prawo

prawo

(644 wyniki)
  • Mam spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, po spłacie spółdzielni mam możliwość uzyskania własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu lub odrębnej własności - zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze Mieszkanie chce sprzedać bo kupuję większe i zastanawia się w jakim stanie prawnym będzie najłatwiej - jako lokatorskie z zadłużeniem (bez zaległości) w spółdzielni czy jako odrębna własność z KW czy własnościowe spółdzielcze. Wiem że na KW będę musiała poczekać kilka miesięcy a ...
  • Mam problem, wystapilam o prawo rozbudowy niewielkiego budynku jednorodzinnego (zabudowa tarasu) i ... mam dosyc. Pani w urzedzie dzielnicowym, ktora prowadzi moja sprawe ma dosc orginalny sposob interpretacji planu zagospodarowania przestrzennego dla mojego rejony. Jest tam punkt 'istniejąca zabudowa do zachowania' co wg urzednika wyklucza przebudowy i modernizacje istniejacych budynkow w tym rejonie. Zdziwilo mnie to bo teren nie jest objety opieka konserwatora zabytkow. Wydaw...
  • Witam, zarząd dróg chce zająć część działki moich rodziców w związku z budową drogi i chodnika, czy ma do tego prawo? Jak wyceniana i rekompensowana jest wartość zajętego terenu? Martwi mnie to, bo działka jest dość mała (ok. 700 m2) i pewnie po takim uszczupleniu straci na wartości...
  • Mam podpisać umowę ostateczną na sprzedaż nieruchomości. Wstępna została przeprowadzona wcześniej, w wyniku której nastąpiła częściowa zapłata w postaci zadatku. W projekcie ostatecznej umowy klient chce, żeby wydać mu nieruchomość w dniu podpisania umowy, resztę zapłaty dokona w podanym terminie z ewentualnymi ustawowymi odsetkami za zwłokę. Mi taka forma nie odpowiada, gdyż odsetki są niewielkie, a ja na pieniądze mogę czekać i czekać. Chciałabym, aby w umowie było, iż wydanie nieruchomośc...
  • Witam, jesli mpzp przewiduje tereny zielone(prawdopodobnie bez prawa zabudowy) to w jaki sposob wybudowac dom? Czy moze to byc dom drewniany, bez fundamentow, dom zwany budynkiem gospodarczym? Jak rozwiazac sprawe budowy domu(jak zwal tak zwal) na dzialce o przeznaczeniu-tereny zielone?
  • Jest do sprzedania mieszkanie spółdzielcze-własnościowe bez założonej KW. Zastanawiam się nad kupieniem go. Jakie tu mogą być haczyki które stawiają mnie w gorszej sytuacji niż przy kupnie mieszkania własnościowego-hipotecznego? Na co zwrócic uwagę?
  • Witam, mam pytanie dot. działek rolnych. chciałabym zakupić działkę w granicach miasta, jednak jest to działka rolna. Właściciel twierdzi, iz starając się o prawo do budowy, jednocześnie miasto przekształci mi tą działkę na budowlaną, na terenie na którym będzie stał dom, a reszta działki będzie rolna. Wiąże się to z płaceniem mniejszych podatków Czy faktycznie istnieje takie prawo, a jeśli tak to czy takie przekształcenie nic nie kosztuje. Proszę o radę, może ktoś się z tym spo...
  • Witam, przeczytalam sobie dokladnie zasady wejscia w najem lokalu po smierci najemcy i wychodzi mi na to, ze przepisy uchwaly Rady Warszawy sa sprzeczne z ustawa o ochronie lokatorow. Wedlug strony urzedu miasta, zeby wejsc w najem po smierci najemcy musze spelniac okreslone kryteria, m.in: -nie moge miec tytulu prawnego do innego lokalu, ale we wniosku jest informacja, ze deklaruje, ze w ciagu ostatnich 5 lat nie zbylam lokalu do ktorego mialam prawo. Czyli de facto ta deklaracja ...
  • Witam i proszę o pomoc w następującej sprawie. W wyniku podziału sądowego spadku jestem od 2 miesięcy współwłaścicelką mieszkania. Wraz z siostrą jesteśmy już wpisane do ksiąg wieczystych. Z tego, co wiem, nasz brat odwołał się od orzeczenia sądu jeszcze do SN. W tym momencie w tym mieszkaniu jest na stałe zameldowany jego syn. Nie mieszka on tam faktycznie od kilku lat, mieszkanie do tej pory wynajmował jakimś znajomym, posiada on co najmniej jeszcze jedno mieszkanie, w którym ...
  • Posiadam spódzielcze prawo do lokalu własnościowego i zastanawiam się czy warto jest go teraz wyodrębnić. Czy poza uzyskaniem penoprawnej własności zmienią się także wysokości opłat np. podatki gruntowe do tej pory zawarte w czynszu teraz będą opłacane bezpośrednio do gminy? Czy ktoś znający się na temacie mógłby szczegółowo opisać co się zmieni i czy warto? Czy są planowane jakieś zmiany przepisów w ww. kwestii?
  • witam mam taki problem poniewaz moj dziadek ma na starosc cos z psychika awanturuje sie z wszystkimi i stwierdzil ze jego dzieci nic nie dostaną a wszystko w spadku odda na PCK, a teraz jeszce znalazl sobie jeszce stara babe ktora sie wprowadzila do niego i widac ze chce jego spadku a chodzi o dzialke i dom warty ok 1 mln zl.
  • sprawa wyglada tak: dom nowy, oddany do urzytku. linia telefoniczna (ostatni slup) jakies 100m od naszej dzialki przy drodze, po tej samej stronie ulicy. po wstepnych informacjach tepsa przedluzyla by linie kablowa ale chce postawic na naszej dzialce nowy slup. z jednej i z drugiej strony naszej zialki dopiero rozpoczete budowy i z pewnoscia tez beda chcieli miec telefon/net, itd. jak to wyglada w swietle prawa. moge zadac dzierzawy za ziemie gdzie postawia slup? moga tez pod...
  • Czy taki zapis w regulaminie osiedla jest zgodny z prawem? 25. Ochrona jest zobowiązana do nie wpuszczania na teren Wspólnoty pojazdów, których kierujący nie okażą ważnego dokumentu uprawniającego ich do wjazdu na nieruchomość wspólną. Czy można komuś kto nie ma garażu (i tym samym przepustki) uniemożliwiać wjazdu na teren osiedla, na którym jest mieszkanie którego jest właścicielem, oraz jest współwłaścicielem jego części wspólnych?
  • Zetknąłem się z takim zapisem przy domu na sprzedaż. Oczywiście to w niczym mnie nie ogranicza ale chyba potrzebna będzie zgoda Agencji Rolnej na zakup takiego domu. W tym wypadku siedliska.
  • Witam Planuję wynająć mieszkanie ale tyle się naczytałam w necie że mam coraz większe wątpliwości. Czy to prawda że wynajmujący ode mnie mieszkanie mogą się w nim zameldować na stałe bez mojej zgody? Dzisiaj dzwoniłam do Urzędu Miasta i jakiś urzędnik mi powiedział że jeśli wynajmuję mieszkanie na dłużej niż 3 miesiące to mam obowiązek zameldowania lokatorów na stałe a jesli ja tego nie zrobię to oni w każdrj chwili mogą przyjść do urzędu z umowa najmu i sami się zameldować. Ja ...
  • Jestem właścicielem garażu na gruncie w użytkowaniu wieczystym. Aktualnie działki sąsiednie wykupił do miasta developer. W związku z tym zastanawiam się czy: 1. jest sens przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności (związane to jest z pewnymi kosztami)? Podobno zgodnie z przepisami unijnymi nie istnieje coś takiego jak użytkowanie wieczyste i nasze przepisy mają być dostosowane do unijnych. Tylko kiedy??? 2. czy developer z sąsiedztwa może nabyć od miasta grunt, k...
  • Eksmisja

(4)
    Witam serdecznie, Mam nadzieję, że znajdę tutaj odpowiedzi na moje pytania. Chodzi o eksmisje z mieszkania spółdzielczego z powodu zadłużenia. Lokator jest bezrobotnym alkoholikiem, niezdolny do pracy, ale z tego tytułu nie pobiera żadnych środków na życie. Przez pewien czas pomagała mu opieka spółdzielcza, ale kiedy przestał chodzić na spotkania AA opieka cofnęła pomoc. Lokator jest często hospitalizowany. Komornik przysłał pismo o nakazie eksmisji do 5-ego sierpnia, wyznaczył lokal z...
  • Zazadac od sprzedajacego wyceny nieruchomosc/grunt,budynki../sporza- dzonej przez rzeczoznawce,eksperta?
  • Słyszałam ,że (szczególnie w kamienicach) wykupić prawo do wynajmu mieszkania na dłuższy okres czasu np. 10 lat. Chcę się dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej i finansowej.
  • witam ,w 2007 r wykupilam mieszkanie socjalne po rodzicach ,na decyzji jestem razem z bratem ,wiem o tym ze wplacilam cala kwote to i tak wedlug prawa oboje jestesmy na decyzji .Obecnie pracuje za granica ,ale nadal oplacam mieszkanie /co drugi miesiac ,bo brat tak samo placi,,,zwracam sie z prosba czy moj brat moze mnie wyrzucic z mieszkania ? czy ma prawo mnie wymeldowac ? jestem zameldowana razem z 17 letnia corka ,z ktora przebywam za granica .Mieszkanie jest dwu -pokojowe,jeden po...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.