prawo jazdy

(86 wyników)
  • czy na skuter trzeba miec prawo jazdy ?
  • Dzisiaj Pan na infolinii firmy ubezpieczeniowej poinformowal mnie, ze nie powinienem jezdzic na moim polskim prawie jazdy w UK dluzej niz rok. Na ile jest to prawda? Czy ktos wymienil juz prawo jazdy? Interesuje mnie glownie, co jest w nowym dokumencie napisane odnosnie daty uzyskania uprawnien - boje sie, ze dostane biezaca date i nagle dla ubezpieczalni bede "inexperienced driver" mimo posiadania prawo jazdy ponad 10 lat.
  • Czy musze wymienic polskie prawo jazdy na brytyjskie? Jestem w UK ponad rok i na razie nie mialem roblemow,ale znajomi powymieniali. Mus czy fanaberia:-) PZDR.
  • jestem juz w uk prawie 3 lata i zgodnie z przepisami musze wymienic prawo jazdy z polskiego na uk - wszystko jest ok , ale oni zadaja w zalaczniu do aplikacji abym wlozyla swoje prawko polskie - i czas oczekiwania jest ok. 2 tyg na nowe - jak wloze do aplikacji swoje polskie prawo jazdy to jak bede jezdzila bez prawka codziennie ? jak policja mnie zatrzyma to co wtedy? jak u was to wygladalo? prosze o rade?
  • mam takie zapytanko... orientuje sie ktos moze na temat tymczasowego prawka w uk?? jakie formalnosci trzeba zalatwic ?? ile to trwa ? jakie warunki nalezy spalniac ? bo ja slyszalem iz nalezy miec status rezydenta, aczkolwiek ze nikt tego nie sprawdza.i ze wystarczy wypelnic aplikacje, wyslac paszport wraz z ok 40 Ł i to wszystko. aha... i ze tymczasowe prawko dostaje sie na 2 lata. za odpowiedz bardzo dziekuje .
  • Witam wszystkich Dostalem jakis czas temu mandat, po spelnieniu wymaganych procedur, dostalem kolejny list z Fixed Penalty Office w ktorym każą mi, abym wyslal do DVLA formularz D9 razem z prawem jazdy. I tutaj pytanko - czy w tej sytuacji jest inna procedura anizeli w przypadku standardowego formularza D1. Czy musze wysylac takze paszport czy tylko D9 i polskie prawko? Na D9 nie ma wzmianki czy potrzebuja jakies zdjecia, nie ma tez mowy o oplacie. Dzieki za pomoc zorientowanych w temacie
  • Witam.Chcialabym wraz z moim chlopakiem wymienic sobie prawo jazdy na brytyjskie.Czy moze ktos sobie wymienial i czy sie obylo bez problemow.gdyz mam wszystko podpisane i wypelnione,ale moj chlopak sie doczytal ze jesli z czyms oszukamy urzad to bedzie wysoka kara. Znajduje sie tam taki podpunkt ze musi go wypisac osoba ktora mnie zna minimum dwa lata.Wypelnila mi to osoba z pracy mojego chlopaka,ktora tak naprawde mnie nie zna(czy oni to sprawdzaja)i nie wiem czy wyslac bo ktos m...
  • Witam wszystkich, Sluchajcie mam taki problem mam stare polskie prawo jazdy,chcialbym je wymienic na brytyjskie. Podobno wystarczy poprosic o aplikacje na poczcie wniesc oplate w wysokosci ok.40 funtow i czekac. Ale mam watpliwosci, jak to dziala tzn.? Czy dostane jakis dokument zastepczy(w razie kontroli) i Co sie dzieje dokladnie z moim starym prawo jazdy , tzn. czy jest wysylane do kraju i na tej podstawie otrzymuje brytyjskie. Nie stety w chwili obecnej nie moge jechac do kraju...
  • Witam czy wymiana polskiego prawa jazdy na brytyjskie to skomplikowana procedura? ile trwa taka procedura? Jestem kierowcą i będe szukał roboty, myślę że z brytyjskim prawkiem będę miał więcej siły przebicia. Daj cie znać wyjadacze :-)
  • Hej, posiadam polskie prawo jazdy na samochod. Ale chcialbym zrobic prawo jazdy na motocykl i pomyslalem ze zrobie je w UK ( a adwersarzon od razu mowie- tak, chce byc dawca organow bo wole taka smierc niz powolne umieranie na raka, za poza tym czesc mnie bedzie zyc w kims innym) wracajac do tematu- czy ktos moze mi powiedziec czy w Uk jest mozliwe zrobienie prawa jazdy TYLKO na motocykl, ile to bedzie kosztowac i czy jest to trudne? dziekuje
  • Tak sie zastanawiam nad ta wymiana. Wiele razy temat juz byl poruszany ale nie doszukalem sie nigdzie co dzieje sie dalej z polskim prawkiem. Tzn. wiem, ze DVLA odsyla je do organu wystawiajacego (ale czy to jest konkretny wydzial komunikacji w Urzedzie Miasta, ktory to prawko wydal czy moze wysylaja gdzies centralnie do Ministerstwa Transportu? nie wiem). No i co robi pani Stasia w Wydziale Komunikacji gdy dostanie moje polskie prawko? Wklada do mojej teczki i do archiwum? I tak jeszcz...
  • Witam Jak zrobić z polskiego prawa jazdy międzynarodowe??
  • "W odróżnieniu od Polski, gdzie prawo jazdy jest przyznawane bezterminowo, w UK prawo jazdy jest ważne na 10 lat, potem trzeba aplikować o uaktualnienie. Międzynarodowe prawo jazdy nie podlega wymianie. Koszt wymiany to £38." Nie rozumiem. Znalazłam coś takiego. Dokładnie chodzi mi o to -międzynarodowe prawo jazdy nie podlega wymianie. Czy jeżeli mam polskie - unijne to nie muszę wymieniać???? Czy o co tu chodzi???
  • Mam pytanie do wszystkich ktorzy robili prawo jazdy w UK - czy orientujecie sie ile kosztuje taka impreza? Ile trwa zrobienie takiego kursu? Czy trudno jest zdac egzamin?
  • Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy trzeba wymieniać polskie prawo jazdy na brytyjskie, załączam odpowiedni fragment listu z DVLA: "(...)You are entitled to drive here on the strength of your valid Polish EC/EEA driving licence providing it remains valid up until the day preceding your 70th birthday or 3 years after becoming resident here, whichever is the longer period. However, if you wish to exchange your licence, please ask at your main Post Office® for a D1 pho...
  • Witam, mam pytanie donośnie plskiego prawa jazdy. Czy ono jest honorowane w Anglii, czy musze robić angielskie prawko? Będę wdzięczna za odpowiedź, Bella
  • Zgubilem w UK polskie prawko. Zaluje ale od miesiecy nie mialem czasu wymienic na brytyjskie:( Prawko bylo na nieaktualny polski adres:( Tu w UK samochodu uzywam co dzien. Do Polski jade za kilka miesiecy, ale i tak watpie by mi tam wydali duplikat w tydzien :( Czy nie wiecie czy to nalezy tak jak zgubienie paszportu zglosic w ambasadzie ? Do ktorej i tak mam kilkaset kilometrow :( W Polsce zglosilbym sie do Wydzialu Komunikacji i za wtornik zaplacil frycowe, a co mam zrobic tutaj...
  • Kto ma do sprzedania testy na agielskie prawo jazdy w jezyku polskim? Co zawieraja ? w jakej formie sa przesylane? w formie pliku do sciagniecia czy ksiazeczka na adres domowy? Z dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam
  • Mieszkam i pracuje w anglii. Interesuje mnie zrobienie tutaj prawo jazdy, ale nie zabardzo sie orientuja od czego zaczac. Prosze o pomoc. Dzięki
  • Czy ktos wie czy mozna zdawac egzamin na prawo jazdy w uk? mieszkam tu juz roczek i musze miec prawo jazdy a w polsce nie zrobilem. ile to kosztuje tutaj?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.