prawo

prawo

(152 wyniki)
  • Moja córka ma 3 miesiące i woli patrzeć w lewo to znaczy jak leży na pleckach to tak odwraca główkę, dopiero zmotywowana zabawką lub jak ją zawołam to odwróci główkę w prawo,ale tak jakby niedokońca. Kiedy śpi to głównie główkę ma przekreconą w lewo, jak leży na brzuszku to choć kręci główą w jedną i drugą stronę to w prawo widzę że jej trochę gorzej. Poza tym jak leży na pleckach to głwkę nie trzyma prosto tylko lekko na ukos w kierunku lewego ramienia. Poprawiam ją jak tylko...
  • Witam. Jak wczesnie mozna zauwazyc, czy niemowle jest prawo, czy leworeczne? Moja malutka ma zdecydowanie bardziej aktywna lewa raczke, czesciej nia wymachuje i pakuje lewego kciuka do buzi. Czy to oznaka leworecznosci (oboje z niemezem jestesmy leworeczni), czy moze jej prawa raczka jest slabsza niz powinna i trzeba ja dodatkowo stymulowac? Chetnie poczytam wasze opinie i doswiadczenia na ten temat. Pozdrawiam
  • Dziewczyny,powaznie sie zastanawiam nad wizytą u neurologa. A moze za bardzo panikuje. Dlatego tez pisze do Was. Syn ma 5,5 miesiaca. Od jakiegos czasu stal sie bardziej ruchliwy, ale niepokoi mnie to, ze lezac na plackach potrafi obrocic sie tylko na lewy bok i tylko z lewego boczku przekreca sie na brzuszek. Tak jakby prawa strona byla zupelnie nieatrakcyjna ;) Czy wymaga to jakis cwiczen, rehabilitacji? Czy moze samo sie wyrowna?
  • od kilku dni mój maluch dwutygodniowy robi żółte wodniste kupki, wcześniej miały konstystencję jajeczniczki, teraz właściwie sama żołta woda z niewielkimi grudkami, czy to biegunka? dodam, że je bardzo dużo, często wisi na cycu, kupki są po każdym karmieniu, mają dość instesywny kawaśny zapach, pupcia się odparza niestety, mimo częstej zmiany, mały jest trochę niespokojny, boli go brzuszek, nie ma jednak gorączki, ani innych objawów, czytałam, że taka kupka to normalne u dzieci karmionych p...
  • moja 9 miesięczna córeczka od jakiegoś czasu, -podczas leżenia rusza głową w lewo i w prawo (lewe ucho na łozko, potem prawe). robi tak przez kilka- kilkanaście sekund. wydaje mi sie, że to z radości. czy ktos takie cos zaobserwował u swojego dziecka? co takie coś oznacza?
  • Drogie mamy, być może mam głupi problem, ale moje maleństwo ostatnio uparcie ćwiczy przewracanie się z plecków na boki, a dokładnie na prawy bok. Za żadne skarby nie mogę go przekonać żeby się na lewy bok przewracał. Macie jakieś sposoby na takie ćwiczenia? Trochę się martwię tym że jest taki uparty. Poza tym słyszałam od koleżanki że to bardzo niedobrze i że jak najszybciej powinnam go nakłonić do obracania na lewy bok. Co Wy o tym sądzicie?
  • Mam pytanie - bo trochę się tym martwię ... Nasza 3 miesięczna pociecha zwykle kiedy lezy na pleckach odwraca główkę na prawą stronę. Zauwazyłem, że głowka nie jest idealnie okrągła, w zasadzie jest trochę spłaszczona własnie z prawej strony. Moim zdaniem spłaszczenie widać, znajomi twierdzą, że to się zmniejsza, że jest lepiej niż kilka tygodni temu. Mała coraz częściej "walczy ze światem" na brzuszku, sama podtrzymuje główkę w pionie, sama nią obraca, ale ... ulubiona pozycja t...
  • moj synek jest na etapie zabkowania.szukam tych zabkow codziennie bo slina cieknie mu po brodzie i zajada sie piesciami.caly czas szukalam ich na dole ale dzisiaj wypatrzylam wyzynajaca sie gorna prawa dwojke!!jak tam u waszych dzieci?moze u ktoregos z dzidziusiow zabki tez nie wychodzily w ksiazkowej kolejnosci?troche sie martwie czy to tak moze byc czy mi sie przywidzialo?:)
  • Synek ma prawie rok. Chodzi za rękę, czasem się zapomni i idzie sam, po paru krokach pada na pupę. Ale nie w tym rzecz. Moja mama zauważyła (o dziwo ja nie), że synek stawia jedną stopę bardziej na zewnątrz tzn krzywo. Lewa idzie prosto tak jak powinna, a prawa lekko na bok. Czy jest w tym coś złego? Powinnam jakoś się tym zainteresować, czy narazie nie ma sensu bo w sumie dopiero uczy się chodzić? Poradźcie coś :)
  • Moja córeczka ma 5,5 miesiąca i martwi mnie jej główka ponieważ cały czas przechyla ją w prawo..nie jest to moje złudzenie bo kto nie przyjdzie to pyta czy czasem nie przechyla główki..czym może to być spowodowane?..:(
  • moja córeczka ma 5 mcy i w ciągu dnia przystawiam ją co 3h i je tylko 5 min, nie płacze i nie wygląda na nienajedzoną ale słyszałam, że w tak krótkim czasie dziecko nie ma prawa się najeść, tylko pije. czy to oznacza, że moja córeczka w ciągu dnia tylko pije? raz lub dwa razy w ciągu dnia ucina sobie drzemkę na cycu i wtedy ssie przez sen ok 30 min. czy mam to traktować jak "główny posiłek"? w nocy za to chce spać ze mną przy piersi... i już nie wiem czy mam ją odzwyczajać od tego czy m...
  • Może gdzieś to było, ale nie mogę znaleźć. Widzę, że często pojawiają się problemy tego typu, postanowiłam zapytać Was. Mój synek (prawie 4 mies) częściej odwraca główkę w prawo niż w lewo. Tzn jak śpi na brzuszku, to lewym uchem do wersalki. Nigdy inaczej ("patrząc" w lewo) nie spał. Nie wiem, czy to problem, ale trochę mnie to niepokoi. jak trzyma się go na rękach pionowo, to też woli patrzeć w prawo. I choć robimy co możemy, to w lewo raczej ciężko namówić go, żeby spojrzał. No sama nie ...
  • witam. zauważyłam, że mój synek (ma 5 tygodni) spontanicznie przekłada główkę tylko i wyłącznie na prawą stronę. już są efekty: po prawej stronie ma wyraźnie spłaszczoną czaszkę. dopiero dziś zreflektowałam się i zaczęłam podkładać mu po prawej stronie "blokady", ale widzę, że on usilnie próbuje tę główkę przełożyć, aż całe ciałko ma wygięte w prawo. poradźcie, co robić? czy któraś mama miała z tym problemy? nie widziałam żadnego wątku na ten temat, ale mam nadzieję, że coś mi po...
  • heja dziewczyny jestem tatą i mam pytanie hmm nasza dzidzi ma 2 miesiace i jak tak patrze na nia to wydaje mnie sie ze prawa część czoła jest wieksza niż lewa hmmm pytanie czy to normalne czy panikować ?
  • Mam pytanie do innych mam - w jakim wieku zauważyłyście, że wasza pociecha lepiej się posługuje lewą rączką, częściej wyciąga do zabawek i w ogóle ma ją zdecydowanie sprawniejszą. czy w wieku niemowlęcym czy potem? Mój ma 4 mies a ma sprawniejszą lewą i martwię się czy to norma . Dzięki.
  • Witam:-) Nie wiem czy się martwić czy też jest to normalne... Synek obraca się na brzuszek tylko przez prawą rączkę, zasypiając kładzie się tylko na prawym boku. Normalnie patrzy w obie strony, umie położyć się na obu boczkach i przez lewą rączkę też się na brzuszek obróci ale... upodobał sobie właśnie tą prawą stronę i w lewą w ogóle nie próbuje:-( Czy wasze dzieciaczki też tak robią? Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Pozdrówki:-)
  • Moja 4 I pol miesieczna corka zabkuje. Dzis juz mozna zabki wyczuc palcem. OD tygodnia jest wiecej marudna i placzliwa. ALE nie to mni martwi.OD dzis lewa raczka tak jakos wiecej macha. Jest ruchliwa i zawsze energicznie machala raczkami nozkami ale symetrycznie . I pare razy lezac przekrecala szybko glowk z prawej strony na lewa. Czy to moze byc od zabkowania?
  • Mój synek urodził się ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Był dużym chłopcem - 4270 i to podobno dlatego. Chodziłam z nim na rehabilitacje, 3 m-ce temu rehabilitantka stwierdziła że już wszystko Ok. Wcześniej główkę układał tylko w prawo i przyciągał do lewego ramienia, wyginał się w literkę C. Nie miało to na szczęscie negatywnego wpływu na jego rozwój gdyż samodzielnie usiadł gdy miał pół roku a teraz już chodzi przy meblach. Niestety od dwóch tygodni zauważyłam że na spacerach w ...
  • Mam pytanko czy trzeba podnosić dziecko za rączki i żeby ono podnosiło główkę ??Mój syn ma 2 miesiące , z góry dzięki za informacje:)pozdrawiam
  • Dziewczyny, czy możliwe jest, że górne jedynki nie wychodza jednoczesnie? Synkowi przebila sie lewa gorna dzis, prawa jeszcze nie. Moze pytanie wydaje sie glupie, ale to nasze paczatki jesli chodzi o zabki. do tej pory mial tylko dwie dolne jedyneczki, ktore wybily mu sie rownoczesnie. no i mam zonka.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.