przedszkolanki

(11 wyników)
  • Witam. Jestem przyszłą przedszkolanką:) Obecnie studiują na pierwszym roku pedagogiki przedszkolnej - studia licencjackie. Na drugim roku dochodzi mi dodatkowa specjalizacja. Do wyboru jest: pedagogika wczesnoszkolna, edukacja muzyczna lub edukacja plastyczna. Wybrałam wczesnoszkolną. jednak tak się zastanawiam co jest lepsze. Od zawsze chciałam pracować w przedszkolu a nie w szkole podstawowej i mam wątpliwości czy ta wczesnoszkolna to dobry wybór.Zastanawiam się nad tą edukacją muzyczną...a...
  • . Moim zdaniem mniej istotne jest zastosowane nazewnictwo zawodu - poza tytułem używane jest określenie "nauczycielki przedszkola" co powinno usatysfakcjonować wrażliwe na swój honor koleżanki. Ważne, że wreszcie napisano o postępującym procesie deprecjonowania naszego zawodu przez władze oświatowe - zaczęło się już od poprzedniej minister, która wprowadziła obserwacje dzieci i nauczyła nas współpracy z rodzicami. Ostatni list z MEN to kuriozum.
  • Witam, na to forum trafiłam przypadkiem. Jestem mamą dziecka uczęszczającego do przedszkola prywatnego. Mam wiele zastrzeżen dotyczących wykształcenia pracujących tam Pań. I np. dziś dowiedziałam się, że pani prowadząca zerowkę nie posiada tytułu magistra. nie ukończyła 5-letnich studiów magisterskich ma tylko jakieś 2-letnie. Pozostałe panie tam pracujące są w trakcie nauki, kończą licencjaty. Tak naprawdę Pełne wykształcenie kierunkowe ma 1 pani, pracuje ona tylko na pół etatu...
  • Moja kolezanka ma znajomości w przedszkolu i dostanie tam prace jako pomoc przedszkolanki choc ma tylko mature DZIWNE! a na dodatek dodatek pensja jej bedzie jej wynosic 1000 zł uważamm ze duzo jak na osobe bez kwalifikacji prawda?I pobobno bedzie dostawac pensje trzynastą i wszystkie dodatki które sie naleza przedszkolance czy to prawda?Pozdrawiam
  • Czy ktoś może mi pomóc w odpowiedzi na następujące pytanie: Skończyłam studia mgr z zarządzania (niestety), a chciałabym uczyć w przedszkolu dzieci, czy mam na to jakieś szanse i co powinnam skończyć, czy coś podyplomowego wystarczy, jeśli tak to jakie studia czy kursy? Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam
  • Drogie Panie! Z ciekawością zaglądam na to forum i spędzam sporo czasu na zgłębianie tych wszystkich za i przeciw bycia nauczycielką w przedszkolu.Decyzję podjęłam już dawno, co do zawodu, a teraz chciałabym poznać Wasze zdanie na temat uczelni, ponieważ mam dylemat, którą wybrać.... Na studia (zaoczne niestety, bo muszę pracować, żeby je opłacić i jeszcze sie utrzymać) * Uniwersytet Wrocławski--> w mieście uczelnia ta ma większa renomę od pozostałych z kierunkami pedagogicz...
  • www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8398ead0c9f8c5ec Moze sie przydac do zamieszczenia na gazetkę dla rodzicow :-)
  • Mam pytanie do Pań pracujących w przedszkolu. Czy 4-letnie dziecko może (powinno) rysować codziennie szlaczki (takie jak w pierwszej klasie) ? Moja teżciowa namęczyła się i odbiła na xero całą masę takich szlaczków (karta wielkości A-4 a na niej 6-7 linijek szlaczków). No i otrzymaliśmy przykaz ) robienia 3 stron dziennie. Natomiast moja mama twierdzi, że dzieci w tym wieku nie powinny szlaczków rysować - no chyba, że na dużym formacie, że powinny wogóle rysowac na dużych kartka...
  • Skoro jest to forum dla nauczycielek przedszkola, to dlaczego tolerowane jest zakładanie wątków przez matki? Te wieczne pytania o panie PRZEDSZKOLANKI tylko zaśmiecają forum. (takie wykształcone, a jakoś nie idzie im zapamiętanie, że to nauczycielka). Dlaczego pytań takich nie kierują do dyrektorek swoich placowek?
  • Mam wrażenie, że gdyby nie święta Panie przedszkolanki nie miałyby co robić. Czy jest gdzieś przedszkole ktore skupia się głownie na rozwoju dziecka pozostawiając jego edukację dotyczącą świąt rodzicom? Myślę że pora juz aby od przedszkola uczyc młodych ludzi tolerancji dla odmienności innych ich kultury czy poglądów czy wyglądu. Dzięki temu nie będą się bały innych, będą swobodnie o tym rozmawiac i wbrew pozorom będą mogły utwierdzić sie w swoich poglądach. Ucząc dzieci tylko jednej ...
  • Jestem swiezo upieczona przedszkolanka :) i niedlugo zaczynam prace, moze jakas doswiadczona pani wychowawczyni podpowie mi co robic gdy dziecko nie chce bawic sie razem z innymi dziecmi lub wykonywac naszych polecen?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się