pracownik

pracownik

(277 wyników)
  • Czytalam gdzies, ze w Prawie Pracy jest zapis, ze matka, ktorej przysluguje urlop wychowawczy, w czasie jego trwania, moze pracowac na pol etatu. Problem dotyczy kolezanki. W jej Firmie nie ma mozliwosci pracy na pol etatu, a jej na tym bardzo zalezy. Nie chce brac urlopu wychowawczego, ale w zamian chcialaby pracowac na 0,5 etetu. Wiem, ze jest taki zapis, ktory to reguluje, ale ja za nic nie moge tego znalezc. Czy ktos sie z tym spotkal? Bedzie wdzieczna za pomoc.
  • urlop

(10)
    ludzie czy wy tez tak macie że nie mozecie iść dwa dni na urlop. Przy jednym robi się juz awantura a przy dwóch to już tragedia. Chodzę na urlop tylko gdy mam chore dxziecko i nie mam jej z kim zostawiać tj do dwóch dzni, potem organizuję urlop. Mój kierownik zachowuje się tak jakgdyby świat się walił. Wczoraj nie byłam w pracy i dzisiaj też to dostałam opiernicz. Praca nie jest zła ale z tym urlopem to już dość na wakacjach też nie byłam bo nuie dostałam urlopu. Opiekę wykorzyst...
  • Witam serdecznie. Pracownik zlozyl wniosek o urlop wypoczynkowy na 3 dni kolejnego miesiaca, pracodawca podpisal zgode. Jednak 2 dni przed rozpoczęciem urlopu pracodawca odwołał zgode na ten urlop i wezwal pracownika do stawienia się w pracy. Czy pracownik może w tej sytuacji wykorzystac te trzy dni odwolanego urlopu jako „urlop na zadanie”? (zakładając ze ma prawo do urlopu płatnego, nie wykorzystał przysługujących mu za dany rok kalendarzowy dni urlopu na żądanie, zg...
  • Jakie skutki dla pracownika wynikają z porzucenia pracy. Bardzo proszę o pomoc. Ania
  • pracowalam w Geantcie na 1/5etatu.skonczyla mi sie umowa w pazdzierniku,no i ja rozwiazali.Wykorzystalam tylko 2 mies urlopu wychowawczego.moj maz ma umowe na stale.pracuje 11 mies.jest jednym pracownikiem w firmie(z wygodnictwa szefa bo kiedys bylo kilku pracownikow)czy moze isc na wychowawczy?????/
  • Witam, niedługo czeka mnie rozprawa w Sądzie Pracy - złożyłam pozew, ponieważ pracodawca nie wypłacał mi wynagrodzenia i nie opłacał składek. Starsznie się denerwuję, że sobie nie poradzę. Czy w ostateczności będę mogła prosić o adwokata z Urzędu? Proszę podpowiedźcie mi jak taka sprawa wygląda, o co pyta Sąd? Nie wiem co mam mówić, itp. Boję się, że pracodawca (jak wogóle się zjawi) to wszystko poprzekręca na moją niekorzyść. Wiem, bo to jego nie pierwsza sprawa, potrafi się nie...
  • Witam. Mam prawie 10 lat stazu pracy z niewielka przerwą na urlop macierzyński (miałam umowę przdłuzona do dnia porodu).Potem nie wróciłam do poprzedniej pracy, tylko po 5 miesiącach podjęłam nową. U obecnego pracodawcy pracuję prawie pół roku. Z lektury postów na ten temat zamieszczonych na tym forum wiem, że urlop wychowawczy przysługuje mi juz teraz. Chciałabym skorzystac z mozliwości obniżenia wymiaru czasu pracy zamiast isc na wychowawczy. Z tego, co sie orientuję, pora...
  • Od listopada wracam do pracy po urlopie wychowawczym. Ze względu wysokich opłat ZUS mój nowy pracodawca (z dawnego zakładu pracy zwolniłam się) chce zatrudnić mnie oficjalnie na pół etatu a płacić mi za cały. Pracowałabym 8h dziennie a zarejestrowana w ZUS byłabym jako pracownik 4 h. Mam niby zyskać na tym finansowo jednak chyba więcej mam do stracenia. Prosze, może ktoś się na tym zna i przedstawi mi plusy i minusy takiej formy zatrudnienia i jak to się liczy do emerytury. Pozdra...
  • Mam umowe na czas okreslony do dnia porodu, pozniej macierzynski, ale troche tego nie rozumiem - czy w tym czasie ja jestem pracownikiem firmy, czy kims spoza czy jak? Później jaka jest procedura - czy muszą mnie przyjąć do pracy czy w związku z tym, że już nie mam umowy. Wytlumaczcie kochani.
  • Chce pomoc przyjaciolce napisac pozew o zmiane swiadectwa pracy ( zwolnienie dyspyplinarne, z punktu widzenia pracownika-niesluzne) oraz wystapic do sadu o zmiane swiadectwa pracy ( dziewczyna dostala uzasadnienie, wszczetego przez policje wczesniej pdochodzenia, z decyjza ze jest niewinna w sprawie/sytuacji, ktora jej zarzucil pracodawca) Jak powinien wygladac dobrze napisany pozew sadowy ? Czy znacie jakies strony z przykladami ? Nie wiem jak sie do tego mamy zabrac ? I gdzie ...
  • Dwa tygodnie temu wysłałam listem poleconym z potwierdzeniem odbioru wniosek o urlop wychowawczy. Jak dotąd nie otrzymałam pisemnej odpowiedzi od szefa, potwierdzenie odbioru także jeszcze nie dotarło. Szef poprostu nie zgadza się na ten urlop. Próbuje mi wyperswadować moją decyzję i proponuje zmniejszenie wymiaru pracy (co z mojego punktu widzenia jest nieopłacalne, poza tym jestem pewna, że jest to jego krok do tego, żeby mógł mnie zwolnić). Według wniosku na urlopie powinnam być od ś...
  • Za kilka miesięcy wracam do pracy po kilku latach nieobecności, ale ponieważ moje dzieci wymagają jeszcze opieki, myślę o powrocie tylko na część etatu, zadowalałoby mnie właśnie 3/4. W pracy jeszcze nic o tym nie mówiłam, bo chciałabym zorientować się najpierw, jak będzie to wyglądać od strony ubezpieczenia. Może któraś z Was umie to wyjaśnić? Rozumiem, że odprowadzana będzie tylko część składki emerytalnej. Czy mogę sama dopłacić brakującą część i ile to kosztuje?
  • Dziewczyny może któraś z Was się orientuje. Jestem na macierzyńskim i będę na nim do końca lutego. Czy mogę zrezygnować z pracy w styczniu i co dalej z macierzyńskim? domyślam się, nie dostanę już do końca? Jak to formalnie wygląda? No i co w takim razie z urlopem (mam 26 dni za ten rok niewykorzystanych), rozumiem, że firma mi będzie musiała za niego wypłacić, czy nie?
  • Jestem na wychowawczym. Dostałam wypowiedzenie. Pracodawca argumentuje,że w świetle uchwały Sądu Najwyższego z dnia 15.02.2006 (syg.akt II PZP 13/05)jest to możliwe. Moje koleżanki z innej firmy ! też dostały wypowiedzenie z powołaniem sie na ten przepis. W świetle uchwały każda z nas może być zwolniona w trakcie wychowawczego. To nie zły sen, uchwała faktycznie istnieje, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Dzwoniłam do Inspekcji Pracy: inspektorzy nie wiedzą o tej uchwale ... Prz...
  • Może któraś z Was drogie mamy była w podobnej sytuacji, a mianowicie: w październiku tego roku kończy mi sie urlop wychowawczy , w międzyczasie pracodawca zmienił nazwę firmy zwalniajac wszystkich pracowników za porozuminiem stron i przenosząc do drugiej firmy.Ja zostałam prawdopodobnie jedynym pracownikiem w starej firmie. Nadmieniam iż mój staż pracy w tym zakładzie to blisko 9 lat. Pracodawca pewnie mnie nie przyjmie , więc jestem przygotowana na wypowiedzenie i właśnie pytanie: dlac...
  • Czy któraś z Was się orientuje jak to działa? Czy to obowiązek pracodawcy czy tylko dobra wola? Jaki jest wymiar? Ile pracownik dostaje do ręki a jaki jest koszt całkowity dla pracodawcy. Bardzo potrzebuję tych informacji. Dzieki.
  • Dziś dowiedziałam się że mój szef nie da mi zaległego urlopu ( z roku 2005 i 2006) po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Mało tego zakomunikował mi że po powrocie do pracy wysyła mnie na budowę jakieś 30km od stałego miejsca pracy. Uważam że nie może tego zrobić z kilku powodów: 1.nie mogę wyjechać ponieważ chcę korzystać z półgodzinnych przerw na karmienie 2. nie mam prawa jazdy i ciężko będzie dotrzeć do pracy i z powrotem do domu na czas 3. przed porodem pracowałam jako pracow...
  • pracodawca ma obowiązek dać czy to tylko jego dobra wola? w gazecie.pl był niedawno o tym artykuł ale nie mogę go znaleźć
  • Witam, obecnie jestem na urlopie wychowawczym. W listopadzie urodzę drugie dziecko. Podobno będzie mi przysługiwał normalny płatny urlop macierzyński. Moje pytania są następujące: 1. Czy i kiedy powinnam poinformować pracodawcę narodzinach kolejnego dziecka? (z pewnych względów chcieliśmy z mężem poczekać z tą wiadomością, ale zaczęłam się obawiać konsekwencji zbyt późnego poinformowania pracodawcy o tym fakcie - a jeśli jakieś konsekwencje są, to jakie?) 2. Czy jeśli po macier...
  • Mam taki problem: urlop macierzyński skończy mi się w połowie listopada, potem chciałabym wziąć zaległy urlop za 2007 i za 2008, które po zsumowaniu skończą mi się w połowie stycznia, potem chciałabym jeszcze wziąć urlop w pełnym wymiarze za 2009 i przejść na wychowawczy.Czy jeśli złożę na początku urlopu macierzyńskiego podanie o udzielenie wszystkich tych urlopów po zakończeniu urlopu macierzyńskiego to czy pracodawca może odmówić mi udzielenia urlopu za 2009?Czy wniosek o wychowawczy...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.