prawo jazdy

prawo jazdy

(86 wyników)
  • czy na skuter trzeba miec prawo jazdy ?
  • Dzisiaj Pan na infolinii firmy ubezpieczeniowej poinformowal mnie, ze nie powinienem jezdzic na moim polskim prawie jazdy w UK dluzej niz rok. Na ile jest to prawda? Czy ktos wymienil juz prawo jazdy? Interesuje mnie glownie, co jest w nowym dokumencie napisane odnosnie daty uzyskania uprawnien - boje sie, ze dostane biezaca date i nagle dla ubezpieczalni bede "inexperienced driver" mimo posiadania prawo jazdy ponad 10 lat.
  • Czy musze wymienic polskie prawo jazdy na brytyjskie? Jestem w UK ponad rok i na razie nie mialem roblemow,ale znajomi powymieniali. Mus czy fanaberia:-) PZDR.
  • Szukam jak ubezpieczyc tanio samochod, wlasnie kupilem, musze jechac a wychodz ami jakies absurdalne sumy, na stronei directline.co.uk wyswietla sie po podanu wszelkich danych uneble to quote, ze storny tesc wyszlo ze poand 1800 funtow rocznie jednorazowo albo ponad 180 meisiecznie, z innej quotezone wyszlo ponad 3000 funtow rocznie. Jakies absurdy, samochod 12 letnii vauxhall astra. Jestem po 30tce, prawo jazdy w Polsce od 15 lat, angielskie od 5, nie mialem tu wczesniej zadnych samochodow n...
  • jestem juz w uk prawie 3 lata i zgodnie z przepisami musze wymienic prawo jazdy z polskiego na uk - wszystko jest ok , ale oni zadaja w zalaczniu do aplikacji abym wlozyla swoje prawko polskie - i czas oczekiwania jest ok. 2 tyg na nowe - jak wloze do aplikacji swoje polskie prawo jazdy to jak bede jezdzila bez prawka codziennie ? jak policja mnie zatrzyma to co wtedy? jak u was to wygladalo? prosze o rade?
  • mam takie zapytanko... orientuje sie ktos moze na temat tymczasowego prawka w uk?? jakie formalnosci trzeba zalatwic ?? ile to trwa ? jakie warunki nalezy spalniac ? bo ja slyszalem iz nalezy miec status rezydenta, aczkolwiek ze nikt tego nie sprawdza.i ze wystarczy wypelnic aplikacje, wyslac paszport wraz z ok 40 Ł i to wszystko. aha... i ze tymczasowe prawko dostaje sie na 2 lata. za odpowiedz bardzo dziekuje .
  • Witam wszystkich Dostalem jakis czas temu mandat, po spelnieniu wymaganych procedur, dostalem kolejny list z Fixed Penalty Office w ktorym każą mi, abym wyslal do DVLA formularz D9 razem z prawem jazdy. I tutaj pytanko - czy w tej sytuacji jest inna procedura anizeli w przypadku standardowego formularza D1. Czy musze wysylac takze paszport czy tylko D9 i polskie prawko? Na D9 nie ma wzmianki czy potrzebuja jakies zdjecia, nie ma tez mowy o oplacie. Dzieki za pomoc zorientowanych w temacie
  • Hej, posiadam polskie prawo jazdy na samochod. Ale chcialbym zrobic prawo jazdy na motocykl i pomyslalem ze zrobie je w UK ( a adwersarzon od razu mowie- tak, chce byc dawca organow bo wole taka smierc niz powolne umieranie na raka, za poza tym czesc mnie bedzie zyc w kims innym) wracajac do tematu- czy ktos moze mi powiedziec czy w Uk jest mozliwe zrobienie prawa jazdy TYLKO na motocykl, ile to bedzie kosztowac i czy jest to trudne? dziekuje
  • Witam czy wymiana polskiego prawa jazdy na brytyjskie to skomplikowana procedura? ile trwa taka procedura? Jestem kierowcą i będe szukał roboty, myślę że z brytyjskim prawkiem będę miał więcej siły przebicia. Daj cie znać wyjadacze :-)
  • Witam.Chcialabym wraz z moim chlopakiem wymienic sobie prawo jazdy na brytyjskie.Czy moze ktos sobie wymienial i czy sie obylo bez problemow.gdyz mam wszystko podpisane i wypelnione,ale moj chlopak sie doczytal ze jesli z czyms oszukamy urzad to bedzie wysoka kara. Znajduje sie tam taki podpunkt ze musi go wypisac osoba ktora mnie zna minimum dwa lata.Wypelnila mi to osoba z pracy mojego chlopaka,ktora tak naprawde mnie nie zna(czy oni to sprawdzaja)i nie wiem czy wyslac bo ktos m...
  • Tak sie zastanawiam nad ta wymiana. Wiele razy temat juz byl poruszany ale nie doszukalem sie nigdzie co dzieje sie dalej z polskim prawkiem. Tzn. wiem, ze DVLA odsyla je do organu wystawiajacego (ale czy to jest konkretny wydzial komunikacji w Urzedzie Miasta, ktory to prawko wydal czy moze wysylaja gdzies centralnie do Ministerstwa Transportu? nie wiem). No i co robi pani Stasia w Wydziale Komunikacji gdy dostanie moje polskie prawko? Wklada do mojej teczki i do archiwum? I tak jeszcz...
  • Witam wszystkich, Sluchajcie mam taki problem mam stare polskie prawo jazdy,chcialbym je wymienic na brytyjskie. Podobno wystarczy poprosic o aplikacje na poczcie wniesc oplate w wysokosci ok.40 funtow i czekac. Ale mam watpliwosci, jak to dziala tzn.? Czy dostane jakis dokument zastepczy(w razie kontroli) i Co sie dzieje dokladnie z moim starym prawo jazdy , tzn. czy jest wysylane do kraju i na tej podstawie otrzymuje brytyjskie. Nie stety w chwili obecnej nie moge jechac do kraju...
  • "W odróżnieniu od Polski, gdzie prawo jazdy jest przyznawane bezterminowo, w UK prawo jazdy jest ważne na 10 lat, potem trzeba aplikować o uaktualnienie. Międzynarodowe prawo jazdy nie podlega wymianie. Koszt wymiany to £38." Nie rozumiem. Znalazłam coś takiego. Dokładnie chodzi mi o to -międzynarodowe prawo jazdy nie podlega wymianie. Czy jeżeli mam polskie - unijne to nie muszę wymieniać???? Czy o co tu chodzi???
  • Witam Jak zrobić z polskiego prawa jazdy międzynarodowe??
  • czy slyszal ktos lub mial crash course na prawo jazdy (chodzi mi o firme aPass4u)? czy macie moze stronke jaki jest procent zdawalnosci w poszczegolnych miastach,bo chcialabym porownac...glownie bristol i glocester
  • Kto ma do sprzedania testy na agielskie prawo jazdy w jezyku polskim? Co zawieraja ? w jakej formie sa przesylane? w formie pliku do sciagniecia czy ksiazeczka na adres domowy? Z dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam
  • Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy trzeba wymieniać polskie prawo jazdy na brytyjskie, załączam odpowiedni fragment listu z DVLA: "(...)You are entitled to drive here on the strength of your valid Polish EC/EEA driving licence providing it remains valid up until the day preceding your 70th birthday or 3 years after becoming resident here, whichever is the longer period. However, if you wish to exchange your licence, please ask at your main Post Office® for a D1 pho...
  • Mieszkam i pracuje w anglii. Interesuje mnie zrobienie tutaj prawo jazdy, ale nie zabardzo sie orientuja od czego zaczac. Prosze o pomoc. Dzięki
  • Mam pytanie do wszystkich ktorzy robili prawo jazdy w UK - czy orientujecie sie ile kosztuje taka impreza? Ile trwa zrobienie takiego kursu? Czy trudno jest zdac egzamin?
  • Hi Czy orientuje sie ktos gdzie moge sciagnac (na jakiej www) angielskie testy na prawo jazdy w jezyku polskim? Dziekuje za pomoc
« poprzednie 1 2 3 4 5

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.