak to z wami wygląda lub wyglądało? Moja praca jest możliwa tylko an komputer...
  • dot. tych co pracuja;-) nie mam na mysli zlego samopoczucia bo to logiczne ze wtedy sie raczej nie chodzi do pracy ale mam na mysli to czy planujecie np zimą w mrozy chodzic normalnie do pracy czy wykorzystacie przywilej ciezarnej? ja mam kiepska sytuacje z dojazdami bo zmuszona jestem jezdzic do pracy komunikacja miejska + metro(auto kupujemy w nowym roku dopiero jak dobrze pojdzie) i nie usmiecha mi sie jezdzenie do pracy z brzuchem w tłoku nawet jak bede sie dobrze czuła...
  • Nie wiem dokładnie, który to tydzień, z moich wyliczeń wychodzi, że czwarty...DO lekarza ide za 3 dni. W którym tygodniu powiedzieliście w pracy?
  • mój przełorzony przypomniął mi że w ciąży moge 4 godz pracować przy komputerze tylko ze moja praca bez kompa jest nie wykonalna,polega na telefonowaniu do klientów firmy a do tego niestety musze miec dostep do komputera. Nie zaproponował mi jeszcze nic w zamian ale problem w tym ze nawet jesli znajdzie mi inne zajecie to to nie ma sensu bo z tych kontaktów z klientem mam prowizję a jesli bede tylko 4 godziny pracować to napewno prowizji nie dostanę. w jedna strone dojerzdzam do pracy ok ...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.