prolaktyna

(240 wyników)
  • Witam Dziewczyny! Mam do was pytanie. Dzisiaj poszłam na badanie krwi- kontrola prolaktyny. Przy ostatnim badaniu miałam 31 ng na 26 (górny limit), ale lekarz powiedział,że nie trzeba tego zbijać dopóki nie chce zajść w ciążę. Miałam tylko kontrolować. Dzisiaj wyszło 39 ng na 26 i sama nie wiem czy jest to niepokojący wynik? Proszę o odpowiedź...
  • witajcie :-) mam pytanie jak w temacie, ale zacznę od początku ostatnio źle się czułam, zobaczyłam też, że w piersiach mam mleko (nie wypływało samo, ale po naciśnięciu i to minimalna ilość, jakaś kropla) wydedukowałam, że to może być coś z prolaktyną i parę dni temu w 18 dniu cyklu (na czczo) oddałam krew do laboratorium, żeby mi sprawdzili na jakim poziomie jest ta moja prolaktyna chciałam sobie zrobić też z obciążeniem, ale na to trzeba mieć skierowanie, więc poprzestałam na zwyk...
  • Mam tak od kilku miesięcy. Owszem, piersi wcześniej mi też nabrzmiewały, ale teraz widzę na wadze, żę mam 1-1,5 kg więcej. Nerki ok, bo kreatynina poniżej normy, czyli podobno dobrze filtrują. Sód mimo sporego solenia ok ( 141,9 dla norm 136-146) Nie biorę już leków na zmniejszenie PRL, bo nie ma sensu - gdy biorę to w miarę się normuje, ale jak nie biorę to nie następuje zaostrzenie objawów. Więc nie mam ochoty się truć za horrendalną kasę:/ Też macie takie różnice na wadze w ciągu miesi...
  • Odebrałam wyniki badań prolaktyny i mam takie wyniki: na czczo 31,36ng/ml (norma do 25) po obciążenie >400ng/ml Wizyta u gina dopiero na początku maja. Mam się martwić tym wynikiem i przyspieszyć wizytę czy cierpliwie czekać?
  • Od kilku miesięcy źle się czuję, włosy to już mi prawie wszystkie wypadły, piersi bolą mnie potwornie, cera zaczęła sie przetłuszczać, zmęczona ciągle chodzę, porobiłam badanie, morfologia ok, hormony tarczycy też ok ale podwyższona prolatyna 54,5ng/ml (norma do 35), czy to właśnie ta prolaktyna może być powodem utraty włsów? Oczywiście stosuję suplementy diety i porządne odrzywki, cykle mam 35-40 dniowe, ale to u mnie raczej norma. Do lekarz idę dopiero w poniedziałek. Czy t...
  • od dwóch m-cy przyjmuję dostinex w dawkach po pół tabletki dwa razy na tydzień, zbadałam poziom prolaktyny i załamałam się widząc dwa razy normę..niby spada bo norma u mnie to jeszcze więcej ale ..czy wynik powinien być już niższy?to normalne że tak powoli się obniża? może a nóż widelec któraś będzie wiedziała coś więcej niż ja:(
  • Witam, Dzisiaj odebrałam wyniki prolaktyny. jest napisane,że norma to 5,18- 26,27, a ja mam 33,18. tylko mam wątpliwości co do badania samego. Mi tylko pobrali krew. Nie brałam żadnej tabletki, nic. Po prostu pobrali krew. Czy w takim razie wynik nie jest prawidłowy?
  • wyszłam od lekarza z karteczka, ze mam zbadać sobie prolaktyne, niestety zapomnialam zapytac w ktorym dniu cyklu powinnam sobie je zrobic, a lekarz mi nie powiedzial... wiecie coś na ten temat? kiedyś isc do labolatorium? mam bardzo nieregularne, długie cykle, miesiaczka musi byc wywolywana luteiną.... no i dziecko chcialabym miec w najblizszej przyszłosci tez... z góry dziękuję za odpowiedz!
  • [b]Czy wysoki poziom prolaktyny 700 a czasami 1000 i TSH bliski 4 moze być przyczyną zawrotów głowy,mdłości i silnego zmęczenia,światłowstrętu,?[/b] Od roku jestem diagnozowana nerologicznie.Pierwsze podjerzenie było SM,ale TK głowy,punkcja,MRI głowy kilka razy,doppler tętnic szyjnych,RTG odcinka szyjnego kręgosłupa,bad.laryngologiczne-próba błednikowa.Wszystkie te badania wyszly DOBRZE.Jedyne do czego moznabyło się przyczepić to do badania wywołanych potencjałów wzrokowych-w którym pojawiły...
  • Mam nadzieje, ze ktos kto sie zna da mi jakas podpowiedz. Poniewaz mam problem z ropnymi wypryskami na brodzie i okazyjnie na plecach i innych czesciach twarzy, udalam sie do ginekologa - endokrynologa. Mialam nastepujace badania: testosteron, LH, DHEAS, FSH, estradiol, TSH, fT4, insulina w surowicy, SHBG, glukoza, ALT, AST. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko wyszlo w normie, a mialam nadzieje, ze cos sie znajdzie i bede mogla sie leczyc. Jedynie prolaktyna wyszla mi na max 395 miU/...
  • Wczoraj odebralam wyniki i mam prolaktyne na poziomie 56.80ng/ml, a norma jest do 20. Czy ktos z Was miala taka sytuacje? Co to moze oznaczac?
  • Czy któraś z Was miała mocno podwyższoną prolaktynę w czasie brania pigułek? Co na to lekarze? Mój lekceważy (trudno od niego wyciągnąć jakiekolwiek informacje) Słyszałam, że może wystąpić taki skutek uboczny, ale zastanawiam się na ile jest to częste i niepokojące.
  • Witam 3 miesiace temu prz kontrolnym badaniu piersi zauwzylam wyciek z jednej z nich.W podskokach pobieglam do lekarza.Zalecil USG(ktore wykazało torbiel właśnie w tej piersi)kolejna wizyta u ginekooga ktory stwierdzil ze jest ok i nie trzeba robic nic tylko za 6 m-c kolejne usg.Zakazał dusic i wyduszac z piersi.Jakis tydzie temu po miesiaczce przy samokontrolnym badaniu znowu nadusilam piers czy nic nie wycieka i niestety wycieka ale w przeciwienstwie do ostatniego razu wyciek...
  • Witam, Dostałam zlecenie na wykonanie badań THS, anty-TPO i prolaktyny z Metoclopramidem (raz na czczo i znowu godzinę po przyjęciu leku). Pani doktor mi wytłumaczyła wszystko dość dokładnie ale ze stresu mało zapamiętałam. Czy te badania trzeba wykonywać w jakieś określone dni cyklu? I czego nie można było robić przed badaniem? Pozdrawiam!
  • prolaktyna

(10)
    Cześć. Mam problem z regularnością miesiączek. Zdarzają mi się odstępy trwające nawet ponad 3 miesiące. Zrobiłam badania, oto wyniki: TSH3: 3,32 uIU/ml, FT3: 3,27 pg/ml, FT4: 1,26 ng/dl, prolaktyna: 11,39 ng/ml, testosteron: 47,58 ng/dl, DHEA-S: 184,8 ug/dl, prolakyna po MTC: 133,2 ng/ml. Z podanych norm wynika, że wszystkie wyniki są w normie, poza prolaktyna po MTC. Byłam u lekarza, na razie mam tabletki yasmine. Ale nie wiem co mam robić dalej? Czy powinnam brać leki obn...
  • Proszę o radę bo nie wiem czy powinnam sie tym przejmować.Robiłam wynik prolaktyny który wynosi po obciążeniu MTC ( dawali mi lekarstwo i godzine po nim robiłam wynik ) aż 126,00 , przy czym przedział jest od 1,90 do 25,00. A bez tego leku mam ok, 5,27. Ktos juz tak miał, ginekolog powiedział, że tak może byc, a mis ie to nie podoba. Czy pownnam iśc do kogoś innego? Dziękuję za odpowiedzi.
  • Zrobiłam sobie prolaktynę na czczo i po 1h po metoklopramidzie. Na czczo wyszło dobrze, bo 9.052 (norma 4.79-23.30), a po tabletce 132.399, ale nie ma podanego zakresu normy...czy któraś z Was orientuje się w temacie i może mi coś powiedzieć na temat tego wyniku?
  • Zaraz ide do apteki po dostinex.Lekarz powiedzial ze mam brac 1 albo pol tabletki na tydzien. Nie wiem na ile sie zdecydowac... Czy ktoras z Was brala te tabletki i w jakiej ilosci??? Dodam ze waze 50 kg. Moja prolaktyna : 29,52 ng/ml ( norma do 23) po obciazeniu MCT 293,1 ng/ml Dzieki.
  • Od jakiegoś czasu zauważyłam że lewa pierś się powiekszyła i czasami przy naciśnięciu brodawki wycieka z niej kropla jasnego płynu.Wyczytałam ze moze to być prolaktyna.Mam jednak cykle regularne, czasami zdaża się róznica 1-2 dni ale w normie.Przy prolaktynie cykl powinien byc rozchwiany z tego co wyczytałam.Tutaj moje pytanie czy któraś z Was miała podobne objawy jak ja? Wizyte u lekarza mam w przyszłym tygodniu, ale odkąd to wyczytałam bardzo sie denerwuję.Szczególnie z powodu...
  • że zbyt wysoka prolaktyna pmoże być przyczyną wzrostu wagi to juz wiem, doczytałam w sieci. teraz mam pytanie, czy redukując poziom porlaktyny farmakologicznie mogę spodziewać się spadku wagi czy może jeszcze większego wzrostu? A może ktoś podać jakie sa objawy podwyższonej prolaktyny, czy wyciek z brodawek wystarczy by podejrzewać zbyt wysoką prolaktynę? pozdrawiam\

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się