przeszczepy

(89 wyników)
  • Jak wygląda przeszczep kości,jak dziecko długo dochodzi do siebie!!!
  • Dziewczyny kochane powiedzcie mi jak długo o ile nie ma przeciwskazań czeka się na termin przeszczepu od momentu spotkania z chirurgiem i ortodontą ?? Mamy wizyte na 17 lutego aby ustalić termin...zastanawiam się jak długie są terminy oczekiwania,czy tez tak długo jak do pierwszej operacji ??
  • my już po-zabieg był 6 marca, wszystko wskazuje że jest ok ale mam pytanie dot. tego czy przeszczep jest widoczny? od jakiegoś tygodnia szwów w buzi-tych czarnych już nie ma, dziś udało się mi zajrzeć do buzi córki i na moje oko to ja nie widzę tej kostki, czy to znaczy że ona mogła wypaść? czy ten przeszczep jest w ogóle widoczny dla osoby która nie jest lekarzem? czy ten wyrostek zębodołowy jest tak "wysoko" że przy normalnym otworzeniu buzi np. przy ziewaniu to go nie widać?
  • 21 listopada moja córeczka miała operację przeszczepu kości do wyrostka. Mam kilka pytań do rodziców, którzy mają już to za sobą. 1. Jak dbać o higienę jamy ustnej? Ja poję córkę rumiankiem i delikatnie szczotkuje dolne ząbki. Co jeszcze można robić? Mam wrażenie, że jak przez kilka tygodni nie będzie miała mytych zębów to się popsują, już widać, że są nie myte... 2. Jak goiła się rana bioderku? Jak to powinno wyglądać 10 dni po zabiegu? Wczoraj zdjęliśmy opatrunek i stripy i nie wygląda to...
  • Wiem, że dieta płynno - papkowata... ale zastanawiam się co konkretnie można podawać bo chyba 6 tyg. dziecko nie będzie jadło kaszki. Czy można np podawać te słoiczki co małym dzieciom? mam na myśli deserki: jabłko, banan, marchewka? Czy nie szczypie dziecko w to miejsce po przeszczepie? A może macie jakieś inne sposoby na podawanie owoców przez te 6 tyg. po operacji?
  • Czy myślicie, że powinno się pójść z dzieckiem do zwykłego stomatologa przed operacją przeszczepu? Czytałam, gdzieś, że próchnica jest przeciwwskazaniem do operacji. W prawdzie u mojej córki żeby wyglądają na zupełnie zdrowe, ale może warto się upewnić. Czy ktoś z Was wybrał się na taką wizytę, czy może to już jest nadgorliwość?
  • Szukam kontaktu z rodzicami, kórych dzieci nie dostały zgody na wcześniejszy przeszczep... chciałabym skonsultować powody takiej decyzji... zarówno w IMI-dzie jak i na Koziej z góry dziękuje za odp( może byc na gg)
  • Zwracam się z prośbą do rodziców leczących swoje pociechy w tych placówkach o napisanie w jakim wieku u Waszych pociech był robiony przeszczep do wyrostka zębodołowego. Mam wielki dylemat, syn ma 2.5 l.i też rózne opinie lekarzy.Jedni proponują robić przeszczep jeszcze w tym roku inni mówią że to jeszcze za wcześnie (proponują koło 6-7 roku życia).
  • Witam wszystkie serdeczne i pomocne mamy.Jestem mama dwoch szkrabow,ktore maja wyznaczona date przeszczepu na marzec.Bardzo sie boje tej operacji i na sama mysl az cala drze.Pierwsza operacje na szczescie obie dziewczynki przeszly bez zadnych komlikacji a teraz nie wiem jak mam sie do tego wszystkiego przygotowac??Bardzo prosze doswiadczone juz mamy o pomoc w podpowiedzi co mam zabrac do szpitala i jak teraz wygladaja oplaty za nocleg w Imidzie??Z gory serdecznie za pomoc bo w mojej glowie pu...
  • witam, jesteśmy po przeszczepie w formedzie, jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam...
  • Czy jest ktoś na forum, u kogo zastosowano inny preparat do uzupełnienia wyrostka zębowego, nie pobrano kości z biodra. Wiem, że w stomatologii są stosowane wszczepy allogenne (z kości zwłok), ksenogenne, ksenoplastyczne. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat.
  • Mam pytanie do rodziców dzieci które są już po przeszczepie-w jakim wieku miały zabieg? Szczególnie proszę o informację rodziców mających zabiegii w innych szpitalach niż w W-wie.Dziękuję
  • Witam Moja 11-letnia córka ma mieć przeszczep kości do wyrostka w IMID. Sytuacja nie wygląda najlepiej, bo w szczelinę rozszczepu wyrosła już stała dwójka, której nie widać z zewnątrz, a trójka właśnie przebija się przez dziąsło. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację, jak wtedy wygląda leczenie ortodontyczne, jak wyciąga się te ząbki z kości? Chętnie nawiążę kontakt z rodzicami, których dzieci są po przeszczepie w późniejszym wieku oraz z osobami dorosłymi po przeszczepach. Jola.
  • Za 3 tygodnie mamy przeszczep. Zaczynam odczuwać już te same nerwy co przed pierwszym zabiegiem, który de facto Bartuś bardzo dobrze przeszedł. Teraz wydaje mi się ze będzie trudniej. Dziecko jest już bardziej świadome, a poza tym bardzo się obawiam zagrożeń wynikających z życia codziennego. Jak długo trzeba będzie uważać żeby rodzeństwo w trakcie najzwyklejszej zabawy nie zrobiło mu krzywdy. Boję się poczucia krzywdy gdy będzie widział ze jest skazany na ograniczenia w jedzen...
  • Mam taki mętlik w głowie, że płakać mi się chce... mam wrażenie ( może mylne) że każdy lekarz w IMi-dzie mówi co innego, mam na myśli chirurgów i ortodontów:( Proszę napiszcie mi jakie warunki muszą być spełnione by doszło do przeszczepu u dziecka w tak młodym wieku.... Wiem , że w Instutucie mega kolejka.... ale to chyba nie decyduje o terminie przeszczepu:( ?! ---------------- mama Wojciecha 18,5m -GG 2950502
  • Witam! O tym, że warto utrzymać pokarm do 2 operacji nie mam złudzeń. Ale czy jest jakaś mama na forum, która nie kończyła karmienia naturalnego przed przeszczepem? Chodzi mi o szczegóły. Dziecko boli buźka, jest opuchnięte. Czytałam gdzieś, że odciaga się mleko 2 doby, a potem maluch ssie ze smakiem. Zależy mi na utrzymaniu pokarmu, ale zastanawiam się, jak jest z tą kostką z bioderka, czy nie ma ryzyka, że przy intensywnym ssaniu wypadnie? Dodam, że moja dzidzia ma skazę b...
  • Witam, Mój synek jest już po przeszczepie kosci do wyrostka po jednej stronie (zabieg 1.09.2009)jest jednak po obustronnym rozszczepie i potrzebny będzie przeszczep z drugiej strony. Mam pytanie czy orientujecie się może kiedy powinnien być przeprowadzony ten zabieg? Jestem trochę zdezorientowana, ponieważ po zabiegu przeszczepu p.prof. Dutkiewicz poinformowała mnie,że drugi przeszczep może odbyć się juz za rok albo później, ale najepiej aby zdążyć przed pójściem do szkoły to z...
  • Niebawem wybieram się z moim synem na konsultację do chirurga(IMID) w celu dowiedzenia się jakie są szanse aby mały został zakwalifikowany do zabiegu między drugim a trzecim rokiem życia. Napiszcie proszę kiedy najlepiej pójść chodzi mi o to ile dziecko musi mieć lat nie wiem może to od ilości zębów zależy i jak wyglada taka wizyta na co chirurdzy zwracają uwagę co dyskwalifikuje dziecko do operacji przeszczepu kości. Bardzo proszę o rady.Z góry dziękuję.
  • Czy ktoras z was ściągała szwy dziecku po przeszczepie z bioderka nie w Warszawie a u siebie na miejscu?zastanawiam sie nad jazdą 5 godzinna,gdzie wizyta będzie trwała 1o min. i znowu powrot 5 godzin. W ogole jak wygląda wizyta tydzien po....?Oprocz ściągania szwow.
  • moj synek jest kilka dni po przeszczepie na koziej.Chcialabym sie dowiedziec co podawalyscie dzieciom przez te 6 tygodni do jedzenia ja oczywiscie wiem ze wszystko musi byc zmiksowane itp chodzi mo o to ze moj synek je teraz glownie same zupki i jogurty niewiem czy moge podawac dziecku cos bardziej tresciwszego?a jesli tak to co?? bardzo prosze o odpowiedz bo to dla mnie wazne,on jest kilka dni po przeszczepie a juz powoli zaczyna miec dosyc takiej diety

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się