prawo jazdy

(86 wyników)
  • Hi Czy orientuje sie ktos gdzie moge sciagnac (na jakiej www) angielskie testy na prawo jazdy w jezyku polskim? Dziekuje za pomoc
  • czy slyszal ktos lub mial crash course na prawo jazdy (chodzi mi o firme aPass4u)? czy macie moze stronke jaki jest procent zdawalnosci w poszczegolnych miastach,bo chcialabym porownac...glownie bristol i glocester
  • Jak to w koncu jest z ta wymiana ? Mam stare ksiazeczkowe prawko. Czy mam je wymienic w Polsce na nowe i dopiero wtedy w UK na angielskie czy dac sobie spokoj ? Prosze o info osoby, ktore zetknely sie z tym a nie tych, ktorym cos sie wydaje, albo gdzies tam slyszeli jak to jest
  • Szukam jak ubezpieczyc tanio samochod, wlasnie kupilem, musze jechac a wychodz ami jakies absurdalne sumy, na stronei directline.co.uk wyswietla sie po podanu wszelkich danych uneble to quote, ze storny tesc wyszlo ze poand 1800 funtow rocznie jednorazowo albo ponad 180 meisiecznie, z innej quotezone wyszlo ponad 3000 funtow rocznie. Jakies absurdy, samochod 12 letnii vauxhall astra. Jestem po 30tce, prawo jazdy w Polsce od 15 lat, angielskie od 5, nie mialem tu wczesniej zadnych samochodow n...
  • Czy komuś z forumowiczów kazali zwracać polskie prawo jazdy ??? (polski urząd komunikacji, lub np. starostwo) po otrzymaniu angielskiego odpowiednika, i przesłaniu informacji z DVLA ??? Pytam, bo brytyjskie potwierdza moje zameldowanie w GB, a polskie jest dla osłów w kraju, co to rzucają się jak widzą jakiś zagramaniczny dokument, i nie wiedzą z czym to się je, więc chciałbym zachować 2 dokumenty. Możliwe?
  • mam niby nowe prawo jazdy , małe jak wizytówka , ale wyrobione tuż przed 1 maja 2004 , czy jest ważne w UK czy jest jeszcze nowsze, moje ma znak PL w niebieskiej elipsie i nie ma znaków unijnych
  • Posiadam provisional driving licence. Za dwa tygodnie chce zaczac nauke prowadzenia samochodu.Znalazlem juz osobe ktora bedzie mnie ucyzla.Osoba ta, posiada prawo jazdy od ponad 3 lat, jest takze posiadaczem ubezpieczonego samochodu(tzn ma polise) Nauka bedzie sie odbywala w jego samochodzie. I teraz mam zasadnicze pytanie. Czy ja,jako osoba legitymujaca sie provisional driving licence, musze posiadac jakiekolwiek ubezpieczenie od nieszczesliwych wypadkow (etc) nie prowadzac wlasnego ...
  • Czy ktos sie moze orientuje czy sa jakies materialy do nauki teorii na prawo jazdy w UK. Wiem, ze egzamin mozna zdawac po polsku, z tym ze dostalam informacje, ze nie ma materialow do nauki. Moze komus sie udalo je zdobyc? Dzwonilam do DVTA, takze to odpada. Z gory zaznaczam, ze to nie dla mnie (to zeby sie uchronic od zarzutow o ignorancji jezykowej ;) Dzieki bardzo za wszystkie pomysly, jak tu rozwiazac ten problem!!!
  • Witam,zamierzam zacząć robić prawo jazdy w Angli.Jak to jest z tym,że ktoś znajomy może mnie uczyć jazdy?MAm taką osobę,i mogłabym się uczyć jezdzić na jego samochodzie.Nie wiem tylko czy w takim razie muszę jedzić z instruktorem zy nie.Gdzieś tam słyszałam,że muszę przejezdzić 20h a ktoś mi tam powiedział,że nie muszę cale i jak mam kogoś to tylko stawiam się na egzamin jak już jestem gotowa.Szukałam odpowiedzi na stronce DVLA ale nie znalazlam,nie mogę też iść do biura DVLA bo c...
  • Czy wymieniając polskie prawko na brytyjskie mogę zamiast paszportu przesłac polski dowód (nowy) jako potwierdzenie tozsamości? z góry dzieki
  • wyslalem do dvla wypelniony formularz, czek na 38 funtow, zdjecie, polskie prawo jazdy i polski dowod osobisty - nowy; i dzisiaj odeslali mi to wszystko z liscikiem o tresci: DRIVING LICENCE APPLICATION Thank you for your recent application which is returned to you for the following reason/s:- The section headed 'Signing your photograph' on your application form has not been completed. Please refer to this section of the form and the enclosed information booklet for advice...
  • sluchajcie krotkie pytanie. Potrzebuje wynajac auto w londynie a konkretnie malego vana (np VW candy). Problem (albo i nie problem) polega na tym ze mam polskie prawo jazdy wydane w 2001 roku kat B- a wiec w formie plastikowej katy ze zdjeciem no i po polsku, ze znaczkiem PL w gornym rogu. Niestety wynajac auto musze za tydzien wiec nie mam czasu na wyrobienie brytyjskiego prawa jazdy, choc mieszkam tu ponad rok a wciaz nie znalazlem czasu zeby to zrobic.. Przegladalem oferty ki...
  • alne ? Chodzi mi o to czy jak Policja w Polsce mi zabrała ale ja im dokumentu nie oddałem bo "niby"zapomniałem i dalej go posiadam. Czy Angole moga to sprawdzić ?? Dziekuję
  • Jezdze na polskim, ale zastanawiam sie, czy by sobie nie wymienic na angielskie - zeby w przypadku przekroczenia mnie po sadach nie ciagali, tylko normalnie wlepili punkty... Tylko nie wiem, czy potem nie bede miala problemow w Polsce, jezeli zaczne jezdzic na angielskim? Na jakim jezdzicie?
  • dylemat

(12)
    Mam polskie prawo jazdy i czytalam informacje o wymianie go w dvla,no i jako rezydent mam 3 lata od uzyskania rezydentury,a jako wizytor rok od ostatniego jazdu do kraju,no i tak na ligike dopoki nie utrzymam rezydentury moge miec to polskie prawko,tak? bo do uk wjezdzam co kilka miesiecy. no jak to jest? Pozdrawiam.
  • ci szkotcy durnie kaza mi wyslac do nich przwo jazdy za 10 mil/h wieksza predkosc na speed camera. Co jest grane?
  • Witam!:) jak sobie radzicie z językiem? chodzi mi o to, że angielski znam z osłuchania i ze szkoły. Świetnie na poziomie maturalnym. Więc nawet jak będą jakieś problemy to szybko się przestawię na język z którym długo miałem styczność. Natomiast rozchodzi się o moją mamę. Ona ma 40 lat w szkole miała rosyjski, nic z niego nie pamięta. Ma taką niechęć do języków typu angielski. Sama raczej się nie nauczy przy płycie czy książeczce. Na co ma zwrócić uwagę? Jakieś rady? w sumie do Anglii w...
  • Cześć. Jestem po studiach licencjackich i chciałbym wyjechać do Wielkiej Brytanii. Nie mam jednak żadnego zawodu więc zastanawiam się nad zrobieniem prawa jazdy kategorii C i wyjechaniem na wyspy. Czy bez doświadczenia w prowadzeniu takich samochodów, bardzo dobrym angielskim i chęciami znajdę tam prace w takim zawodzie? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam:).
  • Czy legalne jest wymaganie przez pracodawce brytyjskiego prawa jazdy ?? Dlaczego inne odpadaja ??
  • że w UK jest taki "przepis" że osoba z prawem jazdy może jechać jako pasażer z osobą bez prawka jazdy jak kierowcą i nie jest to żadnym wykroczeniem czy przestępstwem?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.