prawo jazdy

prawo jazdy

(86 wyników)
  • Witam, mam pytanie donośnie plskiego prawa jazdy. Czy ono jest honorowane w Anglii, czy musze robić angielskie prawko? Będę wdzięczna za odpowiedź, Bella
  • Zgubilem w UK polskie prawko. Zaluje ale od miesiecy nie mialem czasu wymienic na brytyjskie:( Prawko bylo na nieaktualny polski adres:( Tu w UK samochodu uzywam co dzien. Do Polski jade za kilka miesiecy, ale i tak watpie by mi tam wydali duplikat w tydzien :( Czy nie wiecie czy to nalezy tak jak zgubienie paszportu zglosic w ambasadzie ? Do ktorej i tak mam kilkaset kilometrow :( W Polsce zglosilbym sie do Wydzialu Komunikacji i za wtornik zaplacil frycowe, a co mam zrobic tutaj...
  • Czy ktos wie czy mozna zdawac egzamin na prawo jazdy w uk? mieszkam tu juz roczek i musze miec prawo jazdy a w polsce nie zrobilem. ile to kosztuje tutaj?
  • Jak to w koncu jest z ta wymiana ? Mam stare ksiazeczkowe prawko. Czy mam je wymienic w Polsce na nowe i dopiero wtedy w UK na angielskie czy dac sobie spokoj ? Prosze o info osoby, ktore zetknely sie z tym a nie tych, ktorym cos sie wydaje, albo gdzies tam slyszeli jak to jest
  • Czy komuś z forumowiczów kazali zwracać polskie prawo jazdy ??? (polski urząd komunikacji, lub np. starostwo) po otrzymaniu angielskiego odpowiednika, i przesłaniu informacji z DVLA ??? Pytam, bo brytyjskie potwierdza moje zameldowanie w GB, a polskie jest dla osłów w kraju, co to rzucają się jak widzą jakiś zagramaniczny dokument, i nie wiedzą z czym to się je, więc chciałbym zachować 2 dokumenty. Możliwe?
  • Posiadam provisional driving licence. Za dwa tygodnie chce zaczac nauke prowadzenia samochodu.Znalazlem juz osobe ktora bedzie mnie ucyzla.Osoba ta, posiada prawo jazdy od ponad 3 lat, jest takze posiadaczem ubezpieczonego samochodu(tzn ma polise) Nauka bedzie sie odbywala w jego samochodzie. I teraz mam zasadnicze pytanie. Czy ja,jako osoba legitymujaca sie provisional driving licence, musze posiadac jakiekolwiek ubezpieczenie od nieszczesliwych wypadkow (etc) nie prowadzac wlasnego ...
  • sluchajcie krotkie pytanie. Potrzebuje wynajac auto w londynie a konkretnie malego vana (np VW candy). Problem (albo i nie problem) polega na tym ze mam polskie prawo jazdy wydane w 2001 roku kat B- a wiec w formie plastikowej katy ze zdjeciem no i po polsku, ze znaczkiem PL w gornym rogu. Niestety wynajac auto musze za tydzien wiec nie mam czasu na wyrobienie brytyjskiego prawa jazdy, choc mieszkam tu ponad rok a wciaz nie znalazlem czasu zeby to zrobic.. Przegladalem oferty ki...
  • mam niby nowe prawo jazdy , małe jak wizytówka , ale wyrobione tuż przed 1 maja 2004 , czy jest ważne w UK czy jest jeszcze nowsze, moje ma znak PL w niebieskiej elipsie i nie ma znaków unijnych
  • Czy ktos sie moze orientuje czy sa jakies materialy do nauki teorii na prawo jazdy w UK. Wiem, ze egzamin mozna zdawac po polsku, z tym ze dostalam informacje, ze nie ma materialow do nauki. Moze komus sie udalo je zdobyc? Dzwonilam do DVTA, takze to odpada. Z gory zaznaczam, ze to nie dla mnie (to zeby sie uchronic od zarzutow o ignorancji jezykowej ;) Dzieki bardzo za wszystkie pomysly, jak tu rozwiazac ten problem!!!
  • Witam!:) jak sobie radzicie z językiem? chodzi mi o to, że angielski znam z osłuchania i ze szkoły. Świetnie na poziomie maturalnym. Więc nawet jak będą jakieś problemy to szybko się przestawię na język z którym długo miałem styczność. Natomiast rozchodzi się o moją mamę. Ona ma 40 lat w szkole miała rosyjski, nic z niego nie pamięta. Ma taką niechęć do języków typu angielski. Sama raczej się nie nauczy przy płycie czy książeczce. Na co ma zwrócić uwagę? Jakieś rady? w sumie do Anglii w...
  • Czy wymieniając polskie prawko na brytyjskie mogę zamiast paszportu przesłac polski dowód (nowy) jako potwierdzenie tozsamości? z góry dzieki
  • dylemat

(12)
    Mam polskie prawo jazdy i czytalam informacje o wymianie go w dvla,no i jako rezydent mam 3 lata od uzyskania rezydentury,a jako wizytor rok od ostatniego jazdu do kraju,no i tak na ligike dopoki nie utrzymam rezydentury moge miec to polskie prawko,tak? bo do uk wjezdzam co kilka miesiecy. no jak to jest? Pozdrawiam.
  • Witam,zamierzam zacząć robić prawo jazdy w Angli.Jak to jest z tym,że ktoś znajomy może mnie uczyć jazdy?MAm taką osobę,i mogłabym się uczyć jezdzić na jego samochodzie.Nie wiem tylko czy w takim razie muszę jedzić z instruktorem zy nie.Gdzieś tam słyszałam,że muszę przejezdzić 20h a ktoś mi tam powiedział,że nie muszę cale i jak mam kogoś to tylko stawiam się na egzamin jak już jestem gotowa.Szukałam odpowiedzi na stronce DVLA ale nie znalazlam,nie mogę też iść do biura DVLA bo c...
  • wyslalem do dvla wypelniony formularz, czek na 38 funtow, zdjecie, polskie prawo jazdy i polski dowod osobisty - nowy; i dzisiaj odeslali mi to wszystko z liscikiem o tresci: DRIVING LICENCE APPLICATION Thank you for your recent application which is returned to you for the following reason/s:- The section headed 'Signing your photograph' on your application form has not been completed. Please refer to this section of the form and the enclosed information booklet for advice...
  • ci szkotcy durnie kaza mi wyslac do nich przwo jazdy za 10 mil/h wieksza predkosc na speed camera. Co jest grane?
  • Jezdze na polskim, ale zastanawiam sie, czy by sobie nie wymienic na angielskie - zeby w przypadku przekroczenia mnie po sadach nie ciagali, tylko normalnie wlepili punkty... Tylko nie wiem, czy potem nie bede miala problemow w Polsce, jezeli zaczne jezdzic na angielskim? Na jakim jezdzicie?
  • Jak jest tendencja cenowa?Drozej niz wczesniej?
  • Cześć. Jestem po studiach licencjackich i chciałbym wyjechać do Wielkiej Brytanii. Nie mam jednak żadnego zawodu więc zastanawiam się nad zrobieniem prawa jazdy kategorii C i wyjechaniem na wyspy. Czy bez doświadczenia w prowadzeniu takich samochodów, bardzo dobrym angielskim i chęciami znajdę tam prace w takim zawodzie? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam:).
  • Witam, przerejestrowalem autko i tak mialem: malutki dow. rej. z wbitym przegladem + polise zlozona na 4 - miescilo sie mi to w portfelu. Teraz mam : dow rej. dwie plachty A4, MOT plachta A4, ubezpieczenie plachta A4. Pytanie do kierowcow: pewnie nie jezdzicie z tym na co dzien, ale pewnie trzeba brac cala teczke, jak sie opuszcza UK na kontynent? Pozdrowienia
  • alne ? Chodzi mi o to czy jak Policja w Polsce mi zabrała ale ja im dokumentu nie oddałem bo "niby"zapomniałem i dalej go posiadam. Czy Angole moga to sprawdzić ?? Dziekuję

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.