progesteron

progesteron

(138 wyników)
  • właśnie odebrałam wyniki badania....wyszło 47,670....może ktoś potrafi to zinterpretować...proszę o pomoc pozdrawiam
  • Duphaston

(7)
    Ile czekalyscie na okres po dostawieniu Duphastonu? Ja bralam od 16 do 25 dc., teraz juz jest 13 dni po odstawieniu (test w 35 dniu cyklu byl negatywny (3 dni temu). I okresu nadal nie ma...i mam nadzieje, ze nie bedzie...:) (choc nie chce jeszcze robic sobie po raz kolejny za wczasu nadziei). U was najczesciej po ilu dniach po odstawieniu pojawiala sie misiaczka?
  • Wiem, że były już wątki o Duphastonie, ale nie było tam tego, czego szukam, a poza tym nie da się już dotrzeć do piszących tam osób, aby wymienić się doświadczeniami. Moja ginekolożka mnie zbywa, a przez ostatni rok byłam u wielu giekologów. Skutek jest taki,że po roku leczenia Duphastonem jestem wykończona, mam przykre skutki uboczne, a problemy z powodu których brałam Duphaston znacznie się nasiliły. Nie mam juz zaufania do lekarzy, chętnie pogadam z kimś, kto ma podobne doświ...
  • Pani Doktor, zrobilam oznaczenie progesteronu w 22. dniu cyklu. Wyszedł nieco więcej ponad normę (86 nmol/l). Czy może to oznaczac coś niepokojącego, słyszałam, że wysoki progesteron w drugiej fazie cyklu oznacza przebytą owulację. Ale troche zbyt wysoki?... Z góry dziekuję za odpowiedź.
  • Dzieki badaniom hormonow w 22. dc wiem juz, ze mam podwyzszona prolaktyne (26 przy normie max 18), a progesteron rowny w zasadzie dolnej normie. Pozostale OK. Podobno ten zestaw hamuje owulacje i odpowiada za zle samopoczucie przed okresem. Probuje zajsc w ciaze 8 miesiecy. Lekarz kazal mi na razie brac przez 3 miesiace Castagnus na obnizenie prolaktyny. Czy to cos da? CZy nie ma czegos, co zadzialaloby mocniej i szybciej umozliwiloby zajscie w ciaze?
  • dziewczyny dowiedziałam się ze mam zespól cushinga, (?) dodatkowo problemy tarczycowe, miesiączki tylko poprzez wywołanie tabletkami. Mije wyniki: FT4-9,3 TSH 0,26 TGab- 10,7 TPO Ab 733!!! Faza I: FSH 0,7 LH 0,61 Estradiol 198,58 Testosteron 0,41 Faza II Progesteron: 0,86 biposja endometrium świadczy o braku owulacji Profil kortyzolu: godz. 6- 115!!! 7- 158!!! 21-13 22-11 DHEA-...
  • Hej!!!Robilam badania hormonow w 9 dniu cyklu.Cykl trwal 35 dni.Wyniki byly takie: Estradiol 57.32 pg/ml, Progesteron 1.13 ng/ml. Lekarz stwierdzil ze niby wszystko w porzadku ale mnie martwi to czy aby estradiol nie jest za niski.Jak myslicie?
  • Pani Doktor, robilam badania hormonalne i w 7 dniu prolaktyna wynosila 31, a w 15 dniu juz 80. Natomiast progesteron w 15 dniu wynosil 50, a w 21 dniu tylko 7. Czy mam slusznosc myslac, ze te wyniki swiadcza o problemach z owulacja i druga faza cyklu? Czy da sie to jakos przeleczyc by myslec o ciazy?
  • oczywiście nie chodzi mi o tu w żadnym przypadku o implantację 2 dniowe niewielkie plamienie powtarzajace się przy kazdym cyklu co wam się nasuwa na myśl?
  • W marcu dostalam od ginki tablektki na wywolanie okresu. NIe pomogly. Wczoraj bylam na wizycie i lekarka powiedziala, ze mam przysc za tydzien w piatek i na razie czekac jezcze za miesiaczka. JAk sie nie pojawi to przepisze mi zastrzyki. Strasznie sie boje!! Brala ktoras z WAs takie zastrzyki? Jesl;i tak to moge prosic o wszelkie info? Z gory bardzo dziekuje:)
  • Czy leczenie luteiną jest skuteczne w przypadku bardzo niskiego poziomu estrogenów i progesteronu?Proszę o odpowiedź.
  • zastanawiam sie wlasnie dlaczego lekarka przepisala mi Luteine, straszac mnie ze to na podtrzymanie ciazy, jesli z ciaza jest wszystko OK (w zasadzie trudno to stwierdzic, bo dopiero 'zaciazylam';) i jesli nidgy nie mialam robionych badan poziomu hormonow (nie wiadomo wiec czy jest z nimi cos nie tak). CZy mozecie mnie oswiecic jakie sa wskazania do stosowania Luteiny na poczatku ciazy?
  • Od połowy roku mam bardzo nieregularne cykle, na przemian krótkie (21) z długimi (ponad 50dni). W końcu wybrałam się do gina, dostałam progesteron na wywołanie @ przedłużającego się cyklu. Po 10 dniach zrobiłam przerwę i trwała ona jeden dzień a następnie pojawiła się @ z żywo-czerwoną krwią, zero skrzepów, strzępów itp. Leczenie mam kontynuować. Zastanawiam się czy zawsze ta przerwa będzie jedno-dniowa czy może być różnie? Czy macie jakieś doświadczenie i mi podpowiecie?
  • Przy cyklach 28 dniowych, czy można zacząć brać jeszcze teraz (21 dnia) czy już za późno? Myślałam że nie będę brać, ale właśnie zauważyłam minimalne plamienie. Ostatnio plamię co miesiąc, ale coraz wcześniej się rozkręca :(
  • Jestem zaniepokojona - od 15 d.c. mam brunatny śluz, jakby przedokresowy, z tym, że do tej pory miewałam taki mniej więcej na 8 dni przed okresem. Spadek nastroju i zatrzymanie wody poczułam także tego 15 dnia, dziś 21 dzień i sytuacja nie zmieniła się, okresu nie mam, plamienie nadal jest, z tym, że od wczoraj czuję ciężkość w dole brzucha. Długość mojego cyklu waha się od 26-29 dni (ostatnio regularnie 28 dni), nie wiem więc czy już mam powód do paniki. Magda
  • Mam problem, mam ciemnoczerwone plamienia przed @ sa one dosc skape, niemniej jednak nie jest to komfortowa sytuacja, lekarka mi przepisala progesteron, za 4 razem byla poprawa i do samej @ nie bylo, plamien a w tym miesiacu to samo: ( Co radzicie, mial ktos podobnie? Odstawic ten progesteron w cholere czy brac jeszcze? PS. Pytam, bo obecnie nie jestem w PL a do kraju lece dopiero w maju :(
  • Czy jest sens robić badania hormonów (progesteron, estrogeny, prolaktyna, LH, FSH) w 9 dniu cyklu? Niestety tylko wtedy mogę iść na badania - taka praca, taki styl życia;-( Bo słyszałam, że progesteron najlepiej 9 dni po owu, LH, FSH w 3-5 dc. Czy któraś z Was robiła też te badania 'w nie te dni co trzeba' i dały one wymierne rezultaty? Dzięki za informacje!
  • mam bóle piersi około owulacji i do samej mies, 3 dni przed okresem brazowe plamienie -> jaka moze byc przyczyna?, czy warto zboadac jakis hormon, dodam ze robiłam wszystkie podstawowe i wyszły super, ale przed objawami niestety, wiec moze moze to byc od progesteronu albo prolaktyny -> tak sugerował jakis ginek?, może wiecie, jesli tak- napiszcie i w którym dniu sie robi te badania bo nie pamietam?
  • Lecze sie z powodu podwyszonej prolaktyny. Cykle mam nieregularne-od dawna- ale jednak widac poprawe po Bromergonie. Zauwazyłam że skraca mi sie II faza cyklu. Jeszcze kilka mieś temy trwała książkowo 14 dni a teraz 10 lub 11. Czy któras z Was tak miała? Ostatnio moja prl wynosiła 35ng i nie sądze aby poszła gwałtownie w góre poniewa przyjmuje dość dużą dawke leków. Nie odsyąłacie mnie go gnia bo tak czy sia pójde, ale skoro moge zapytać to pytam.
WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.