Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      projekt domu

projekt domu

(42 wyniki)
    • WITAM. Zleciliśmy wykonanie projekt domu architektom. Za projekt wyszło 4800netto (120m2 powierzchni użytkowej)+600zł podpiwniczenie razem 5400zł. Do projektu doliczył Vat 300zł od kwoty 3tys. Gdy zapytałam go czy otrzymam fakturę on powiedział że wtedy będzie wyższy podatek Vat. A zatem mam pytanie jeśli nie otrzymam faktury czy on ma prawo doliczyć mi ten Vat??? POMÓŻCIE
    • Proszę tu umieszczać wszelkie pytania i kwestie dotyczące projektów budowanych lub planowanych przez Was domów. Życzę owocnych dyskusji i trafnych wyborów, których efektem będą Wasze wspaniałe wymarzone domy :)
    • Architekt przesłał nam wstępny projekt domu - proszę o opinię. Jest to parterowy dom z użytkowym poddaszem na małej działce, wschodnia ściana przylega do domu sąsiada. Proszę o uwagi co poprawić, na co zwrócić uwagę. Parter Poddasze
    • Nie zgodzę się z tezą, że klient, który kupuje projekt gotowy jest pozbawiony wsparcia i musi liczyć tylko i wyłącznie na pomysły i podpowiedzi wykonawców. Jeśli inwestor wybierze dobrego architekta adaptującego, na przykład takiego: moj.extradom.pl/adaptacja-projektu.aspx to będzie on wsparciem na etapie zmian w projekcie i nie tylko. Tak jak w artykule wykazano, każda z opcji ma swoje plusy i minusy. I tylko od preferencji inwestora zależy, którą z dróg zdecyduje się pójść.
    • Witam, jak znaleźliście projekt swojego wymarzonego domku? Które studio/pracownię polecilibyście do wyboru domu? Bedę wdzieczna za informacje.
    • Poszukuję projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem dla 4 - osobowej rodziny. Szerokość działki 20 m. W intrnecie znalazłem dużo różnych projektów ale żaden mnie nie przekonał do siebie. Może ktoś mi coś poleci. Z góry dziękuję.
    • mam parę projektów domów które bardzo mi się podobają, ale nie wiem który wyszedł by w miarę "nie drogo"... www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=4 www.dobredomy.pl/?id_project=21&infopage=4 www.dobredomy.pl/?id_project=31&infopage=4 www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=po&cid=11&pid=212 czy ktos mi moze udzielić porady? domek będzie dla 4 osobowej rodzinki. zaznaczam ze zalezy mi tym by na dole był salon połaczony z kuchnią, i jeden pokój taki do odpoczynku, zeby w spokoju...
    • witam Może orientujecie się jakie są koszty wykonania indywidualnego projektu domu przez architekta? Interesuje nas dom o powierzchni 300 m2 .Czy 15 tys zł za sam projekt architektoniczny bez konsrukcji o dużo?Dom bardzo prosty, ale działka o nietypowym kształcie. Ile wy płaciliście?
    • Po kilku miesięcznych poszukiwaniach projektu domu i czytania tego forum, zdecydowałam się na projekt Sindbad: www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=253 Bardzo proszę o opinię na temat tego domu i wskazanie wad, których ja jeszcze nie widzę ;-) Z góry dziekuję
    • Poszukuję architekta, który wprowadzi poprawki do gotowego projektu domu i dostosuje go do działki, tak abym mogła starać się o pozwolenie na budowę. Z góry dziękuję za pomoc
    • Znalazłam taki projekt domku, podoba nam sie bardzo. Wiem, że nie nalezy do tanszych, ale czy ma jakieś rażące wady? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :-) www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
    • Czesc Wam. kupiłem w tym roku działkę i chcę się przymierzyć do budowy. musze co prawda jeszcze uzbroić działke i znaleźć ekipę,ale najpierw trzeba wybrac jakis projekt. Kredyt dostane co najwyżej 300.000zł. Czy możecie polecić jakiś projekt gotowy domu 130-150m2 którego wykonanie z wszystkimi kosztami zmieściłoby sie w tej kwocie? Czy może lepiej jest samemu zrobić projekt z sugestią aby nie był kosztowny dom do postawienia? Pzdrawiam Andrzej Kalupa
    • Brać gotowy czy robić na zamówienie? Mam dwoje małych dzieci i chcę,żeby dom był ciepły i przytulny. Zastanawiam się, czy dzieci powinny być na dole czy mają biegać po schodach do swoich pokoików do góry?? Bo nadmieniam, że chcę dom z poddaszem użytkowym. Mam ładny widok na morze, wiec chyba przydałby się taras albo balkon. Czy znacie projekt idealny dla czteroosobowej rodziny?
    • Widziałam to u kogoś,a tu nie mogę znależc,może ktoś widział.Podoba mi się dom z dachem dwuspadowym,ale żeby z jednej strony dach był bardzo krótki,a z drugiej dłuższy.Niewiem jak mam to wytłumaczyć ,może ktoś bęzie wiedział o co mi chodzi.Dzięki,pozdrawiam
    • Co myślicie o tym: www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-156,174,61,parter.html
    • Witam, wybralismy z mężem nastepujący projekt domu www.z500.pl/index.php? projekt=10&ogolne=1&lustro=0 Co o nim sądzicie? Może poradzicie nam co trzeba zmienić aby nie popełnić jakiegoś błędu, a może nic nie zmieniać? Jaki może być przybliżony koszt jego reakizacji do stanu surowego zamkniętego? Czy ktoś budował może dom wg podobnego projektu (parter bez uzytkowanego poddasza)? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie. pozdrawiam,
    • Witam mam pytanie do forumowiczow. Planuje zakup projeku z biura MG projekt "Lesny zakatek." Planuje zakupic gotowy projekt wraz ze zgode na dokonanie pewnych zmian i tu mam watpliwosci: chce zamienic pomieszczenie gospodarcze z lazienka i w pomieszczeniu gospodarczym zrobic kotlownie, nie wiem jeszcze czy bede miala gaz od poczatku wiec moze zmuszona bede palic w centralnym. Czy zamieniac te pomieszczenia miejscami (ze wzgledu na okna i lepsze dojscie) czy pozostawic bez zmian i zrobi...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się