prolaktyna

prolaktyna

(8 wyników)
  • Jakiś czas temu (będzie już z pół roku) zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy. Miałam lekko przyspieszony puls i to wszystko. Nadczynność była niewielka (FT3 i 4 nieznacznie powyżej normy na początku diagnozowania, TSH waha się co miesiąc między 0,01 a 0,004). trAB 2,29, aTPO - ok. 60 czyli nie wskazują jednoznacznie na Hashimoto ani G-B, a jednak wynik pozytywny. aTG było wysokie - 12cośtam. Po stwierdzeniu tej nadczynności, jakieś cztery miesiące temu - dostałam Metizol do brania raz ...
  • Hej! Mam problem z hormonami. Badania robię od początku lipca. Najpierw zrobiłam ogólną morfologię, wyszła w miarę. Dostałam też skierowanie na glukozę, prolaktynę, TSH, ft3, ft4. Wyniki z lipca: - [b]TSH 3,6427 µIU/ml [/b] 0,35 - 4,94 - [b]Trójglicerydy 35 mg/dl [/b] - 150 - [b]Glukoza 71 mg/dl [/b] 70 - 105 - [b]Cholesterol 162 mg/dl [/b] ...
  • Zaczne od początu, witam wszystkich jestem tutaj nowa, chciałabym prosic o interpretację moich wyników.Otóż badania były robione ok. 3 miesięcy temu, z tego względu,że staramy się z mężem o dziecko od roku czasu i nic nie wychodziło, zrobiłam więc wszystkie badania jakie mi przyszły do głowy i oto wyniki TSH 33,17 (0,4-4,2) T3 1,9 (1,3-3,1) T4 4,7 (4,5-14,5) FT3 3,03 (2,57-4,43) FT4 0,71 (0,93-1,7) ATG 88,97 (0-115) ATPO 123,5 (0-34) USG tarczycy;tarczyca położona na szyji,o o...
  • Witam! We wrześniu 2009r. trafiłam do ginekologa w celu przygotowania się do ciąży:) p. doktor wysłała mnie na badania krwi różne m.in. tsh = 4,06 , ft4 12,51, prolaktyna 69,91. P. doktor zapisała mi bromocorn i biorę go tak aż do dziś. Od tamtego czasu co 2 m-ce robię wyniki kontrolne i na dzień dzisiejszy tj. wyniki z zeszłego tygodnia PROLAKTYNA 15,85, TSH 2,70 , FT4 11,57. Niby pospadały, ale ja przypuszczam, że tutaj nie chodzi o prolaktynę, tylko o tarczycę, bo czuję się ...
  • Witam się z wami bo piszę tu pierwszy raz;)I liczę na waszą pomoc.... Zrobiłam sobie badanie na poziom prolaktyny (miesiąc temu)i wynik jest taki: PRL 31,36 ng/ml (1,3-25ng/ml) test po MTC po 60min >400 Tydzień temu zrobiłam badanie TSH i wynik jest taki 1,856 ( 0,55-4,) Zamiast miesiączki mam plamienia w miarę regularne, w gardle czuję "gulę" i ogólnie moje samopoczucie fizyczne nie jest najlepsze. Byłam dzisiaj u endokrynologa i powiedział, że "gulę w gardle ma każda kobieta ...
  • Odebrałam właśnie wyniki badań i bardzo proszę o ich interpretację: TSH 2,76 uIu/ml norma 0.4 - 4 FT4 1,38 ng/dl norma 0,8 - 1,9 anty TPO < 10 IU/ml norma 0-35 Prolaktyna 28,8 ng/ml norma 1,9 - 25 prolaktyna po metoklopramidzie 280 ng/ml Na podstawie wcześniejszych wyników i objawów pani doktor przepisała mi norprolac i duphaston. Zastanawiam się nad tym TSH czy nie jest trochę za wysokie. Bardzo prosze o pomoc, do lekarza idę dopiero za miesiąc i mnie ciekawość ...
  • No to jestem po badankach. Moje wyniki z lutego: TSH - 4,11 mIU/l normy: 0,30 - 4,7 fT4 - 12,90 pmol/l normy: 9,1 - 23,8 PRL - 940,9 mIU/l normy: 33,4 - 580,8 Wyniki z wczoraj: TSH 3-cia generacja - 1,75 mIU/l normy: 0,4 - 4,0 fT4 - 21,0 pmol/l normy: 10,3 - 24,4 PRL - 422 mIU/l normy: 40 - 530 Od marca brałam LETROX 25 i ładnie spadło mi TSH, prolaktyna również choć na nią nic dodatkowo nie brałam. Wczoraj dzwoniłam do mojej endo i mówiła, że wyniki mam supe...
  • Badałam sobie ostatnio hormon tarczycy TSH jest w normie tz. powyżej 2 i Prolaktyne, która wyszła w górnej granicy.Czy hormon TSH wpływa na PRL?Mamy zamiar z mężem starac się o dziecko i właśnie się obawiam ze nam to przeszkodzi.Czy ktoras z Was była u endokrynologa i miała taki problem, jakie leki wam przepisał oraz jak długo czekałyscie na efekty leczenia. Prosze o Wasze rady.
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.