Forum Zwierzęta Forum weterynaryjne
ZMIEŃ
      przepuklina

przepuklina

(19 wyników)
    • Nasz kot ma przepuklinę, możliwe że po urazie, jakiego doznał jakiś czas temu. Będzie miał operację za kilka dni - czy ktoś wie, jak poważna to operacja ? Czy dużo poważniejsza niż np. sterylizacja kotki ? Niestety nie ja byłam z kotem u weterynarza i nie miałam okazji wypytać o szczegóły, a denerwuję się, bo to pewnie na mnie spadnie opieka nad kotem po operacji.
    • Przed sekundą wyczułam u swojej Daisy gulkę na brzuchu. Jest dokładnie w tym miejscu, w którym jest blizna po pępowinie, więc to zapewne przepuklina pępkowa. Ma około 1 cm średnicy. Czy to groźne?
    • Pierwszy raz spotkałam się z takim powikłaniem. Moja kotka jest ok. 1,5 miesiaca po sterylizacji. Zauwazyłam ze w miejscu cięcia zrobiła sie przepuklina. Czy to wynik losowy czy błąd lekarza robiącego zabieg? Jesli to bład lekarza to czy moge domagac się powtórnego zabiegu jako reklamacji czy czeka mnie drugi wydatek. Czy zabieg likwidacji przepukliny długo trwa? Jak z rekonwalescencją kota- czy tez tak długo jak po sterylce?
    • Moja kotka była w wieku dwóch lat sterylizowana w trybie nagłym (zapalenie macicy - wcześniej brała Proverę). Miała duże cięcie wzdłuż tzw białej linii. Była koteczką grubawą. W kilka miesięcy po sterylce pokazałam ją weterynarzowi, ponieważ niepokoił mnie brzuszek - bardzo opuszczony. Wet stwierdził, że to tłuszcz. Teraz (od sterylki minął prawie rok) odniosłam pewne sukcesy w odchudzaniu koteczki, ale brzuszek nadal duży i wiszący, i nie jest to pusta skóra. Nie lubi, kiedy sie ...
    • no właśnie, mała sunia (tak do 15kg) z ogromną przepukliną zwisającą niczym spory... bałażan właściciele mówią, ze operacja (wschodnie okolice Warszawy) to 500zł i ich nie stać Czy faktycznie tyle taka operacja może kosztować? na czym ta operacja polega jak wygląda opieka pooperacyjna (koszty)
    • Kicia miała zabieg sterylizacji po zdjęciu szwów zobaczyłam a raczej wyczułam guzek o średnicy 2 cm. Nie jest on twardy i nie powiekszył sie od 4 dni.Może nawet zmniejszył.Weterynarz przez telefon powiedział, że moze to być przepuklina lub uczulenie na szwy.Czy mogliby Państwo napisać mi coś więcej na ten temat albo podać linki.Oczywiście konsultację z lekarzem mam umówioną, ale dopiero na poniedziałek.Dodam jeszcze, że kotka nie ma żadnych innych niepokojących obajwów. Pozdrawiam
    • Moja niespełna 3m-czna suczka spanielka ma przepuklinę pępkową,bardzo się o nią niepokoję,często wymiotuje ,czy to może być z tym związanę ??Jest bardzo żywiołowa,ale widzę że jednak cierpi.Często wmasowuje jej do środka wystający guziołek.Mam już ustalony termin zabiegu na 27czerwca.Czy nie będzie to dla niej zbyt niebezpieczne?żabieg musi być wykonany w pełnej narkozie,a jak uprzedził mnie weterynarz,pieski różnie znoszą narkoze.Proszę p.dr.o radę.
    • Witam! Czy możliwe jest pęknięcie,puszczenie szwów wewnętrzynych w wyniku wymiotów koty po narkozie? Koty często mają torsje po narkozie,niektóre wymiotują nie raz czy dwa,ale więcej i to w pierwszych godzinach po zabiegu- stąd moje pytanie.Czy np.może pojawić się przepuklina po nadwyrężaniu się koty podczas wymiotów,pęknięcie szwów? Co może być przyczyną przepukliny,która pojawia się po sterylizacji?
    • 6 miesięczny szczeniak, suka od urodzenia ma wystajacą przepuklinke, lekarze weterynarii twierdzili,ze to z czasem zniknie jednak to ani nie maleje ani nie rośnie. Zastanawia mnie czy ona nie bedzie miała prolemów ztym, lub kiedy będziemy chcieli ja dopuścić czy nie wynikną komplikacje? Dziekuje za, każdą rzeczowa informacje.
    • U mojego 10-letniego psa lekarz weterynarz stwierdził przepuklinę miedniczną i uchyłek w odbytnicy. Zalecił operację, ale ponieważ nie jest chirurgiem nie chciał udzielić mi bardziej szczegółowych informacji na temat tej przypadłości. Chciałabym dowiedzieć się jak przebiega całkowite leczenie, operacja i co dalej? Jakie ryzyko niesie za sobą taki zabieg? Czy pies po zabiegu będzie musiał przejść na specjalną dietę? Proszę o radę co mam robić, czy operacja to jedyny sposób?
    • Zwracam się z pytaniem o przepuklinę u kota.Kotek ma 3 ,5 miesiaca.Jest bardzo energiczna.Biega i skacze jak szalona.Nie zawsze da sie ja upilnowac.Kilka raz zdarzyla sie taka sytuacja,ze koteczce podczas tego biegania wypadla koopka.Kilka malych bobkow znalazlam na podlodze.Poza tym normalnie chodzi do kuwety.Nie ma biegunki ani wzmiotow.Apetyt duzy.Od dwoch dni ma z tylu taki lekko obwisly brzuszek.Wyglada to jak tluszczyk.Nie ma wyczuwalnych zadnych zgrubien.Przeczytalam, ze t...
    • Mam jeszcze jedno bardzo nurtujące mnie pytanie.Otóż moja sunia czeka na operację przepukliny i pytanie:czy taki zabieg ma być robiony przed szczepieniem na wściekliznę,czy po?Jaki odstęp powinien być po II szczepieniu,a wścielkizną,a potem nastepna by można było "ciąć"? Czy lekarz wykonujący zabieg powinien zrobiś pieskowi EKG?Czy jest możliwe,by po takiej operacji sunia się nie wybudziła??? Pozdrawiam Monika.
    • Witajcie, mam pytanie dot. zgrubienia jakie wyczułam na brzuchu (tuż pod skórą) u mojej 8-miesięcznej kotki. Pokazałam go wet. powiedział, że jest to sadełko. Nie daje mi jednak to spokoju. Kotka ma apetyt, waży 3,2 kg, rasy rusek. Czy to może być objaw "dobrego apetytu" i przekarmiania? Czy to może być coś poważniejszego? Należy nadmienić, że ma rzeczywiście "widoczny" fałd skórny na brzuchu, tzn. nie jest "wcięta w pasie jak osa". pozdrawiam wszystkich wielbicieli kotów
    • witam. Moja Kici miała 5 dni temu zabieg. (Ma prawie 8 m-cy i jest ogólnie zdrowa). Zabieg był u naprawdę dobrej p. doktor, której ufam. Ale cóż, ja mam stracha 'i już'. Chodzi mianowicie o to, że ranka albo raczej wokół niej - bo sama rana jest gładka - jest duża opuchlizna. Tj. jakby ktoś tam do ciała wrzucił śliwkę węgierkę i ona robi taką 'wyspę' na czubku której jest ten malutki szewek. Z niego nic się nie wydobywa, kotuś wygląda na zdrowego (,je, sika, kupka, trochę bard...
    • Witamn, moj jamnik (10,5roku) ma stwierdzona przepukline kroczowa...Operacje powinien miec jak najszybciej, tzn.w poniedzialek jak sie uda zalatwic. Pytanie: -jakie ma szanse na przezycie operacji? Serce ma zdrowe tylko wiek.... -mniej wiecej jaki koszt operacji? -jak dlugo trwa rekonwalescencja? I wszystko inne o co nie pytam a jest wazne....:(
    • Pani doktor, proszę o rozwianie mych wątpliwości i niejasności. Wiem, że przepuklina pępkowa u szczeniaczka, wrodzona, może mieć związek z innymi wadami genetycznymi (takich psów też nie można rozmnażać z tej przyczyny). Proszę o wyjaśnienie czy jedną z takich wad mogła być wrodzona wada (choroba później) serca, która ostatecznie wpłynęła na niewydolność nerek. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Witam, mam pytanie, nie wiem co robić, może pokrótce opiszę. Sprawa dotyczy mojego pieska (owczrek niemiecki) w wieku ok. 10 - 11 lat. Zaznaczę że jest to pies podwórkowy (cały czas przebywa na zewnątrz). 2,5 tygodnia temu byłem u weterynarza, niby wszystko ok., dostał tabletki na odrobaczanie, inne preparaty na wzmocnienie. Po tygorniu bylismy ponownie, celem zaszczepienia przeciw wściekliźnie i wówczas zwróciłem Pani uwagę na nietypowe zgrubienie w okolicy odbytu. Pani weteryn...
    • Moja sunia(ur.02.10.2003r.)Arika od urodzenia ma przepuklinę.Myślałam,że po pewnym czasie ona się wchłonie,jednak się powiększa.Chciałam zaznaczyć,że jest to suczka rasowa po "wysoko postawionych"rodzicach.Chciałam się dowiedzieć,czy musi być operowana jeżeli chcemy ją za jakiś czas pokrywać.I drugie inne pytanie:Czy zalecane jest kopiowanie uszu do celów zdrowotnych? Czy to prawda,że psy z obciętymi uszkami mniej chorują?Czy wiadomo coś o ewentualnych wystawach jeżeli sunia będzie...
    • Mam poważny problem z moją maleńką dwumiesięczną kotką. W miejscu, gdzie po udodzeniu pozostaje pępowina ,(a potem odpada)mojej kotce zrobił się taki "bąbel"...Gdzies ,kiedys słyszałam o przepuklinie pępkowej ,czy to jest to ? Wygląda to tak jakby miała otworek do brzuszka... Mała jest bardzo wesoła ,bawi się przez cały dzień ,nie sprawia wrażenia chorej. M a dobry apetyt...:) i ładna siersć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się