prawo

prawo

(644 wyniki)
  • witam, mieszkam na osiedlu segmentow. to jest niby osiedle zamkniete, ale problem jest taki, ze nie ma domofonow podlaczonych do bramy. Brama jest zamknieta i kazdy mieszkaniec ma pilota. nie ma takze ochrony. Natomiast do tej pory furtka nie byla zamknieta na zamek, ale ktos z 'zarzadu' wymyslil zalozenie zamka do furtki. problem polega na tym, ze nikt oprocz wlascicieli domow, ktore na osiedlu maja chipa do furtki nie moze sie dostac. tzn. ktos musi do mnie zadzwonic aby otworz...
  • Mam spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, po spłacie spółdzielni mam możliwość uzyskania własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu lub odrębnej własności - zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze Mieszkanie chce sprzedać bo kupuję większe i zastanawia się w jakim stanie prawnym będzie najłatwiej - jako lokatorskie z zadłużeniem (bez zaległości) w spółdzielni czy jako odrębna własność z KW czy własnościowe spółdzielcze. Wiem że na KW będę musiała poczekać kilka miesięcy a ...
  • Słyszałam ,że (szczególnie w kamienicach) wykupić prawo do wynajmu mieszkania na dłuższy okres czasu np. 10 lat. Chcę się dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej i finansowej.
  • Mam problem, wystapilam o prawo rozbudowy niewielkiego budynku jednorodzinnego (zabudowa tarasu) i ... mam dosyc. Pani w urzedzie dzielnicowym, ktora prowadzi moja sprawe ma dosc orginalny sposob interpretacji planu zagospodarowania przestrzennego dla mojego rejony. Jest tam punkt 'istniejąca zabudowa do zachowania' co wg urzednika wyklucza przebudowy i modernizacje istniejacych budynkow w tym rejonie. Zdziwilo mnie to bo teren nie jest objety opieka konserwatora zabytkow. Wydaw...
  • starostwo powiatowe chce postawic przystanek autobusowy kolo mojej posesji gdzie mam wejscie do domu ,dowiedzialam sie tez ze chca wylaszczyc 7metrow pasa mojej dzialki i tak nie wielkiej juz ,Moje pytanie czy musze sie na to zgodzic a wlasciwie mowi mi sie ze nie mam innego wyjscia prosze o porade co mam zrobic
  • Kupuję mieszkanie w innej miejscowości,jak sprawdzić czy wszystko w porządku. Mam mieć umowę wstępną u notariusza z zaliczką.Kto płaci notariusza?Ja?Na co zwrócić w szczególności uwagę.Boję się,żeby coś nie tak.Proszę o podpowiedż.
  • Witam, zarząd dróg chce zająć część działki moich rodziców w związku z budową drogi i chodnika, czy ma do tego prawo? Jak wyceniana i rekompensowana jest wartość zajętego terenu? Martwi mnie to, bo działka jest dość mała (ok. 700 m2) i pewnie po takim uszczupleniu straci na wartości...
  • Witam wszystkich, Jestem jedynym spadkobierca osoby X, ktora nadal zyje. Chcialem sie dowiedziec czy bedac tym jedynym spadkobierca moge komus odsprzedac swoje prawo do spadku. Nie wiem czy to mozliwe, bo chyba jeszcze tego prawa nie nabylem, bo nabywa sie je po smierci X i zakonczonej sprawie spadkowej w sadzie. Nie jestem pewien czy taka jest wlasnie kolejnosc, ale tak mi sie wydaje. I stad moje pytanie - czy mimo tego ze X nadal zyje i sprawy spadkowej nie bylo, czy moge sprzedac to...
  • Jest do sprzedania mieszkanie spółdzielcze-własnościowe bez założonej KW. Zastanawiam się nad kupieniem go. Jakie tu mogą być haczyki które stawiają mnie w gorszej sytuacji niż przy kupnie mieszkania własnościowego-hipotecznego? Na co zwrócic uwagę?
  • Witam, jesli mpzp przewiduje tereny zielone(prawdopodobnie bez prawa zabudowy) to w jaki sposob wybudowac dom? Czy moze to byc dom drewniany, bez fundamentow, dom zwany budynkiem gospodarczym? Jak rozwiazac sprawe budowy domu(jak zwal tak zwal) na dzialce o przeznaczeniu-tereny zielone?
  • Witam, przeczytalam sobie dokladnie zasady wejscia w najem lokalu po smierci najemcy i wychodzi mi na to, ze przepisy uchwaly Rady Warszawy sa sprzeczne z ustawa o ochronie lokatorow. Wedlug strony urzedu miasta, zeby wejsc w najem po smierci najemcy musze spelniac okreslone kryteria, m.in: -nie moge miec tytulu prawnego do innego lokalu, ale we wniosku jest informacja, ze deklaruje, ze w ciagu ostatnich 5 lat nie zbylam lokalu do ktorego mialam prawo. Czyli de facto ta deklaracja ...
  • Zazadac od sprzedajacego wyceny nieruchomosc/grunt,budynki../sporza- dzonej przez rzeczoznawce,eksperta?
  • Posiadam spódzielcze prawo do lokalu własnościowego i zastanawiam się czy warto jest go teraz wyodrębnić. Czy poza uzyskaniem penoprawnej własności zmienią się także wysokości opłat np. podatki gruntowe do tej pory zawarte w czynszu teraz będą opłacane bezpośrednio do gminy? Czy ktoś znający się na temacie mógłby szczegółowo opisać co się zmieni i czy warto? Czy są planowane jakieś zmiany przepisów w ww. kwestii?
  • NIe wiem, czy to właściwe forum, ale może akurat ktoś wie. Mieszkam z konkubentem w mieszkaniu, do którego on ma spółdzielcze lokatorskie prawo. Jestem tam rónież zameldowana. Czy ja mam jakieś uprawnienia do tego lokalu? Czy małżeństwo zmieniłoby mój status?
  • Witam i proszę o pomoc w następującej sprawie. W wyniku podziału sądowego spadku jestem od 2 miesięcy współwłaścicelką mieszkania. Wraz z siostrą jesteśmy już wpisane do ksiąg wieczystych. Z tego, co wiem, nasz brat odwołał się od orzeczenia sądu jeszcze do SN. W tym momencie w tym mieszkaniu jest na stałe zameldowany jego syn. Nie mieszka on tam faktycznie od kilku lat, mieszkanie do tej pory wynajmował jakimś znajomym, posiada on co najmniej jeszcze jedno mieszkanie, w którym ...
  • Mam podpisać umowę ostateczną na sprzedaż nieruchomości. Wstępna została przeprowadzona wcześniej, w wyniku której nastąpiła częściowa zapłata w postaci zadatku. W projekcie ostatecznej umowy klient chce, żeby wydać mu nieruchomość w dniu podpisania umowy, resztę zapłaty dokona w podanym terminie z ewentualnymi ustawowymi odsetkami za zwłokę. Mi taka forma nie odpowiada, gdyż odsetki są niewielkie, a ja na pieniądze mogę czekać i czekać. Chciałabym, aby w umowie było, iż wydanie nieruchomośc...
  • sprawa wyglada tak: dom nowy, oddany do urzytku. linia telefoniczna (ostatni slup) jakies 100m od naszej dzialki przy drodze, po tej samej stronie ulicy. po wstepnych informacjach tepsa przedluzyla by linie kablowa ale chce postawic na naszej dzialce nowy slup. z jednej i z drugiej strony naszej zialki dopiero rozpoczete budowy i z pewnoscia tez beda chcieli miec telefon/net, itd. jak to wyglada w swietle prawa. moge zadac dzierzawy za ziemie gdzie postawia slup? moga tez pod...
  • Czy możliwe jest przeniesienie prawa własności do lokalu spółdzielczego własnościowego na drugą osobę tylko na podstawie aktu notarialnego? Mieszkanie nie ma założonej księgi wieczystej.
  • Zetknąłem się z takim zapisem przy domu na sprzedaż. Oczywiście to w niczym mnie nie ogranicza ale chyba potrzebna będzie zgoda Agencji Rolnej na zakup takiego domu. W tym wypadku siedliska.
  • Witam. Moja mama i jej siostry dziedziczą dom po dziadkach, moje pytanie brzmi tak : czy jeśli mama i jej siostry na sprawie spadkowej zrzekną się prawa do spadku na moją (wnuczki) rzecz to ja będe musiała zapłacic podatek od spadku (darowizny)?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.