przemiana

(6 wyników)
  • Dzien dobry, Stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy, od ponad roku biore 50mg euthyroxu. Wyniki badan robionych co kilka miesiecy sa do siebie b. zblizone: lipiec 2011: marzec 2012: TSH 0,7 TSH 0,7 uiU/ml norma (0,35 - 4,94) ft3 33% ft3 45% ft4 77% ft4 88% TSH bez zmian, zawsze za wysokie procentowe ft4. Ferrytyna i morfologia krwi w normie. Samopoczucie: sennosc w ciagu dnia, oslabienie, nadwaga (!), ...
  • Mam pytanie do wszystkich chorych na hashimoto,czy ktoś słyszał o syndromie Willsona, a jeśli tak to czy ktoś próbował stosować jego metodę. Wiem,że jest kontrowersyjna -trochę przeczytałam o niej na forum, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej. Leczę się na hashimoto od 3 lat. Wyszły mi przeciwciała anty TPO 1300 norma do 66 i na USG tarczyca 6,5 ml.W tym okresie 3 lat przyjmowałam euthyrox w dawce od 25 nawet do 175,na tej dawce 175 euthyroxu) w kwietniu wyniki miałam następujące: T...
  • Witam, post będzie dlugaśny ;) na początek wkleję mój post z innego forum : "[i]Witam. Mam 31 lat i jestem matką 2 synów 10latka i 4latka. Mieszkam w Elblągu. Podczas obu ciąż przytyłam po 17 kg, które dość szybko udało mi się zgubić po pierwszej ciąży. Po drugiej ciąży dodatkowe kilogramy pozostały na dłużej,jednak też udało mi się ich pozbyć. Jestem na antykoncepcji hormonalnej. W zeszłym roku brałam Cilest i od wakacji do września przytyłam 5 kg, więc poszłam do mojego ginekologa i zm...
  • Hej, co sądzicie o tym leku? Dla kogo on jest, czy to prawda, ze to lek nowszej generacji, polecany również dla młodych kobiet ktorę starają się o dziecko?
  • selen

(23)
    nigdy nie byłam zwolenniczką łykania prochów, ale co trzeba to trzeba, choćby tyroksynka. Za to wymyśliłam, że selen uda się zajadać w postaci orzechów brazylijskich. Swego czasu wyliczyłam, że żeby zjeść tyle selenu ile trzeba przy hashi to trzeba zjeść 2 orzechy dziennie. W ten sposób mam jedną tabletkę mniej no i poczucie, że taki naturalny sposób jest jednak i zdrowszy dla wątroby i że selen skuteczniej przyswajany. Tylko orzechy trzeba trzymać w lodówce bo są tłuste i szybko jełczeją....
  • selen

(17)
    kiedy należy stosować selen? Czy jak stwierdzono u mnie zapalenie tarczycy (dopiero raz byłam u lekarza) to czy powinnam łykać selen? Moje ft3 jest znacznie niższe niż ft4 - przyjmuje dawkę Euthyroksu N25.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się